PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! ביקסלר הלך לאיבוד.....

mblsha
17-12-2011, 09:26:18
אתמול הייתה הטסה ראשונה של ביקסלר,
אחרי כ10 שניות באויר הוא עלה די גבוהה ואז לא הצלחתי להשטלת אליו. הוא התחיל להיתרחק בכיוון הרוח...
בקיצור איבדתי קשר עין איתו באזור מגרשי כדורגל קטנים ליד אצטדיון שליד סופרלנד בראשל"צ.
חיפשתי כל הערב ובוקר, לא מצאתי כלום. כנראה מישהוא לקח אותו.
אם שמעתם\ראיתם אנא תספרו גם לי....:o

Boogle
17-12-2011, 09:54:09
פעם ראשונה בחיים הטסת או שפעם ראשונה ביקסלר?
נשמע מאוד מסוכן מה שעשית. מקווה שהאובדן יהיה לך שיעור לעתיד.

Sent from my ARCHOS 80G9 using Tapatalk

mblsha
17-12-2011, 10:00:21
פעם ראשונה עם ביקסלר, לפני כן הטסתי דברים יותר קטנים

אייל שפירא
17-12-2011, 11:10:47
יש גם מטיסים כאלה, שבאים מראש בגישה של "יאללה יהיה בסדר".
חלקם ממשיכים ונכנסים לכל תחומי ההטסה, מסוקים וFPV וכל הזמן מקפידים להשקיע כמה שפחות סבלנות בתהליך.

שיהיה בהצלחה עם הטיסנים הבאים, אין שום סיכוי שהביקסלר יחזור אליך.
כמו שאמר בנצי - מקווים שלפחות זה ילמד אותך משהו להבא.

doron102
17-12-2011, 15:24:36
אייל התגובה שלך לא לעניין
אני מטיס חדש
ולי הלך הביקסלר לאיבוד ומצאתי אותי אחרי יומיים
אני מבקש לא לייאש אנשים ששותפים לתחביב רק בגלל שהם לא עמוק בתחום בדיוק כמוך
תודה

Bob Shark
17-12-2011, 16:18:10
ידידי לא זה שמעצבן את אייל ובנצי ושאר הקהילה. להטיס טיסן ולו הקטן וזול ומצ'וקמק ביותר זה קודם כל אחריות גדולה. והעניין עלול להביא לתוצאות חמורות לאותו מטיס ולהטיל צל על כל מטיס אחר האחראי ביותר וליצור דעה קדומה בעיני האנשים אשר אינם בתחום. מה מנסים לומר לכם שתהיו אחראים ופחות חצופים. חפשו לכם מישהו שיעזור בצעדיכם הראשונים. זה יחסוך לכם הרבה כסף ולכל השאר כאב ראש.

מושיק
17-12-2011, 17:22:40
למה לחפש עזרה!!! הריי הוא התאמן בסימולטור על 50 CC והוא כבר עושה ריחופים ושאר תרגילים :p
חברים יקרים טיסן הוא כלי נשק מאוד מסוכן בידיים לא מיומנות!
פעם בכדי להטיס טיסן לא היה עולה על הדעת ללכת להטיס ללא מדריך.וחבל שזה עדיין לא כך :mad:

ben
17-12-2011, 17:49:25
אני לא בצד הזה ולא בצד הזה...... רק חבל שככה יורדים על הבחור שבסך הכל ביקש עזרה עם מישהו ראה או שמע.
את הלקח הוא הבין אז רדו מימנו...:)

פרח
17-12-2011, 19:31:53
למדת רק דבר אחד.....אתה שואל את עצמך האם בכלל היה שווה לפרסם פה את ההודעה.???..........אולי עוד יקפצו כמה מדריכים וירקדו על דמו הטרי של הביקסלר ויכתבו לך שאתה צריך מדריך .........אז מצער לשמוע על אובדן הטיסן....מקווה שתמצא אותו במהרה.....נ

מושיק
17-12-2011, 19:41:48
למדת רק דבר אחד.....אתה שואל את עצמך האם בכלל היה שווה לפרסם פה את ההודעה.???..........אולי עוד יקפצו כמה מדריכים וירקדו על דמו הטרי של הביקסלר ויכתבו לך שאתה צריך מדריך .........אז מצער לשמוע על אובדן הטיסן....מקווה שתמצא אותו במהרה.....נ

עדיף "לרקוד על דמו של הביקסלר" מאשר על דמו של בן אדם שיפגע מכלי זה או אחר!!!תאמין לי אנחנו לא רחוקים מזה.
אתה לא חושב כך?

