PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למה FBL ?

skyline
11-03-2012, 20:31:49
שלום אני חדש כאן ובקרוב מקווה לקנות מסוק 6 ערוצים ולהשתלב.....בינתיים לומד כמה שיותר

שמתי לב שבזמן האחרון יש "התלהבות" גדולה מפלייברלס ואני לא מבין למה, הרי זה אמור לייצב את המסוק לא?
מה בעצם היתרונות והחסרונות של פלייברלס?
ואם אני קונה מסוק חדש (או משומש) מה אתם מציעים בתור מתחיל? עם או בלי פלייבר?

ועוד שאלה: השלט לסימולטור הזה טוב? (יחסית למחיר כמובן....)
http://www.aliexpress.com/product-fm/446834340-free-shipping-Real-flight-simulator-aircraft-simulator-rc-helicopter-simulater-wholesalers.html

naor14
11-03-2012, 21:06:44
לפלייבר לפלייברלס יש אותה מטרה והיא לאזן את המסוק.
הפלייבר עושה זאת בכך שהוא משתמש בכוח צנטריפוגלי שפועל על הפדאלים,
ואילו הפלייברלס עושה זאת בצורה אלקטרונית.
לפלייברלס יש יתרון אחד בולט שהוא פחות גרר בראש = זמן טיסה ארוך יותר, סלד גבוהה יותר, וזריזות גבוהה יותר.

מתחיל יכול להתחיל עם פלייברלס ופלייבר. היתרון הבולט של פלייברלס הוא שהוא "מתקן" את המסוק ומאזן אותו.
לפי דעתי עדיף למתחיל להשקיע על מסוק חדש פלייברלס ודגש על מערכת FBL טובה (כמו BEASTX ו 3GX, זה טעם אישי שלי)

Scooter007
11-03-2012, 21:21:59
אשתף אותך מנסיוני, יש לי מסוק 500 פלייבר (אני מטיס אותו כשלושה חודשים) ואתמול הטסתי בפעם הראשונה FBL ואני חייב לציין שמרגישים מיד בהבדל, המסוק יציב יותר ובריחוף הוא ממש מזכיר את ההתנהגות בסימולטור.
אני די ״צעיר״ בתחום אבל לפי דעתי (בלבד) , מערכת FBL טובה שווה את ההשקעה (מה גם שבניית הראש הרבה יותר פשוטה ומהירה) ונראה לי שלמטיס המתחיל היא תעזור מאוד ותקנה בטחון רב יותר. לאחר כ 5 טיסות עם ה 450 FBL אני ממש שוקל ברצינות לפנק את ה500 שלי ... :-)

לפלייברלס יש יתרון אחד בולט שהוא פחות גרר בראש = זמן טיסה ארוך יותר, סלד גבוהה יותר, וזריזות גבוהה יותר.

מתחיל יכול להתחיל עם פלייברלס ופלייבר. היתרון הבולט של פלייברלס הוא שהוא "מתקן" את המסוק ומאזן אותו.
לפי דעתי עדיף למתחיל להשקיע על מסוק חדש פלייברלס ודגש על מערכת FBL טובה (כמו BEASTX ו 3GX, זה טעם אישי שלי)

HeliDraco
11-03-2012, 21:56:08
הי

ההשוואה בין פלייבר ל-FBL נעשתה כאן כבר לא מעט פעמים בפורום. חלק מהיתרונות של FBL כבר הוזכרו, אפרט את כולם:

התנהגות יותר "אינטואיטיבית" בטיסה, בלי מני מוזרויות שהפלייבר מכניס.
זמן טיסה ארוך יותר (כדקה תוספת מהנסיון שלי), בגלל גרר נמוך יותר.
תהליך כיוון יותר פשוט (כמה הגדרות במחשב/מערכת - במקום משחק עם לא מעט אורכי לינקים).
פחות חלקים בראש - הרכבה יותר פשוטה ופחות חלקים שנפגעים בריסוק (אחרי שתנסה פעם אחת לחלץ פלייבר שהתעקם מהראש - תבין על מה אני שח :D).

