PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה טיסן ראשון שלי

דויד רג'ואן
05-06-2012, 16:44:29
לאחר התלבטויות רבות של לקנות מסוק ואיזה לקנות דיברתי עם חבר שלי אבא שלי שמתעסק בתחום ולבסוף החלטתי לקנות טיסן...
התקציב שלי הוא 1500 כולל הכל מה יש לכם להציע לי?

דודו קרני
05-06-2012, 16:51:28
טיסן מעולה יכול להיות עומד בתקציב שלך עם משלוח.
תקשיב טטוב לבחור מה הוא אומר שכל מתחיל ירצה כזה ותראה כמה אפשר להתקדם איתו גם קצת 3D
תראה גם את הלינק השלישי הוא שיפר אותו קצת אבל עדיין טוב אני יקנה בעוד חודש אחד כזה

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__433__191__Planes_ARF_RTF_KIT-Beginner_Trainer.html

http://www.youtube.com/watch?v=-6GIK9153wY"]http://www.youtube.com/watch?v=-6GIK9153wY

http://rcinformer.com/model-reviews/trainers/the-giant-cessna-182-1-8-meter-epo-pnf-from-hobby-king/

דויד רג'ואן
05-06-2012, 17:23:17
הוא טיפה גדול מידיי איך אני אמור להכניס אותו לאוטו ? :) ;):D

ויזל ישי
05-06-2012, 18:10:27
בכל מקרה תצטרך מערכת רדיו ודברים נוספים כך שזה צפציפית לא נכנס בתקציב

wind556
05-06-2012, 18:17:22
הטיסן שהוצע לך כאן לגמרי לא מתאים למתחיל
הטיסן הכי מתאים להתחלה הוא הביקסלר, וכמובן רק בגירסת קיט ריק, חס וחלילה לא המוכן .
וזה גם ישאיר לך עודף מהתקציב שלך, עודף שיאפשר לך להשקיע בשלט איכותי (DX6I DSMX) שגם יאפשר לך מקלטים זולים לעתיד וגם מקלטים משובחים כשתזדקק להם (אין אף שלט אחר שמסוגל לספק את זה)
אתה כמובן יכול להתייעץ איתי טלפונית גם על הנושא הזה.

אתה גם יכול להתחיל עם טיסן שיעלה לך פרוטות ויתן לך הרבה ביטחון בלי לסכן כלום (ואני מדבר על 100-200 ש"ח ולא אלפים)

yuval-the-pilot
05-06-2012, 19:02:22
הטיסן שהוצע לך כאן לגמרי לא מתאים למתחיל
הטיסן הכי מתאים להתחלה הוא הביקסלר, וכמובן רק בגירסת קיט ריק, חס וחלילה לא המוכן .
וזה גם ישאיר לך עודף מהתקציב שלך, עודף שיאפשר לך להשקיע בשלט איכותי (DX6I DSMX) שגם יאפשר לך מקלטים זולים לעתיד וגם מקלטים משובחים כשתזדקק להם (אין אף שלט אחר שמסוגל לספק את זה)
אתה כמובן יכול להתייעץ איתי טלפונית גם על הנושא הזה.

אתה גם יכול להתחיל עם טיסן שיעלה לך פרוטות ויתן לך הרבה ביטחון בלי לסכן כלום (ואני מדבר על 100-200 ש"ח ולא אלפים)

אתה שוכח שגם לפוטאבה יש מקלטים זולים.....

wind556
05-06-2012, 19:35:28
המקלטים לא מספיק זולים, המשדרים יקרים, ואני לא אוהב פוטאבה (טעם אישי שנבנה בעקבות התנסויות)

neo 2
05-06-2012, 21:42:54
אגב, אם כבר הנושא הועלה אשמח לעצת המנוסים.
איזה מקלטים מלבד של החברה עצמה יתאימו לי למשדר הייטק אופטיק 6?
שמעתי דעה לא מבוססת על אורנג׳ משהו,
אשמח לשמוע מה האופציות וההמלצות.
תודה :)

noamlevi
06-06-2012, 07:29:56
בתור מתחיל כמוך, העיצה שנתן לך עודד - הביקסלר, מאוד מתאים למתחילים ...

