PDA

צפייה בגרסה מלאה : דור המדריכים הבא מקבל הכשרה

ohadvr
06-08-2008, 10:01:18
בתום פגישה שהיתה לי בקרבת מקום קפצתי היום לבקר את ידידי תם, צ'יף המדריכים בקורס המדריכים של קלוב התעופה לישראל, אשר מתקיים השנה בבירת הנגב במקום בטכניון בחיפה.
אחרי הפלאשבק שקיבלתי מהיותי בדיוק כזה חניך בקורס מדריכים 88' בטכניון (oferwein זוכר?;) וישראל אופק שעזר בהדרכתנו בהטסות...), צילמתי כמה תמונות שתוכלו להתרשם מאיך מכשירים למקצוענות והדרכה מגיל צעיר.
לשיפוטכם...

wind556
06-08-2008, 10:39:45
עשית לי פלאשבק אדיר
20 שנה לפניך הייתי מדריך בקורסים האלה......
עודד

יורדן הוויצנאי
06-08-2008, 11:17:42
אותי החזרת לשנת 96.
קצת מצער ששינו את אופי הקורס לפני מס שנים ועכשיו גם הוציאו אותו מהטכניון...
מה הלאה??

Amit !
06-08-2008, 11:55:34
אותי החזרת לשנת 96.
קצת מצער ששינו את אופי הקורס לפני מס שנים ועכשיו גם הוציאו אותו מהטכניון...
מה הלאה??

ההודעה שלך צינית ולא רצינית ...

הסיבה לשינוי במיקום של הקורס היא חד פעמית, בגלל שביתת המרצים שהייתה באוניברסיטאות יש עכשיו לימודי קיץ (אתה בוודאי יודע את זה) ולכן המגורים וכיתות הלימוד לא פנויים. מסיבה זו הוחלט להעתיק את קורס המדריכים באופן חד פעמי !!! לבית יציב שבבאר שבע .

אני לא בא להכעיס או להעליב אף אחד אבל הודעות מהסוג הזה של אנשים שיודעים רק חצאי דברים ואז מביעים עליהם דעה מבלי להתעניין בסיבות האמיתיות שמאוחרי הדברים הם פשוט מרגיזות .

עמית.

garfield
06-08-2008, 12:14:45
שלום לכולם, כאן תם...

קורס המדריכים עבר השנה לבית-יציב שבבאר שבע, אכן, עקב שביתת המרצים. אני נמצא כרגע בבית יציב ושמח לבשר לכם שהקורס השנה הוא אחד מהמוצלחים בשנים האחרונות. לא רק שאנחנו לא מצערים על העובדה שהקורס לא בטכניון, אנחנו אפילו מברכים על כך, ואף רוצים להפוך את בית-יציב למשכננו הקבוע.
השנה בקורס בונים החניכים טיסנים במחלקות החופשיים, הכבלים ודאוני הרדיו. היום (רביעי) סיימו חניכי הרדיו את הטיסנים שלהם ומיד אחריהם שאר המחלקות.
בתור מדריך בהווה וחניך בקורס 2003 (שהתקיים בטכניון) אני חושב שהטכניון לא נותן שום יתרון בשום תחום, אולי אפילו להיפך.
וליורדן, קורס המדריכים לא שינה את אופיו, רק שיפר תנאיו...

sagife
06-08-2008, 14:05:05
בנגב יבחן העם בישראל!

כל הכבוד!

:)

garfield
06-08-2008, 14:30:22
באתר קה"ל פורסם סירטון שהוקרן להורי החניכים ביום שבת, בביקור ההורים. הסרט הוא של קורס 2008 (קורס נוכחי)...
http://aeroclub.org.il/ShowDoc.asp?MenuID=256&DynamicContentID=1161

oferwain
06-08-2008, 15:13:24
כן אני זוכר ועוד איך זוכר אוהד .

