PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיונים לקורס מטיסי חוץ

ניר שניידר
01-02-2012, 20:59:19
שלום,

בימים אלו מתקיים תהליך המיון לקורס מטיסי חוץ אשר יפתח בתחילת שנת 2013.
קורס מטיסי חוץ הינו קורס ארוך ומאתגר אשר מבוצע במסגרת חיל האויר ונועד להכשיר את בוגריו להפעיל
כלי טייס בלתי מאוישים.

הקורס הינו קורס ארוך אשר מורכב משלושה שלבים:
שלב יסודות: השלב הראשון בקורס בו לומדים החניכים את יסודות הטסת המל"ט ע"י שימוש והטסת טיסן
טריינר מסוג "שחק".
שלב חצי גודל: השלב השני בו עוברים החניכים להטסה של מזל"ט מסוג "שלו". מטוס אשר מוטת כנפיו
עומדת על כ 4 מטרים והוא מהווה שלב אחרון לפני הפלטפורמות המבצעיות והגדולות.
שלב גודל מלא: השלב האחרון בקורס. בשלב זה מתפצלים החניכים לשתי מגמות בהתאם לטייסות בחייל. כל
מגמה לומדת להטיס את הכטב"מ שלה.

מפעילי הכטב"מ נמנים עם האוכלוסיות המובחרות ביותר בצה"ל בכלל ובח"א בפרט ועל כן, בנוסף לתכנים
המקצועיים, עוסק הקורס רבות בחינוך לערכים וחיילות בסיסית.

לסיכום,
אם אתם תלמידי כיתות י"ב, ילידי שנת 1994 בעלי רקע בסיסי בטיסנים ומוטיבציה גבוהה להגיע לתפקיד
משמעותי בצבא, תפקיד זה בשבילכם.

למעוניינים אנא שלחו פקס הכולל קורות חיים (פרטים אישיים, רקע בטיסנים וכל מידע נוסף אודותיכם)
למספר: 036067606 (נא לציין "עבור נדב").

ניתן לפנות גם בטלפון למספרים: 036065665 (לבקש את נדב).

המתאימים יקבלו זימונים להמשך תהליך מיון.

לבירורים\ פניות נוספות ניתן לפנות לשחר 0578113092.

בברכה,
ניר

erez11
16-02-2014, 08:13:11
היי שלום לכולם
אני חייב לציין משהו לגבי מטיסי חוץ

הקורס מעניין ומאתגר אבל חשוב מאוד לדעת .שרק 20 אחוז מסיימים אותו שזאת אומרת 2 או3 חניכים

וביום שתיפלו בקורס אתם תגיעו ליממ בשדה דב ושם לא יחכו לכם אם פרחים.

אתם עומדים לקבל את השוק של החיים שלכם אם המקצועות המוצאים לכם .1 - נהג 2-אפסנאי 3-שומר 4-מאלף כלבים

אז ככה כדי מאוד שתחשבו טוב טוב כי הרבה מגיעים אם פרוטקציה .ותחשבו על יום המחר:mad:

ZvikaF
16-02-2014, 09:10:33
אין מה לעשות, חלק מהחיים... :(
עדיין שווה לנסות :)

רן ענבר
16-02-2014, 09:32:04
עמדתי בפני מכתב דומה לפני 18 שנה בדיוק...
אמא שלי קיבוצניקית לתפראת פולניה רצתה לשמור עליי "מזעם האוייב הקם עלינו לכלותינו" ושלחה קורות חיים לאחד הגופים העוסקים בכך...
הגעתי למיונים בבסיס אי שם ליד חדרה [אסור לגלות האוייב מאזין]
כמו שהגעתי נפלה עליה ההבנה שכל חבריי ירוצו עם סכין בין השיניים בג'בלאות ואני אהיה "ג'ובניק"...
לא התאים לי ו"פרשתי בשיא"...
חשוב לציין שאז התחום היה הרבה פחות מפותח...
לימים פגשתי בבה"ד 1 בחור שהכרתי באותו יום מיונים
אני כצוער מחייל הנדסה קרבית והוא כצוער מיחידה סודית מובחרת מחייל האוויר [עד היום אני לא יודע מה עושה אותה יחידה]
הסיפור שלו דומה למה שכתב ארז:
הוא הגיע לסוף המיונים/הכשרה ונותר לו עוד מבחן אחד... למרבה הפלא ולאחר הכשרה ארוכה ומוצלחת הוא לפתע נמצא "לא מתאים"
לטענתו מדובר בקומבינות של אחרים העדר קשרים אישיים ובעיות תקנים בצבא.
את תהליך ההכשרה הוא תאר כ"מדהים"... קמים בבוקר והולכים להטיס עד הערב... מגיעים לרמת התמקצעות ברמה הכי גבוהה שיש.
ההבדל בין הסיפור של אותו בחור לבין הסיפור של ארז הוא שלאחר שהודח בבושת פנים קיבל הזדמנות להגיע ליחידה איכותית מבצעית ומשמעותית בחייל האוויר.

אני לא יודע מה קורה היום בצבא.
אני שמח על כל יום שניתנה לי הזכות לשרות קרבי מבצעי בצה"ל
אין זכות גדולה יותר מאשר להוביל חיילים לקרב ולהחזירם בשלום הבית
ואינני מצטער אף רגע על הוויתור שעשיתי לפני 18 שנה.

עם זאת שלא ישמע מדברי כי אני ממעיט לרגע בערך התרומה של מערך המזל"טים בצה"ל
אני שמח מאוד לראות את המערך הזה מתפתח ומשתפר משנה לשנה אך עצוב לי לקרוא את דבריו של ערן שמעידי כי במידה מסויימת לא הרבה השתנה מהסיפור שלי לסיפור שלו.

מעולם לא פגשתי את ארז
מקרה אחד = מקרה...
2 מקרים = צרוף מקרים.
כל מה שחסר זה סיפור נוסף כדי להפוך את זה למגמה...
אני רוצה לקוות שמדובר בצרוף מקרים בלבד

רן ענבר

ZvikaF
19-02-2014, 12:31:42
רן, מהיכרות די קרובה, זה לא עובד ככה... למרות שלפעמים המניעים לא מובנים.
יש מספר קטן מאוד שמסיים, זה לא קשור לקרבת משפחה או קשרים חברתיים...
כמו כל דבר בחיים, להחלטות שאתה לוקח, יש השפעות שחלקן לא מובנות לך בזמן ההחלטה.
חשוב שמטיסים איכותיים ייגשו ויתמיינו...

אהה... וההדחה היא לא בבושת פנים, זה קטע לא נעים אבל לא נועד לפגוע או להשפיל.. חוסר התאמה..
זהו תהליך שקורה בכל הקורסים של היחידות המובחרות, בחלקן אחוז המסימים נמוך ובחלקן גבוהה יותר, אבל תמיד יש נפלטים

tomtabachnik
20-02-2014, 21:32:36
וואו לא הייתי פה הרבה זמן
לפני לא מעט זמן חבר שלי להטסה ובכלל חבר טוב שלא אציין את שמו (מהפורום) אשר הודח מהקורס בשלב המיון , באמת מספר את אותו הדבר שארז מספר ...
אבל ! (אבל גדול ;) ) הוא מספר שנהנה מכל רגע שם ועל זה אין להתווכח ...
בחודשים האחרונים גם אני מנסה להתקבל לשם , בסוף החודש אתייצב ואחווה על בשרי את החוויה , בהצלחה לי :D