PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש טיסן למתחילים מנטור או מולטיפלקס אחר.

אילון ש.
12-05-2012, 11:03:51
מעולם לא הטסתי, אז אני צריך אחד פשוט שמתאים למתחילים
תודה מראש

yuval-the-pilot
12-05-2012, 11:06:01
לא ענו לך כבר? (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?51196-%F9%E0%EC%E4)

wind556
12-05-2012, 12:46:41
הטיסן הכי מתאים למתחילים זה ביקסלר
כל מה שתרצה לדעת עליו נמצא בריכוז המידע בחתימה שלי:

אקצך לך את החיפוש
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?44815-ביקסלר-הדרכת-הרכבה-מלאה

mixerfix
12-05-2012, 12:51:50
הטיסן הכי לא מתאים למתחילים זה ביקסלר - מלמד הרגלי טיסה דראעק-מיט-פפר.

מרק

wind556
12-05-2012, 12:57:39
הטיסן הכי לא מתאים למתחילים זה ביקסלר - מלמד הרגלי טיסה דראעק-מיט-פפר.

מרק

דעתך ידועה, אבל כתמיד שגויה
אין אף טיסן גלגלים שיכול ללמד הטסה נכונה למתחיל
לא יודע כמה תלמידים היו לך, אבל לי היו המון, ולימדתי על כל סוגי הטיסנים, כולל על אלה שאתה אוהב
הם מלמדים רק נחיתה, מאומה מעבר לזה. כל השאר זו גרירת גוש קלקר על ידי מנוע , להבדיל מהביקסלר שיודע לטוס גם ללא תלות במנוע וניתן ללמוד עליו התנהגות נכונה באויר.
אני מנחש שזה יגרום לתגובה (כרגיל), מבחינתי זה נעצר כאן.

yuval-the-pilot
12-05-2012, 13:23:50
והנה מתחיל הויכוח בין התחלה על טיסן גחון לבין התחלה נכונה :p

edgarfov
14-05-2012, 16:03:47
שום ויכוח, המראה נחיתה טריינר סטנדרתי avistar על כל דומיו, יותר קל מזה אפשר קלקרים שנראים כמו avistar שזה או sensei או aprentice

א.

Friman
14-05-2012, 16:41:18
הפאן קאב שלי גם ממריא ונוחת על גלגלים וגם ממריא מהיד
טס ברוח חזקה ובלי רוח בכלל
דואה בקלות גם עם מנוע סגור למשך כמה דקות
הטיסן הראשון שהמראתי ונחתתי והטסתי בחיי (למעט דקה שהחזקתי טיסן בננה באוויר לפני 20 שנה ללא המראה ונחיתה) ותוך שבועיים השתלטתי בצורה טובה על המראות ונחיתות למעט עם רוחות צד חזקות שעל זה אני עוד מתאמן.
אה כן וגם תוך שבועיים למדתי לעשות עליו רולים, פליפים אחורה וקדימה, טיסה הפוכה, נייף, ריחופים וכל תרגיל אחר שניסיתי איתו.
נכון שהיה קצת מאתגר ללמוד לרוץ איתו ישר על המסלול בגלל גלגל הזנב אבל בטיסה הרביעית בערך ואחרי קצת הדרכה השתלטתי על העניין.
עם כל השטויות שאני עושה איתו (משה ושלומי עדיי) הוא התרסק בסה״כ פעמיים, פעם אחת נסגרה ב3-4 טיפות דבק מהיר, פרופ וקצת מים חמים, בריסוק השני הלך המנוע - 8$.
לטעמי טיסן מושלם להתחיל איתו ובטוח שלא ישעמם גם להמשך. אבל אני כותב את זה מאוריינטציה של מטיס מתחיל, לא הטסתי טיסנים אחרים וכמובן לא הדרכתי אף אחד כמו האחרים פה

