PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציוד מיגון, בעבודה עם חומרים מרוכבים

stingray
12-03-2012, 22:16:02
אני חדשה יחסית בתחום, ומקווה לא למות מהר מידי :-)

הבנתם הבריאות חשובה לי!

חיפשתי בפורום כמה פעמים על ציוד מיגון בחומרים מרוכבים אבל נראה שלא ממש מרבים לדבר עליו.

פתחתי את האשכול הזה כדי שיהיה ריכוז מידע בנושא החשוב הזה, גם למען הדורות הבאים...

אז עם איזה ציוד מיגון אתם עובדים?

Humbletoo
13-03-2012, 02:52:31
כפפות לטקס חובה, אם מדובר בשיוף חומרים מרוכבים אז חולצה על האף והפה;), ואם מדובר בעבודה עם דרמל או סוג אחר של שיוף בו החומר מתעופף או עלול לעוף לעיניים אז משקפי עבודה.
לא חושב שיש כולכך הרבה סיכון, כול עוד לא עובדים שעות ארוכות בסביבה עם החומרים הנ"ל וללא מיגון הכרחי כמו מסכה.
שיהיה בהצלחה, דיי נדיר לבחורות לדרוך בפורום\תחביב הזה:)

stingray
13-03-2012, 04:24:33
Humbletoo - תודה על התגובה המהירה והמחמאות :-)

בכל מקרה, אני חושבת לקנות מסכה, לעבוד עם חולצה על הפנים לא נשמע לי הכי פרודוקטיבי..
בינתיים עבדתי עם מסכה כזו (שלי בצבע לבן):
נראה שהיא סבירה לאבק, אבל הריח החריף חודר בלי בעיה.
http://www.officialpsds.com/images/thumbs/Surgical-mask-psd29146.png

למרות שעדיין לא הבנתי אם הריח החריף באמת מסוכן או שהוא סתם מסריח, פשוט יש כל-כך הרבה אנשים שבונים טיסנים די גדולים ועושים את זה בלי מסכה כלל..

חשבתי לקנות את המסכה מכאן, אבל יש מבחר כל-כך גדול למרות ששמתי לב שיש 3 חברות עיקריות (יש שם עוד..)
Sundstrom Safety
3M Tekk Protection
MSA Safety Works

ולכל חברה יש כמה דגמים של מסכות עם פילטר חיצוני שנראות די אותו דבר, וההבדל במחירים הוא דולרים בודדים - עד לא קיים..

בקיצור אני ממש מבולבלת ולא יודעת מה הכי מתאים.
עוד דבר שקצת מלחיץ אותי זה שיש לי פנים יחסית קטנות אז אני פוחדת לקנות מסכה כזו יקרה מגומי ולגלות שזה גדול עלי.

זה הלינק למבחר המסכות...
http://www.homedepot.com/webapp/catalog/servlet/Search?keyword=mask&selectedCatgry=SEARCH+ALL&langId=-1&storeId=10051&catalogId=10053&Ns=None&Ntpr=1&Ntpc=1#/?c=1&Ns=None

אשמח לעזרה.

eitan-ro
13-03-2012, 07:05:38
חובה כפפות לטקס או ניטריל, ובעבודה עם אפוקסי מומלץ להחליף כפפות כל 20-30 דקות כי חלק מהדבקים לאט לאט אוכלים את הכפפה ומגיעים בסופו של דבר ליד וזה עושה גירוי מאד לא נעים.
למרות מה שכולם חושבים, משקפי מגן מומלץ לא רק לעבודות שיוף אלא גם לעבודה עם פיברגלס מחשש שבזמן עבודה איתו תקפוץ טיפה לעיניים (קרא למישהו בעבודה והוא נזקק ל-2 ניתוחים).
אני אישית לא כל כך אוהב את המסיכות אבק שתיארת כאן כי מהניסיון שלי הן לא ממש מועילות. אינ משתשמש במסכה כימית של 3M שהיא גם מסננת אבק וגם שומרת מריחות\גזים רעילים ולא נעימים.
זאת המסכה שאני משתמש בה, היא אומנם קצת יקרה, אבל הפילטרים (פילטר פחמי) שלה מתחלפים:
http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/18/8/AAAAAigYC7YAAAAAABiF7w.png?v=1165365159000

איתן.

