PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירי סוללות ליפו בארץ

krimbu
10-05-2012, 16:08:34
שלום לכולם,

אני חדש בתחום וזה השרשור הראשון שלי.
קניתי ביקסלר RTF מהסיני והסתבכתי עם 2 סוללות הליפו שהגיעו איתו (אחת בתשלום והשניה כחלק מה-RTF).
לא הצלחתי להטעינם אחרי השימוש הראשון. לא בטוח אם הבעיה היא בסוללות או במטען הקטנצ'יק שהגיע עם המטוס.
עכשיו אני מחכה שתגיע ההזמנה השניה שלי מהסיני שתכלול מטען GT A-6, שתי סוללות 2200mAh ושני מודדי מתח TCELLKEY.
אולי אז אוכל לדעת מה הבעיה באמת...

לאחר שהצגתי את עצמי, שאלתי פה היא לגבי עניין אחר...
איך אפשר להסביר את הפער העצום במחירים בין סוללות בארץ לעומת הסיני?
סתם להשוואה, ה Turnigy2200mAh שהזמנתי עולה כ30ש"ח, לעומת 190ש"ח עבור סוללה עם אותם נתונים בחנות בארץ.
נכון שלא מדובר על Turnigy בחנות בארץ, אבל עדיין..... 600% מהמחיר המקורי לא נראה לי הגיוני בכלל...

תודה רבה,
כרים

pomerus
10-05-2012, 17:19:40
יש כמה פקטורים בפער הזה שאתה רואה:
- סוללה סינית מול סוללה אמריקאית או ארופאית. אתה יכול למצוא גם באינטרנט פערים עצומים של פי 2 ופי 3 במחיר
- HobbyKing מתמחים במחירי רצפה. לכן הם הכי פופולריים
- למפיץ בארץ יש גם את המע"מ והמכס לשלם (כשאתה עושה הזמנה קטנה אתה פטור כמובן)
- המפיץ בארץ צריך להחזיק חנות עם שכר-דירה, וקהל לקוחות די קטן (כי הרוה קונים אצל הסיני), וגם הוא צריך לחיות
- המפיץ בארץ צריך לתת אחריות על המוצרים שהוא מוכר. הסיני לא מנותן שום אחריות (תקרא קצת בפורום, תראה שהרבה מקבלים מוצרים קלוקלים מדי פעם)

ודרך אגב - לגבי הבעיה עם הסוללות שלך - תגיע לשטח הטסה בשבת, בטוח יהיו שם אנשים עם מטענים - תזהה אותם לפי זה שהרכב שלהם עומד עם מכסה מנוע פתוח (והמטען ליפו מחובר למצבר כמובן). והם יוכלו לעזור לך לבדוק מה העניין עם הסוללות שלך

תוסיף הכול, ותקבל פערי מחירים ענקיים

wind556
10-05-2012, 18:20:17
אל תתעמק בסיבות להפרשי המחיר, אין לזה משמעות עבורך
כל אחד קונה היכן שמתאים לו ואת מה שמתאים לו, וזה הכל.
ומלבד זאת תסגל לך הרגל לשים קישור על כל פריט שאתה מזכיר
אני מנחש למשל (ולא בא לי לחפש) שהמטען שרכשת אינו מטען ראוי, ואם אני צודק אז הוא ידפוק לך סוללות

אננס
10-05-2012, 19:14:13
אני מנחש למשל (ולא בא לי לחפש) שהמטען שרכשת אינו מטען ראוי, ואם אני צודק אז הוא ידפוק לך סוללות

גם אני מנחש שאתה מתכוון למטען הבא http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6590__GT_A_6_Charger_balancer_discharger.html
לא מכיר אותו אישית, אבל להערכתי הוא ראוי וסיכוי סביר שהוא לא ידפוק לך את הסוללות.

מה שכן יש מטענים אצל הסיני ברמה טובה זולים יותר (קריאה קלה באתר זה ) שבהפרש המחירים ניתן לרכוש עוד סוללה או שניים.

krimbu
10-05-2012, 19:41:05
גם אני מנחש שאתה מתכוון למטען הבא http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6590__GT_A_6_Charger_balancer_discharger.html
לא מכיר אותו אישית, אבל להערכתי הוא ראוי וסיכוי סביר שהוא לא ידפוק לך את הסוללות.

