PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה יש לי 2 שאלות בנוגע לצורת הרכבת טיסני EPO - EPP

שלומי סוסייר
05-03-2012, 16:26:23
היי ,
אז קודם כל אני רוצה להתחיל לבנות את הטיסן שלי והוא בנוי מהחומר - EPO - EPP
ויש לי 2 שאלות בנוגע לאיך להרכיב אותו .

1. לאחר שחתכתי חלק מהכנף (המאזנות) איך אני מדביק אותם חזרה לכנף כדי שאוכל לחבר אליהם סרוו ? על ידי דבק סיבים ? (*אם אני שם דבק סיבים המאזנות עולות למלה בגלל שיש לחץ עם הדבק * ) מה עושים ?

2. המטוס שאני מרכיב בנוי מ2 חלקים . צד שמאלי וצד ימני . וכשמצמידים אותם אחד לשני נוצר המטוס השלם . השאלה היא איך אני מדביק את שני החלקים אחד לשני בצורה הכי טובה ? עם איזה דבק ובאיזו צורה .. ?

תודה רבה .

eladh7
05-03-2012, 16:36:16
היי,
לגבי שאלה מספר אחת, עיין בקישור הזה - http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?45683-%F7%F8%E9%F2%FA-%EE%E0%E6%F0%FA-%E1%E1%E9%F7%F1%EC%F8
מוצע הסבר בתחתית הדף להתקנת מאזנת בשיטת דבק סיבים.

ולגבי שאלה מספר שתיים,
מומלץ להדביק את שני החצאים עם דבק CA ("שלוש שניות").
והכי טוב כדי לקבל הדבקה איכותית זה להתיז מזרז דבק על כל הדפנות של חצי אחד, לחכות דקה להתייבשות, ובחצי השני למרוח CA בנדיבות ולהצמיד את שני החצאים במהרה כי פעולת הקרישה בין הדבק למזרז היא מיידית.
רק שים לב, שההצמדה חייבת להיות מהירה והכי חשוב ישרה, ששני החצאים יחפפו בהתאמה זה לזה.

אייל שפירא
05-03-2012, 16:36:48
1. כשאתה מדביק מאזנות עם פס דבק אתה מוודא שבחלק העליון של הכנף ההדבקה ישרה ושטוחה, וכשאתה מדביק את החלק התחתון אתה מקפל את המאזנת כלפי מעלה ומניח את פס הדבק כך שכשתיישר את המאזנת הוא יהיה בתוך החריץ ולא יגביל את התנועה.
אין לך מה לדאוג אם המאזנת מעט "קופצת" כל עוד התנועה שלה חלקה ולא דורשת מאמץ. כשתחבר את הסרוו תכוון את נועל הפושרוד ככה שהוא יחזיק את המאזנת ישר.
(אלעד הקדים אותי עם הקישור)

2. אתה שם על צד אחד דבק CA כמו זה http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7173 ועל הצד השני אתה מרסס מעט מזרז כמו זה http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8456 ומצמיד.
רצוי לעשות את זה בשלבים ולא במכה אחת כי אתה עלול להצמיד את החצאים בצורה עקומה, וכשדבק CA פוגש מזרז הוא מתקשה במהירות ובאגרסיביות ולא יהיה לך זמן לשינויים.
אני ממליץ לך להצמיד את מרכז הטיסן עם סיבוב אחד של מסקינגטייפ נייר (מהסוג שמאוד קל לקרוע עם האצבעות) ולהדביק קודם את האף או הזנב כשאמצע הטיסן מיושר, ואחר כך לעבור לאמצע כשאתה מצמיד במסקינגטייפ את הזנב...

בהצלחה.

שלומי סוסייר
05-03-2012, 16:41:45
מממ תודה על התשובות המהירות .. !
אז בקיצור מה שהבנתי עד עכשיו -
למאזנות אני חותך את החלק הקטן מהכנף ומדביק אותה חזרה לכנף עם דבק סיבים , זה נכון ?
ולהדבקת שני החצאים - אני קונה את הדבק הזה CA והמזרז מהסיני וקודם אני שם CA ואז ישר מרסס ?
תגיד לי אם זה נכון או לא .
תודה רבה ! :)

אייל שפירא
05-03-2012, 16:46:52
מה זה "החלק הקטן"??? המאזנת?
על איזה טיסן בכלל מדובר? כי לא ממש כיף להדביק טייפ סיבים לEPP, ולעומת זאת לEPO הוא נצמד בצורה מעולה.

