PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיווני סיבוב בפרופ-דוחף

knfevg
14-01-2009, 15:44:36
אני בטוח שזה כבר נשאל המון פעמים אבל אני אשאל שוב:
במקרה של תצורת פורפלור-דוחף אני יודע שצריך להפוך את הפרופ. אבל האם כיוון המנוע נשאר אותו הדבר - עם כיוון השעון כאשר מסתכלים על המנוע ממול הפנים (ולא מהצד האחורי של המנוע)?

wind556
14-01-2009, 16:14:51
צריך להבין משהו בסיסי:
אין דבר כזה "להפוך פרופ"
לכל פרופ יש אך ורק כיוון סיבוב נכון אחד, והמונח דוחף או מושך אינו מעניין את הפרופ, זה מעניין רק את הטיסן...
אתה יכול להרכיב את המנוע בכל צד של הפרופ, ובלבד שהוא יסתובב לכיוון היחיד שאפשרי עבורו
לכל "כנף" של הפרופ יש שפת התקפה, שפת זרימה, עקימון עליון ועקימון תחתון. תלמד לזהות את זה, ולעולם לא תטעה בהרכבת פרופ כלשהו, ובפעם הבאה שניפגש, אראה לך את זה במציאות, וסוף לשאלה הזאת שתמיד חוזרת.
אתה כמובן יכול גם להתקשר אלי
להתראות

knfevg
14-01-2009, 16:42:50
עודד, ביחד עם הפרופ המקורי שהיה עם האיזיסטאר, היה נייר שעליו ציור של אופן ההתקנה של הפרופ. יש ציור של כיוון התקנה אחד במקרה של מושך ואחר במקרה של דוחף.
מה זה אומר אז?

wind556
14-01-2009, 18:44:24
כשאראה לך למה התכוונתי, לא תזדקק יותר לציורים כאלה
ואני בטוח שבשני המקרים הפרופ הסתובב לאותו כיוון בדיוק, רק ההרכבה שונתה .

Roi
14-01-2009, 20:06:11
עודד,

זה לא ממש עוזר לכל מי שרוצה לדעת איך להרכיב פרופ נכון :D

כלל אצבע: הסימון על הפרופ (לדוגמא 6x4) צריך להיות תמיד בכיוון הטיסה ועל המנוע במבט מן הזנב להסתובב בכיוון השעון.

כמובן שזהו רק כלל אצבע וכפי שאמר עודד כדאי להבין יותר לעומק כיצד להתקין את הפרופ אבל זוהי מעיין עזרה ראשונה למי שלא יכול להגיע לפ"ת ;)

b1yossi
14-01-2009, 20:08:50
עודד,

זה לא ממש עוזר לכל מי שרוצה לדעת איך להרכיב פרופ נכון :D

כלל אצבע: הסימון על הפרופ (לדוגמא 6x4) צריך להיות תמיד בכיוון הטיסה ועל המנוע במבט מן הזנב צריך להסתובב בכיוון השעון.

כמובן שזהו רק כלל אצבע וכפי שאמר עודד כדאי להבין יותר לעומק כיצד להתקין את הפרופ אבל זוהי מעיין עזרה ראשונה למי שלא יכול להגיע לפ"ת ;)

http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

lior_bar_ami
14-01-2009, 20:56:10
http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

איך עושים THUMB UP כזה??
אני כבר הרבה זמן מחפש כזה... :(
מעיין אולי תוסיף לסמיילים עוד כמה אופציות?

MDreamer
14-01-2009, 21:20:47
איך עושים THUMB UP כזה??
אני כבר הרבה זמן מחפש כזה... :(
מעיין אולי תוסיף לסמיילים עוד כמה אופציות?
איך מוסיפים? סוד.
איזה אייקונים אתה רוצה? שלח קישור לאתר שיש שם דברים חמודים ואני אאה... "ונארגן אותם".
את המשך הדיון בבקשה בפורום משוב והצעות.