PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות בבניה בפיבר

stingray
03-02-2012, 08:42:43
הבנתי יציקה מגבס, והיא לא חלקה לגמריי יש כמו חרירים זעירים שבמקור היו בועות בגבס, איך הכי טוב להחליק אותה?
חשבתי לשפור עליה שעווה נוזלית ולנגב את העודף, זה יעבוד?

danile80
03-02-2012, 08:55:20
למה אתה צריך את היציקה אחרי זה?
אם בתור גולם או תבנית, אז לא. אתה צריך פני שטח קשים.
אחת הדרכים לעשות את מה שאתה צריך הוא עם אפוקסי, תספיג את מה שעשית, תשייף. צריך לחזור על זה כמה פעמים.

דני

גבי א
03-02-2012, 08:57:36
למרות שלא ניסיתי נשמע שזה יעבוד, אבל יש עוד הרבה חומרים שלדעתי טובים יותר משעווה, חומר אטימה שנקרא "קארקיט" שזהו בסיס ומוסיפים לו טיפה זרז, מורחים אותו על היציקה ולאחר הייבוש קל מאד להחליק ולעבד אותו, לתוצאות מצוינות אפשר להחליק אותו עם נייר שיוף הכי עדין, ועם מעט מים, ניתן לקנות אותו בכל חנות לחמרי בנין. חומר נוסף (דומה) נקרא "ONE TIM " שאותו לא צריך לערבב מורחים אותו ולאחר היבוש קל להחליק אותו, נמכר בחנויות טיסנים.

stingray
03-02-2012, 09:19:53
האמת אני חושבת שאני אצתרך את התבנית הזו לעוד שימוש...

אני יעשה ניסוי על גבס + שעווה ונראה איך ילך.

יש לי עוד שאלה, האם יש דרך לתפוס ברגים ממש בתוך היצירה של האפוקסי, בצורה שהם יתפסו טוב, ואז אני רק אצתרך להניח מעגל מעל ולחזק 4 אומים על הברגים.

אני פשוט מנסה ליצור פני שטח חלקים בצד אחד של היציקה, ולא הייתי רוצה ראשי ברגים בולטים, וראש בורג קוני, הוא בעייתי כי זה הולך להיות ממש דק..

b1yossi
03-02-2012, 09:30:44
גבס קצת בעייתי היות ואינו מספיק קשה, כמו כן שביר למדי.
ליציקות מסוג זה עדיף להשתמש בגבס דנטלי, גם חזק משמעותי מבנית, גם קשה הרבה יותר.
בועות מוציאים בעזרת הרעדה של התבנית, גם כאן לגבס דנטלי יתרון משמעותי.
אפשר לשתול ברגים, רק צריך לדאוג ששטח המגע של הבורג השקוע ביציקה גדול ככל האפשר, "קוצים" היוצאים מהחלק השקוע ונפרסים בתוך היציקה ישפרו פלאים את האחיזה, כמו כן יצמצמו משמעותית את האפשרות לסדיקה בהפעלת מאמץ על הבורג.

stingray
03-02-2012, 20:21:09
יצקתי את זה בחומר שנקרא PLASTER או משהו כזה, זה הדבר הכי קרוב לגבס שמצאתי.

ואכן הרעדתי את התבנית, אבל זה בכל זאת נשאר טיפה בועוז זעירות..

זה קצת בעיה לייצר שוב את התבנית גבס הזו, כי החלק המקורי נהרס קליל ביציקת גבס.. אז זה אומר ממש לבנות הכל מאפס.

את היציקת גבס אני שומרת על הגופי חימום בבית, אז הגבס הפך להיות מאד קשה, ויבש לחלוטין.