ודבר שני אתה לא מרסס על הדבק, אתה מרסס צד אחד במזרז ושם דבק על הצד השני, וכשתצמיד את החצאים החומרים יתערבבו...

שלומי סוסייר
05-03-2012, 16:55:55
לא לא התבלבלתי .
הסוג של המטוס של זה EPO .
אז אוקיי , צריך להדביק את המאזנות חזרה למטוס עם דבק סיבים ?

ואתה אומר בעצם שאני על צד אחד שם מזרז ועל צד אחד שם דבק CA
ומצמיד אותם אחד לשני .. סבבה .
תודה .

אייל שפירא
05-03-2012, 17:03:05
אם אתה חותך את המאזנת אתה חייב לעשות את זה נקי, בלי כל מיני שאריות שיפריעו לה לזוז ושהציר (הצד בינה לבין הכנף) יהיה ישר כמה שיותר.
תשתמש בסכין חדשה.

http://www.efly.co.il/forums/picture.php?albumid=182&pictureid=1360

שלומי סוסייר
05-03-2012, 19:37:38
הבנתי אותך .
ואז אני פשוט מדביק את זה עם דבק סיבים .
אוקיי , תודה רבה שעזרת לי .
הייתה אחלה ..

אבל אין אפשרות לשים את הדבק CA ואז לרסס עליו את המזרז ?
או שזה ממש חשוב וחייב לשים בצד אחד CA ובצד השני מזרז ?
כי ככה זה יותר נוח לי ..

אייל שפירא
05-03-2012, 19:55:35
ניסית פעם להשתמש במזרז?
קח חתיכה של משהו שאתה לא צריך, תעשה עליה פס של דבק CA ורסס מזרז וצפה מה קורה.

לא יהיו לך אפילו 5 שניות להצמיד בין החלקים.

flatspin
05-03-2012, 19:57:41
תפקידו של המזרז כשמו. כאשר הוא בא במגע עם הדבק (CA) הדבק מתמצק מיד. אם תרסס על אותו הצד של הדבק, הוא יתמצק לפני שתספיק להצמיד אותו לצד השני. כמובן במקרה כזה, כאילו לא עשית כלום.

שלומי סוסייר
05-03-2012, 20:03:44
אוקי בסדר הבנתי , אני פשוט לא כל כך מבין בקטע הזה .
סגרנו את העניין .

שלומי סוסייר
06-03-2012, 16:40:49
סליחה שאני מקפיץ ככה את הנושא אבל שמעתי שהדרך הכי טובה זה להדביק עם הדבק שאני מקבל עם הטיסן .. מה אתם אומרים ?
זאת אומרת יכול להיות שגם דבק CA ומזרז יהיהו טובים ? אני רוצה לדעת פשוט איזו דרך הכי טובה להדבקה ..
וכמובן שתתאים לEPO . אז מה אתם אומרים להשתמש בCA ומזרז או בדבק שאני מקבל עם הטיסן ? :confused:
כבר שמעתי מ2 אנשים שאמרו שכדאי עם הדבק שבא עם הטיסן .

אייל שפירא
06-03-2012, 17:56:39
אתה רוצה לשמוע שאתה צודק או שאתה רוצה לשמוע מה מציעים לך אנשים עם נסיון?
לי יצא להדביק בערך 14 טיסנים, אז אני לא נחשב כמו המומחים שממליצים לך שם מסביב.

שיהיה בהצלחה עם הדבר הזה, אין לי כח להמשיך לשחק איתך בפינג פונג "אמרו לי" סביב טיסן שעדיין לא ידועה זהותו.

AmitB
06-03-2012, 18:35:51
סליחה שאני מקפיץ ככה את הנושא אבל שמעתי שהדרך הכי טובה זה להדביק עם הדבק שאני מקבל עם הטיסן .. מה אתם אומרים ?

יש טיסנים שמגיעים עם דבק איכותי ויש כאלו שלא. זה כזה סוד על איזה טיסן מדובר? קישור ותמונות של הטיסן המדובר היו בקלות יכולים לקחת את השרשור הזה למחוזות הרבה יותר טובים ...