מה שלא תעשה - תיתרחק מטיסני בלזה ! את זה אני כן יכול לומר לך מנסיון, ובאחריות. (אתה מוזמן לבוא לתקן את שלי אחרי כל נחיתה שאינה מושלמת...)

guy1a
06-06-2012, 07:53:27
בתור מתחיל כמוך, העיצה שנתן לך עודד - הביקסלר, מאוד מתאים למתחילים ...

מה שלא תעשה - תיתרחק מטיסני בלזה ! את זה אני כן יכול לומר לך מנסיון, ובאחריות. (אתה מוזמן לבוא לתקן את שלי אחרי כל נחיתה שאינה מושלמת...)

זה נכון שבלזה לא סלחנית כמו ביקסלר .. שאוכל הכל .. אבל ממש ממש הכל ...
מצד שני, אין ביקסלר בעולם שיטוס רבע טוב כמו הבלזה הכי מסריחה ...

מי שרוצה להראות דברים בשמיים .. סבבה, ביקסלר מספיק לו.
מי שרוצה להטיס, חייב לפחות בלזה אחת.

wind556
06-06-2012, 09:16:04

אין ספק
אבל גם אין ספק מי צריך מה, והבחור הנ"ל יתקשה להרכיב ולתחזק אפילו ביקסלר (עד שיצבור וותק ונסיון). בלזה בכלל לא בא בחשבון עבורו בזמן הקרוב

yuval-the-pilot
06-06-2012, 12:10:51

כל כך נכון!

עודד, אם אותו מתחיל יקח מדריך לא תהיה לו שום בעיה להתחיל עם בלזה.
נ.ב.
נחיתה עם טריינר בלזה הרבה יותר קלה מנחיתה עם ביקסלר!

wind556
06-06-2012, 12:20:55
כל כך נכון!

עודד, אם אותו מתחיל יקח מדריך לא תהיה לו שום בעיה להתחיל עם בלזה.
נ.ב.

שוחחתי עם הבחור
ספק אם הוא יקח מדריך, וגם עם מדריך בלזה תהיה גדולה עליו במאות מספרים

LIRAN.MM
06-06-2012, 13:02:57
יש לי טיסן ושלט בשבילך מוכן לטיסה דבר איתי אני ינסה להתאים את עצמי לתקציב שלך 0578103780 לירן

דויד רג'ואן
06-06-2012, 13:34:28
אני לוקח מדריך שהוא במקרה גם חבר של אבא שלי אז כח השיעורים חינם והכל חינם....
אם יש לי מדריך ו 1500 שקל מה לקח?

wind556
06-06-2012, 13:49:41
קיבלת כבר את כל התשובות האפשריות

דויד רג'ואן
06-06-2012, 13:54:52
ביקסלר? ואיזה שלט? DX5?

mixerfix
06-06-2012, 14:10:17
נ.ב.

אין חיה כזאת "נחיתה עם ביקסלר". היות ולביקסלר אין כן נסע והנחיתה על הגחון - לביקסלר יש "התרסקות X מבוקרת" כשה- X יכול להיות מוחלף באחד מ- "בכלל לא/כמעט/בערך/די/ממש". לנחות, תוך גלישה, זה לא מלמד.

בתור טיסן ראשון, ביקסלר טוב בדיוק כמו קרש 46. קל להטיס, רק לא באמת טס כמו טיסן נורמלי.

מרק

guyst
06-06-2012, 14:32:42
אין חיה כזאת "נחיתה עם ביקסלר". היות ולביקסלר אין כן נסע והנחיתה על הגחון - לביקסלר יש "התרסקות X מבוקרת" כשה- X יכול להיות מוחלף באחד מ- "בכלל לא/כמעט/בערך/די/ממש". לנחות, תוך גלישה, זה לא מלמד.

בתור טיסן ראשון, ביקסלר טוב בדיוק כמו קרש 46. קל להטיס, רק לא באמת טס כמו טיסן נורמלי.

מרק

יפה ניסחת.
בנוסף התגובות שלו איטיות ולא תמיד מבוקרות והוא מתחיל לשעמם די מהר.
טיסן עם גלגלים ממשיך לאתגר כל פעם מחדש בריצת ההמראה, התחשבות ברוחות, הקפות מסודרות ונחיתה מתואמת ומדוייקת.

guy1a
06-06-2012, 14:59:24
עם מדריך מומלץ
או לפחות קצת סימולטור

וטיסן נורמאלי שמציית לחוקי הפיזיקה ולא איזה קומבינת קלקר מחוברת בחוט קשירה ...

