PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! פיוניר- רצועת זנב משופרת לTrex 500e שעשתה לי הרבה בעיות..

Friman
16-04-2012, 23:44:52
קניתי לפני חודש וחצי בערך רצועת זנב כזו מהלידיירקט: http://helidirect.com/pioneer-high-quality-timing-belt-540mxl-t-rex-500-p-7194.hd. זאת כיוון שאחרי 8 חודשים רצועת הזנב המקורית שלי נקרעה בריסוק קשה. הרצועה על פניו נראית איכותית, פחות גמישה משל אליין, אבל מאז ששמתי אותה היא עושה לי רק צרות. ראשית, לפחות 3 פעמים קרה לי איתה שיש לי החלקה בזנב של איזה רבע סיבוב באופן פתאומי באמצע טיסה בלי קשר לכלום. היום זה קרה לי פעמיים סתם ככה באמצע הטסה בלי שום סיבה, אחרי שהמסוק יצא מסידרת שיפצורים שכללה בין היתר החלפת גג״ש קדמי של הרצועה בבום, בדיקה של גג״ש אוטורוטציה (שהיה תקין לגמרי), מתיחה ושימון (לא מאסיבי מדי, במידה, עם ספריי סיליקון). הג׳יירו הוא ספרטן קווארק וסרבו זנב ds510, שניהם מצויינים ומעולם לא הייתה לי בעיה כזו עם הרצועה המקורית איתם. להבי זנב של פוסונו, גם איתם מעולם לא היו לי בעיות עם הרצועה הקודמת. למעשה בגלל שאף פעם לא היו לי בעיות עם הרצועה הקודמת חשבתי לעצמי שאני לא רואה טעם במעבר לTT ולכן חשבתי לפחות לשים רצועה יותר טובה אבל מסתבר שלא ממש.. חוץ מההחלקות, היה לי מקרה לפני שבועיים שבנחיתה לא זהירה ״ליטפתי״ עם להבי הזנב את הרצפה. כלום לא נפגע חוץ מלהב זנב אחד שנשבר, אבל בגג״ש הקדמי של הרצועה בבום נטחנו כמה שיניים. שזה נראה לי אבסורדי, שהרצועה יותר חזקה מהגג״ש... בעבר כשרק התחלתי להטיס, היו לי עם הרצועה המקורית כמה שפשופים הרבה יותר רציניים של להבי הזנב ברצפה ומעולם לא קרה כלום לא לרצועה ובטח לא לגג״ש שלה. אני יודע שיש ניגוד בין שני המקרים שאני מתאר, באחד מהם החלקת יתר ובשני קשיחות יתר של הרצועה, אני לא יודע להסביר איך זה מסתדר אבל על המסוק שלי הרצועה הזו לא עולה יותר.

satrianip
17-04-2012, 06:30:48
גיל העיקר שמצאתי את מקור התקלה זה הכי חשוב וזה גם חלק מהעניין בתחביב שלנו. מתי תגיע למחוז חפצנו?

Ariel polak, Flying Heli'z rocks!!

Friman
17-04-2012, 06:37:49
תכננתי לבוא בשבת האחרונה אריאל אבל המתנתי לציר של הרצועה שאמרתי שנהרס לי מהרצועה הזו. הגיע ביום ראשון.
ההסבר היחיד שאני מוצא לזה שעם הרצועה הזו יש לי החלקות מצד אחד וטחינת השיניים בציר מצד שני זה התאמה לא מושלמת בשיניים של הרצועה לציר. זה יכול להסביר החלקה, והחלקה כזו תחת עומס כשמדובר ברצועה קשיחה יותר מהרגילה, יכולה להביא לטחינת השיניים. מסתדר הגיוני?

Scooter007
17-04-2012, 07:31:26
לא הבנתי, מה נסגר בסוף? קנית רצועה חדשה ? שדרגת ל TT ?

Friman
17-04-2012, 07:41:19
לא יש לי רצועה מקורית של אליין ספייר.
ננסה אותה, נראה אם הבעיות חוזרות.
עם הרצועה המקורית באמת שלא ראיתי שום צורך לעבור לTT

satrianip
17-04-2012, 08:15:35
גיל זה לא תירוץ יש עוד שבתות! בקיצור המסוק עכשיו שמיש או לא??