מה שכן יש מטענים אצל הסיני ברמה טובה זולים יותר (קריאה קלה באתר זה ) שבהפרש המחירים ניתן לרכוש עוד סוללה או שניים.

נכון, הקישור שהזכרת הוא של אותו מטען שהשמנתי.
לפי התגובות באתר של הסיני הוא אמור להיות מעולה (אני מניח שהתגובות ענייניות כי עבור הרבה מוצרים, התגובות אומרות שאותם מוצרים הם זוועתיים)
תאמינו לי, קראתי באתר הזה, אבל בסוף נמאס לי לחפש. הרבה מדברים על מטענים אחרים אבל השרשורים הם על מטענים אולי ישנים יותר וזולים יותר.
ניסיתי ללכת פה על השקעה קצת יותר גבוהה בתקווה שהאיכות תהיה בהתאם וגם בהתחשב בתגובות של האנשים שקנו אותו לפניי.

בוואז
10-05-2012, 21:18:58
יש לי את "האח הגדול" של המטען הזה (200W) כבר יותר משנה ועובד מעולה, אני לא רואה סיבה שזה לא יעבוד טוב

krimbu
10-05-2012, 22:55:36
אל תתעמק בסיבות להפרשי המחיר, אין לזה משמעות עבורך
כל אחד קונה היכן שמתאים לו ואת מה שמתאים לו, וזה הכל.
ומלבד זאת תסגל לך הרגל לשים קישור על כל פריט שאתה מזכיר

עם כל הכבוד לותק שלך ולתרומה שלך לפורום זה, עודד, ממש לא הצלחתי לעכל את התגובה שלך...
מה כבר אמרתי???
זו קבלת הפנים שלך למישהו חדש?

guy1a
10-05-2012, 23:26:20
המחירים בארץ גבוהים מאותה סיבה שהכלב מלקק לעצמו את הביצים .. .פשוט כי יש פראיירים שמשלמים.

אין שום בעיה עם האחריות של הסיני. הוא נותן זיכוי גם על מוצרים תקינים ששולחים לו בחזרה

יש מטען אקו סל 6 שעולה איזה 16$ ועובד נהדר, לא דופק שום סוללה.

ויש אנשים שצריך לסנן את התשובה שלהם.

wind556
11-05-2012, 12:32:19

מסכים איתך
המטען הזה בהחלט יעשה את העבודה
דברי כוונו למטען אחר

wind556
11-05-2012, 12:34:32
עם כל הכבוד לותק שלך ולתרומה שלך לפורום זה, עודד, ממש לא הצלחתי לעכל את התגובה שלך...
מה כבר אמרתי???
זו קבלת הפנים שלך למישהו חדש?

מה כבר אני אמרתי?
למה משנה לך בכלל ההפרש בין המחירים? ממילא לא תשפיע על זה
וממילא תבחר לקנות היכן שמתאים לך, אז חבל על ההתעמקות בסיבות
מה היה כל כך קשה לעכל בזה?

krimbu
11-05-2012, 13:14:30
מה כבר אני אמרתי?
למה משנה לך בכלל ההפרש בין המחירים? ממילא לא תשפיע על זה
וממילא תבחר לקנות היכן שמתאים לך, אז חבל על ההתעמקות בסיבות
מה היה כל כך קשה לעכל בזה?

צורת הכתיבה שלך לא נראית לך קצת מזלזלת?
במיוחד המשפט האחרון. מישהו בכלל ביקש ממך לחפש או לייעץ? אמרתי במפורש שרק הצגתי את עצמי.

מה אם אני אגיד לך שאני מעוניין לנסות לייבא סוללות?
כבר ראיתי שרשור על דבר כזה בפורום ולא הבנתי למה הנסיון הופסק.

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?23926-%E9%E9%E1%E5%E0-%F1%E3%E9%F8-%F9%EC-%F1%E5%EC%EC%E5%FA-%E1%E0%E5%F4%EF-%EE%F1%E5%E3%F8-%EC%E4%E6%EE%F0%E4-%EE%F8%E5%EB%E6%FA

אני מבין שיש עלויות נוספות בייבוא אבל הן נכונות בכל תחום. אבל בחיים לא ראיתי הפרשים כאלה.
אם היתה לזה הצדקה אז למה הפער בטיסנים עצמם הוא הרבה פחות?

