PDA

צפייה בגרסה מלאה : DLG - הסבה לכנף שני חלקים

roydor
02-02-2012, 00:29:55
בשנה האחרונה יצא לי ליסוע עם המשפחה או מהעבודה למקומות שבהם הייתי יכול למצוא את הזמן להטיס DLG ונמנעתי לקחת טיסן מחשש שייגרם לו נזק.
דיסקוס הוא לא מסובך להובלה, הוא פשוט ארוך ודורש מקום משלו ולכן לא מסתדר טוב עם ילדים או אנשים/ציוד ברכב.
לשם כך החלטתי להסב אחד מהדיסקוסים שלי לכנף מתפרקת.
חשוב לציין כי כנף מתפרקת היא דבר רע לדיסקוס באופן כללי, היא כבדה יותר, גמישה יותר ועל כן נזרקת פחות גבוה וגולשת פחות טוב.
לכן, לקחתי את הטיסן השלישי שלי (השניים הראשונים הם הטיסנים איתם אני מתחרה), את ה-TEMUJIN, טיסן חביב וכיף להטסה אך פחות מוצלח מהשניים הראשונים וביצעתי עליו את "הניתוח".
שני יתרונות גדולים שיש ל-TEMUJIN שהופכים אותו אידיאלי להסבה מסוג זה:
1. הוא טס טוב יותר כאשר הוא מועמס, במשקל הנמוך (עליו עמלתי קשות) הוא טס טוב רק כשיש שתיל, ללא רוח, ואז ה-FLOW שלי עדיף משמעותית. כאשר הרוח מתחזקת והתנאים יותר טורבולנטיים, ה-TEMUJIN קם לחיים עם תוספת של 20 גרם ונעשה כיף להטסה.
2. ל-TEMUJIN יש סקין מאד בריא, הוא לא רגיש למכות ומעיכות וטולרנטי לפגיעות בהובלה ובטיפול בו. על כן הוא מעולה להסבות ברוטליות והטסות במקומות לא אידיאלים.

לשם ההסבה חתכתי את הכנף מיד לאחר חיבור הכנף לגוף לכיוון הכנף ללא ה-PEG.
על הכנף הזו פועלים העומסים הנמוכים ביותר, בעיקר בזמן הסיבוב (כוחות צנטריפוגליים)
בחיבור הכנף הקיים לא נגעתי, יש שם גם חיבור מכאני מוצלח וגם חיבור חשמלי שעובד טוב אז החלטתי לא להסתבך עם חיבורים מסובכים ולהשאיר את הקיים.
הכנתי צינורית פיבר על גבי צינור פחמן חד כיווני שישמש בתור הג'וינר (5 מ"מ חלול) ובניתי לה השלמות מבלזה לגובה הפרופיל (בין הקורות) ולדיהדרל הכנף.
לאחר מכן ליפפתי בקוולר (שכחתי לצלם) את הצינורית כדי למנוע פיצול של הג'וינר מההשלמות וקריסת הכנף באזור המחבר וחפרתי בכנף (בקלקר) בין הקורות על מנת לאפשר הכנסת הצינורית והדבקתה לקורות.
לאחר מכן הדבקתי את הצינורית בין הקורות באמצעות אפוקסי עם מיקרו בלונס וקיבעתי את הכנף בזוויות הנדרשות.
לאחר ייבוש האפוקסי חתכתי את הצינורית וקיבלתי שתי כנפיים עם צינורות, מוכנות לקבלת הג'וינר.
הלחמתי קונקטור לחיבור מהיר של הסרוו מבחינה חשמלית והוספי דיקט שורש בשני הצדדים.
הוספת שני פיני מיקום מפחמן 3 מ"מ והדבקת הקונקטור והכנפיים מתחברות.
לאחר מכן הוספתי סרט דק של בד פיבר 50 גרם לשיפור הדבקת הדיקט, השתמשתי בספריי 3M על מנת להפוך את הבד לסרט דביק מפיבר ולאחר שמיקמתי אותו כנדרש הספגתי אותו והנחתי סלוטייפ כדי לעשות אותו חלק.
לאחר הייבוש חתכתי את השאריות ושמתי סלוטייפ באזור החיבור על מנת שהטייפ שיחבר את הכנפיים במהלך הזריקה יוכל להידבק טוב.
השלמתי את הסגירה של החריץ למאזנות אותה הייתי צריך להוריד מהכנף במהלך העבודה והטיסן מוכן.