שאתה אומר "קוצים" למה אתה מתכוון? פשוט לעשות בראש של הבורג כמה חריצים, או שממש צריך שיהיה לו פינים שיוצאים ממנו? (אין לי מושג איך לעשות דבר כזה)

b1yossi
03-02-2012, 21:11:08
קוצים הכוונה זה ממש מוטות\חוטים\כבלים או כל דבר אחר שמחובר באופן קשיח לחלק הבורג השקוע ביציקה ובעצם מגדיל את האחיזה ביציקה.
הרעדה של יציקה עושים עם מכשיר יעודי, או כל מכשיר שמסוגל לייצר ויברצות מהירות: מלטשת אורביטלית, ויברטור, מקצפת חלב על סוללות וכ"ו.
PLASTER זה גבס רק באנגלית.
חפשי DENTAL PLASTER זה גבס שמיועד ליציקות של תבניות שיניים, תכונותיו הרבה יותר מתאימות ליציקות מסוג זה, אפשר להשיג אותו גם בצבעים שונים שזה די מגניב.

stingray
03-02-2012, 21:27:52
השתמשתי במכשיר שתפקידו הוא לייצר ויברציות.

איך מחברים את הקוצים האלו? זה ברגים מיוחדים שקונים? אני כולה רוצה לחבר ליציקה PCB קטן, ולחסוך את הקדיחות..

b1yossi
03-02-2012, 22:13:35
הוצאת קוצים אינה חובה, היא המלצה שתשפר את אחיזת הבורג ביציקה, בד"כ נהוד לשתול אינסרט\קינסרט שזה בעצם גליל עם הברגה פנימית מתאימה וחריצים אורכיים בחלקו החיצוני.
להבנתי את מנסה לשתול בורג ישירות כך שיצירת חריצים אורכיים בחלק השקוע ע"ג הבורג תשפר אחיזתו.
הלחמה, ריתוך,חירוץ, קידוח חורים דרך הבורג והשחלה של הקוצים, יש כל מני פתרונות, זה תלוי בסוג החומר, עובי, מיקום וכ"ו.
כרגע תלכי על זה עם מה שיש לך, במידה ולא יצליח תשקיעי אנרגיה בחיבור טוב יותר של הברגים ליציקה.

stingray
04-02-2012, 01:18:34
אני אנסה לקדוח בבורג ונראה איך יצא..

למרות שאין לי מקדחת עמוד אז זה לא יהיה פשוט.. (תאחלו לי לחזור עם 10 ציפורניים שלמות ו4 ברגים מחוררים)

b1yossi
04-02-2012, 06:48:31
שכחתי שיש דוד גוגל ואפשר למצוא תמנות....
אז בבקשה, כמה תמונות של הרעיון :

617636176461765

stingray
04-02-2012, 07:44:50
אדיר, עכשיו אני רק צריכה להבין איך קוראים לדבר הזה באנגלית..

b1yossi
04-02-2012, 08:00:03
THREADED INSERTS
SCREWED INSERTS

stingray
04-02-2012, 08:19:59
זה אדיר! ועולה גרושים!

נראה לי סידרת לי את היציקה!

עכשיו רק נשאר לי להבין איך לסתום את החורים בגבס...

חשבתי על שעווה, אבל הבנתי שזה לא טוב. יש לי גישה בעיקר לחנויות home depot ו lowes

b1yossi
04-02-2012, 09:16:00
עוד לא הצלחתי להבין מה את מנסה לעשות.
סקיצה, שרטוט, תמונה מאוד יעזרו.

stingray
04-02-2012, 11:06:20
עובדת על גוף יצאתי אותי מכל מיני חומרים לא משהו, ואז יצקתי אותו בגבס, ואז יצקתי תבנית הפוכה בגבס, ועכשיו אני רוצה לצפות כל חלק בפיבר ולהוציא ככה שישאר לי כמו קליפה מפיבר...

כל חלק הוא כמו חצי עיגול, כך שאין חשש שזה ינעל..

אני פוחדת שבגלל הבועות הקטנות (פחות מ1 מ"מ) בגבס זה עלול לא לצאת בקלות ולא יהיה חלק..

לכן אני מנסה להבין איך להחליק את השטח...

eitan-ro
04-02-2012, 11:56:42
אפשר לשים על הגבס טייפ טפלון, אבל הוא קצת יקר

b1yossi
04-02-2012, 12:12:02
מפריד PVA שזה נוזל פלסטי דומה מאוד לדבק פלסטי לבן, רק שהוא שקוף.
הרעיון שנוצר פילם דק המפריד בין התבנית ופיבר, החומר מתרכך ונמס במגע עם מים.

אני חושב שאפשר לנסות עם דבק פלסטי הכי פשוט ולדלל עם מים כדי שהתוצאה תחדור ותמלא את כול החללים.