זה נראה עוד נסיון של יבואנים לקבוע מחיר גבוה בהסכמה של כולם (תראו את ההרצאות של דר ירון זליכה)

wind556
11-05-2012, 13:54:44
צורת הכתיבה שלך לא נראית לך קצת מזלזלת?
במיוחד המשפט האחרון. מישהו בכלל ביקש ממך לחפש או לייעץ? אמרתי במפורש שרק הצגתי את עצמי.

מה אם אני אגיד לך שאני מעוניין לנסות לייבא סוללות?
כבר ראיתי שרשור על דבר כזה בפורום ולא הבנתי למה הנסיון הופסק.

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?23926-%E9%E9%E1%E5%E0-%F1%E3%E9%F8-%F9%EC-%F1%E5%EC%EC%E5%FA-%E1%E0%E5%F4%EF-%EE%F1%E5%E3%F8-%EC%E4%E6%EE%F0%E4-%EE%F8%E5%EB%E6%FA

אני מבין שיש עלויות נוספות בייבוא אבל הן נכונות בכל תחום. אבל בחיים לא ראיתי הפרשים כאלה.
אם היתה לזה הצדקה אז למה הפער בטיסנים עצמם הוא הרבה פחות?

זה נראה עוד נסיון של יבואנים לקבוע מחיר גבוה בהסכמה של כולם (תראו את ההרצאות של דר ירון זליכה)

איש יקר, הדבר האחרון שאני עושה זה לזלזל במישהו
וגם אם לא הובנתי לך כראוי, זילזול לא היה שם
ואם אתה אכן רוצה לייבא סוללות, ברור שתנסה להשיג מקור שמתאים לדעתך, תברר את עלויות היבוא וכו', תשקלל את כל ההוצאות הכרוכות בכך ותתמחר לפי ראות עיניך, ועדיין מה שעושים בעלי חנויות בנושא הזה לא ישפיע במאומה על הנושא.
ולדעתי אין כל נסיון של היבואנים לקבוע מחיר גבוה, כי כמעט ואין יבואנים לסוללות.
כמו כן כולם מכירים את מחירי האינטרנט (גם החנויות וגם הלקוחות) ועדיי מערכת שיקולי הרכישה היא אינדיבידואלית ולא גורפת

אילו למשל היית שואל את חברי הפורום: "האם הייתם רוכשים סוללה X במחיר Y ? " היית מקבל הרבה יותר מידע.
בהצלחה

krimbu
13-05-2012, 11:15:19
אין בעיה...

שאילתי הייתה מדויקת כי רציתי לדעת למה המחירים כל כך גבוהים.

לגבי האם מישהו יהיה מעוניין לקנות, זה אח"כ :)

אני הייתי מוכן לשלם אם המחיר היה כפול למשל, אבל לא כשזה פי-6.

למה ניסיון הייבוא הקודם הופסק?
יש בעיה בסוללות שמיוצרות בסין? אני מניח שישנן איכויות שונות כמו בכל תחום אחר, נכון?

wind556
13-05-2012, 16:03:41
אין בעיה...

שאילתי הייתה מדויקת כי רציתי לדעת למה המחירים כל כך גבוהים.

לגבי האם מישהו יהיה מעוניין לקנות, זה אח"כ :)

אני הייתי מוכן לשלם אם המחיר היה כפול למשל, אבל לא כשזה פי-6.

למה ניסיון הייבוא הקודם הופסק?
יש בעיה בסוללות שמיוצרות בסין? אני מניח שישנן איכויות שונות כמו בכל תחום אחר, נכון?

השאלה שלך הייתה הכי לא מדוייקת והכי חסרת תועלת, עדיין לא אמור להיות משנה לך מה הסיבות של חנות א' לגבות מחיר ב'. זה בחזקת "ירצו יאכלו, לא ירצו לא לאכלו".
נסיון היבוא הקודם הופסק כי הוא שאל את השאלות הנכונות והבין את התשובות
אין שום בעייה בסוללות סיניות, רוב החברים כאן משתמשים בהן בהצלחה רבה

כשתהיה ממוקד ותזדקק לעזרה, אתה תמיד מוזמן לפנות

noamlevi
13-05-2012, 19:39:35
לא ממש רוצה להיכנס כאן בויכוח החרשים שאתם מנהלים ... זה נראה לי מאוד חיינני ... :o

אבל - אין "סיבה" למחירים הגבוהים, המחיר נקבע כמו תמיד במפגש בין הקונה למוכר, אם יש קונים אז יש גם אנשים שמוכרים במחיר הזה.

