PDA

צפייה בגרסה מלאה : על מה כדאי להסתכל?

עמיתפורת
04-08-2008, 21:58:31
הרבה פעמים אני נשאר ע"י תלמידים וחברים בתחום - על איזה חלק במסוק מסתכלים כדי לקבל התמצאות במרחב בצורה הטובה ביותר?
התשובות חלוקות וכל אחד מביט לאן שהמוח שלו מצלם את תמונת המצב בצורה ברורה יותר.
יש אלה שמביטים על גוף המסוק, כאלה שמביטים על החופה וכאלה שמקבלים פידבק ממצב הדיסקה והסקידים.
אז לאן אתם מביטים כשאתם מטיסים?
האם יש לכם טכניקה נוספת לאבחן את מצב המסוק?

אורח
04-08-2008, 22:22:01
הרבה פעמים אני נשאר ע"י תלמידים וחברים בתחום - על איזה חלק במסוק מסתכלים כדי לקבל התמצאות במרחב בצורה הטובה ביותר?
התשובות חלוקות וכל אחד מביט לאן שהמוח שלו מצלם את תמונת המצב בצורה ברורה יותר.
יש אלה שמביטים על גוף המסוק, כאלה שמביטים על החופה וכאלה שמקבלים פידבק ממצב הדיסקה והסקידים.
אז לאן אתם מביטים כשאתם מטיסים?
האם יש לכם טכניקה נוספת לאבחן את מצב המסוק?

דייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי יייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי ייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי

תרחם עלינו.

נועם ג
04-08-2008, 22:43:02
האמת...שאלה ממש במקום

אני מיסתכל על הבום ועל החופה

TheZohan
04-08-2008, 23:04:01
השאלה היא על מה מסתכלים כדי לראות איך אני מטיס את המסוק? אני מסתכל על הגוף,הלהבים ועל הזנב אחד אחרי השני כדי לראות שהכל בסדר. O.o

אליקופטר
04-08-2008, 23:21:04
על החופה ,ובתאי הזיכרון במוח, איזה מצב ההיתי לפני כמה שניות.

ליאור זהבי
04-08-2008, 23:36:25
בהחלט ממליץ לזכור תמיד אוריינטציה אחרונה בראש - הדבר עוזר משמעותית.

אני אוהב להסתכל על הכלי כמכלול שכולל את הגוף, החופה, והלהבים - אבל זו העדפה אישית.

MDreamer
05-08-2008, 00:17:27
דייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי יייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי ייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי

תרחם עלינו.
מר אביגור הנכבד,
אם לא מתאים לך לשמוע/לקרוא את מה שעמית רוצה לתרום לקהילה אתה מוזמן להתעלם אך תגובה כמו שלך עוברת על כלל מספר 2 שפרסמתי בשרשור שננעל ונפתח. פרסום ההודעה שלי היה לפני ההודעה שלך.
אני חושב שמגיעה התנצלות לאדם שמנסה לתרום ומזמנו וזוכה לבוז

נועם ג
05-08-2008, 01:16:19
אף פעם לא ניסיתי להיסתכל על הדיסקה בזמן הטיסה...
יכול להיות שלא הכי שמתי לב בגלל שהם(הלהבים) כסופות...
ננסה פעם הבאה:)

אורח
05-08-2008, 05:19:50
מר אביגור הנכבד,
אם לא מתאים לך לשמוע/לקרוא את מה שעמית רוצה לתרום לקהילה אתה מוזמן להתעלם אך תגובה כמו שלך עוברת על כלל מספר 2 שפרסמתי בשרשור שננעל ונפתח. פרסום ההודעה שלי היה לפני ההודעה שלך.
אני חושב שמגיעה התנצלות לאדם שמנסה לתרום ומזמנו וזוכה לבוז

מעיין היקר .

לאור בקשתך להתנצלות (מה שאינני יכול לספק) אני פורש. שיהיה לכם המון בהצלחה בפורום החדש. איך אומרים?....תן לזמן לעשות את שלו.

המון בהצלחה.

alonj
05-08-2008, 11:27:50
אני אישית לא אוהב להסתכל על הדיסקה היות והלהבים הלבנים מתחילים להראות כמעט שקופים מגובה מסוים.
נהגתי להסתכל על החופה עצמה אבל לא פעם קרה שזיהיתי מצב באיחור קל אך משמעותי. ייתכן שזה בגלל שהחופה שלי אינה צבועה כמעט ולכם שינויים קלים קשה לזהות.
היום לפי עצת המדריך שלי (למען הגילוי הנאות מדובר במי שפתח את השרשור) אני "מצליב" את מה שאני רואה מהחופה עם הסקידים בזמן טיסת nose-in או הבום והסנפירים בטיסה "רגילה".

AMIR
06-08-2008, 19:24:32
אצלי זה מתחלק לכמה רובליקות:
כאשר המסוק קרוב אלי ונמצא בגובה נמוך הבום והחופה יהיו האינדיקציה הטובה ביותר עבורי.
כאשר המסוק גבוהה ורחוק יותר מה שמושך לי את העיניים זה החופה שבכוונה תחילה בצבעים שנראים טוב
באוויר הלהבים (כלומר קו סיבוב הלהבים...) ככה אני יודע פחות או יותר לאזן את המסוק לאחר ביצוע סיבוב
ומחזיר אותו למצב מאוזן.
בריחוף קרוב אך גבוהה יותר קל לי לקחת את הסקידים כאינדיקציה ואת הלהבים.....
כל פעם יהיה דבר אחר שימשוך את תשומת ליבי ויתפוס את העין, אבל כמו שכבר אמרו לפני אינ תמיד זוכר מה
המצב הקודם!