PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיתוך פיבר??

stingray
12-03-2012, 15:59:56
אתמול יצאה יציקה ראשונה יחסית מוצלחת..

יש קצת בעיות של בועות בפינות.. אבל יחסית סביר..

בכל מקרה, השאלה שלי היא איך אני חותכת את החלק?

ניסיתי לנסר עם מסורית נימה, אבל זה גורם לחיתוך ללהיות גס מאוד, לא להיות חלק ויפה, מרגישים קצת "קוצים" של סיבי זכוכית. (בעץ ומתכת המסורית הזו עובדת מעולה)

עם איזה מסכה מומלץ לשייף ולנסר פיברגלס?

איך מורידים את האבק הזה מהבדגים??

wind556
12-03-2012, 16:43:26
נתחיל מההתחלה:
ה"אבק הזה" זו אבקת גירוד קטלנית. מגע בעור באיזורים עדינים ואת תבכי יומיים ולא תשני בלילה. יצא לי לראות אנשים שהגיעו לחדר מיון עקב מגע מאסיבי של האבקה עם העור.

כשעובדים בפיברגלס מוצק, לובשים בגדים ארוכים וקושרים את השרוולים עם מסקינג טייפ סביב פרק כף היד כדי שהאבק לא יחדור.
עוברים על הבגדים עם מברשת לניקוי ראשוני, מסירים אותם בזהירות. וישר למכונת הכביסה בלי כביסה נוספת בתוכה.
זה כמובן למי שעובד מאסיבית, ולא למי ששייף איזו פינה קטנה.

אגב, אם כבר האבק נגע בגוף,יש לשטוף במים קרים בלבד וללא סבון כלשהו, ובטח לא לקרצף, רק זרם חזק של מים קרים (חובה קרים, אחרת תיתכן דלקת בעור)

פיברגלס חותכים בדיסקת יהלום, זו הדרך הטובה ביותר, ואם הגודל מתאים, אז דרמל ושות' יעשו את העבודה נפלא. (ניסור זו דרך לא טובה, במיוחד במבנה דק)
את הפינה החתוכה יש לשייף בנייר מים תחת טיפטוף מים . זה יחליק אותה ולא תרגישי קוצים.

אגב, איש מקצוע לא מחכה שהפיברגלס יתמצק, וחותך אותו עם סכין חדה בשלב אמצע ההתמצקות בדיוק עד המידה הנדרשת, ואחרי זה שיוף קל עם נייר מים

stingray
12-03-2012, 18:26:37
ניסיתי לחתוך את השוליים מדוייק יחסית עוד שהיה רטוב עם סכין יפני חדה.. אבל זה לא הזיז לזה..

הדרמלים הנטענים שווים משהו?

Liav
12-03-2012, 18:36:44
מה העובי של הפיברגלאס?
בעוביים דקים (פחות מ-1 מ"מ) מספריים טובות וחזקות יעשו את העבודה

stingray
12-03-2012, 19:18:08
זה בערך 1 מ"מ אולי קצת יותר (3 שכות של בד עבה) אבל זה חלק בצורה אובלית / כדורית.. (חרטום וגוף.)

בקיצור.. חשבתי על מספריים אבל זה בקושי חותך, ניסיתי גם עם מספרי פח, בכל מקרה התוצאה איומה, זה מפוצץ את הפיברגלס הרבה יותר מהניסור..

למזלי עשיתי את זה על סתם חתיכה ולא עם הדבר האמיתי.

איזה מסיכה צריף לצורך שיוף וחיתוך?

ואם אני הולכת לעבוד עם דרמל + דיסק יהלום, צריך לעבוד על רטוב? או יבש?

Liav
12-03-2012, 19:38:46
אני ראיתי אנשים שעובדים עם מסיכה שדומה לזו:
http://www.sos-shop.co.il/show_product.asp?id=518&page_id=255

אני לא סגור על הדגם ועל הדרישות, אז עדיף שמישהו אחר יתן תשובה יותר מדוייקת.

חתכתי גלאסאיפוקסי בעובי 3 מ"מ עם דרמל. הוא באמת התחמם מאוד, אבל לא יצא לי לנסות לחתוך על רטוב.

ולא לשכוח - משקפי מגן - למנוע גם כניסת אבק לעיניים, וגם למקרה שדיסקה מתפוצצת לא תעיף לך רסיס חד לשם...

stingray
12-03-2012, 21:16:48
ניסיתי מסכה כזו.. היא לא עוצרת את הריח החריף של האפוקסי, רק את האבק.

השאלה אם זה מספיק?

בכל מקרה, פתחתי אשכול לגבי ציוד מיגון בעבודה עם חומרים מרוכבים - http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?49225-%F6%E9%E5%E3-%EE%E9%E2%E5%EF-%E1%F2%E1%E5%E3%E4-%F2%ED-%E7%E5%EE%F8%E9%ED-%EE%F8%E5%EB%E1%E9%ED&p=340858#post340858

