PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה אפשרות להמראה מהיד

7YOAV7
14-03-2012, 22:12:36
האם הטיסן הזה יכול להמריא מזריקה מהיד: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5286

mixerfix
14-03-2012, 22:43:56
כן. חזקה וב 15 מעלות כחפי מעלה.

Flying_student
14-03-2012, 22:52:52
הטיסן הזה קטנטן וקל משקל, מה שרומז שמהירות הטיסה שלו אמורה להיות נמוכה גם ככה, אז אין שום סיבה שלא (כל עוד הנ"ל מקוזז... למרות שאם לא אז זה תלוי במיומנות שלך)

בנוסף, אם יתברר שלטיסן יש נטיות להפיל כנף (כנף תחתית אחרי הכל) אז אולי זה ידרוש מיומנות זריקה מעל מיומנות בסיסית...

* זוהי רק המלצה לפי מראית עין, לא נגעתי בטיסן הספציפי הזה כך שיכול להיות שאני טועה...

adibenbasat
15-03-2012, 00:26:55
אין בעיה אבל עדיף עוד משהו אחר מלבד המטיס זורק אותו, אני אסביר למה כדי שני אנשים..
את הטיסן הזה לא נוח לזרוק עם יד אחת משתי סיבות:
א. הוא כנף תחתית, ומכאן שיהיה בעייתי לתפוס את הטיסן ב-CG.
ב. אם תתפוס ב-CG ותזרוק עם יד אחת, הגלגלים שבכנפיים עלולים להפריע ליד הזורקת.

ומכן שכדי לזרוק אותו, כדי לאחוז אותו בשתי ידיים, האחת מלפני הכנף והשנייה מאחורי הכנף,
בעת הזריקה היד ה"קדמית" (שקרובה למנוע) תשתחרר לפני האחורית, והיד האחורית תמשיך לדחוף עד טיפה.

אפשרויות לזריקה ביד אחת (השלכה של המטיס):
יש אפשרות לתפוס את הטיסן מהחופה ולהשליך אותו מלמטה (כמו כדור באולינג),
זה דורש מדיומנות אבל אפשרי.

אפשרות אחרונה, לתפוס את הטיסן הפוך (כמו כנף עילית) ובזריקה במקום לתת "אפ" לתת "דאון" ובהמשך לעשות חצי "רול",
השיטה מומלצת רק אם אתה זורק ביד שמאל (כדי להחזיק את הסטיק השמאלי בזמן הזריקה) ובפול מצערת.
גם דורש מיומנות אבל לא מסובך כמו שזה נשמע.

אז התשובה באופן מוחלט: כן, אבל כדי אדם נוסף שיזרוק עם שתי ידיים.

:cool::cool::cool:

umbo
15-03-2012, 09:13:38
מבחינת ביצועי הטיסן (מהירות טיסה נמוכה) אין בעיה לזרוק אותו מהיד, אבל טיסן בעל כנף תחתית לא נוח לזרוק מהיד וצריך לשם כך מיומנות.
תמיד עדיף טיסן עם נקודת אחיזה טובה ונוחה - טיסן עם כנף עילית.
אני לא יודע מה נסיון ההטסה שלך, אבל למתחיל שחייב לזרוק את הטיסן מהיד, בגלל שטח המראה לא טוב - ממש עדיף טיסן עם כנף עילית, אחרת צריך לנסות את השיטות שציין adibenbasat ואני לא יודע כמה שניות הטיסן ישרוד בזריקה כזו אצל מתחיל (ביחוד ההצעה האחרונה :rolleyes:).

wind556
15-03-2012, 10:16:39
בכלל אין בעייה
כל מה שצריך זה לעשות רוורס בסרוואים ולזרוק אותו הפוך, ובמהלך הטיסה לשנות את הרוורס בחזרה (או לא) (מתאים במיוחד למתחילים) :cool:

adibenbasat
15-03-2012, 10:30:53
עודד,
א. כמובן ש.. הטיסן הפוך- המאזות מתפקדות כרגיל, כך שרק ההגה גובה הפוף(לא צריך לעשות רוורס בסרוואים:p),
טיסה הפוכה זה אחד התרגילים הכי פשוטים שלומדים להטיס (אני מקווה שכול טיסנאי יודע את זה כי זה בסיס).
ב. אף אחד כולל פותח השרשור לא ציין שהוא "מתחיל" או מה הניסיון שלו, הוא בסך הכול שאל אם אפשר להמריא את הטיסן בזריקה,
ממה שהבנתי, הוא שאל גם האם הטיסן חייב הרצה על המסלול או שמספיק זריקה מהיד.

אני הבאתי את כול האופציות שאני מכיר ומנוסה איתן לשאלה שלו, שיבחר מה מתאים לו.
תאמין לי שמוגי פחות נוח להמריא מאת הטיסן הזה בכול אחת מהאופציות, גם זו ההפוכה:cool:

wind556
15-03-2012, 11:00:12
עודד,
א. כמובן ש.. הטיסן הפוך- המאזות מתפקדות כרגיל, כך שרק ההגה גובה הפוף(לא צריך לעשות רוורס בסרוואים:p),
טיסה הפוכה זה אחד התרגילים הכי פשוטים שלומדים להטיס (אני מקווה שכול טיסנאי יודע את זה כי זה בסיס).
ב. אף אחד כולל פותח השרשור לא ציין שהוא "מתחיל" או מה הניסיון שלו, הוא בסך הכול שאל אם אפשר להמריא את הטיסן בזריקה,
ממה שהבנתי, הוא שאל גם האם הטיסן חייב הרצה על המסלול או שמספיק זריקה מהיד.

אני הבאתי את כול האופציות שאני מכיר ומנוסה איתן לשאלה שלו, שיבחר מה מתאים לו.
תאמין לי שמוגי פחות נוח להמריא מאת הטיסן הזה בכול אחת מהאופציות, גם זו ההפוכה:cool:

ידידי היקר, שכחתי לציין שזו בדיחה...

אייל שפירא
15-03-2012, 11:30:00
אם הסט אפ מספיק חזק אפשר לזרוק אותו גם עם השיניים.

תראה מ 0:52

http://www.youtube.com/watch?v=cenzHTkdG3w

adibenbasat
15-03-2012, 12:15:21
ידידי היקר, שכחתי לציין שזו בדיחה...
אה, אז פספסתי..:rolleyes: קמתי היום מאוד רציני;)
:cool:

7YOAV7
15-03-2012, 17:00:09
אני לא מטיס מתחיל למרות שאני די חדש בתחום החשמלי. רק רציתי לדעת אם יש אופציה להמראה מזריקה אבל אני גם כך כנראה שלא אשתמש בה לאור העובדות כאן ודעות אישיות שלי על המראה כזו.
תודה בכל מקרה

7YOAV7
15-03-2012, 17:01:26
ענק!!! איזה יופי. נשאר רק שהוא ימריא אנכי כמו טיל

אננס
15-03-2012, 18:32:20
אם הסט אפ מספיק חזק אפשר לזרוק אותו גם עם השיניים.

יפה שפירא, עכשיו אתה צריך לחזק את הסטאפ ל 3D...

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=cW-elF9hgK0

אייל שפירא
15-03-2012, 18:49:45
ענק!!! איזה יופי. נשאר רק שהוא ימריא אנכי כמו טיל

כמעט כמו טיל...

http://www.youtube.com/watch?v=lMfKNbehn3E&feature=related

7YOAV7
16-03-2012, 17:01:19
לא נורמלי....נראה לי שהוא יכול להמריא גם כמו מסוק עם סטאפ כזה