PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריסוק ראשון שלנו. כמעט מתוקן - אבל לא ערבבתי נכון את הפיבר, ואולי שידרוג - צריכה עזרה

stingray
16-04-2012, 20:03:16
הבן זוג לא הסכים לשמוע על בלזה.. ורצה RTF, אז התחדשנו בסופר קאב 3 ערוצים נחמד RTF, שהטסנו פעם אחת וזה עבר בשלום.

לפני יומיים ניסינוי להטיס אותו שוב, אבל זה נגמר לא הכי טוב..

ריסוק של המכסה מנוע, והזנב נעקר מהגוף, והמותחנים של הקנפיים (מפלסטיק) עפו לכל עבר..

הטיסן הגיע עם שלט של ספקטרום 4 ערוצים, אבל יש בו מקלט מעניין שכולל 4 ערוצים, (4 מקומות לחבר סרוואים) אבל לערוץ של המצערת מחובר כבר ESC פנימי שמחובר למנוע נראה לי 480 עם מברשות ותמסורת שלהערכתי היא 1 ל3 עם פרופ 9 על 6

בכל מקרה את הזנב כבר החזרתי למקום, בסיוע 2 חצאי שיפודים ולא מעט ציאנו.
את האזור של הסוללה והמקלט שעף החוצה החזרתי למקום, והדבקתי למקום את הZ FOAM עם ציאנו, וזה עבד די טוב.

מעבר לזה, "המכסה מנוע" התרסק לחתיכות, שהודבקו עם הרבה DUCK TAPE וכיסיתי אותו בהרבה שאריות של פיבר, אבל במקום לערבב 2 אונקס רזין עם 2 טיפות מקשה, הכנתי 1 אונקס רזין עם 2 טיפות מקשה..

בינתיים הדבר הזה מראה בקושי סימני התייבשות, זה לא נוטף, אבל גך לא יבש וקשה אלא קצת לח..

את המותחנים של הכנפיים שלדעתי חיונים במקרה של התרסקות - הצילו את הכנף משבר ודאי.. אני חושבת להחליף בחוט דיג כפול.

כל הטיסן הזה הוא עם 2 מיקרו סרוואים (אחד הלהגה גובה ואחד להגה כיוון) , ויש לי עוד מיקרו סרוו קטן, שקיבלתי בקיט של הארדואינו, ואני חושבת לעשות ממנו סרוו מאזנות.

איך כדאי לחתוך את הכנף? והאם מיקרו סרוו 9 גרם יחזיק כנף של בערך מטר?

זה הטיסן:
http://www.horizonhobby.com/products/super-cub-dsm-rtf-HBZ7400

nimo
16-04-2012, 20:44:08
אהלן.קודם כל שאפו על המקצועיות והבקיאות בתחום: ) לגבי המאזנות ישנם 2 התלבטויות: מאזנות מגיבות חריף יותר מהגה כיוון בלבד,כך שצריך לקחת את זה בשיקול בכישורי ההטסה. דבר שני לא הייתי מציע לך לסמוך על הסרוו המסכן לשני מאזנות על כנף מטר.סרוו לכל כנף בהחלט יעשה את העבודה,ויש לבדוק היטב את מהלך הסרוו לפני ההדבקה.

stingray
16-04-2012, 21:10:39
הסיבה שאני בכלל רוצה לשים מאזנות, זה כי הריסוק נבע מכילכוק ששתל אותו באדמה בטיסה מול הרוח (9 קמש רוח...)

אם היו מאזנות אני חושבת שהייתי יכולה להחזיר אותו למצב של איזון, אבל בלי זה עם הגה כיוון וכובה בלבד זה היה סיכוי קלוש..

השאלה מאיפה אני מביאה צירים עד סוף השבוע..

הכיוון הוא הקונץ הזה..

http://www.stenulson.net/rcflight/blugli13.jpg

או כזה (עם ריש"ים לשדות האות "ר")
http://www.rcuniverse.com/magazine/reviews/807/AileronServo.jpg

התצורה הראשונה תתן הגאים פחות חריפים..

master_bebe
16-04-2012, 21:35:50
למה לא לשתול סרוו בכל כנף מול המאזנת ?

stingray
16-04-2012, 21:39:34
למה לא לשתול סרוו בכל כנף מול המאזנת ?

רחם לא יכול להוליד עוד סרוו עד סוף השבוע..

קשה לדחות סיפוקים כבר אמרנו...

Trex450
16-04-2012, 23:42:30
נראה כאילו שהרעיון הראשון יותר פרקטי וצירים אפשר למצוא בכל חנות טיסנים זה רק תלוי באיזור מגורים אבל בגלל שזה טיסן מוקצף ממה שאני מבין יש הרבה שבוחרים במקום ציר פלסטיק לאחר שמבצעים את החיתוך יוצרים ציר מסרט הדבקה אשר מדביק כביכול את המאזנת חזרה לשטח הכנף משני הצדדים (עליון ותחתון) רק שמשאירים כ2 מ"מ מרווח בין המאזנת לכנף בזמן ההדבקה כך שהסרט מהצד העילון מודבק ישירות לתחתון ובכך מתקבל ממש ציר מהסרט זה ציר מאוד גמיש וכנראה שלא ישבר לעולם :) ככה לפחות אני עשיתי על הביקסלר שלי וזה עובד ממש יפה

stingray
16-04-2012, 23:53:11
זה רעיון ממש טוב.. אין לי דבק סיבים קל, אלא DUCK TAPE רצחני..

זה יעבוד?

כזה
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/89/Duct-tape.jpg/300px-Duct-tape.jpg

ואז איך אני מחברת הורנים, או רשים?

ZvikaF
17-04-2012, 07:03:52
לא צריך את כל הרוחב מספיק חצי, את יכולה לראות בתמונה הראשונה שצירפת את הצורה שבה שמו את הסרט, אפשר גם עם סלוטייפ רחב.
אי דחיית סיפוקים תעלה בסוף יותר מאשר הזמנה והמתנה למשהו מתאים.. משפט סיני עתיק שהומצא בזה הרגע :o

giladba
17-04-2012, 07:49:06
הפתרון הראשון טוב יותר וקל יותר ליישום.
1. כאשר את חותכת את המאזנות את צריכה לחתוך גם זווית קטנה בחלק שהמאזנת נוגעת בכנף כדי שהיא תוכל לרדת למטה.
2. כשאת מדביקה המאזנת צריכה להיות בזווית למטה אחרת ההדבקה לא תאפשר לה לרדת בזווית למטה.
3. הכי חשוב - אל תשתמשי בדבק הזה, הוא לא נדבק טוב לקלקר והמאזנות ישתחררו לך באוויר בטיסה הראשונה.

גלעד

stingray
19-04-2012, 00:03:53
טוב, אני חושבת להזמין צירים, הורנים, פושרודים, וכו' .. ולדחות סיפוקים!!

איזה סרוו פשוט יעשה כאן את העבודה?

הכנף באורך 1.20 מטר איזה אורך מאזנות רצוי לחתוך?