PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון התחדשתי ב-Topsky 2, הערות והארות.

tomer_inbar
20-01-2012, 21:18:07
שלום לכולם,

בשעה טובה עברתי לדאון מתקדם יותר מהגמבלר ל-Topsky 2.
יש לי שלט Futaba 7C 2.4Ghz ויש לי שלושה מיקסים פנויים שאפשר לנצל:
- מיקס מאזנות > הגה כיוון.
- מיקס מאזנות > מדפים.
-מיקס מדפים > מאזנות.

יש לי מיקס אחד פנוי ואני רוצה להגדיר מיקס הגה גובה > מדפים.
הערה חשובה: יש לי מקלט פוטאבה 4 ערוצים, כל הערוצים מנוצלים עד 0 מקום (תרתי משמע).

ערוץ הגה גובה מחובר ל- ערוץ 2.
ערוץ הגה כיוון מחובר ל- ערוץ 4.
ערוץ מאזנת שמאל / ימין מחוברת - ערוץ 3.
ערוץ מאזנת ימין / שמאל מחוברת לערוץ 1.

1. עשיתי מיקסים כפי שרשום הנ"ל ואני מתקשה לעשות מיקס בין המדפים לבין הגה הגובה.
2. אני לא מצליח להגדיר מצבי טיסה.
3. הצלחתי להגדיר לחצן שחרור לזינוק רק דרך אופציית SNAP, הבעיה היחידה היא שכאשר אני מפעיל אותה, כל שאר הערוצים מבוטלים עד שאני משחרר את הלחצן - זה בסדר מבחינתי כיוון שבהזנקה אני משתמש רק בלחצן הזה ועד שאני עובר לערוצים אני עוזב אותו כבר הרבה לפני.

אם מישהו מכיר את השלט ויוכל לעזור לי להפיק ממנו את המקסימום אודה לו מאוד!

בכבוד רב,
תומר.

eitan-ro
21-01-2012, 07:37:51
קודם כל תתחדש!
ממה שיצא לי לשחק איתו, הוא קצת חסר בפונקציות, אבל בכל מקרה דרוש מקלט של לפחות 5-6 ערוצים...
אני אגדיר לך את המיקסים לפי סדר חשיבות, ואתה תנסה לסדר עד כמה שתצליח:
1. Start mode
2. דיפרנציאל מאזנות.
3. מיקס מאזנות-הגה כיוון.
4. מדפים לנחיתה (אמורה להיות פונקציה בשם Butterfly שיודעת לשלוט על מאזנות והגה גובה).
5. Speed mode
6. Thermal mode - בפוטאבה בד"כ אין הPreset הזה, אבל אפשר לעשות שטווח מלא של הסטיק של המצערת יוריד את המאזנות 3-4 מ"מ ואז בטרמיקה אתה יכול להוריד כמה שאתה מרגיש שצריך (זה נעשה כשהסוויץ' של הButterfly במצב של OFF)
7. מיקס הגה גובה-מדפים (מדפים יורדים כ3 מ"מ בטווח מלא של ההגה גובה).

מקווה שעזרתי,
איתן.

tomer_inbar
21-01-2012, 17:26:07
היה קשה, אבל הצלחתי להכניס יפה את המקלט R617FS בעל 7 ערוצים לחרטום של הדאון.
הייתי צריך לשים סוללה אחרת (250Mah) כיוון שהסוללה הנוכחית (400Mah) לא מאפשרת להכניס את המקלט.
הבעיה היא בשלט שיש לו רק שלושה מיקסים ועוד כמה מיקסים מוגדרים מראש.
אני חושב שאפשר להסתדר עם המצב הנוכחי, ובעתיד ארכוש שלט רציני יותר עם יותר מיקסים.
יש אולי אפשרות אחרת לחבר את המאזנות למצערת? או שאולי בכלל כדאי להשתמש במפסק למצבי טיסה עם המדפים.
המאזנות מחוברות אחת לערוץ 1 והשנייה לערוץ 3.

sabi
21-01-2012, 19:53:42
בעבר הטסתי את ה TopSky 2 עם שלט Futaba 7c 2.4 ומקלט 7 ערוצים (נכנס בקושי הייתי צריך להוריד לו את הקייס ולשים שרינק במקום).
בעזרת גיל הצלחתי לכוון אותו כמעט לכל מצבי הטיסה מלבד מצב "Thermal" (היה לי אפשרות לקבוע או מצב "Thermal" או מצב "Speed" )
העדפתי בהמלצת גיל לאפשר את מצב "Speed" בכדי שתהיה לי האפשרות לחזור אם אני מתרחק.
בכל מקרה לאחר כמה חודשים החלטתי לרכוש את ה Hitech Aurora 9 ומאז הכל הרבה יותר קל ( אם תמכור את השלט במחיר סביר תצטרך להוסיף מעט מאוד , אם אני לא טועה הוא נמכר בארץ בסביבות 1400 ש"ח עם מקלט 6 ערוצים כולל טלמטריה , עוזר מאד בהטסת DLG).

אם בכל זאת תחליט להשאר עם ה- 7C אתה מוזמן ליצור איתי קשר ואעזור לך לכוון את הדאון , אני גר בגדרה.

tomer_inbar
21-01-2012, 20:06:27
שבתאי תודה, אין לי כרגע כל כוונה לרכוש שלט חדש, התחלתי עם פוטאבה ואשאר עם פוטאבה.
הצלחתי להגדיר את כל מצבי הטיסה שגיל רשם למעלה.
הדבר היחיד שצריך להתאמן עליו זה השליטה במצב הטיסה של המדפים בעזרת הבורר VR CH6: כשהוא עד הסוף עם כיוון השעון > מצב SPEED. ולאחר מכן אני מתאים את המדפים לפי הרגש.
יש לי גם לחצן G להורדת מדפים מלאים בנחיתה.

roydor
21-01-2012, 22:46:52
שים לב שעם סוללה של 250 מילי יש לך בין שעה לשעה וחצי טיסה לכל היותר.
בהצלחה

sabi
21-01-2012, 22:49:29
לא מומלץ להשתמש במתג להורדת המדפים (brake) , יש להשתמש בסטיק המצערת (בשביל הרגישות).
ניתן לעשות זאת ע"י כיוון המיקסים הפנויים (למיטב זיכרוני יש 3 מיקסים לתיכנות), מיקס למאזנת ימין עוד אחד לשמאל והגה גובה.
בהצלחה.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

tomer_inbar
22-01-2012, 04:59:31
טוב, אני אנסה את המיקס עם הסטיק של המצערת.