תיכף יבוא זה שמעלי ויצעק שאסור לעשות את זה.... :cool:

wind556
04-02-2012, 13:44:31
גבס אינו החומר המועדף לתבניות, הוא לא מקבל גימור מספיק טוב והתבנית היא חד פעמית
בהחלט יתכן שגבס דנטלי יהיה טוב יותר, או גבס אלבסטר .
אסור לייבש גבס על תנור, כמה ששהגבס מתייבש לאט יותר, כך הוא חזק יותר, והמהדרין אפילו מרטיבים אותו לפני שהתייבש סופית.
יהיה מאד קשה לעבוד עם קרקיט על גבס, כי הקרקיט קשה יותר מהגבס ולא יאפשר שיוף מתאים.
תמרחי את הגבס בHONEY WAKS כמה פעמים, זה יעשה שכבת הפרדה וגם ומלא במעט את החורים הקטנים
מציע לך להתעלם מבועות קטנות, ופשוט ללטש את התוצאה עם נייר מים מאד עדין (1000 למשל)

eitan-ro
04-02-2012, 18:53:58
מפריד PVA שזה נוזל פלסטי דומה מאוד לדבק פלסטי לבן, רק שהוא שקוף.
הרעיון שנוצר פילם דק המפריד בין התבנית ופיבר, החומר מתרכך ונמס במגע עם מים.

אני חושב שאפשר לנסות עם דבק פלסטי הכי פשוט ולדלל עם מים כדי שהתוצאה תחדור ותמלא את כול החללים.

תיכף יבוא זה שמעלי ויצעק שאסור לעשות את זה.... :cool:

לא צועק... רק אומר... :)

stingray
07-02-2012, 12:47:17
אל תרביצו לי.. אבל...

במהלך הציחצוח שיניים היומי, פני פנו אל נקודת משחת שיניים יבשה בכיור..

גירדתי אותה.. והיא לא התגרדה בקלות, ואז בא לי רעיון.

למה לא לאטום את החרירים בגבס עם קולגייט!

סיימתי לצחצח שיניים, ולקחתי את התבנית לאמבטיה ומרחתי אותה בקולגייט והחלקתי עם אצבע רטובה.

זה נראה די חלק, עכשיו זה עומד לייד החימום להתייבש (4 מעלות בחוץ)

ונראה מה תהיה התוצאה..

eitan-ro
07-02-2012, 12:54:38
עדיין יהיה לך קשה לחלוץ את הפיבר מהתבנית בלי חומר הפרדה כלשהו

stingray
07-02-2012, 13:31:30
ברור.. אני עוד לא בשלב של החומר הפרדה..

בכל מקרה המשחת שיניים נספגה קצת בחרירים ושקעה, ונראה שהפכה להיות ממש חלק מהיציקת גבס, אבל דרושה עוד איזה שכבה או 2..

והתבנית מריחה כמו מנטה :)

איך אני יכולה להגדיל את התבנית בחצי מ"מ מדוייק בכל ההקייף שלה, כלומר שהחלק שיצא, יהיה טיפה יותר גדול מהתבנית..

b1yossi
07-02-2012, 17:37:44
כמה שכבות PVA יעשו את העבודה.

stingray
08-02-2012, 17:00:35
מה זה הPVA?

חשבתי אולי פשוט לצפות הכל בבד פיבר + רזין, לתת לזה להתקשות, ואז להחליק הכל, השאלה אם זה יעבוד ליצוק על זה אחרי זה..

b1yossi
08-02-2012, 17:51:52
הסברתי למעלה - נסי עם דבק פלסטי מדולל.

stingray
08-02-2012, 17:59:20
הכוונה אם אני מעבה את התבנית עם רצועות פיבר גלס, אז אחרי יבוש מלא ושיופים, אני אוכל למרוח חומר הפרדה כמו וקס וליצור את החלק מפיבר גלס?

eitan-ro
08-02-2012, 18:50:08
מאד יעזור לנו (לי לפחות) אם תסבירי/ תצלמי את מה שאת עושה... עדיין לא ברור אם את יוצקת תבנית או מוציאה מוצר סופי מהתבנית גבס.