Ariel polak, Flying Heli'z rocks!!

Friman
17-04-2012, 09:08:44
:(
יש ריסוקים שהשתיקה יפה להם

hagpel
17-04-2012, 09:14:09
הי גיל

מעניין אותי לדעת באילו תנאים קרתה ההחלקה,
בדיוק סיימתי לבנות את ה TREX500 והחלטתי להחליף לרצועה ספר חדשה שהיתה לי, PIONEER...
ראיתי אותה באתר של הלידירקט והיא אותה אחת שהיה לי,
אז מה שאתה אומר קצת מדאיג ובסוף שבוע הזה אני מתכוון לבדוק את המסוק יסודית אז אני אהיה דרוך להחלקות...

תודה

חגי

Friman
17-04-2012, 09:34:46
זה קרה בכל הפעמים באיידל אך לא בזמן עומס או תרגיל שמעמיס על הזנב. פעמיים במהלך טיסה ישירה פתאום קפיצה של רבע סיבסוב שמאלה, בפעם האחרונה (שנגמרה בריסוק :mad: :mad: :mad:, יצאתי אהבל) פתאום באמצע פירואט איטי תוך כדי טיסה הייתה קפיצה של רבע סיבוב מהיר וזה בלבל אותי והוציא אותי מהפוקוס.

hagpel
17-04-2012, 10:29:55
הייתי בודק גם את הגירו והחוט אליו, לוודא שהוא יושב טוב על שכוות השיכוך ושהחוט חפשי...
גם גירו יכול לגרום לקפיצה...

Friman
17-04-2012, 12:13:30
זה נכון וחשבתי על זה, אבל..
א. זה ספרטן. מנסיוני איתו הוא מתפקד עשר בכל מצב.
ב. נגמרו לי אמנם הדו צדדיים הספוגיים שלו אז שמתי 2 שכבות דו״צ m3 מהום סנטר, וככה היה יום ההטסות האחרון בו היו לי החלקות כאלו ב2 טיסות שונות, אבל גם לפני שבועיים וחצי זה קרה לי עם ספוג מקורי של ספרטן - אז הרצועה לא הייתה מתוחה וחשבתי שבגלל זה, אבל אתמול הרצועה הייתה מתוחה ומשומנת בדיוק כמו שצריך, המסוק ירד בדיוק משולחן העבודה. חוץ מזה שכשעוד היה לי gp780 על המסוק הוא היה מורכב עם הm3 האלו ועבד מצויין בסופו של דבר, למרות שהוא הרבה יותר רגיש לרעידות מהגוף לעומת הספרטן.
ג. זה לא נותן מענה לסוגיית טחינת השיניים בגג״ש של ציר הרצועה. אולי אני טועה אבל זה נשמע לי מצב לא הגיוני שרצועה טוחנת שיניים בגג״ש במקום להחליק או אפילו להיקרע.

Scooter007
17-04-2012, 19:09:30
זה נכון וחשבתי על זה, אבל..
א. זה ספרטן. מנסיוני איתו הוא מתפקד עשר בכל מצב.
ב. נגמרו לי אמנם הדו צדדיים הספוגיים שלו אז שמתי 2 שכבות דו״צ m3 מהום סנטר, וככה היה יום ההטסות האחרון בו היו לי החלקות כאלו ב2 טיסות שונות, אבל גם לפני שבועיים וחצי זה קרה לי עם ספוג מקורי של ספרטן - אז הרצועה לא הייתה מתוחה וחשבתי שבגלל זה, אבל אתמול הרצועה הייתה מתוחה ומשומנת בדיוק כמו שצריך, המסוק ירד בדיוק משולחן העבודה. חוץ מזה שכשעוד היה לי gp780 על המסוק הוא היה מורכב עם הm3 האלו ועבד מצויין בסופו של דבר, למרות שהוא הרבה יותר רגיש לרעידות מהגוף לעומת הספרטן.
ג. זה לא נותן מענה לסוגיית טחינת השיניים בגג״ש של ציר הרצועה. אולי אני טועה אבל זה נשמע לי מצב לא הגיוני שרצועה טוחנת שיניים בגג״ש במקום להחליק או אפילו להיקרע.