royby12
13-03-2012, 07:11:02
אתמול יצא לעבוד עם לוח קרבון פייבר ולמרות שעבדתי עם מסיכה כמו של רופאים ומשקפי אבק
זה לא היה הדבר הכי בריא ... והרגשתי את זה...
בעקבות זה הזמנתי את זה (http://www.ebay.com/itm/370366574764?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_3997wt_952)
כדאי לעבוד במקום פתוח עם כל הציוד מגן (משקפיים מסיכה וכפפות)
ואת הבגדים לשלוח לכביסה אח"כ

mus
13-03-2012, 07:22:21
חובה כפפות לטקס או ניטריל, ובעבודה עם אפוקסי מומלץ להחליף כפפות כל 20-30 דקות כי חלק מהדבקים לאט לאט אוכלים את הכפפה ומגיעים בסופו של דבר ליד וזה עושה גירוי מאד לא נעים.
למרות מה שכולם חושבים, משקפי מגן מומלץ לא רק לעבודות שיוף אלא גם לעבודה עם פיברגלס מחשש שבזמן עבודה איתו תקפוץ טיפה לעיניים (קרא למישהו בעבודה והוא נזקק ל-2 ניתוחים).
אני אישית לא כל כך אוהב את המסיכות אבק שתיארת כאן כי מהניסיון שלי הן לא ממש מועילות. אינ משתשמש במסכה כימית של 3M שהיא גם מסננת אבק וגם שומרת מריחות\גזים רעילים ולא נעימים.
זאת המסכה שאני משתמש בה, היא אומנם קצת יקרה, אבל הפילטרים (פילטר פחמי) שלה מתחלפים:
http://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/18/8/AAAAAigYC7YAAAAAABiF7w.png?v=1165365159000

איתן.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

stingray
13-03-2012, 08:09:58
איתן - ראיתי שיש ל3M כמה דגמים שנראים מאוד דומה לתמונה שצרפת.

אתה יכול לציין מה הדגן הספציפי שלה ושל המסננים (גם בהם אני רואה כמה סוגים)

eitan-ro
13-03-2012, 13:15:02
אני אבדוק כשאחזור הביתה, אבל זה אל כזה קריטי לעבודות מהסוג שלנו. אנחנו לא עובדים עם חומרים עד כדי כך מסוכנים שזה ישנה משהו וגם העבודה שלנו היא לפרקי זמן קצרים.

stingray
13-03-2012, 21:14:46
ראיתי שיש מסכות של 3M שהם full face, אני חושבת שזה יהיה הרבה יותר נוח מאשר מסיכה half-face עם גוגלס - ראיתי שאנשים כותבים שהגוגל לפעמים מפריע לאטימה של המסיכה - ולוחץ על האף

כל כמה זמן אתם מחליפים את הפילטרים?

קורן בן אשר
13-03-2012, 21:40:46
מה עם שואב אבק? לדעתי זה גם חלק מציוד הבטיחות.

Humbletoo
13-03-2012, 22:40:49

כבר אתה שולח אותה לנקות?
ובנימה רצינית - לא צריך להיסחף, מטאטא ויעה עושים את העבודה יופי.

stingray
14-03-2012, 00:10:50
בדיוק סיימתי לנקות אחרי שנפלו לי 4 לדים SMD... כן זה היה מתיש! אבל סידרתי בגלל זה את כל האיזור, ובסוף מצאתי אותם :-)

הבונוס הוא שהכל מסודר ונקי עכשיו!

אני בהחלט מסכימה ששואב אבק הוא ציוד מועיל, רק שימו לב לשאוב איתו רק עם ראש שאתם לא משתמשים לשאיבת דברים אחרים בבית...

eitan-ro
14-03-2012, 06:50:46
ראיתי שיש מסכות של 3M שהם full face, אני חושבת שזה יהיה הרבה יותר נוח מאשר מסיכה half-face עם גוגלס - ראיתי שאנשים כותבים שהגוגל לפעמים מפריע לאטימה של המסיכה - ולוחץ על האף

כל כמה זמן אתם מחליפים את הפילטרים?

בהמשך לשאלה הקודמת - הפילטרים שלי מדגם 3M 6059

אני לא מכיר מסכות FULL FACE, אבל המסכת חצי לא הפריעה לי במשך השנים שעבדתי איתה על בסיס יום יומי. את הפילטרים החברה ממליצה להחילף פעם ב-3 חודשים, אבל זה מחמיר מאד ומדובר להמלצה למי שעובד עם המסכה יום יום. לדעתי החלפה של פעם בשנה זה מעל ומעבר.

צודק לחלוטין! כשמשייפים חומרים מרוכבים (בעיקר כנוצר הרבה אבק בגלל דרמל וכו') מאד מאד מולץ להשתמש בשואב אבק, הראש הכי טוב לשואב אבק הוא ללא ראש בגלל יניקה מקסימלית.

איתן.

stingray
14-03-2012, 08:58:30
עדיין דבר אחד מאוד מטריד אותי.

יש לי שיער ארוך ואני חוששת שיכנס לי שם אבק מגרד...