פרח
17-12-2011, 20:18:40
אני חושב שאתה מאוד צודק! אולם אנשים שלא היו ליד אותו בחור נגררים למסקנות לפני שהם בקיאים בפרטים....כאילו שכל אחד פה יכול להתחייב שלו זה לא יקרה,יהיה המטיס המוכשר שיהיה ולכן יש דרך להגיב....
אין ספק שלמען התחביב ולמען בטחונם של אחרים יש להיות אחראי וזהיר ביותר!!!

wind556
17-12-2011, 21:49:21

זאת הודעה מיותרת ומזיקה
לאבד טיסן בדרך הזאת נובע מטעויות שעשה המטיס, וזאת לא תאונה, זה מצב של נשיאה בתוצאות של חוסר אחריות.
אין כאן איש שלא מצר על אבדן טיסן, אבל החברים מתריעים על קיום מצב שאסור להגיע אליו בשום אופן, ואף אחד כאן לא "יורד" עליו כדי לשמוח לאיד.
התגובות כאן נועדו לקראים האחרים, ואם לפחות אבדן טיסן אחד, או פגיעה אחת בנפש תימנע בדרך הזאת, אז השירשור הזה עשה את שלו.

sharonx
18-12-2011, 00:30:33
מחר אני הולך לחפש אותו כל היום , ואם אמצא אמכור את החלקים בפורום מוכרים קונים :D:D

סתאאאם, שיהיה בהצלחה ותמשיך לחפש , ואולי בסוף תמצא

mblsha
18-12-2011, 08:31:38
לא הייתי פה יום ועברו פה הרבה תגובות מעניינות.
את הלקח למדתי, לא ביקשתי ללמד אותי, להגיד לי נו נו נו.
סה"כ שאלתי האם...?
אכן זה יהיה שרשור שילמד אנשים אחרים וגם אותי להיות יותר זהיר ואחראי - אבל - אי פעם עשית תאונה ברכב? למד את הלקח?

כל מילה נוספת בנושא ה"לקחים" מיותרת, ספאם.
אם למישהוא יש מידע בנושא הפוסט הראשון אני מאוד אשמח לשמוע :o

Shlomi4046
18-12-2011, 09:02:21
תעלה צילום מסך גוגל של מיקום מוערך ממקום ההטסה והרדיוס של קילומטר בערך
בהנחה שאין FS או מייצב הטיסן היה צריך לפגוש את הקרקע מהר מאוד

או שאני טועה!?
אבל תתאמץ יותר לספק לנו תמונה מצב מגוגל ותקווה לטוב:)

mblsha
18-12-2011, 09:24:11
59452
לא היה מייצב או FS, גובה הטיסן בעת איבוד קשר עין ושליטה בערך 50 מטר

Shlomi4046
18-12-2011, 11:11:59
אפשר לשאול איזה שלט יש לך?

האם באחד מהניסיונות שלך בבית או \בשטח אתה יכול לומר כי בעת כיבוי שלט בזמן שהמנוע עובד האם הטיסן מפסיק את פעולת המנוע או ממשיך עד שאתה מנתק סוללה

2 אפשרויות

1.איבדת קשר עין והשלט המשיך לשדר פול מנוע וטיפס ובעת איבוד קליטה המערכת השתתקה והטיסן דאה למיקום לפי כיוון הרוח לא חושב שיותר מ 300-400 מטר
2.הטיסן איבד קליטה מהתחלה ואז מאחר והוא היה 50 מטר גובה זה ממש צריך להיות בטווח של 200 -300 מטר קרוב מאוד

לא מכיר את השטח הטופוגרפי בוודאות או מי עובר שם? (טרקטורונים\אופניים\חיות בר) אבל אני לא רוצה לחשוב על אפשרות שלישית שמשהו באמת לקח כי זה מבאס!!