תוודא שהמיסבים בתוך תושבת הבום תקינים ושאין ביניהם זוית. יכול להיות שבגלל מתיחת יתר נוצר לך שיפוע בציר שגרם למאשינג קרוב מדי של גגש הרצועה והגגש הראשי.
לי זה קרה.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

kondason
17-04-2012, 19:50:47
אולי הרצועה לא מחליקה ויש לך חשמל סטטי? תנסה להאריק את המסוק.

Friman
17-04-2012, 22:05:51
להאריק לאן? חוץ מהבום ותושבת המנוע אין לי שום חלק מתכת שאיננו נע במסוק. לאן אני אאריק...? שוב, הטסתי את המסוק עם הרצועה הקודמת 8 חודשים בלי שום בעיה מתוכם חצי שנה עם הספרטן, קשה לי להאמין שקשור לחשמל סטטי זו גם לא בעיה נפוצה ב500 לידיעתי. אולי אני טועה?
יוסי תודה אני אבדוק

guylederer
20-04-2012, 00:47:25
בגלל שהחלפת רצועה ומתחת אותה יכול להיות שהתחילו להיות לך הפרעות של חשמל סטטי ... כדי להאריק אתה פשוט מחבר לגוף שאתה רוצה להאריק מינוס שיוצא מהסוללה ... (תקנו אותי עם אני טועה ...)

אם הטסת עם הרצועה המקורית 8 חודשים אז למה לקנות רצועה אחרת מחברה שונה ... זה הישג יפה מאד :]

Friman
21-04-2012, 16:30:26
כן אני אחזור לרצועה המקורית וזהו, יש לי אחת ספייר.
מקווה שבזה ייפתרו הבעיות ושזה לא confound, קרי צימוד של בעיה אחרת שבאופן מקרי הופיעה בצמוד להחלפת הרצועה

hagpel
29-04-2012, 09:44:47
יש עדכון גיל?

מאז שבניתי את המסוק והרכבתי את הרצועה החדשה (גם פיוניר) הזנב שלי נזרק שמאלה בפתיחת מנוע ואני לא מוצא שום בעיה
עודד הסתכל על המסוק לשניה וגם לא מצא,
הורדתי חור בהורן של סרוו זנב וכוונתי גיין לגירו, לא עזר

לא נראה לי אבל הרצועה מתחילה להיות החשוד היחיד אז מעניין אותי לדעת אם החלפת ונפתר

guylederer
29-04-2012, 10:25:08
יש עדכון גיל?

מאז שבניתי את המסוק והרכבתי את הרצועה החדשה (גם פיוניר) הזנב שלי נזרק שמאלה בפתיחת מנוע ואני לא מוצא שום בעיה
עודד הסתכל על המסוק לשניה וגם לא מצא,
הורדתי חור בהורן של סרוו זנב וכוונתי גיין לגירו, לא עזר

לא נראה לי אבל הרצועה מתחילה להיות החשוד היחיד אז מעניין אותי לדעת אם החלפת ונפתר

האם עשית כיוון מכני מלא ובדיקה במצב לא שומר זנב?

hagpel
29-04-2012, 12:23:08
כיוונתי בדקתי הטסתי, בפתיחת מנוע זנב נזרק ימינה (סיבסוב שמאלה)

חבר הפנה את תשומת לבי לכך שאפשר להרכיב את הגריפים של הזנב הפוך,
אני הולך לבדוק את העניין הזה, כביכול ה 8 מעלות שמאזנות במוד לא שומר זנב הפכו ל 16 ולכן בפתיחת מנוע הזנב צריך לנוע יותר כדי לייצר פיץ חיובי לכוון הנכון... או משהו כזה

אני אעדכן

Friman
29-04-2012, 14:12:02
רק בשישי הגיעו לי חלפים שחיכיתי להם, טרם בדקתי
שמח לשמוע שאני לא היחיד עם בעיה כזו- מאשר לי שאכן יש בעיה ושלא ריסקתי סתם בגלל טעות הטסה שלא שמתי לב אליה
וכמובן חבל לי בשבילך שאצלך גם יש בעיה.
אצלי הבעיה היא החלקה רנדומלית שמביאה לזריקת זנב ימינה. אצלך זה קבוע בהנעה הראשונית או שגם אצלך יש לפעמים זריקות זנב רנדומליות? האם הרצועה שלך משומנת או יבשה?

hagpel
29-04-2012, 15:41:07
היו לי זריקות זנב רנדומאליות אבל כשבניתי מחדש את המסוק התקנתי את הגירו עם החוט שלו משוחרר (שלא כמו מקודם) והן נעלמו בחיים החדשים שלו,
כרגע הבעיה היא רק בפתיחת מנוע (לא רק ראשונית) שהזנב נזרק ימינה,
אני אבדוק הרכבה של הגריפים, מסתבר שיש כוון נכון לחבר אותם לסליידר...