ילד, אם אתה מתחיל עם מדריך אני מתפלא מה שווה המדריך הזה אם הוא ממליץ לך ביקסלר.

הדבר היחיד שביקסלר מנצח בוא - הוא עמידות מופלגת לריסוקים. באמת אין הרבה טיסנים יותר עמידים ממנו.

הוא לא מלמד להטיס אלא הוא מלמד לא לרסק. הוא מלמד איך הזזת הסטיק בערך משפיעה על המטוס ואת זה עדיף ללמוד מהסימולטור במחשב.

הוא לא מציית לחוקי הפיסיקה והאוירודינמיקה.

אני לא אומר שהוא לא כיפי והפקתי ממנו שעות של הנאה מופרעת לעבוד ב FPV בין עצים במרחק 2 מטר.
אבל זה לא טיסה.

רק טיסן בלזה עם גלגלים זה הדבר הנכון להתחיל. ומיום ליום ועם כל דקת אוית שאניצובר אני יותר ויותר בטוח בזה. ( עם יוצאים מהכלל כמו מנטור למשל )

גם אתה עודד התחלת עם בלזה .. נכון ?

ולא, גם קלסר מעופף זה לא הדבר הנון להתחיל איתו. למרות שהוא מאאאגניב. :)

__Tal__
06-06-2012, 15:07:07
עם מדריך מומלץ
או לפחות קצת סימולטור

וטיסן נורמאלי שמציית לחוקי הפיזיקה ולא איזה קומבינת קלקר מחוברת בחוט קשירה ...

ילד, אם אתה מתחיל עם מדריך אני מתפלא מה שווה המדריך הזה אם הוא ממליץ לך ביקסלר.

הדבר היחיד שביקסלר מנצח בוא - הוא עמידות מופלגת לריסוקים. באמת אין הרבה טיסנים יותר עמידים ממנו.

הוא לא מלמד להטיס אלא הוא מלמד לא לרסק. הוא מלמד איך הזזת הסטיק בערך משפיעה על המטוס ואת זה עדיף ללמוד מהסימולטור במחשב.

הוא לא מציית לחוקי הפיסיקה והאוירודינמיקה.

אני לא אומר שהוא לא כיפי והפקתי ממנו שעות של הנאה מופרעת לעבוד ב FPV בין עצים במרחק 2 מטר.
אבל זה לא טיסה.

רק טיסן בלזה עם גלגלים זה הדבר הנכון להתחיל. ומיום ליום ועם כל דקת אוית שאניצובר אני יותר ויותר בטוח בזה. ( עם יוצאים מהכלל כמו מנטור למשל )

גם אתה עודד התחלת עם בלזה .. נכון ?

ולא, גם קלסר מעופף זה לא הדבר הנון להתחיל איתו. למרות שהוא מאאאגניב. :)

ממש לא נכון להגיד שההוא לא מציית לחוקי הפיסיקה והאוירודינמיקה.. הוא מציית לחוקים שלו, ברור ההתנהגות שלו היא לא כמו טיסן בלזה אקרובטי, אבל הוא גם לא אמור להיות,
בואו לא נשכח שזהו דאון מEPO שמצויין לטיסות מרחק..

oz_adari
06-06-2012, 15:46:14
אני התחלתי עם טיסן בלזה ומדריך ואני לא מתחרט, זה הרבה יותר כיף להטיס טריינר גדול ונורמלי, ועוד להטיס אותו לבד אחר כך ? כן אז שריסקתי אותו אחרי חצי שנה הפסדתי את ה 600 שקל שעלה הגוף, שווה כל שקל, וגם שריסקתי זה כי נכנסתי בעץ כשהטסתי הפוך אחרי הקפה הפוכה.
אני התחלתי עם טיסן בלזה בגלל שהקשבתי לעצה ממש טובה שנתנו לי פה,
"אמרת שיש לך מדריך ? תשאל אותו מה הוא אומר ותלך עם מה שהוא אומר לך."
שיהיה בהצלחה !