כמו שמנסה להזביר לך עודד בקצת יותר "ציניות" שאתה מסוגל להבין הוא שכל אחד יעשה את השיקולים שלו.

החנות - שכירות, מים, חשמל , עובדים, סטוקים, פגי תוקף, חומרים שלא קוכשים אותם כל יום .... וכן כמובן גם שורת הרווח.
הקונה - מתי הוא צריך את המוצר ... האם הוא יכול להמתין שבועות ? האם הוא רוצה משהו "איכותי" או משהו זול ואולי פחות איכותי ... וכולי

מה שאני לא מבין ובזה אני מצדיק את שניכם, זה מדוע אין "יבואנים" פרטיים של הדברים שכולנו רוכשים ברוב המקרים, סוללות, מטענים, מנועים, בקרים , וכדומה ... ומוכר אותו בארץ במחיר הקניה פלוס 10-20 אחוז רווח (אפשר גם להוסיף את המשלוח) הרי תכוכנית חיסכון שיודעת לעשות 10% בשנה - לא תמצא כאילו בשוק הבנקאי ואולי בשוק האפור ... במיוחד שחסם הכניסה לעסק הזה הוא ממש לא קיים ....

shaharg
13-05-2012, 20:01:34
מה שאני לא מבין ובזה אני מצדיק את שניכם, זה מדוע אין "יבואנים" פרטיים של הדברים שכולנו רוכשים ברוב המקרים, סוללות, מטענים, מנועים, בקרים , וכדומה ... ומוכר אותו בארץ במחיר הקניה פלוס 10-20 אחוז רווח (אפשר גם להוסיף את המשלוח) הרי תכוכנית חיסכון שיודעת לעשות 10% בשנה - לא תמצא כאילו בשוק הבנקאי ואולי בשוק האפור ... במיוחד שחסם הכניסה לעסק הזה הוא ממש לא קיים ....

הסיבה לכך שאף אחד וגם לא אתה תרצה להביא סטוק של מוצרים שבסופם לא יהיה להם דורש .. , כמו כן תמיד תתקל בתגובות כמו - "אבל במחיר הזה אני כבר אקנה חדש וכד' " או " אני קונה 2 תעשה מחיר " .
בסוף יצא שכרך בהפסדך .... כמובן שזו דעתי בעניין ...
אגב אני נוקט בשיטה לגמרי לא כלכלית בעליל ואני מייצר לי סטוקים בבית - כך שביום שאני אצטרך אז יהיה לי - אבל המלאי ששוכב בבית עולה המון המון כסף ...

flatspin
13-05-2012, 20:19:11
נועם, מה שכתבת אינו מחזיק מים.
הרי במחיר מכירה הגבוה ב20% מהמחיר של אותו מוצר ברשת (לא משנה כלל אצל איזה ספק) המוכר המקומי לא יכסה אפילו חלק זעיר מהוצאותיו.
מעבר לחנות שעליו להחזיק (חשמל, מים, שכירות, ארנונה, שלטים ופרסום בעיתונות), לרבות עובדים, הוא משלם מיסי יבוא (מכס ומע"מ על היבוא, שאתה פטור מהם, לרוב) וביטוח הובלה. עליו לממן מלאי במגוון עצום של פריטים למשך תקופה ארוכה. אחרי כל ההוצאות הישירות עליו לשלם מע"מ על המכירה, מס הכנה וביטוח לאומי. בוודאי השמטתי עוד כמה נוגסים בכיסו.

הייתי עד לפני מספר שנים בעליה של חברה העוסקת בהתקנות ושירות בענף מסוים בישראל. תאמין לי שזה תענוג מפוקפק. כמו שנאמר "הדשא של השכן ירוק יותר". אבל ברגע בו אתה דורך עליו, רק אז מתברר לך עד כמה הוא צהוב, אם בכלל הוא עדיין שם.

על מנת לכסות את הוצאותיו, עליו למכור במחיר כפול ומעלה ממחיר הרכישה. אל תיקח דוגמה מהסיני. הוא מוכר לכל העולם, במחזור של אלפי קונים ביום !!! זו הסיבה שהוא יכול להרשות לעצמו מחירי רצפה. ומיסי המדינה שם אינם דומים למיסים כאן.