Friman
29-04-2012, 16:43:31
בסיידר, ואני אוודא שהכבלים מהג׳יירו שלי משוחררים.
איזה ג׳יירו יש לך? Gp780?

hagpel
30-04-2012, 08:16:20
GY520 של FUTABA

Friman
11-05-2012, 11:19:11
אני יודע שחגי ממתין לעידכון מהטסט פלייט אבל למקרה שזה מעניין עוד מישהו אני כותב בציבורי ;).
בכל אופן החלפתי רצועה לרצועה הרגילה, יחד עם עוד רבע מסוק. היום הייתה טיסת מבחן בבוקר ו-וואלה, המסוק טס פצצה. לא היה צריך אפילו לכוון זנב וגיין, פשוט תענוג, בלי שום קפיצות וסבסובים לא מכוונים.
מה שכן, כאמור החלפתי כמה רכיבים במסוק ועלו לפחות 2 סוגיות אחרות חוץ מהרצועה שיכלו לגרום לבריחות זנב שכאלו:
1. דו״צ - השתמשתי בטיסה שנגמרה בריסוק בדו״צ פשוט של הום סנטר, והוא על הפנים, לא משכך זעזועים בכלל. שחר נתן לי דו״צ מקורי של ספרטן והטיסות היום היו איתו. כיוון שהשבוע כמה ח׳ברה דיווחו על בעיות זנב עם ספרטן עם דו״צ לא מקורי, זה חשוד סביר מאד.
2. גיליתי הלחמה קרה בקונקטור הסוללה לבקר - במהלך הכיוונים נגעתי במשהו ופתאום הייתה נפילת מתח. יכול להיות שההלחמה השתחררה בגלל הריסוק אבל אם לא, יכול להיות שקאט רגעי של הבקר באוויר הספיק בשביל לשנות לרגע את הסל״ד ולהביא לסבסוב לא רצוני כזה. למרות שההגיון שלי אומר שאז הסבסוב היה ימינה בגלל ירידת הטורק של הראש ולא שמאלה, אבל אולי אני טועה.
בכל אופן הרצועה הזו הונחה אחר כבוד במגירת ה״חשודים לשימוש״. לא נראה לי ששאשתמש בה שוב, זה שנטחן לי איתה הגיר של הרצועה מספיק מבחינתי בשביל שתשב שם במגירה.
אגב, אימצתי את העצה שליאור ברעמי נתן לעדי - לתפוס ביצים מייד אחרי הריסוק ולא להסס... אז כן, רעדתי כולי עוד כמה דקות אח״כ אבל לראשונה העזתי לעשות פליפים ורולים וגם קצת ריחוף הפוך מול אנשים, כבר מהסוללה הראשונה מייד אחרי שוידאתי שהכל עובד בסדר. חייב להסכים עם עדי - זה משקם את הביטחון הרבה יותר מהר מהליכה אחורה ואז נסיון הססני לטפס לאט לאט חזרה לאיפה שהיית מבחינת רמת הטסה. בסופו של דבר היה יום מאד מהנה ומספק.
תודה לשחר גם על הדו״צ אבל בעיקר על ההשראה הבוקר בשטח לכולנו הצעירים, הוספת לכולנו ביטחון בטיפים ובעידוד

satrianip
11-05-2012, 11:54:50
גיל כיף לשמוע שאתה נהנה!
שמעכשיו רק תטיס ואני מאחל לך רק נחיתות רכות!!

שבת מצויינת לכולם!

Scooter007
11-05-2012, 14:07:57
יאללה, העיקר שאתה באויר. תהנה.

Sent from my Nexus One using Tapatalk