לא יאומן זה היה לפני 20 שנה בטכניון , אני זוכר איך הגנטל ליידי שבנינו שם נפלה לי מהשמיים מגובה 200 מטר בגלל שמישהוא מהמדריכים של החופשיים פתח רדיו אחר שהיה מונח על הקרקע ...דרך אגב לליידי לא קרה כלום בגלל הפלטרים והנפילה האיטית עד למטה , מה שגרם בסוף למדריכים להעלות לי את הניקוד שקיבלתי על איכות הבניה בסוף הקורס .
אתה גם בטח זוכר את החבר הג'ינג'י שהיה איתי מסניף בת-ים - כל יום הוא חתך אצבע אחרת מהסכין היפנית...
פשוט בן-אדם מוכשר...

יש לי עדיין את התמונה של סיום הקורס של 1988 שבו גם אתה מופיע ...

עופר

dikoz
06-08-2008, 15:35:05
ראיתי את הסרטון ... היה הרבה אוכל ובריכה... היה גם זמן לבנות ולהטיס טיסנים ?

ohadvr
06-08-2008, 17:58:02
כן אני זוכר ועוד איך זוכר אוהד .
אתה גם בטח זוכר את החבר הג'ינג'י שהיה איתי מסניף בת-ים - כל יום הוא חתך אצבע אחרת מהסכין היפנית...
פשוט בן-אדם מוכשר...

יש לי עדיין את התמונה של סיום הקורס של 1988 שבו גם אתה מופיע ...

עופר

אין מצב שאני שוכח את הג'ינג'י והחצי אצבע :-)
אתה חייב לנסות לסרוק את התמונה הזאת ולהעלות לפה!

liranlevin
06-08-2008, 20:07:13
בתום פגישה שהיתה לי בקרבת מקום קפצתי היום לבקר את ידידי תם, צ'יף המדריכים בקורס המדריכים של קלוב התעופה לישראל, אשר מתקיים השנה בבירת הנגב במקום בטכניון בחיפה.
אחרי הפלאשבק שקיבלתי מהיותי בדיוק כזה חניך בקורס מדריכים 88' בטכניון (oferwein זוכר?;) וישראל אופק שעזר בהדרכתנו בהטסות...), צילמתי כמה תמונות שתוכלו להתרשם מאיך מכשירים למקצוענות והדרכה מגיל צעיר.
לשיפוטכם...
אוהד...נראה לי שעשינו יחד את הקורס :d
אני אלך לחפש את התעודה בבית - לבדוק את השנה המדוייקת :)

oferwain
06-08-2008, 21:57:21
לירן , האם היתה מטיס הרבה f3b והייתה מגיע הרבה עם אבא שלך ?

האם אתם מאזור תל אביב רמת השרון ?
כי אם כן אני זוכר את שניכם די טוב !

עופר

liranlevin
06-08-2008, 22:50:28
לירן , האם היתה מטיס הרבה f3b והייתה מגיע הרבה עם אבא שלך ? not

האם אתם מאזור תל אביב רמת השרון ? not
כי אם כן אני זוכר את שניכם די טוב !

עופר

מה שלומך עופר ? ...
אני מנהריה במקור ...

ישראל אופק
07-08-2008, 11:53:32
יישר כח למדריכים במיוחד לתם

יורדן הוויצנאי
07-08-2008, 20:04:54
עמית,
לא ברור לי למה אתה עף עלי.
ההודעה שלי מאוד רצינית , ממש לא צינית ומביעה את דעתי על הקלוב.
הקורס שינה את אופיו ועל כך אי אפשר להתווכח.
דוגמאות טובות לכך היא סגירת מחלקות כגון רדיו-מנוע או דאוני רדיו
ומעבר לקורס בעל אופי "אזרחי" ולא צבאי ונוקשה.
אני לא אשכח את החוויה של הקורס הזה ולטעמי ( וטעם רבים אגב) השינוי לא בא לטובה.
כפי שהובן לי מהודעתו של תם, חידשו את מחלקת דאוני רדיו ואני מברך על כך.

