PDA

צפייה בגרסה מלאה : Water Jet Cutting

MDreamer
09-01-2009, 20:55:31
היי,
בזמן האחרון הייתה לי פנטזיה. לבנות מכונת CNC לחיתוך בעזרת Water Jet. אחרי בירור קצר ירדתי מהרעיון מחשש קל לחיי (בהצלחה לשרון בפרויקט)
האופציה השניה היא לתת למפעל שרטוטים ושהם יחתכו. הסיבה שאני רוצה לבצע חיתוכים בעזרת WATER JET היא שאני רוצה לחתוך קרבון/גלסאפוקסי.
מצאתי את זה:
http://www.nagaroot.com/tags/directory/water-jet
מישהו התנסה פעם עם חיתוכים מהסוג הזה?
תודה

Roi
10-01-2009, 00:42:38
היי,
בזמן האחרון הייתה לי פנטזיה. לבנות מכונת CNC לחיתוך בעזרת Water Jet. אחרי בירור קצר ירדתי מהרעיון מחשש קל לחיי (בהצלחה לשרון בפרויקט)
האופציה השניה היא לתת למפעל שרטוטים ושהם יחתכו. הסיבה שאני רוצה לבצע חיתוכים בעזרת WATER JET היא שאני רוצה לחתוך קרבון/גלסאפוקסי.
מצאתי את זה:
http://www.nagaroot.com/tags/directory/water-jet
מישהו התנסה פעם עם חיתוכים מהסוג הזה?
תודה

הרגת אותי :D:D:D

eitan-ro
10-01-2009, 11:13:06
עבדנו אם חברה כלשהי די הרבה (לא זוכר את השם שלה), הדיוק יוצא סביר, והחלקים יפים ללא שום סימני בעירה (כמו בלייזר) או גראדים (כן כן - אני יודע שאני מרים להנחתה)...
השאלה מה הדיוק שאתה צריך כי שאני לא סגור על רמת הדיוק שזה יכול להגיע אליו.
איתן.

MDreamer
10-01-2009, 11:27:52
רמת הדיוק שכתובה במפרט של החברה מאשדוד היא 0.1 מ"מ, זה מספיק לצרכים שלי ונראה לי שגם לרוב המסוקאים.
אפשר ככה להכין חלקים של מסוקים, תושבות, עיצובים חדשים במהירות Firewalls וסתם בני משפחה אחרים ממשפחת פייר
מכיוון שאני מייצר לבד פלטות קרבון/פיבר אין עלות של החומר (שהיא די ייקרה וזהו חלק הארי של העלות) ורק העלות של זמן המכונה הוא מה שעולה לי. אני רוצה לבדוק כדאיות כלכלית.
איתן, ברר לי בבקשה את שם החברה

vinay
10-01-2009, 11:39:29
רמת הדיוק שכתובה במפרט של החברה מאשדוד היא 0.1 מ"מ, זה מספיק לצרכים שלי ונראה לי שגם לרוב המסוקאים.
אפשר ככה להכין חלקים של מסוקים, תושבות, עיצובים חדשים במהירות Firewalls וסתם בני משפחה אחרים ממשפחת פייר
מכיוון שאני מייצר לבד פלטות קרבון/פיבר אין עלות של החומר (שהיא די ייקרה וזהו חלק הארי של העלות) ורק העלות של זמן המכונה הוא מה שעולה לי. אני רוצה לבדוק כדאיות כלכלית.
מה זה אומר "מייצר לבד פלטות קרבון/פייבר"? איך מייצרים לבד כאלו פלטות?

מה סדרי גודל המחירים לחיתוכים כאלו?