אהה עוד משהו ?מה עשיתי באיבוד קשר עין הורדת מצערת \ כיבית שלט מה ??

ofir181
18-12-2011, 11:26:12
לחברים פה יש הרגשה פשוט שזרקת כלי לאויר בלי לדעת להטיס כ"כ ...שזה בסדר גמור,אם אתה לבד לגמרי ומרוחק 20 ק"מ רדיוס מכל נפש חיה

אבל אם אתה ברשל"צ ליד כביש איילון ..ו 50 מטר ממך יש מגרש כדורגל ...אז זה ממש לא בסדר...

mblsha
18-12-2011, 12:11:59
אפשר לשאול איזה שלט יש לך?

האם באחד מהניסיונות שלך בבית או \בשטח אתה יכול לומר כי בעת כיבוי שלט בזמן שהמנוע עובד האם הטיסן מפסיק את פעולת המנוע או ממשיך עד שאתה מנתק סוללה

2 אפשרויות

1.איבדת קשר עין והשלט המשיך לשדר פול מנוע וטיפס ובעת איבוד קליטה המערכת השתתקה והטיסן דאה למיקום לפי כיוון הרוח לא חושב שיותר מ 300-400 מטר
2.הטיסן איבד קליטה מהתחלה ואז מאחר והוא היה 50 מטר גובה זה ממש צריך להיות בטווח של 200 -300 מטר קרוב מאוד

לא מכיר את השטח הטופוגרפי בוודאות או מי עובר שם? (טרקטורונים\אופניים\חיות בר) אבל אני לא רוצה לחשוב על אפשרות שלישית שמשהו באמת לקח כי זה מבאס!!

אהה עוד משהו ?מה עשיתי באיבוד קשר עין הורדת מצערת \ כיבית שלט מה ??

שלט טורניג'י 9X
בעת כיבוי הטיסן מפסיק את פעילתו
הטיסן לא איבד קליטה מהתחלה, הייתה לי שליטה על טיסן,ביצעתי לפניכן בדיקות טווח. ניסיתי לסובב אותו לכיוון שלי, הוא היה מסתובב לכמה רגעים וחוזר לכיוון ההפון - אבל זה נראה לי בגלל שלא הייתי רגיל לתגובות מהירות שלו, בטיסן קטן זה הרבה יותר איטי. (הTRIM בקרניים היו על לפני אחרונים מתוך 4 - אכן הייתי צריך לשים אותם על האחרונים)

איבדתי קשר עין איתו כשהוא התחיל לצנוח מאטה בגלל שיחים ועצים בדרך.
לפעמים עוברים שם טרקטורונים, לא ראיתי חיות בר, באותו יום היה שם בסביבה משחק בשדה השמאלי ביותר, אז היו אנשים שכן היו יכולים לאסוף אותו.(אני לא מכחיש שזה "לא אחראי וחוסר זהירות"), אבל כפי שאפשר להבין זה לא היה בתכנון.

בעת איבוד קשר עין הורדתי מצערת וניסיתי למשוך את הגה גובה למעלה.

לחברים פה יש הרגשה פשוט שזרקת כלי לאויר בלי לדעת להטיס כ"כ ...שזה בסדר גמור,אם אתה לבד לגמרי ומרוחק 20 ק"מ רדיוס מכל נפש חיה

אבל אם אתה ברשל"צ ליד כביש איילון ..ו 50 מטר ממך יש מגרש כדורגל ...אז זה ממש לא בסדר...

אכן אני לא כ"כ יודעה להטיס דברים גדולים, לכן רציתי לנסות.
הייתי לבד ברדיוס כחצי קילומטר, אין לידי מקום מרוחק 20 ק"מ רדיוס מכל נפש חיה.

asafh1
18-12-2011, 12:25:21
שלט טורניג'י 9X

לא אמרת כלום , אם זה היה שלט נורמלי לא היו לך בעיות

haimz24
18-12-2011, 12:38:04
להבא שים מדבקה עם שם וכתובת ואפילו מס' פלאפון, במידה ומצא אותו אדם הגון תוכל לדעת שיש סיכוי שהוא יחזיר לך אותו במידה ולא התרסקת לו על הראש;), תהנה מהתחביב...

mblsha
18-12-2011, 12:39:13
;)

kobigozlan
18-12-2011, 12:52:41
לא אמרת כלום , אם זה היה שלט נורמלי לא היו לך בעיות

אני מסכים לשמוע הרבה דברים על השלט הזה אבל בעיית טווח עוד לא שמעתי לעומת זאת לצערי ראיתי בעיית טווח של אורורה 9 בשטח ביום שישי שהמסוק ואני מציין מסוק 600 נמצא פחות מ 20 מטר מהשלט
אני הטסתי את הטיסן שלי עד למרחקים שבקושי רואים אותו עם השלט הזה והייתה קליטה בלי לווין ומקלטים מיוחדים

ofir181
18-12-2011, 13:29:59
אכן אני לא כ"כ יודעה להטיס דברים גדולים, לכן רציתי לנסות.
הייתי לבד ברדיוס כחצי קילומטר, אין לידי מקום מרוחק 20 ק"מ רדיוס מכל נפש חיה.