בענין הדשא של השכן כבר דיברנו ?

noamlevi
13-05-2012, 20:50:43
אנחנו מסכימים לחלוטין flatspin, זה בדיוק מה שכתבתי, לחנות יש הרבה הוצאות וצריך גם לייצר רווח מסויים אחרי הכול, כל מה שכתבת נכון ומדוייק,

רק אני לא מבין עדיין למה אין אנשים פריים שמביאים חלקים מהסינים ומוכרים אותם בארץ - חוסכים את זמן ההמתנה מהסיני...נראה לי שהמתח רווחים של 10% אנשים ירכשו מוצרים - עובדה - הם מוכנים לרכוש מהחנות במחיר גדול מפי 3 מאשר אצל הסיני ...(עכשיו אחרי שנכנסתי לזה אני שוב שואל את עצמי למה ...) :rolleyes:

flatspin
13-05-2012, 21:34:18
נועם, אתה שוב דבק ב-10% שלך. זה לא מעשי.
ערוך לעצמך ניסוי תיאורטי, כאילו אתה לפני הקמת עסק. הכנס לתוך ניסוי זה את כל הנתונים הרלוונטיים, מבלי לדלג על אף אחד.
נשמח לשמוע מה העלית בחכתך. אם תצליח להקים עסק שימכור ב-10% מעל מחירי הסיני (כולל משלוח) ועדיין יחזיק מעמד, הרי אני מבטיחך שאהיה לך לקוח נאמן.

noamlevi
13-05-2012, 22:12:42
flashdance - בבקשה תקרא שוב את מה שכתבתי, נדבקת למשהו, אתה צריך להרפות ולקרוא שוב,

אסביר את עצמי שוב- ח-נ-ו-ת (store) !!!! צריכה לכסות על ההוצאות הבאות:
"החנות - שכירות, מים, חשמל , עובדים, סטוקים, פגי תוקף, חומרים שלא קוכשים אותם כל יום .... וכן כמובן גם שורת הרווח." (מועתק ממש שכתבתי למעלה בפוסט) - ברור לכל בר דעת שאין מצב שחנות יכולה לעשות את כל זה מ 10% וגם לא מ 150% - לכן החנויות דורשות את מה שהן דורשות ב-צ-ד-ק מבחינתם !

עכשיו יש זמן לחייך להכין קפה ללכת לדוג ולחזור לקרוא את הדברים הנוספים שכתבתי :D

בתור אדם פרטי, איש פרטי, אני בבית, לקנות מהסיני , ולמכור ב 10% רווח, נראה לי אחלה של עסק (שוב:בפרטי...אני בבית... לא חנות, בלי כל העלויות לעי"ל) - לרכוש מוצר ולמכור אותו ב10 אחוז - נראה לי אחלה עסק !
העיר לי שחר - ואמר בצדק שיש נודניקים שרוצים למרות המחיר הביתי שקיבלו, להטריד ב"הנחה" נוספת, שלרוב אין בחנויות, ואני אמרתי שאם אנשים רוכשים בחנויות - גם כאן יהיה אפשר למכור לאלו שלא מחפשים את השקל מתחת למנורה.

- שוב - מה שנאמר - לא קשור להתנהלות של חנות שזכאית לבקש 1500% על כל מכירה שלה ובמידה וישנם קונים היא יכולה גם לבצע עסקאות.

wind556
13-05-2012, 22:12:57
אנחנו מסכימים לחלוטין flatspin, זה בדיוק מה שכתבתי, לחנות יש הרבה הוצאות וצריך גם לייצר רווח מסויים אחרי הכול, כל מה שכתבת נכון ומדוייק,

רק אני לא מבין עדיין למה אין אנשים פריים שמביאים חלקים מהסינים ומוכרים אותם בארץ - חוסכים את זמן ההמתנה מהסיני...נראה לי שהמתח רווחים של 10% אנשים ירכשו מוצרים - עובדה - הם מוכנים לרכוש מהחנות במחיר גדול מפי 3 מאשר אצל הסיני ...(עכשיו אחרי שנכנסתי לזה אני שוב שואל את עצמי למה ...) :rolleyes:

