PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה איך שמים דבק אפוקסי ובד פיברגלס על הטיסן ?

שלומי סוסייר
21-01-2012, 10:33:19
שלום ,

אני רוצה לדעת בבקשה איך מבצעים את כל התהליך הזה של בד פיברגלס ודבק אפוקסי בשביל חיזוק הטיסן ..
זאת אומרת איך אני עושה את זה ?
מורח על הטיסן דבק אפוקסי ואז חותך בד פיברגלס .. ? מה השלבים ? איך פועלים עם זה ?

תודה רבה .

s.mario
21-01-2012, 11:02:49
חפש סירטונים ביוטיוב המתארים את התהליך.
ללימוד מעמיק יותר של העניין: "חומרים מרוכבים" של גדי מיניקס.

דוד פלד
25-01-2012, 02:28:08
הרחק כול דבר שיכול לגרום לדליקה!
שלום
אפוקסי איטי. מדלל 21 . בד פיבר . פלסטיק עמיד גמיש בגודל 5 על 5 מברשת צביעה 3 עד 5 סנטימטר תלוי גודל שטח השתמשתי בגודל 3 . אלכוהול 75 אחוז כפפות גומי עדינות . משקפי מגן.
מנקים את השטח המיועד לחיזוק. עם אלכוהול דקה לפני הצמדה... מודדים גודל נכון ומסמנים על הבד רצוי להשאיר קצוות של סנטים עד 2 סנטים .לוקחים כלי קיבול מפלסטיק. עדיף פלסטיק עמיד. טינר ממיס זהירות! עשה ניסיון ראשוני בכלי המיועד תמתין שעה עם המדלל בלבד וראה תוצאות ותחליט... מכינים משטח מעץ נקי וחלק לבד שאותו נסייד באפוקסי שופכים אפוקסי לתוך הכלי מערבבים היטב. מטפטפים מדלל בכמויות של חצי כפית בכול פעם עד לקבלת מרקם מיימי מינוס! מניחים את הבד הגזור על המשטח .שופכים מעט חומר על המשטח ומסיידים..מניחים בד על השטח המסוייד ומהדקים עם האצבעות ומסיידים. שופכים חומר על הבד ומורחים חומר ושוב מסיידים עד שכול הבד רטוב .מניחים את הבד על המשטח ועוברים הידוק עדין עם פלסטיק עמיד שהוכן מראש כדי לגרף עודפי חומר. גזור את עודפי הבד וגרף שוב בעדינות עם תמיכה ידנית כנגד התנועה תמתין 24 שעות בצע תיקוני גזירה אם צריך שייף בעדינות עם נייר מים לקבלת שטח חלק תרטיב את השטח במים לפני השיוף ..יבש טוב עם מייבש שיער (לייבש לא לצלות) :) נקה המשטח עם אלכוהול 75 אחוז וצבע . בהצלחה :)

wind556
25-01-2012, 10:48:28
אתה רוצה ללמוד שחיה בהתכתבות
כדי לדעת לבצע את מה שאתה רוצה כמו שצריך אתה צריך ללכת לעבוד במפעל לפיברגלס שנה בערך (אם אתה מוכשר).
אם אתחיל לכתוב את כל פרטי התהליך זה יהיה ספר עב כרס.
מורי ורבי, חברי הטוב ומראשוני מדריכי כבר כתב אותו. גדי מיניקס, שאפילו יצא לי לעבוד במחיצתו שנים בנושאים הללו ואחרים (אגב הוא מוותיקי קלוב התעופה בארץ, וטיסנאי בחסד).
וגם אחרי שתקרא את הספר הזה, לא תדע את התורה עדיין, רק תוכל להבין קצת יותר

גבי א
25-01-2012, 12:51:29
בקיצור עודד, אתה ממשיך להתפלסף, אם יש לך תשובה קצרה וענינית שתעזור לבחור (ויש הרבה תשובות כאלו) בבקשה , אם לא, לפחות אל תייאש אותו.

wind556
25-01-2012, 14:41:21
בקיצור עודד, אתה ממשיך להתפלסף, אם יש לך תשובה קצרה וענינית שתעזור לבחור (ויש הרבה תשובות כאלו) בבקשה , אם לא, לפחות אל תייאש אותו.

אם האמת מייאשת, גם אז היא צריכה להאמר, בין אם אתה אוהב את זה או לא
והתשובה הקצרה והעניינית הוא קיבל מזמן, וזה לקרוא את הספר של גדי ואחרי זה לעבוד עם אנשי מקצוע בצורה מעשית וללמוד מהם.
ומעניין כמה עזרה לבחור התגובה שלך, ואם יש לך הרבה תשובות כאלה (כפי שכתבת בסוגריים), תציג אותם במקום להתעסק בי

שלומי סוסייר
28-01-2012, 20:07:02
את האמת לא הייתי צריך את הסיפור שנתת לי פה .
אין לי שום צורך לקרוא את "הספר של גדי " .
רק רציתי לשאול בצורה קצרה וחפיפה איך מנהלים את העניין של דבק אפוקסי ובד פיברגלס , לא מעבר .
לא התכוונתי להכנס לפרטים הקטנים .
תודה רבה בכל זאת ..