ראיתי שיש HazMat Coverall במחירים מצחיקים - 5.55$
http://www.leadmask.com/1414-configurable-option.html?___store=default&___store=default
http://www.leadmask.com/media/catalog/product/cache/1/image/1200x1200/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/t/y/ty122sdup.jpg

מעניין מה השכנים יחשבו על זה...

MDreamer
16-03-2012, 20:43:10
עוד משהו שאני יכול לתרום הוא שימוש בקומפרסור, לאחר העבודה תעשי "מקלחת" של אויר בלחץ להוריד את הבגדים וללכת להתקלח. גם על השיער.

דבר נוסף,
בעבודה עם דבקים תמיד יש "תאונות" קטנות או קטעים שדבק מטפטף במעברים, שקילה וכ'ו הבגדים סובלים מזה. הרסתי 2 ג'ינסים והרבה חולצות כי לא התאפקית\היה לי כח... היום אני משתמש בבגדים קבועים שאני מחריב אותם כל פעם או שאני עובד עם חלוק מעבדה שלא איכפת שיתלכלך מהדבקים וכ'ו.

דרימר

stingray
17-03-2012, 07:28:40
אחרי יותר מידי קריאה ברשת, ומודל שרק מחכה לאהבה ופיבר..

התקשרתי ל3M ושאלתי אותם אם יש איזה דרך לדעת איזה גודל מסיכה אני צריכה, ציפיתי שהם יגידו לי ללכת למדוד איפשהו, או שישאלו אותי מה ההיקף של הראש, אבל שאלו אותי מה הגובה שלי, ויצא שאין להם תשובה חד משמעית, ושיכול להיות שיתאים לי medium או small

הנציגה שם נתנה לי 2 טלפונים של מפיצים שלהם באיזור שלי, והם לא מחזיקים full face mask בכלל. ויש לי רק אופציה להזמין אונליין...

בקיצור.. דיכאון.

master_bebe
07-04-2012, 12:06:45
דבר ראשון, "המסיכה של הרופאים" כמו שבד"כ קוראים לה, או בשמה הפשוט, המסיכה ה"חד פעמית" (תכלס אף אחד לא זורק אותה אחרי שימוש אחד) יעילה רק כנגד חלקיקי אבק (0.3 מיקרון ומעלה) ולא כנגד אדים רעילים. יש להקפיד על לחיצה של אזור המתכת שסוגר על האף...
כנגד עבודה עם חומרים נדיפים רעילים, צריך להשתמש במסיכה עם פילטר פחמי (כזה יש גם במסיכות אב"כ - עכשיו שאני כותב את זה, אולי זה הפתרון הזול, במקום להחזיר את הישנות לפיקוד העורף...)
בכל עבודה עם דבקים, כלים חשמליים או אבק, חובה לעבוד עם משקפי מגן. אני מבטיח לך שליטוש קרנית בגלל טיפת ציאנו זה לא נעים. (מכיר כמה כאלה שעברו את זה).
להגנה על הידיים, מומלץ כפפות לטקס, ולפעמים אפילו 2 זוגות.
חלוק שייגן על הבגדים - מומלץ וגם נעלי עבודה....
לגבי הגנה על העיניים, משקפי סקי עושות את העבודה, ואפשר גם לאטום את החריצי אוורור אם ממש בא לך, אבל סביר להניח שתצטבר לחות.

stingray
07-04-2012, 13:19:15
קניתי כבר מסיכה, 3M 6200
עם פילטרים לממסים אורגנים.

לדבי מסכת אב"כ חשבתי על זה, אהל בגלל שהפילטרים שלה הרבה יותר צפופים הם נסתמים הרבה יותר מהר, ולכן יעילים רק למספר שעות.

מה גם שהשדה ראיה בהם מאוד קטן.

לדבי מיגון לעיניים, אני משתמשת במשיכת צלילה שלי, (רופפתי לה טיפה את הרצועה) והיא מתלבשת ממש טוב על המסיכה של 3M, ואוטמת טוב.

עשיתי עגבניה בשיער וכיסיתי אותו בשקית של סופר עם קשירה של הידיות מאחורה (כמו שעושים עם מטפחת) וזה הפתיע אותי כמה העסק הזה אוטם טוב..

ועבודה עם כפפות לטקס איכותיות.

אני אחרי (אתמול בבוקר) ניסור ושיוף של חתיכת פיבר עם דרמל במשך כמה שעות (חיתוך מדוייק וקצת מסובך)

המקום הבעייתי היחיד שמצצתי היה באיזור שבין הכפפת לטקס לבין השרוול של החוצה, שם חטפתי קצת פיבר ויש לי שם קצת "נקודוות אדומות"

בהתחלה זה קצת גירד, ועכשיו גם זה עבר, אבל נשארו נקודות אדומות קטנות.