חסרונות:

כל חיי המסוק שלך תלויים בקופסא אחת שיש בה תוכנה :D. שלא תבין לא נכון, המערכות האלה אמינות מאד. אבל בכ"ז - אני מכיר בישראל לפחות מקרה אחד של ריסוק כתוצאה מתקיעת תוכנה של מערכת FBL. בפלייבר זה פשוט לא יקרה - אם אתה מכוון, זה יעבוד. נקודה.
מחיר - מערכת FBL עולה כמה מאות דולרים.ה-3GX באה כחלק מקומבואים של אליין, אבל הקומבו עם 3GX עדיין עולה יותר מקומבו פלייבר. חוץ מזה, ראיתי לא מעט ויכוחים על איכות המערכות של אליין. לא ניסיתי, ולא אחווה דעה - אבל הויכוחים קיימים.
אם אתה מכוון להתחרות במשהו - בחלק מהענפים (F3C) אסור להשתמש ב-FBL. אאל"ט ב-F3N עדיין יש ויכוח, הכיוון הוא לאשר FBL.

בסוף - השיקול הוא שלך. אני אישית הטסתי גם ככה וגם ככה (המסוק שלי הורכב כפלייבר והוסב ל-FBL) ונהנה יותר מה-FBL. המערכות האלה צוברות תאוצה והמחיר כבר די אטרקטיבי, כך שגם אם אתה מתחיל - אפשר (ולדעתי רצוי) להתחיל עם FBL.

wind556
11-03-2012, 23:18:48

לפי דעתי עדיף למתחיל להשקיע על מסוק חדש פלייברלס ודגש על מערכת FBL טובה (כמו BEASTX ו 3GX, זה טעם אישי שלי

)

לא מדוייק
הפליי בר מייצב את המסוק בגלל הכוחות הגיירוסקופיים ולא הצנטריפוגליים

טעות נוספת היא להכניס את הBEASTX וה3GX לאותה קטגוריה, הראשונה מערכת מהטובות בעולם, השניה מערכת שנויה מאד במחלוקת ואינה מהשורה הראשונה.

wind556
11-03-2012, 23:29:30
שלום אני חדש כאן ובקרוב מקווה לקנות מסוק 6 ערוצים ולהשתלב.....בינתיים לומד כמה שיותר

שמתי לב שבזמן האחרון יש "התלהבות" גדולה מפלייברלס ואני לא מבין למה, הרי זה אמור לייצב את המסוק לא?
מה בעצם היתרונות והחסרונות של פלייברלס?
ואם אני קונה מסוק חדש (או משומש) מה אתם מציעים בתור מתחיל? עם או בלי פלייבר?

ועוד שאלה: השלט לסימולטור הזה טוב? (יחסית למחיר כמובן....)
http://www.aliexpress.com/product-fm/446834340-free-shipping-Real-flight-simulator-aircraft-simulator-rc-helicopter-simulater-wholesalers.html

כמו כל דבר בחיים, התקציב קובע
ושאלת הפליי בר כן או לא אינה השאלה הנכונה
אם ידך משגת להשקיע סכומים העומדים על 7000-8000 ש"ח מחיר כניסה לתחביב (אני מדגיש: מחיר כניסה ולא מחיר מסוק) אז יש עדיפות ברורה לFBL (כי תקנה את המסוק המתאים)
לעומת זאת אם תקציבך נמוך מזה, עדיף שתקנה מסוק מסוק פשוט וטוב, ועם פליי בר, מאשר רכישה לא נכונה.
ככל שתקנה מוצר טכנולוגי יותר, מתקדם יותר, כך עקומת הלימוד שלך תהיה גבוהה יותר, וכנ"ל גם עקומת ההנאה..

לשאלת הסימולטור, הקישור שלך אינו סימולטור, אלא שלט של סימולטור מהסוג הפשוט. ההמלצה שלי היא לקנות סימולטור מלא כולל שלט מהשמות המובילים (כמו G6 למשל), אבל זו הוצאה כספית ניכרת (כאמור, הכל עניין של תקציב)

Ts7
12-03-2012, 07:35:03
גמני הייתי בדעה דומה לגבי ה 3gx. אבל מאז שהם שמו עידכון תוכנה 2.0 המערכת הזו מתנהגת כמו מערכת אחרת לגמרה.
וממש לטובה. יש לי שני מסוקים אחד עם ביסט ואחד עם 3gx לא מזמן רציתי להחליף את 3gx לביסט אבל אחרי שעדכנתי אני כבר לא מרגיש צורך בינתיים... אבל אם יהיו לי שני המערכות על שולחן לבחירה אני אבחר עדיין ב ביסטאיקס. :)

אני אומר שיש לבחון מחדש את המערכת של אליין.

בכל מקרה לפותח השירשור אל תשאר מאחורה אם אתה קונה תקנה מסוק חדש עם מערכת פלייברלס. גם בריסוקים יהיה לך פחות נזק. :)

בהצלחה.