Black Phoenix
14-03-2012, 22:41:51
מבחינת החיתוך, כמובן תלוי בעובי אפשר להסתדר עם סכין יופי , אם הלחלק עבה מאוד אפשר לנסות עם משורית .
אני אישית הרבה פעמים הייתי תופס חלק כזה במלחציים , מעיפ כמה חתיכות עם משורית , קרוב יחסית לקו , ואז משייף עם קוביית ליטוש , נייר גס או עדין , בהתאם לנוחות ולפיניש.
הדרמל כמובן הכי נוח לטעמי , אבל צריך לדעת לעבוד איתו במיוחד כשמודבר על דיסקים , לי אישית יש טראומות מהדיסקים , במיוחד עם הכרמיים שפתאום מתפוצצים ועפים לכל כיוון מתי שמתחשק להם .
כמובן כמובן לנקות את כל אמצעי הזהירות האפשריים , והנדרשים ואפילו לא מזיק מעבר .
כמובן שזה תלוי בגודל העבודה ובכלים שמשתמשים .
אם זה כרוך בהרבה שיווף ואבק, מסכת אבק , הקישור שהועלה למעלה , אמורה לעשות תעבודה , אפשר גם ללכת על משהו יותר רציני , תלוי בתקציב .
בהקשר הזה , אל תשכחי שזאת בסך הכל מסכת אבק ולא מסכת אב''כ, כך שכן את תריחי את הריח של האפוקסי , לא מומלץ גם כן לנשימה , אבל כל עוד יש מסיכת אבק כבר מצויין .
המלצה אישית חמה , להשתמש בכפפות , חד פעמיות , לא צריך להגזים , שוב פעם גם בהתאם לעבודה , זה מגרד ברמה מטורפת .
לגבי הסכין היפנית ומה שנאמר למעלה , לחתוך את החלק בזמן הפילמור , כלומר כל עוד הדבק לא יבש , אולי זה נוח אבל לא ממש נכון לעבוד ככה , יותר קל כשהדבק יבש סופית , ולא יצור כל מיני בעיות אחרות , כגון הפרדות בין השכבות של הבד וכו . וכמובן כמובן להזהר על האצבעות , לא כיף להוריד חתיכות .
לגבי הדרמל , באמת להעזר , ועדיף לא להתקרב עם לא יודעים לעבוד איתם , ואם כבר , אז כמובן עם מסכת אבק ומשקפי מגן , ורצוי שיהיה גם מישהו בקרבת מקום .

דעתי הדרך הכי נוח , לחתוך עד האזור הרצוי ולשייף לצורה =]

בהצלחה , וכמובן לשמור על האצבעות ועל הבריאות

stingray
15-03-2012, 05:12:26
Black Phoenix - יש לי די הרבה ניסיון בעבודה עם דרמלים.
אני כרגע פוזלת קצת לכיוון הניטענים אבל לא יודעת מה הם שווים.. אז אולי חשמלי רגיל?
פשוט לא אוהבת שהם כבדים ומגושמים ואז קשה לעשות עבודות עדינות - וניסיתי גם ציר גמיש.. זה לא נוח.
אהבתי את המשחזת צחר הקטנה של פרוקסון, אבל היא ממש חלשה, ולא שרדה הרבה..

אתמול יצרתי חריץ של 3 על 15 מ"מ (כמו לולאה) בצד של חתיכת פיבר.

קדחתי חור והרחבתי לצורה המתאימה עם שופין מחט שאכל את החומר בקלילות.

עבדתי עם המסכת אבק וכפפות.. וזה פשוט מגרד בפנים אם עובדים קרוב ולא נעים בכלל...

זו אחת הסיבות שאני חושבת ללכת על מסיכת פנים מלאות.

הבעיה, הם מגיעות ב3 גדלים.. ואין לי מושג מה להזמין כך שיתאים לפנים שלי.

Black Phoenix
16-03-2012, 18:53:32
אם יש לך נסיון זה כבר טוב .
אני אישית מפחד מהם קצת , בעיקר עם עובדים עם דיסק יהלום , שלא לדבר על הדיסקים הכרמיים , שזה בכלל סכנת נפשות .
שמעי מסכת פנים מלאה יכולה להיות פתרון טוב , אבל לדעתי מסורבל .
אני בעבודה אפילו מהמסכות אבק הרגילות, הפשוטות , מתחרפן או נחנק , שלא לדבר על המסכת אב''כ, אבל הבריאות חשובה .
בכל מקרה עם הזמן העור מסתגל ויודע להתמודד עם זה. אלה אם כן את מפתחת לזה אלרגיה , שזה כבר סיפור אחר .
דווקא גירודים בפנים מהפיבר לא סבלתי. אבל כמו שאמרו פה , מים קרים , סבון , רצוי גם איזה קרם ידיים אחרי זה או קרם לחות, נוטה מאוד לייבש תעור , ויהיה בסדר .

לגבי המסכות , זה באמת בעיה , שמעי אני במשך שנים , הייתי בונה בחוג , בלי אמצעי מיגון , מקסימום כפפות , וגם זה לא תמיד, בלי להיות מודע לדברים האלה , ונכון שלתווך הארוך זה ממש לא בריא, אבל זה הרבה עיניין של גישה לאמצעי הבטיחות האלה, אם את רוצה באמת להשקיע בציוד כזה , לדעתי , תפני לחברת 3M, חברה שיש להם ציוד מאוד איכותי, בעבודה רוב הציוד שלנו של החברה הזאת, אני מאמין שלא זול , אבל שווב תכסף .

מתוך התעניינות מה את בונה , אם זה לא סוד . :)

MDreamer
16-03-2012, 19:39:19
היי,

מהניסיון שלי עם חומרים מרוכבים דרמל איכותי עם דיסק אבן\יהלום עושה את העבודה יופי. במידה ועובי החומר שצריך לחתוך הוא עבר יחסית כלומר מעל 3 מ"מ מתרחשת תופעה של חימום האיזור כלומר הדבק ואז לפעמים יש דיפורציה\דה-ליינסציה כלומר הפרדה ועיוות של כבות הבדים. לכן כאשר חותכים כדאי לעשות זאת עם הפסקות ולתת את הדעת על כך. בסוף תמיד אפשר לחתוך טיפה פחות ואז לשייף.

תעלי תמונה של מה שאת עובדת עליו ונעזור לך למצוא את הכלי הנכון לעבודה.

בנוגע לאמצעי המיגון אני עונה לך בשרשור השני.

מעיין