PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדריך פשוט לבניית תושבת מנוע לחשמלי .

אליקופטר
06-08-2008, 09:42:53
לא מעט אנו נזקקים לבניית תושבת מנוע לחשמלי ,אחרי ריסוק או סתם כי המנוע שיש לנו לא מתאים לתושבת הקיימת לכן העלתי מדריך פשוט ביותר לבניית תושבת כזו.
אז אחרי שבחרנו נו את החומר שישמש אותנו לתושבת וחתכנו בעזרת מברגה וכוס חיתוך ניגש לחלק של מיקום החורים שלדעתי הוא הבעיה אז לפי התמונות:
הרכיב הכי חשוב דבק נייר ,
1.את הדבק יש להניח על המנוע עצמו מצידו של הציר ולחורר בדבק את המרכז של המנוע .
2. בעזרת עיפרון יש לסמן את חורי האיורור וברגים(חשוב עם עיפרון ולא טוש כי הטוש נספג בנייר ומרחיב את הסימון הדבר חשוב לשלב הקידוח שנבדיל בין קדח קטן לגדול).
3.לאחר שסימנו בנייר יש להוציא את הנייר מהמנוע ולהדביקו על החלק שאמור להיות התושבת שמו לב, יש להדביק את התושבת על הדבק ולא ההפך כי כך יותר קל להניח את מרכז התושבת על הדבק שבו קיים המרכז מנוע ,בשלב הקודם שחוררנו את הדבק בעזרת הציר מנוע .
4.לאחר שהדבקנו מקום ניתן לוודא בקלות את המרכז שוב בעזרת סרגל( מהקלמר של הילד , ואם אין לכם ילד אז בטח עדין ישלכם קלמר).
5.כעת אנו צריכים לקדוח את החורים מאחר ולקחנו במכוון חתיכת דבק גדולה מהתושבת ניתן להדביק את השארית על פלטה קשיחה כך התושבת לא תזוז בזמן הקידוח.
**אם יש לכם ברגים עם ראש קוני יש להרחיב את החורשל הבורג בחלקו העליון(כחצי מעובי התושבת ) בלבד על מנת למנוע בליטה שלו מהתושבת.
**לגבי הדבקה יש לשים לב לסוג החומר ממנו עשיו הדאון במקרה שלי ארקוס אין בעיה להדביק **באפוקסי אני משתמש ב 5 דקות ואפוקסי שקוף ,כמו כן משאיר צ יד מעט מהחומר בצד כך שאדע מתי הדבק כבר יבש דיו בכדי לעזוב את האחיזה בו.
**אם המקום דורש חיזוק מיוחד ניתן להוסיף בד פיבר העובי לפי החוזק הנדרש ,טיפ להחלקה ,כאשר הדבק כבר בשלבי יבוש ,יש לשפשפו עם מעט מים והוא נעשה חלק חלק .
**במידה ויש בליטה בדופן התושבת לאחר שהודבק לגוף יש לשיפה עם נייר או דרמל (ניתן לראות בתמונה כי התושבת מעט בולטת אך אני מעדיף תמיד לתת פינש בשיוף ולא להשלים חתיכות עדיף מעט גדול ולא מעט קטן).
**שוב לקדוח חור גדול הרבה יותר מהציר (בערך בגוד המייסב ) אחרת הלחץ בסגירה תופס את המנוע .

זהו מדריך די פשוט אני אוהב את שיטת הדבק בלי הרבה חיבים ומתיחת קווים עובד מעולה ולא נורא עם טועים רק דבק .

יש הרבה מדריכים אבל אני חושב שזה נותן פיתרון לאילו שעדיין לא התנסו ולכן הוא די פשוט בלי מדידות מיוחדות או כליםמיוחדים לפעמים דרך פשוטה חוסכת הרבה כסף וזמן.

אסיים בברכת תמדוד פעמיים תחתוך פעם אחת !

למי שלא רואה תמונות הקישור המלא כאן:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?508-%EE%E3%F8%E9%EA-%F4%F9%E5%E8-%EC%E1%F0%E9%E9%FA-%FA%E5%F9%E1%FA-%EE%F0%E5%F2-%EC%E7%F9%EE%EC%E9-.

בהצלחה.