garfield
07-08-2008, 22:12:34
יורדן שלום,
המחלקות בקורס המדריכים נפתחות ע"פ ביקוש ולא ע"פ רצון המדריכים, לכן אם לא קיימת מחלקה מסויימת זה רק בגלל שאין חניכים שמעוניינים לבנות בה. השנה היה ביקוש למחלקות החופשיים הכבלים והרדיו-דאון. עקב מעבר הקורס לבית-יציב הקשחנו עמדות ואף העלנו את רמת המשמעת שנדרשת מן החניכים ותאמין לי שהם יוכלו לספר לך על הליכה בשלשות, עמידה בזמנים ולילות של ריצות, שכיבות סמיכה, הקפצות ועוד... טעם החוויה של הקורס לא השתנה ועל זה יעידו בוגרים משנים קודמות.
ד"א החניכים עבדו קשה כדי להרוויח את שעת(!!) הבריכה שניתנה להם...

קורן בן אשר
07-08-2008, 22:27:59
יורדן, אתה מתפרץ לדלת פתוחה. הקורס אכן שינה פניו לפני כמה שנים אבל חזר מהר מאוד למתכונת הישנה.

אגב, לטעמי האישי: משמעת לחוד, אבל כל השטויות של הליכה בשלשות, קידורים בלילה ושאר תרגילי טירונות צריכים להיעלם. החניכים אולי זוכרים את זה כחוויה אבל זה בעייתי מאוד באוירה של ימינו, לפני עשרים שנה לא הייתה בעיה אבל היום זה שונה.

מחזור 94' כבוד!

Amit !
08-08-2008, 02:06:30
עמית,
לא ברור לי למה אתה עף עלי.
ההודעה שלי מאוד רצינית , ממש לא צינית ומביעה את דעתי על הקלוב.
הקורס שינה את אופיו ועל כך אי אפשר להתווכח.
דוגמאות טובות לכך היא סגירת מחלקות כגון רדיו-מנוע או דאוני רדיו
ומעבר לקורס בעל אופי "אזרחי" ולא צבאי ונוקשה.
אני לא אשכח את החוויה של הקורס הזה ולטעמי ( וטעם רבים אגב) השינוי לא בא לטובה.
כפי שהובן לי מהודעתו של תם, חידשו את מחלקת דאוני רדיו ואני מברך על כך.

אני יסביר לך בדיוק למה אני "עף עליך",

אתה כמו אנשים רבים אוהב לבקר את הנעשה מהצד ללא שעשית שום "שעורי בית", אין לך מושג על הסיבות שועמדות מאחורי הדברים וכל מה שאתה עושה זה עומד מהצד ומעביר ביקורת על דברים שאין לך מושג לגיבהם וזה מה שמכעיס בכל עניין . אם זה כל כך מפריע לך למה אתה לא עושה עם זה כלום ?? מה שאתה עושה זה הכי קל לשבת מהצד ולהעביר ביקורת אבל יש לך מושג כמה אנשים בקלוב עובדים ומשקיעים כדי שיוכל להתקיים קורס כזה ??? אתה יודע למה שינו את המתכונת של הקורס ??
אני מניח שלא ולכן אתה כותב מה שאתה כותב, אם תתענין קצת אתה תגלה מה הסיבות ואני בטוח שתבין את פני הדברים .

בקיצור אני לא בא לריב איתך אני רק מנסה להסביר לך שמה שאתה אומר הוא חסר בסיס ושטותי לגמרי וזה מה שמפריע לי ...

עמית .

יורדן הוויצנאי
10-08-2008, 02:00:17
אגב בקורס מדריכים עסקינן...
ראו את הפרסום למעלה " ברכות למנהלי פורום חופשיים"- גיל מיצמאכר.
הוא היה מרכז הקורס שלי והוא זה שהסביר לנו שאפשר להתקבל לאוירונאוטיקה בלי
5 יחידות ובלי להיות חכם גדול.
אז גיל ... (להגיד במבטא צרפתי כבד).. שכח מזה
אני רודף אחרי החלום מאז 96...זה לא קורה :(
כבוד ל efly שאדם כזה מנהל פורום.