MDreamer
10-01-2009, 11:49:35
1. לוח זכוכית כדי לקבל פיניש, ווקס, בדים לפי העובי-חוזק הדרוש, אפוקסי בדים, פיילפלי, אפשר גם עם וואקום PRESS, חצי שעה והרבה אהבה:
5247
5248
אגלה לכם משהו.. כבר היום חבר פורום אחד כבר נהנה מחתיכה יפה מהפלטה הזו. אתם עוד תראו אותה.
2. אין לי מושג. בגלל סיבה זאת פתחתי את השרשור

MDreamer
10-01-2009, 11:50:35
אגב, ברקע של התמונה השניה אפשר לראות פלטת קרבון חמודה

vinay
10-01-2009, 12:01:39
וזה מוציא פלטות כמו לדוגמא הפלטות שמהן בנויים המסוקים?

eitan-ro
10-01-2009, 12:43:06

זה לא רק עלות זמן מכונה, יש גם עלות של מהנדס שמשרטט למכונה, אלא אם כן אתה מביא לו משהו מוכן.
אנסה לברר לך מחר את שם החברה
איתן.

eitan-ro
10-01-2009, 12:44:36
וזה מוציא פלטות כמו לדוגמא הפלטות שמהן בנויים המסוקים?

לא, הפלטות שמעיין מוציא הרבה יותר חזקות ועשויות מדבקים הרבה יותר טובים ממה שמשתמשים במסוקים.
איתן.

MDreamer
10-01-2009, 12:50:03
איתן, אני בונה על זה שאני מביא לו את השרטוטים ישר לחיתוך והוא רק צריך ללחוץ על PLAY (באופן יחסי)
עלות של מנהדס.. ומה אני עז? אז מה אם לא עבדתי בניקיון אף פעם.

b1yossi
10-01-2009, 12:56:04
מהנדס פיתות זה לא נחשב...

vinay
10-01-2009, 13:27:22
גם PLAY אתה יכול לעשות, ואז בכלל, תבדוק כמה הם מוכנים לשלם לך תמורת זה שאתה מוכן לבוא אליהם :D

garfield
10-01-2009, 15:24:58
http://www.aeroclub.co.il/sections/gallery/gallery.php?gal_id=57

eitan-ro
10-01-2009, 15:27:26
גם PLAY אתה יכול לעשות, ואז בכלל, תבדוק כמה הם מוכנים לשלם לך תמורת זה שאתה מוכן לבוא אליהם :D

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

MDreamer
10-01-2009, 15:38:08
http://www.aeroclub.co.il/sections/gallery/gallery.php?gal_id=57
אכן יפה אבל עדין לא פותר את בעית החיתוך.. הכרסומת שעשיתם יוצרת חום די רציני במהלך החיתוך שמחליש את כל החומר סביב נקודת החיתוך בגלל התחממות הדבק.
למגללים זה בסדר.. לFirewalls ודברים אחרים שאני מתכנן.. אני קצת חושש.
אגב אם חתכם עם הכרסומת ואז שייפתם ידנית את האיזור שנפגע זאת רמאות :D

eitan-ro
10-01-2009, 16:11:39
אכן יפה אבל עדין לא פותר את בעית החיתוך.. הכרסומת שעשיתם יוצרת חום די רציני במהלך החיתוך שמחליש את כל החומר סביב נקודת החיתוך בגלל התחממות הדבק.
למגללים זה בסדר.. לFirewalls ודברים אחרים שאני מתכנן.. אני קצת חושש.
אגב אם חתכם עם הכרסומת ואז שייפתם ידנית את האיזור שנפגע זאת רמאות :D

הגזמת קצת... האיזורים שנפגעים הם ממש ממש קטנים וזניחים, אין שום בעיה לעשות פיירוול בכרסום! (אם זה עובד למזל"טים אז לך זה בטוח טוב)
אם אתה רוצה לעשות WATERJET לפיירוול אז חבל על הכסף! תדפיס על חתיכת נייר ותעשה ידנית יא עצלן! לא לוקח מ-10 דקות!

MDreamer
10-01-2009, 17:14:41
אני לא רוצה את זה ל FIREWALL גאון.
אני מייצר ככה שנים. אני רוצה את זה לפרויקט אחר.

eitan-ro
10-01-2009, 18:17:49
תגיד איזה, אולי אני עלול להציע לך אחר יותר זול\מוכן