PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספק כוח של מחשב שהפסיק לעבוד

assafwei
21-01-2009, 23:06:44
היי,

אני משתמש בספק כוח של מחשב (400 וואט) שנראה כאילו הוא כבר לא מה שהיה פעם...
אם אני מחבר את המטען (accucell 6 של turnigy) לספק הכוח אז הוא רק נדלק ומציג שורה ריקה.
אבל אם המטען מחובר למצבר של האוטו הוא עובד מצויין.
יש לציין שהמטען חדש ועד עכשיו השתמשתי במטען פשוט של robbe ללא כל תצוגה והוא דווקא עבד עם הספק הנ"ל. המטען של turnigy עבד פעם אחת עם הספק הזה ומאז הוא מסרב לעבוד איתו.
יש איזה דרך להציל את הספק לפני שאני אשלח את עצמי להתרוצצויות בין חנויות מחשבים?

תודה,

אסף.

vinay
21-01-2009, 23:09:58
זה ספק סתם כך או כזה שהוסב לצורך העבודה?

assafwei
21-01-2009, 23:13:29
זה ספק מחשב בן שנתיים שכבר עובד שנה בתור ספק כוח אך ורק למטען, יענו ניצל מחנות מחשבים והוסב למטרות טעינה.

איהאב
22-01-2009, 05:27:28
תבדוק מתח יציאה של הספק .. סביר להניח שהמתח כבר לא 12V או קרוב ..
אם כך .. עדיף להחליפו ופחות להתעסק ... ואם אתה מאזור הצפון אשמח לתת לך אחד משומש ללא תמורה

chen green
22-01-2009, 14:20:32
אם תרצה יש לי שניים לתת לך במתנה

חן

Boogle
22-01-2009, 20:57:34
האם שמת לו עומס על ה5V (בין חוט אדום לשחור)?
במידה ולא , כנראה שתחת עומס המטען, המתח נמוך מדי למטען הסיני (סביר שירד לרמה של 10.5V )

בדיקה פשוטה לראות אם הספק שמיש תהיה (במידה ואין לך עומס) לחבר נורת בלמים או נורה ראשית של רכב בין חוט אדום לשחור.

assafwei
24-01-2009, 22:13:47
תודה לכל העונים

אחרי כמה בדיקות שעשיתי הבנתי שהבעיה היא כנראה במטען ולא בספק.
אם אני מחבר אותו לכל מקור מתח אחרי שהוא "נח" לכמה דקות הוא עובד, ואם ישר אחרי שאני מנתק אותו אני מחבר שוב אז הוא ממאן לעבוד, בדקתי את זה גם במצבר של מכונית וגם בספק שיש לי בבית, בשביל שהוא יעבוד אחרי שכבר השתמשתי בו אני צריך לנתק אותו, לתת לו כמה דקות לנוח ורק אז לחבר שוב והוא עובד, כמה לא הגיוני שזה נראה...
למישהו יש הסבר לתופעה המוזרה הזאת?

תודה,

אסף.

MDreamer
24-01-2009, 23:13:58
למישהו יש הסבר לתופעה המוזרה הזאת?

קוראים לתופעה הזו פוטוסיניטזה

זאת תפועה די ידוע שתרחשת לעיתי במוצרים סינים.
מקור השם בלטינית
פוטו - שיבוש קדום המילה פתי
סיני - מוצר סיני
טזה - צורת חשיבה/תיאוריה שמפותחחת בעיקר במוסדות להשכלה גבוהה. לדוגמה חוקר יכול לפתח תיאוריה שחיידק מסויים עושה X.. מדען מחשבים מפתח טזה שאלגוריתם יכול להיות יותר יעיל או חבר פורום eFly מפתח ציפיות לקבל מטען מושלם ב 29.9$

assafwei
24-01-2009, 23:46:59
הוא עלה 30 אז אני מניח שהחישובים שעשית עם 29.9 היו שגויים ולכן לפי מה שאני בדקתי זה אמור לעבוד

Nlackrif
25-01-2009, 05:13:33

מקור השם בלטינית
סיני - מוצר סיני
טזה - צורת חשיבה/תיאוריה שמפותחחת בעיקר במוסדות להשכלה גבוהה. לדוגמה חוקר יכול לפתח תיאוריה שחיידק מסויים עושה X.. מדען מחשבים מפתח טזה שאלגוריתם יכול להיות יותר יעיל או חבר פורום eFly מפתח ציפיות לקבל מטען מושלם ב 29.9$

:D :D :D

b1yossi
25-01-2009, 06:25:56

מקור השם בלטינית
סיני - מוצר סיני

מין הידועות שתוצאות המחקרים תלויות במידה רבה שלא לאמר מוכרעות לצד זה או אחר, בסכום ששילם אותו מדען עבור האביזרים בהם הוא משתמש, ומקורם (ובמילים אחרות - מי שיחד אותו....)

chen green
25-01-2009, 16:59:18

מקור השם בלטינית
סיני - מוצר סיני

:):) גדול

מעיין מתי אתה בא לקחת את המחשב?

אישתי תזרוק אותו ואותי בסוף

חן

assafwei
25-01-2009, 18:43:58
אני מבין שאני לא אמצא פתרון בין השורות הציניות...

לא נורא לפחות ניסיתי, והגעתי להבנה שגם מטען (למרות שהוא סיני) צריך חמש דקות מנוחה על כל שעת עבודה.

תודה,

אסף.

DarZeelon
25-01-2009, 19:17:22
גם אני מודה שפעם ניסיתי להשמיש ספק מחשב ישן, כמקור-כוח 12V למטען...

מאז עברו מים רבים (אולי לא בירדן ולא בירקון), אך מאחר והסיני מוכר ספקים כאלה ב-10-17$; כאן (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6256), למשל, או ספק טוב יותר פה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6477), זה פשוט לא שווה עוד את המחשבה, או את הטירחה.

קנו ספק נורמלי וזהו...

דר צאלון