לפי מה שאני מבין ממך,ואני ממש לא גאון,הנסיון שלך מסתכם במסוק של 200 שקל שריחפת איתו בסלון או משהו דומה...

ראיתי איפה היית וזה מסוכן,בהתחשב בעובדה שאתה לא יודע להטיס...

mblsha
18-12-2011, 13:34:14
כפי שאמרי קודם - זאת לא הייתה בעיה עם טווח של שלט.

מסוקים אכן הטסתי בסלון, אבל גם טיסן קטן 3 ערוצים -SKY RUNNER. ועוד כמה בסימולטור.
כפי שאמרתי קודם - האם יש לך להגיד משהוא בנושא הפוסט? אשמח לשמוע.

Assaf110
18-12-2011, 13:38:30
האם זה היה עם הסוללות המקוריות?
מסכים שלא צריכות להיות שום בעיות עם השלט, אלא אם כן הסוללות המקוריות בשימוש ואז לעיתים תזוזה במנשא שלהם עלולה לגרום ניתוק קשר עם הטיסן (ואין fs במודול המקורי).

T_A
18-12-2011, 13:39:07
אני מסכים לשמוע הרבה דברים על השלט הזה אבל בעיית טווח עוד לא שמעתי לעומת זאת לצערי ראיתי בעיית טווח של אורורה 9 בשטח ביום שישי שהמסוק ואני מציין מסוק 600 נמצא פחות מ 20 מטר מהשלט
אני הטסתי את הטיסן שלי עד למרחקים שבקושי רואים אותו עם השלט הזה והייתה קליטה בלי לווין ומקלטים מיוחדים

לא חוויתי או שמעתי על מישהו שחווה איבוד קשר ב A9 , בטח לא במסוק.
כניראה חיווט לא נכול או מגעים שהשתחררו או בעיה טכנית אחרת.

mblsha
18-12-2011, 13:42:22
האם זה היה עם הסוללות המקוריות?
מסכים שלא צריכות להיות שום בעיות עם השלט, אלא אם כן הסוללות המקוריות בשימוש ואז לעיתים תזוזה במנשא שלהם עלולה לגרום ניתוק קשר עם הטיסן (ואין fs במודול המקורי).

מה הכוונה למקוריות?
הייתה שם Turnigy Nano 2200 3s 25-50c חדשה לגמרה.

אייל שפירא
18-12-2011, 14:10:16
יש רשימה ארוכה של דברים ש"אם היית עושה" בטיסה הראשונה שלך לא היית מאבד את הטיסן, רובם הפכו למנטרות שחוזרות על עצמן שוב ושוב כמו - טיסה ראשונה מבצעים עם מישהו מנוסה או מדריך (כן, מילה גסה אני יודע), לא מטיסים לבד בשטח (מהרבה סיבות, כולל פציעה או מקרה חירום וגם כדי לקבל עזרה בחיפושים), ומעבר להטפות המוסר שבטח לא מעניינות אותך נראה שאתה מצפה שכל פלוץ מקלקר שתזרוק לשמיים יחזור אליך באורח פלא.
אני לא חושב שיש קשר לשלט, אני גם מאמין שאין קשר לטיסן, מהתיאורים שלך בולט בעיקר כמה אתה לא מבין איפה טעית ואת כל הטעויות שעשית בטיסה הזו יכולת למנוע בלימוד מסודר ושיפור הגישה.
זו בדיוק הנקודה שבה אני אציע לך שוב את הפתרון המשעמם של מדריך.