wind556
14-05-2012, 18:18:54
גיל ידידי היקר, אתה מדבר על התנסות של איש אחד
אני מדבר על התנסות של הרבה אנשים ועל קצב למידה של מיגוון גדול של מתלמדים
את מה שניתן ללמוד מביקסלר לעולם לא יהיה ניתן ללמוד מכל טיסן גלגלים
ההמראה והנחיתה זה חלקיק זער בכל מיכלול ההטסה, ועם ביקסלר אין שום בעייה ללמוד נתחיתת גלגלים מסודרת גם כשאין לו גלגלים
לעומת זאת עם טיסן נוסח הפאן קאב ודומיו בלתי אפשרי ללמוד התנהגות מדוייקת באויר, הטיסן פשוט לא בנוי לזה, ואני מדבר בהכללה על הרוב הגדול של טיסני גלגלים (יש יוצאים מין הכלל, אבל הם ממילא לא נועדו למתחילים)

אני לא מוכר ביקסלרים או כל טיסן אחר, ואני מלמד על כל טיסן שהתלמיד מביא איתו, הדברים שלי מבוססים על סטטיסטיקה רחבה ולא על אינטרסים כאלה או אחרים

וכשאני אומר ביקסלר, אני מדבר על קונספט, ולאו דווקא על הדגם הזה.
כמו כן אני משער שאם הייתי נותן לך היום להטיס ביקסלר , הייתי מזהה בקלות רבה את אותם דברים שאינך יודע על הטסה, דברים שקשה מאד לזהותם בטיסן כמו שלך

guyst
14-05-2012, 18:38:29
בתור בעל ביקסלר (למטרות FPV) , פאן קאב וטיסני גלגלים אחרים, יכול לומר שטיסני גלגלים לימדו אותי אישית הטסה נכונה.
הביקסלר מאוד יציב להטסה אבל לא צפוי וחד בתנועותיו, מה שלדעתי האישית, עם ניסיוני, לא מקנה תחושת הטסה מדוייקת.

wind556
14-05-2012, 19:51:16
בתור בעל ביקסלר (למטרות FPV) , פאן קאב וטיסני גלגלים אחרים, יכול לומר שטיסני גלגלים לימדו אותי אישית הטסה נכונה.
הביקסלר מאוד יציב להטסה אבל לא צפוי וחד בתנועותיו, מה שלדעתי האישית, עם ניסיוני, לא מקנה תחושת הטסה מדוייקת.

גיא, עשית ממנו FPV . זה בדיוק מה שנחוץ כדי לבטל את כל היתרונות שלו. הבאת אותו לעומס משטחים פי כמה מהאופטימלי עבורו

guyst
14-05-2012, 20:11:36
הטסתי ביקסלר גם בלי ציוד...
לא ניכנס לויכוחים. לא נראה לי שיש נכון או לא נכון.
חולק מניסיוני האישי.

Friman
14-05-2012, 20:52:37
עודד כמו שכתבתי, גם אני כתבתי מנסיוני האישי והמועט ביותר.
אבל תשאל את הח׳ברה אצלינו באנדרטה מה המשפט שאני אומר אחרי כמעט כל טיסה עם הפאן קאב (אני מצטט את עצמי, כבוד):
״קלעו בול בשם שבחרו לטיסן הזה במולטיפלקס,
הפאן קאב הוא אשכרה פאן״
וזה מבחינתי מה שקובע, לא הטסה נכונה ולא הטסה מדוייקת. כבר משלב הקניה, דרך הבניה, הכיוונים, ההמראה הראשונה והמפגש הראשון עם הרצפה (זו לא הייתה ממש נחיתה ;)) וממשיך גם עכשיו בהטסה שלו, הטיסן הזה הוא פשוט כייף. אפילו לתקן אותו אחרי ריסוק היה לי כייף. אז לפותח השרשור- ממעט מאד הנסיון שלי, ממליץ בחום על הפאן קאב. עודד יש לך נסיון (רב!) שונה משלי אבל גם יכולות, צרכים ורמת הטסה אחרת וכמובן שהמלצתך מוערכת ומכובדת בעיניי

eitanbin
14-05-2012, 21:12:23
אני מציע גם וגם

67717