אפילו ברווח של 100% מהסיני זה לא ממש משתלם
אתה לא מכיר את השוק והקהל הישראלי

pomerus
13-05-2012, 23:32:46
נועם, קראתי כול מה שכתבת. אני רוצה להוסיף את ה10% שלי :
נראה לי שהבלבול נעוץ במילה שהשתמשת בה - "עסק"

חלק מהאנשים (ואני בתוכם) מתרגמים "עסק" לישות כלכלית, שמתנהלת כחוק (טוב, אתה יודע, אנחנו בישראל אז יש גבולות גמישים), משלמת מיסים וכו.
אם מבינים שאתה מקים "עסק" כזה, ה10% נופלים כבר במבחן המע"מ, לפני שבכלל מתחילים לדבר על מיסי יבוא, עלויות משלוח, עמילות מכס, מלאים, וכו וכו.
בנוסף, כחלק מבדיקת כדאיות כלכלית, אתה תגלה שהסיני (כדוגמא) כמובן לא מתלהב לשתף כול אחד בעסקים שלו. ויש תנאים די קשים שצריך לעמוד בהם כדי לקבל הכרה כנציג שלו ואת ההנחות שקשורות בזה.

מצד שני, יכול להיות שהכוונה שלך במילה "עסק" היא שונה. משהו כמו אחד מהחבר'ה שמזמין מדי פעם, וחבר שחסר לו משהו יכול להשיג ממנו במחיר עלות (ועוד 10%) דברים שיש אצלו בבית.
אם זה המצב - אין שום בעיה, רק שגם אין פה כמובן שום פוטנציאל כלכלי, רק חברי. וה10% מכסים (בערך) את השתיה שתקנה כשתעמוד בתור בדואר לחבילות.

אולי זה מתיר את הפלונטר?

Trex450
14-05-2012, 06:00:25
הלכת רחוק כשאתה בודק למה מחירי החנויות גבוהים זה עוד ברור אותי מצליחים להפתיע פה כל פעם מחדש האנשים בפורום שמשום חושבים שאפשר לקנות סוללה מהסיני לשתמש בה מספר פעמים ועדיין לקבל עליה מחיר כאילו היא חדשה ואז גם מוסיפים את המשלוח .... וכל עוד ככה נראה שוק היד 2 אני בכלל לא מעז להסתכל כאן על חדש מהחנות.... הבעיה היחידה היא שאנשים קונים את זה לא ברור לי איך ולמה אבל זה קורה

noamlevi
14-05-2012, 07:36:47
wind556 - מכיר אני את שוק הלקוחות הישראלי ... בתחביב אחר אני מוכר כבר שנים ללקוחות הישראלים (דגים), ומכיר את כל השטיקים והתירוצים.
pomerus - "משהו כמו אחד מהחבר'ה שמזמין מדי פעם, וחבר שחסר לו משהו יכול להשיג ממנו במחיר עלות (ועוד 10%) דברים שיש אצלו בבית" - התכוונתי בדיוק לזה.
Trex450 - אתה צודק שמחירי יד 2 נמכרים כאן כמחירי חדש (בלי בושה) אבל זה נובע מכך שבאמת המחירים בארץ בחנויות ממש מוגזמים - ובגלל זה אנשים רוכשים בכמה שפחות (זה עדיין תחביב - ולא לחם לילדים) ומקווים לטוב.

מזל שיש את הסיני והאינטרנט זה עוזר לאזן את החנויות, והאמת - בתור חדש - אחרי שהכרתי את הסיני, כבר כמעט לא מבקר בחנויות ... הוא עושה עבודה מדהימה לתחביב.

krimbu
14-05-2012, 07:54:17
האמת שגם אני מסכים לטענות ש-10% רווח לא מספיק (או לא כדאי) אפילו כשמוכרים מהבית.
ואני גם מסכים לעניין של עלויות נוספות כשמחזיקים חנות. לא מזמן עשיתי בדיקת היתכנות להקמת חנות בגדים. יצא שהעלויות השוטפות הן כמעט 10,000ש"ח (לא כולל סחורה).
אבל שם מחיר המכירה היה בסביבות 160%-200% ממחיר העלות, ולא 600%.
בסוף, ההחלטה היתה שלא לפתוח בכלל.

לגבי הסוללות הסיניות, מישהו פעם השתמש בסוללות סיניות שלא מ-HK?
יש המון יצרנים של ליפו והמחירים שלהם הם אפילו נמוכים מ-HK.