PDA

צפייה בגרסה מלאה : AXN - מאזנות הפכו למדפים עם החלפת SERVO

עידו1112
05-01-2012, 21:57:16
ברשותי AXN.
סרבו כנף שמאל שבק חיים.
הסרתי אותו, הרכבתי במקומו SERVO מקביל שנרכש ב- HOBBYKING.
HEXTRONIX HKT 9000, לא בטוח שה- SERVO שהסרתי - אותו דגם.
מאז הרכבת ה- SERVO החדש, המאזנות מתפקדות כמו מדפים.
עם הזזת הידית בשלט, או שבשתי הכנפיים הן למעלה או שבשתי הכנפיים הן למטה.
ניסיתי עם SERVO זהה חדש נוסף שיש ברשותי, אותה תופעה.
מישהוא היה בסרט הזה ?
פתרונות ??? ...
תודה -

Liav
05-01-2012, 22:07:01
אני מניח שהסרוויים מחוברים למקלט עם כבל Y.
אם כן, יש לך אפשרות להתקין את הסרוו הפוך?

ואם לא, פשוט תעשה רוורס לסרוו בשלט.

yukuzuna
05-01-2012, 22:07:52
מכיוון שהסרבו שהחלפת בכנף האחת לא זהה לסרבו התקין שמותקן בכנף השניה (מבחינת יצרן ודגם מדוייקים) עליך להחליף גם את
הסרבו התקין לאותו הסרבו שהינך מחליף את התקול. בקיצור עליך להחליף את שני הסרבויים שמותקנים בכנפיים.
וזה מניסיון. הייתה אותה בעיה וכשהחלפתי את שני הסרבויים הבעיה נפתרה

עידו1112
05-01-2012, 22:14:06
תודה בועז.

בין לבין ניסיתי בדיוק כמו שהצעת, עובד.

עמוס201
06-01-2012, 06:57:55
שלום לך
מה שצריך לעשות זה להרכיב את הסרוו החדש לא בכיוון שהיה הישן אלא הפוך ממה שהיה.
כלומר אם אתה רואה את הזרוע של הסרוו הישן בצד ימן תהפוך שיהיה בצד שמאל .
ופשוט תעביר את ההורן מקביל למיקום החדש וזה יפתור את הבעיה אני כבר עשיתי את זה 3 פעמים .
אם תרצה אעלה תמונת הסבר .
עמוס

Bob Shark
06-01-2012, 09:56:25
ולהבא לפני התקנת סרוו כדאי לבדוק אותו: האם כיון סיבוב הוא נכון, האם הוא בכלל תקין ועובד חלק. וכמובן בודקים מיקום זרוע הסרוו ומכוונים אורך הפוש רוד עוד לפני ההדבקה ורק לאחר מכן מדביקים. את הבדיקה ניתן לבצע גם באמצעות חיבור סרוו למערכת של הטיסן וכן גם ע"י סרוו טסטר.
בהצלחה.

wind556
06-01-2012, 13:16:41
הכל לא נכון
הטעות היחידה שלך היא להשתמש בY קונקטור
תבטל אותו ותתקין נכון את החיווט ולא תהיה לך שום בעייה גם אם תשים שני סרוואים שכל אחד נולד בארץ אחרת.
השימוש בY קונקטור נועד לשלטים פרימיטיביים נטולי תוכנה.
איזה שלט יש לך?

גבי א
06-01-2012, 14:52:52
עודד, הכל נכון - רק לא כמו שאתה חושב או רוצה שכולם יחשבו כמוך, תרד מזה כבר.

flatspin
06-01-2012, 18:20:02
עודד, אני לא מסכים לחלק מדבריך.
* על מנת לקבל תגובה נכונה במאזנות, יש להתקין תמיד שני סרוואים זהים, מאותו יצרן ואותו הדגם בדיוק. דבר זה מבטיח, בנוסף לפעולה בכיוון הנכון, גם זוית הטיה ומהירות תגובה זהים.
* שימוש במפצל Y איננו פסול. הוא נוח וטוב ומתאים לכל סוגי הטיסנים.
* עם זאת, פיצול ערוצים בשלט מאפשר הפעלת פונקציות נוספות, ובעיקר מבטיח הפעלת מאזנת אחת כאשר סרוו אחד מפסיק לפעול בעת טיסה.

גבי א
06-01-2012, 18:53:41
צודק ב 100 אחוז!!!!
ומפה להגיד שהכל לא נכון כמו שעודד כתב - המרחק רב מאד.

wind556
06-01-2012, 23:03:44
עודד, הכל נכון - רק לא כמו שאתה חושב או רוצה שכולם יחשבו כמוך, תרד מזה כבר.