MDreamer
06-08-2008, 11:01:43
אחלה שיטה, אני גם משתמש אך תרשה לי להוסיף שדרוג קל, בעצם 2 או יותר.... ב msn כתבתי מדריך עליה.
1. אפשר להדפיס את ה Firewall על נייר ולסמן את מיקומי הברגים והקדח המרכזי במקום "לצייר על המנוע" - זה הרבה יותר מדוייק ויותר יותר ממורכז - הרי יש מפרט של המנוע שאומר איפה מוצב כל בורג ומה הקוטר שלו. לא צריך תכנה מיוחדת אני עשיתי זאת עם... WORD :eek:
2. לוקחים לוח קרבון חף מפשע חותכים אותו לבעזרת מסור בערך לצורה של ה Firewall
3. את ההדפסה מדביקים על החלק שחתכנו, וקודחים בחור המרכזי קדח שהוא קצת יותר גדול מהקוטר של הציר (שיהיה מקום למשחק אם צריך).
4. מעבירים בורד דרך הקדך, מהדקים אותו בעזרת אומים ומכניסים לפוטר של מקדחת עמוד
5. מחזיקים אבן שיוף בניצב לfirewall המסתובב. למה אבן שיוף ולא קופת שיוף? הקבון תוך שניה אוכל את הנייר ומצאתי שאבל שיוף היא מתאימה ביותר.
6. ממשיכים לקדוח בחורים הנוספים לפי הקוטר.
7. אפשר לחשוב על זרימת אויר כפי שאני עשיתי לברק ולפיילון

אליקופטר
06-08-2008, 11:08:10
תודה מעיין , כמו שאמרתי יש עוד שיטות אך את זו אני אוהב היא ממש פשוטה ואינה מצריכה ידע מוקדם.

MDreamer
06-08-2008, 11:12:06
תודה מעיין , כמו שאמרתי יש עוד שיטות אך את זו אני אוהב היא ממש פשוטה ואינה מצריכה ידע מוקדם.
מה שנכון נכון

Boogle
06-08-2008, 14:43:31
מעיין, פליזזז תעשה הגהה למה שכתבת אני ממש מבולבל:confused:

ואם תוכל להסביר בבקשה מה זאת קופת שיוף:D

MDreamer
06-08-2008, 20:16:35
מה הדברים שלא ברורים?
קופת שיוף זו קובית סיבית/mdf/עץ מלא/פינה של ארון בערך בגודל של 5x10x2 ס"מ כאשר נייר השיוף מודבק בצד אחד או שניהם ואפשר לשייף בקלות. אפשר לשנות אותה לפי הצורך.

b1yossi
08-08-2008, 19:37:22
יפה מאוד, אני אישית מעדיף את השיטה של דרימר כי יותר קל לתקן טעויות ולשפר תוצר על מסך המחשב ודפים מודפסים מאשר בשטח - מה גם שאם אתם כמוני אז אתם תשמרו דברים שעשיתם מזמן ולא תצתרכו לשחזר אותם או לתכנן מחדש.

אליקופטר
08-08-2008, 21:20:36
שלום יוסי,

אין ספק שהשיטה של דרימר טובה אך אין השיטה שלי באה כטובה יותר מאחרת אלא נוחה יותר וקלה לכאילו שעדין לא מנוסים,לציין כי גם אני משתמש בשיטות אחרות אך זו שיטה אהובה עלי ועובד פיקס תוך 10 דקות יש תושבת מדוייקת,
לציין כי לא הזכרתי לגבי מיקום המרכז בתושבת ,בהנחה שמשתמשים בכוס לחיתוך אז מדביקים את הדבק המסומן ל אותה פלטה ,אין חשיבות(במידה ויש לנו עט ספייראני בוח שאף אחד לא חתיכה בדיוק בגודל שהוא צריך) למיקום ואז עם הכוס שבו מקדח באמצע ממקמים את המקדח במרכז הציר (החור שנוצר מהציר מנוע עצמו במדבקה) ואז קודחים כך המיקום מדוייק ביותר!!..

סתם דוגמא לעוד פיררוואל ששןדרג לקארבון ונעשה באותה שיטה:
994
995

Marknopfler
29-01-2009, 13:17:56
יפה מאד