PDA

צפייה בגרסה מלאה : צליל שיגור דאונים דיסקוס שונים FW5 Vs. Helios

Gil
05-01-2012, 19:24:36
שלום,

קצת השתעממתי אז החלטתי להעלות סרטון קצר להשוואת ההבדל בצליל השיגור בין שני דאונים
1. FW5
2. Helios

http://www.youtube.com/watch?v=4TD0bAuqPNA
בהמשך אנסה להשוות בינהם גם בהיבטים נוספים, כגון התנהגות בתנאי מזג אוויר שונים

איציק רונן
05-01-2012, 20:33:42
אתה גדול. איזה יופי של זריקות.

Liav
05-01-2012, 20:40:00
מגניב!
ב FW נשמע כאילו יש הד? או שאיכשהו השריקה נשמעת ככה באופן רגיל?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Gil
05-01-2012, 21:33:37
אתה גדול. איזה יופי של זריקות.
הי איציק
אני מעביר שיעורי זריקה בהתנדבות
אתה מוזמן להתנסות

eitan-ro
05-01-2012, 21:39:03
מדליק... מתגעגע להטסות!

roydor
05-01-2012, 22:30:20
ל- FW5 כנף חלולה בתבנית, ה-HELIOS בנוי עם כנף רוהסל מלאה.
ההבדל הגדול הוא בתיבת התהודה שנוצרת בגלל ההבדלים בשיטות הבנייה ולכן סביר להניח שה-FW5 ישמיע קול מעט יותר חזק בזריקות.

העניין האמיתי נמצא בגובה הזריקה וקצב השקיעה, במידה ונחלק את גובה הזריקה הממוצע בקצב השקיעה הממוצע (בתנאים שקטים) נקבל את זמן הטיסה לתנאים שקטים.
בתנאים חלשים מאד אני אעדיף טיסן שפוטנציאל הזמן שלו גבוה יותר (אני מניח שאני לא מוצא טרמיקה ושזמן הטיסה נגזר מפוטנציאל נקי של הטיסן).
בתנאים חלשים (אך יציבים) ורוח חלשה עד בינונית אני אעדיף טיסן עם ערך שקיעה נמוך יותר מתוך ההנחה שאני אטפס מהר יותר בטרמיקה וארוויח חזרה את הפרש הגובה.
בתנאים חזקים עם רוח חזקה אני אעדיף לשגר גבוה כדי שיהיה לי הגובה לעשות טעויות ומתוך הנחה שבזמן החזרה מול הרוח אני אטוס מהר (כדי לחדור) ולכן גם אשקע מהר מהאופטימום. מסיבה זו זמן הטיסה הוא יותר עניין של טקטיקה והחלטות מהירות ופחות עמיין של ביצועים, גובה שווה ערך למרחק שניתן לעבור דרך האוויר (ביחס שקול לערך הגלישה) ולכן אני אעדיף לטוס דרך יותר אוויר על מנת לשפר את הסיכויים למצוא טרמיקה.
בתנאים חלשים ורוח חזקה אני כנראה אצטרך מעט בלסט כדי לא להיסחף אחורה ברוח ולכן אני אעמיס את הטיסן לעומס שיאפשר לי לעמוד מול הרוח ולרדת לאט (אין טרמיקות ולכן אין טעם לרדת במורד הרוח). במקרה זה, הטיסן הסלחני עם הבלסט יהיה המתאים ביותר.

רועי