תוספת המשקל היא כ-11 גרם בלבד ולא צפוי להשפיע לרעה מניסיוני עם הטיסן.

בדיקה בטיסה ככל הנראה רק שבוע הבא.
רועי

דוד פלד
02-02-2012, 14:09:41
אפשר קישור לחנות? תודה

Liav
02-02-2012, 14:33:01
עבודה יפה! :)

את הכנף אתה מדביק עם סלוטייפ כדי שלא תשתחרר?

eitan-ro
02-02-2012, 15:26:58
יפה! נראה אותך עושה את זה לflow... :)

Gil
02-02-2012, 18:55:57
מעניין מאד,

צריך לאמץ את זה באיזו כנף מיותרת שיש לי :)

roydor
04-02-2012, 22:27:22
אפשר קישור לחנות? תודה

את הטיסן רכשתי ישירות מהיצרן בארה"ב, הדאון בקושי הגיע (היצרן לא אמין במיוחד) והזנב היה כבד מדי והגה הכיוון קטן מדי כך שלא הייתי ממליץ על הטיסן למתחילים שכן צריך לבנות הגאים חדשים וקיים סיכוי שבכלל לא יגיע (אמינות נמוכה של היצרן) במידה ואתה רוצה דאון, קנה לך TOPSKY או אקסנט, עולים פחות או דומה ויותר משתלמים.

roydor
04-02-2012, 22:28:01
עבודה יפה! :)

את הכנף אתה מדביק עם סלוטייפ כדי שלא תשתחרר?

כן, סלוטייפ בלבד.

eitan-ro
05-02-2012, 21:06:49
הטסת אותו כבר? מרגיש שינוי כלשהו בקשיחות של הכנף?

roydor
06-02-2012, 05:56:23
עדיין לא, אולי בסופ"ש הקרוב

ZvikaF
06-02-2012, 08:53:01
יופי של רעיון וביצוע...
הכנף לא תתנתק מהסיחרור בהשלכה ?

Liav
06-02-2012, 09:46:29
יופי של רעיון וביצוע...
הכנף לא תתנתק מהסיחרור בהשלכה ?

ליפוף של סלוטייפ אמור למנוע את זה

roydor
09-03-2012, 13:14:33
היום סוף סוף מצאתי זמן להטיס את הטיסן לאחר ההסבה לכנף מתפרקת.
לאחר נסיונות חוזרים ונשנים לפרק אותו בזריקה וב-G גבוה (צלילה מגבוה ומשיכה) ניתן לומר שהטיסן חזק וקשיח דיו.

b1yossi
09-03-2012, 16:39:54
פ*** אין לך מושג מה אתה עושה
תן לי 5 דקות אראה לך איך מפרקים.... :rolleyes:

roydor
09-03-2012, 21:41:11
יוסי,
תן לי חמש דקות ואני אראה לך איך מרכיבים... מה שלום ה-Topsky שלך?

b1yossi
10-03-2012, 05:53:05
זו הזמנה ?
כי אני עלול לקבל אותה :cool:

eitan-ro
10-03-2012, 07:45:55
יוסי - כבר אמרתי לך מספר פעמים, אני ארכיב לך את הTOPSKY! רק תביא לי אותו!!

Gil
10-03-2012, 12:57:03
יוסי - כבר אמרתי לך מספר פעמים, אני ארכיב לך את הTOPSKY! רק תביא לי אותו!!

מה זאת אומרת איתן ???

פתאום התפנה לך זמן ???

סידור העבודה רק דרכי, יש אחרים שממתינים להרכבה.

אז אני מבקש להבא לתאם איתי :p

roydor
25-03-2012, 20:18:51
בניתי קופסא לטיסן.
הקופסא מקרטון, מוקשחת בפינות בשכבה כפולה.
מאפשרת לסחוב את הטיסן בנוחות ללא טלטול של החלקים בפנים.

eitan-ro
25-03-2012, 20:54:32
נחמד מאד...