PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה תופעה מוזרה בספרטן קווארק ...

YarivD
09-05-2012, 08:37:50
שלום רב.

ברשותי מסוק HK-500, פריים קארבון+אלומיניום.
רכשתי ג'ירו ספרטן קווארק משומש (המתכתי) לפני כחודשיים לערך ממישהו בפורום. אני משתמש בג'ירו פוטאבה 9257 לזנב.
בזמן ריחוף נראה כי הג'ירו מדי פעם (משהו שחוזר על עצמו בהפסקות) זורק זנב ... ניסתי להחליף סרוו .. לתכנת מחדש את הג'ירו ושום דבר לא עזר ...
חשבתי שאולי יש בעיה בג'ירו (למרות שהוא נחשב לאיכותי ...) ... בקיצור החלפתי את הג'ירו ל- 401 וזריקות הזנב נעלמו ... פשוט לא ייאמן ...

השאלות שלי הן :
1) הייתכן כי הג'ירו הוא ממש רגיש (בניגוד ל- 401) עקב מפלי מתח וכתוצאה מכך הוא זורק זנב ?
2) יש לי קונקטורים 3.5 מ"מ בין המנוע לבקר. האם זה אמור להשפיע ?
3) האם ייתכן כי הג'ירו קיבל מכה כלשהי ... ? למרות ששמעתי מאנשים שהמסוק שלהם התרסק הרבה פעמים עם אותו ג'ירו ולא קרה כלום ...
4) אולי המדבקה שהג'ירו יושב עליה לא טובה והג'ירו זז ... ? למרות שזה משהו שבדקתי ...
5) האם הוא ניתן לתיקון ?

תודה לעונים.

בברכה,
יריב.

Friman
09-05-2012, 08:57:05
לאיזה כיוון הזנב זורק? ימינה או שמאלה (הזנב)? כל הזמן לאותו כיוון או לשני הכיוונים?
האם הזנב שלך מונע בTT או ברצועה?
אתה עם מדבקה דו״צ מקורי של ספרטן?
מטריד. גם לי יש בעיה של זריקות זנב רנדומליות ימינה, הנחתי שזו בעיה של הרצועה כי יש פה עוד חבר עם בעיה בזנב עם רצועה כמו שלי אבל ג׳יירו אחר. יש מצב שאחרי כמה ריסוקים גם הספרטן התותח עושה בעיות אבל קודם הייתי בודק במקומך את מכלול הנעת הזנב (במיוחד אם הזנב מונע ברצועה) ואת הדו״צ. אגב מישהו בשרשור מקביל כתב שבhk500 שלו יש בעיה של מאשינג בין הגג״ש אוטורוטציה לגיר של הרצועה, זה יכול לגרום להחלקות בין הגג״שים ולייצר זריקות זנב ימינה, גם את זה כדאי לך לבדוק. כל זאת בהנחה שהלימיטים והגיין של הג׳יירו מכוונים כמו שצריך.

YarivD
09-05-2012, 09:45:50
זה אני לגבי הבעיה עם גג"ש אוטורוטציה לגיר של הרצועה ...

* זריקות זנב- לשני הכיוונים ...
* לגבי הזנב- מונע ברצועה ...
* מדבקת הדו"צ לא מקורית .. אני לא יודע מהיכן לרכוש ... למרות שלא נראה לי שזו הבעיה ...
* הלימיטים והגיין מכוונים כמו שצריך ...

מוזר שהבעיה נפתרת כאשר שמים ג'ירו אחר ...

מה אתה אומר ?

יריב.

חן תם
09-05-2012, 10:06:35
דוצ או רגישות גבוה/ נמוכה

נולד לטוס
09-05-2012, 10:10:31
יש לך וויברציה במסוק קודם תמצא את מקור הוויברציה ואז החלף את הפד הקיים לפד המקורי או ל פד סיליקון האדום של m3 אתה יכול למצוא אותו באופיס דיפו
ואני מאמין שאם מבחינה מכאנית הכל תקין תפתר לך הבעיה.

נ.ב

ניתן לחבר את הג'ירו למחשב ולעדכן תוכנה ולכוון את הפונקציות הרלוונטיות.

עוד דבר תבדוק אם אתה דווקא מוריד גייין זה משתפר ,בדיקה זו בעצם מוכיחה שכאשר אתה מעלה רגישות יש לווברציה השפעה גדולה יותר

YarivD
09-05-2012, 10:12:12
לגבי הרגישות- לא נראה לי ... המסוק מרחף 2 שנ' ופתאום יש זריקה בזנב ... ממשיך לרחף ופתאום שוב ...

דו"צ- אולי ... אם כי נראה שהג'ירו ממש לא זז על המדבקה החלופית ...