אלא אם אתה עדיין חושב שהבעיה היתה בבחירת החור של ההורן, ואז כמובן שכלום לא יציל את הטיסן הבא שלך.

ofir181
18-12-2011, 14:21:55
יש רשימה ארוכה של דברים ש"אם היית עושה" בטיסה הראשונה שלך לא היית מאבד את הטיסן, רובם הפכו למנטרות שחוזרות על עצמן שוב ושוב כמו - טיסה ראשונה מבצעים עם מישהו מנוסה או מדריך (כן, מילה גסה אני יודע), לא מטיסים לבד בשטח (מהרבה סיבות, כולל פציעה או מקרה חירום וגם כדי לקבל עזרה בחיפושים), ומעבר להטפות המוסר שבטח לא מעניינות אותך נראה שאתה מצפה שכל פלוץ מקלקר שתזרוק לשמיים יחזור אליך באורח פלא.
אני לא חושב שיש קשר לשלט, אני גם מאמין שאין קשר לטיסן, מהתיאורים שלך בולט בעיקר כמה אתה לא מבין איפה טעית ואת כל הטעויות שעשית בטיסה הזו יכולת למנוע בלימוד מסודר ושיפור הגישה.
זו בדיוק הנקודה שבה אני אציע לך שוב את הפתרון המשעמם של מדריך.

אלא אם אתה עדיין חושב שהבעיה היתה בבחירת החור של ההורן, ואז כמובן שכלום לא יציל את הטיסן הבא שלך.

כל מילה בסלע שפירה...

עוד דוגמא קלאסית של 59456,ויש פה הרבה מגיוורים לצערנו בעולם הטיסנים מסוקים וכו...

mblsha
18-12-2011, 14:49:50
חבל לי ליצטט את עצמי.
ביקשתי מידע לעניין. אני לא רוצה להיות גס, אבל אני לא ביקשתי עצות.

guy1a
18-12-2011, 14:55:35
נראה לי שהבחור הבין שהוא ממש ממש ממש אבל ממש לא בסדר

אולי דיי כבר עם זה ?

mblsha
18-12-2011, 15:00:23
נראה לי שהבחור הבין שהוא ממש ממש ממש אבל ממש לא בסדר

אולי דיי כבר עם זה ?

סוף סוף מישהו עם גישה נורמלית....:)

ben
18-12-2011, 15:01:03
גיא אני חושב ששכחת אבל ממש לא בסדר.......:D
הכל ברוח טובה.

Shlomi4046
18-12-2011, 15:06:54
יאללה חברים לנעול

מספיק יש 3000 חברים בפורום ... לא חייב לעלות על הגל
אייל אמר את הדברים בצורה הכי מדוייקת
ואני רואה גם שהבחור הבין \ יבין \ יעשה חושבים

שבוע טוב ...

bna016
18-12-2011, 16:17:13
לפותח השירשור:
תוודא טוב טוב שהשלט שבידיים שלך אכן תקין וטוב כי לי היו בעיות טווח לאחר חצי שנה של שימוש (גיליתי זאת לאחר ריסוק קטן ולכן החלפתי רכיב וביצעתי שיפור בהלחמות של המודול) בטרם תעלה לאוויר את הטיסן הבא.
בהצלחה.
נעם.

Flying_student
18-12-2011, 18:23:30
59452
לא היה מייצב או FS, גובה הטיסן בעת איבוד קשר עין ושליטה בערך 50 מטר

לפי המפה והתיאור שהעלת אני יכול להגיד שכנראה הטיסן נפל בתוך האיצטדיון. מניסיון, תמיד זה נראה כאילו הטיסן נפל רחוק יותר (במיוחד למתחילים).
בנוסף, ממליץ להבא לקנות רכיב קטן שקוראים לו Be finder ועולה כשלושה דולרים ומצפצף אם לא היתה תנועה בסטיק יותר מדקה או אם השלט כבוי.

ו"רק היום" במידה ותצטרך עזרה והדרכה בסיסית אז צור קשר בכיף. אני לא קרוב להיות ברמתם של המדריכים המקצוענים אבל... אני גר ברחובות (שזה לא ממש רחוק ממך).

בהצלחה

אייל שפירא
18-12-2011, 22:23:59
חבל לי ליצטט את עצמי.
ביקשתי מידע לעניין. אני לא רוצה להיות גס, אבל אני לא ביקשתי עצות.

חבל לי לצטט את עצמי אבל
http://i151.photobucket.com/albums/s124/kl00m/ImportantMedium.jpg

guyst
18-12-2011, 22:27:11
ננעל