PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום לחברי הפורום

איציק 36
21-12-2011, 21:13:41
היי אני רכשתי מכונית טימקס 3.3 ורציתי לשאול כמה שאלות לגביי התחזוקה של הרכב אני חדש בתחום ואין לי מושג איך לתחזק אותו .מה כדאי לבדוק לפניי כל נסיעה בקיצור אין לי מושג והשמח לקבל כל טיפ בנושא
תודה מראש איציק.

dani14
21-12-2011, 22:04:15
היי איציק וברוכים הבאים לפורום!
אז ככה , כמה דברים שעולים לי בראש (23:00 - אחרי יום עבודה = קשה לחשוב)

1.ניקוי פילטר אוויר ושימון נכון לפי הוראות היצרן.
2.מעבר על כל ברגי הרכב אחת לכל כמה הסעות.
3.תשתדל לא לעשות הסעות רצופות , כלומר , 10 דקות הסעה , לפחות 5 דקות הפסקה וכך הלאה.
4.דלק איכותי עם אחוז ניטרו מתאים.
5.נכון שזה ישמע מצחיק , אך תמיד תוודא שהסוללות במשדר ובתוך המכונית עצמה (למקלט ולסרוו) טעונות תמיד. אם יש איזי סטרטר , מן הסתם גם שם.
6.תתחדש ותהנה , אל תהסס לשאול שאלות!
7.אם יש משהו ששכחתי , חברי הפורום ישמחו להשלים...

דני

ebay007
21-12-2011, 22:30:56
ברוך הבא לפורום וכמובן לתחום!
הנה כמה דברים:

1. אחרי כל יום הסעה תעבור על הרכב לוודא שאין ברגים מסוחררים, עם יש אז כמובן להדק. (בזהירות עם הברגות בפלסטיק)
2. תמנע מלהשאיר דלר במיכל, זה חומר "תוקפני" והוא עלול לגרום לדליפה במיכל (כמובן אחרי הרבה מאוד זמן)
3. הקלאצ' של הרכב הוא קצת בעייתי. הוא מורכב משתי "נעליים" וקפיץ הקיפי. הקפיץ הזה אוהב להקרע. בבוא הזמן אני ממליץ לך לקנות אחד משופר. קלאצ' שלוש "נעליים".
4. תקנה מד חום בשביל לשמור על טמפרטורת מנוע נכונה (בין 110 ל120) ובשביל כיווני מנוע.
בהצלחה!

איזי
22-12-2011, 07:00:38
רכב מעולה עם מנוע אמין מאד. בנוסף לטיפים שקיבלת כדאי ללמוד לכוון נכון את המנוע, סביר להניח שאתה לא צריך ביצועים מטורפים.
כיוון מעט עשיר בסרק יגרום לרכב להאיץ באופן סביר (בכל מקרה זו לא מכונית למסלול) וגם יספק שימון נוסף למנוע כשאתה עוזב את המצערת.
ביצעת את ההרצה לבד? הרצה נכונה חשובה לחיי מנוע ארוכים.

איציק 36
22-12-2011, 17:36:18
חברה תודה רבה הרכב הוא יד 2 וברגע של התלהבות רכשתי אותו .אין לי רקע במכוניות אני מטיס מסוקים וטיסנים .בקשר לחום המנוע בין 100 ל 120 מדובר על מעלות צלזיוס (לא פרנייט ?)שאלה נוספת בקשר לבולמים זה אם שמן ואם כן איך מטפלים בהם.(תודה רבה על העזרה כיף להיות חלק מהענף אחלה הובי יש לנו.)

ebay007
22-12-2011, 21:25:01
כן, צלזיוס.
בבולמים יש שמן. אין כל כך צורך לטפל בהם.
אפשר להחליף שמן לסמיכות שונה עם אתה לא מרוצה מהתנהגות הבולמים, אבל אין צורך להתעסק עם זה.