התגובה שלך אינה מקצועית ומבהירה שלא הבנת מילה מדברי. כמו כן תגובתך מבהירה לשואל בדיוק איך לפתור את בעייתו

wind556
06-01-2012, 23:38:12
עודד, אני לא מסכים לחלק מדבריך.
* על מנת לקבל תגובה נכונה במאזנות, יש להתקין תמיד שני סרוואים זהים, מאותו יצרן ואותו הדגם בדיוק. דבר זה מבטיח, בנוסף לפעולה בכיוון הנכון, גם זוית הטיה ומהירות תגובה זהים.
* שימוש במפצל Y איננו פסול. הוא נוח וטוב ומתאים לכל סוגי הטיסנים.
* עם זאת, פיצול ערוצים בשלט מאפשר הפעלת פונקציות נוספות, ובעיקר מבטיח הפעלת מאזנת אחת כאשר סרוו אחד מפסיק לפעול בעת טיסה.

התגובה שלך לעומת זאת נכונה בחלקה, אבל גם היא מעידה שלא הבנת את כוונתי ודברי
ברור שיש צורך מוחלט בסרוואים זהים, דברי כוונו להראות שהבעייה אינה נעוצה בסרוו אלא בחיווט.
ושימוש במפצל Y אפשרי רק במקרים מעטים ביותר. ברוב הטיסנים זה מתכון לאי מימוש פוטנציאל, וההימנעות ממפצל Y לגמרי לא קשורה לעובדה שמאזנת אחת תפסיק לעבוד (זה יקרה גם עם המפצל).

שימוש במפצל הופך להיות נכון אך ורק במקומות שבהם אין לך אופציה להימנע מזה. לעולם אין לו יתרונות על פני האפשרות השניה

s.mario
07-01-2012, 09:02:37
ברור שיש צורך מוחלט בסרוואים זהים, דברי כוונו להראות שהבעייה אינה נעוצה בסרוו אלא בחיווט.
ושימוש במפצל Y אפשרי רק במקרים מעטים ביותר. ברוב הטיסנים זה מתכון לאי מימוש פוטנציאל, וההימנעות ממפצל Y לגמרי לא קשורה לעובדה שמאזנת אחת תפסיק לעבוד (זה יקרה גם עם המפצל).

שימוש במפצל הופך להיות נכון אך ורק במקומות שבהם אין לך אופציה להימנע מזה. לעולם אין לו יתרונות על פני האפשרות השניה
היתרון הגדול שלו על האפשרות השניה ,הוא אפשרות לחיבור שכש"אין אופציה להמנע מזה"...:p

wind556
07-01-2012, 09:47:38
היתרון הגדול שלו על האפשרות השניה ,הוא אפשרות לחיבור שכש"אין אופציה להמנע מזה"...:p

מדוייק להפליא
אבל כשיש אופציה לוותר על Y, אז הוויתור זה הדבר הטוב יותר.
שימוש בY כשאפשר לא, "משנמך" את האפשרויות

flatspin
07-01-2012, 19:55:44

קורה לפעמים שאני מבין את מה שאני קורא. גם הפעם הזאת הבנתי. ועוד איך הבנתי.
על מנת למנוע טעות, מעולם לא התכוונתי, וגם לא השתמע כך מדברי, שמפצל Y עדיף על חיבור בערוצים נפרדים. פשוט אינני מסכים עם הבחנתך המוחלטת והחד משמעית. החיווט בשני המקרים זהה. צורת החיבור למקלט שונה. אין לאלו ולא כלום עם התקנת סרוואים שונים למאזנות, שזו שגיאה גסה בפני עצמה, ועל זה, ורק על זה, כתבתי בתגובתי הקודמת (#9).

wind556
07-01-2012, 23:06:42
קורה לפעמים שאני מבין את מה שאני קורא. גם הפעם הזאת הבנתי. ועוד איך הבנתי.
על מנת למנוע טעות, מעולם לא התכוונתי, וגם לא השתמע כך מדברי, שמפצל Y עדיף על חיבור בערוצים נפרדים. פשוט אינני מסכים עם הבחנתך המוחלטת והחד משמעית. החיווט בשני המקרים זהה. צורת החיבור למקלט שונה. אין לאלו ולא כלום עם התקנת סרוואים שונים למאזנות, שזו שגיאה גסה בפני עצמה, ועל זה, ורק על זה, כתבתי בתגובתי הקודמת (#9).

אז אנחנו מסכימים להפליא :cool:

עמוס201
09-01-2012, 02:12:19
יש עוד אפשרות
מניסיון אחרון
תוציא את סרוו הגה גובה שהוא זהה לקודם ,ותרכיב אותו בדיוק באתו כיון כמו שהקודם הלא תקין היה.
ובהגה גובה תרכיב סרוו 9 ג' ותעשה היפוך סרוו בהגה גובה, זה גם יפתור את הבעיה,
אל תישכח להדביק עם אפוקסי מעט בשני הכתפיים ובתחתית הסרוו בשניהם זה יקבע אותם טוב למקומם.
עמוס