YarivD
09-05-2012, 10:14:37
לגבי העלאה/הורדת גיין- ניסיתי .. לא עוזר .. התופעה ממשיכה ...

שחר לזרוב
09-05-2012, 10:18:19
דבר ראשון תחליף דו"צ.
המטרה של הדו"צ כפולה - גם לשמור שהג'יירו לא יזוז וגם לשכך את הרעידות שקיימות במסוק כתוצאה מפעולת המנוע כו'.
יכול להיות שהדו"צ מחזיק את הג'יירו אבל לא משכך את הרעידות טוב ולכן אתה חווה את התופעה הנ"ל.
תחליף דו"צ בתור שלב ראשון. תתפלא כמה דו"צ יכול להשפיע :cool:

YarivD
09-05-2012, 10:30:54
רכשתי את זה מהסיני- http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8999

הג'ירו היה עליו .. נראה מספיק טוב ... או שאני טועה ? ספוג די עבה ...

Scooter007
09-05-2012, 10:55:11
איש - למה להתווכח ? קיבלת את העצה הכי הבסיסית מחבר'ה עם לא מעט נסיון , נסה למצוא את הדו"צ המקורי.
ד"א - התקנת אותו עם לוחית המתכת או לא? אם לא ....

רכשתי את זה מהסיני- http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8999

הג'ירו היה עליו .. נראה מספיק טוב ... או שאני טועה ? ספוג די עבה ...

YarivD
09-05-2012, 11:07:13
להתווכח- ממש לא ...
כן- עם הלוח המתכתי ...

Scooter007
09-05-2012, 11:19:27
:-)
בנוסף להצעות של החברים , וודא שהחוטים מעט חופשיים/משוחררים ליד הג'ירו, יכול להיות שהם תורמים להעברת הוויברציות (שכנראה מגיעות ממקום אחר). אתה משתמש בmesh-guard ? גם הוא יכול להגביר את הרעידות.

להתווכח- ממש לא ...
כן- עם הלוח המתכתי ...

נולד לטוס
09-05-2012, 11:33:50
עוד דבר

אחד המקרים שגורמים לתופעה זו יכול להיות ברגים מחוזקים מדי או רפויים מדי בנדנדות ובזרוע 90 של הסליידר, נתק את הלינק שמחובר לזרוע ובדוק מהלך חלק בציר הזנב

קשה לפתור בהתכתבות אחד המקומות המורכבים והרגישים ביותר במסוק זהו הזנב ץיש פשוט הרבה מורכבות מכאנית משולבת באלקטרונית ואם אתה מפספס בדרך משהו כל מה שתעשה לאחר מכן לא ישנה או יפתור את הבעיה

YarivD
09-05-2012, 11:55:10
גם כאשר אתה לא נוגע כלל בסטיק הזנב בזמן ריחוף יש זריקת זנב ... לכן לא נראה לי שהבעיה היא בנדנדה/זרוע ...
אני נוטה לכיוון הדו"צ אם כי באמת זה היה נראה כי הג'ירו יושב טוב או לחילופין למקרה הגרוע יותר ... הג'ירו פשוט התקלקל

Friman
09-05-2012, 12:39:50
יריב אם אתה זה עם בעיית המאשינג בין גג״ש האוטורוטציה לגיר הזנב- טפל קודם כל בזה. יש מצב שזה מייצר ויברציות והגיר הזה יושב בדיוק מתחת לג׳יירו. זה מקור סביר מאד לויברציות. אח״כ תוודא שאין לך חופשים שמייצרים ויברציות במקומות אחרים
ואז תחליף את הדו״צ

hagpel
09-05-2012, 15:39:32
למרות שהגירו שלי לא יושב על הדו"צ המקורי אין לי בעיה איתו,

מתי שכן היתה לי בעיה זה כשהתקנתי אותו ולא דאגתי שהחוט שלו חופשי,
מסתבר שהוא סופג רעידות אם הוא לא חפשי

תבדוק

YarivD
09-05-2012, 15:51:46
ואז קיבלת את אותה תופעה כמו שלי- שפתאום בריחוף אתה לא נוגע בכלום והוא זורק זנב ?
אז בעצם לא להצמיד את החוט לכלום ... לא הבנתי ..

dror_z
09-05-2012, 20:28:56
כשהחוט מתוח הוא מעביר וויברציות
עדיף שבקרבת הגירו הוא לא יוצמד לכלום
תופעות מהסוג הזה הן בד"כ בגלל רעשים והפרעות שנובעות מווברציות
לכן כמו שאמרו דו"צ להחליף ולוודא שהחוט לא מעביר רעידות
יש לי כמה סוגים של דוצים אם תרצה לנסות
אני שמתי דוצ של הגירו שמגיע מהסיני ה GA250 על ספרטן והכל עובד מעולה