PDA

צפייה בגרסה מלאה : 3d עם מסוק אמיתי.

אופיר נחום
05-08-2008, 16:48:50
ב 3:38 הוא עושה חצי פיירו פליפ!!!

http://video.google.es/videoplay?docid=1666163808985000437

ליאור זהבי
05-08-2008, 16:57:12
ראיתי את הסרטון הזה לפני זמן מה - וכבר אז נדהמתי - פשוט מטריף !

נראה לי שהטייס ראה יותר מדי סרטונים של אלן זאבו...

TheZohan
05-08-2008, 17:29:16
או מיי גאד זה מפחיד! ממתי למסוקים (מסוקים אמיתיים) יש זוויות שליליות? לאחרונה משדרים הרבה תוכניות של בניית אפצ'י ועוד מסוק גדול שדומה ליסעור בג'יאוגרפיק,הם מראים איך בונים אותם ואז את הביצועים שלהם (הם מגיעים למצב שהם הפוכים לשתי שניות ואז חוזרים) וזה שווה צפיה!

lior_bar_ami
05-08-2008, 17:48:36
זווית שלילית קטנה תמיד היתה קיימת במסוקים ע"מ לצבור סל"ד בדום מנוע (אוטורוטציה) או למניעת קיפוץ של המסוק חזרה לאוויר לאחר נחיתה ("הדבקה לקרקע"), קיימים מס' מסוקים אווירובטיים, עם נתוני משקל-דחף מספקים כמובן שמסוגלים לעבוד בפסיעה שלילית גם גדולה יותר ע"מ להגיע למצבי הקיצון הנצפים בסרטונים מסוג זה.
לרוב מגבלת המסוק הוא יחס דחף-משקל, ממסרים מוגבלים ומגבלות g (בעיקר של המכלולים).

יצא לי להיות במסוק כזה כשהייתי בחו"ל בעבר - מסוק של צבא אורוגוואי בשירות האו"ם (לא זוכר את הסוג - אני אנסא למצוא אותו) בו ידית הקולקטיב היתה מוגבלת לכיוון השלילי אך בלחיצה על מתג שנמצא על הידית (בערך כמו הלוגיקה של ידית מעצור היד ברכב) יכולת להוריד את הידית עוד ע"מ להגדיל את הזווית השלילית של הלהב - דבר זה הגדיל את היכולות האווירובטיות של הכלי ואיפשר לו (מסיפורי הטייסים) לבצע לופים ורולים יחסית ללא איבוד גובה רב.

ליאור זהבי
05-08-2008, 17:58:27
המסוק בסרטון נראה כמו bo 105

TheZohan
05-08-2008, 18:06:45
זווית שלילית קטנה תמיד היתה קיימת במסוקים ע"מ לצבור סל"ד בדום מנוע (אוטורוטציה) או למניעת קיפוץ של המסוק חזרה לאוויר לאחר נחיתה ("הדבקה לקרקע"), קיימים מס' מסוקים אווירובטיים, עם נתוני משקל-דחף מספקים כמובן שמסוגלים לעבוד בפסיעה שלילית גם גדולה יותר ע"מ להגיע למצבי הקיצון הנצפים בסרטונים מסוג זה.
לרוב מגבלת המסוק הוא יחס דחף-משקל, ממסרים מוגבלים ומגבלות g (בעיקר של המכלולים).

יצא לי להיות במסוק כזה כשהייתי בחו"ל בעבר - מסוק של צבא אורוגוואי בשירות האו"ם (לא זוכר את הסוג - אני אנסא למצוא אותו) בו ידית הקולקטיב היתה מוגבלת לכיוון השלילי אך בלחיצה על מתג שנמצא על הידית (בערך כמו הלוגיקה של ידית מעצור היד ברכב) יכולת להוריד את הידית עוד ע"מ להגדיל את הזווית השלילית של הלהב - דבר זה הגדיל את היכולות האווירובטיות של הכלי ואיפשר לו (מסיפורי הטייסים) לבצע לופים ורולים יחסית ללא איבוד גובה רב.

פשש מגניב,מסוקים אווירובטיים נשמע גדול!

יפרח
05-08-2008, 21:15:51
אכן סרטון מדהים..
ראיתי את זה בעבר ונדהמתי באותה מידה..בטייס שיכור..
אם שותים לא מטיסים..

alonj
06-08-2008, 08:06:54
נראה לי שהמגבלה העיקרית בתמרונים כאלו במסוק היא לא בהכרח המכלולים או המכניקה אלא דווקא גוף הטייס.
אני מעריך שהוא לא לובש G-suite ולא ברור לי איך לא מתהפכים לו המעיים :eek:

אבל עכשיו ברצינות, אם הייתה אפשרות להצטרף לטיסה כזו בכסא השני הייתי מוכן לתת הרבה בשביל זה.