wind556
06-06-2012, 15:56:05
אמירות מוטעות ביותר.
מעטים טיסני הגלגלים שבכלל מלמדים הטסה. רובם הגדול (הזולים מביניהם) הם לא יותר מגוש קלקר שנגרר אחרי מנוע
ויסלחו לי כל תומכי הגלגלים למיניהם. רק מעטים מביניכם באמת מבינים את הטיסה (ואת זה מבינים רק אלו שהטיסו אי פעם דאונים)
טיסן גלגלים יכול ללמד רק שימוש בגלגלים, כל שאר מאפייני הטיסה שלו נחותים מכל טיסן נטול גלגלים או בעל גלגלים מתקפלים.
הביקסלר לעומת זאת, מלמד כל כך הרבה על טיסה, אבל בגלל זולותו מעטים בכלל מנסים להפיק ממנו את מלוא האפשרויות והופכים אותו לפלטפורמת FPV או דברים דומים
זה לא פסול, להיפך, אבל זה מבטל את איכויות הטיסה שלו לחלוטין

ולא, לא התחלתי עם גלגלים, התחלתי עם דאונים עתירי ידע ועבודה , כאלו שלוקח חצי שנה לבנות (וזה כשהייתי בן 13) , דאונים שמקנים לך תשתית של ידע שלא יסולא בפז.
ודווקא במעבר לטיסני רדיו התחלתי עם איזיסטאר (ולמי שלא יודע הביקסלר מבוסס על האיזיסטאר), והידע המוקדם שהיה לי בדאונים חפשיים גרם לכך שמהטיסה הראשונה שהטסתי רדיו בחיי, ועד שמכרתי אותו אחרי שנה של שימוש, הוא לא קיבל אפילו שריטה אחת בצבע , גם בנחיתות.
ואני כמי שמדריך לא מעט אנשים רואה את ההבדל העצום באפשרויות הלימוד בין כל הססנות למיניהם ושאר ירקות, לבין הביקסלר המופלא, וכל מה שהוא מאפשר לחניך הטירון שבכלל לא מתקיים בטיסני גלגלים.

חד משמעית, אין טיסן יותר טוב להתחלה (כמובן עם הדרכה נכונה ולא עם סתם מישהו שיודע להטיס) מהביקסלר

guy1a
06-06-2012, 16:00:10
נו .. אני גם התחלתי לפני 25 שנים עם דאון בלזה שלוקח חצי שנה לבנות ...

אני עדיין חושב שמטוס שנראה ופועל כמו מטוס זה הדבר הנכון.

אבל כל אחד ודעתו :)

ויזל ישי
06-06-2012, 16:13:55
בלבלתם את הילד:D

guyst
06-06-2012, 18:24:37
לא אתווכח אם דוקא"האמירות שלנו" הן המוטעות.

יש לי היום דאונים, ביקסלר, וטיסני גלגלים מבלזה וקלקר.

מניסיוני האישי, ושל רבים מחבריי, שמטיסים ביום יום טיסני גלגלים, ולא רק דאונים, ההטסה שמלמדת הרבה יותר הטסה נכונה, היא הטסת טיסני הגלגלים. כמו במטוסים אמיתיים. בקורס טייס אמיתי.

עכשיו השאלה הנשאלת מהי הטסה נכונה?
מניסיוני למדתי שהטסה נכונה היא ללמוד איך להטיס את המטוס, איך להתייחס לבעיות אווירודינמיות שונות ומשונות וטכניקת ההטסה הנכונה. דוגמאות:
ריצת המראה - ארוכה תוך שימוש בהגה כיוון לניהוג הגלגלים. שמירת ציר מסלול. ניתוק שיש מספיק עילוי. התמודדות עם רוח צד. ולא זריקה לא מבוקרת של הדאון לתוך הרוח.
טיסה - חדה ותגובת הגאים מיידית להזזת הסטיקים. הבנה של גרר ושימוש בהגה כיוון לתיקון פניות לא מתואמות. ניסיונות של מהירויות שונות והתמודדות עם הזדקרויות ותיקונן. נסיקה, ישרה ואופקית והנמכה. טיסה עם הרוח והבנה של מהירות אוירית לעומת מהירות קרקעית, מידע שימנע הזדקרויות מיותרות. בדאון בגלל כושר העילוי, מצבים אלו לא חדים תמיד לתלמיד.
הקפות - מסודרות לנחיתה עם הבנת צלעות ההקפה השונות וגישות מדוייקות לנחיתה, ולא נחיתה מכל כיוון.
תהליך נחיתה - מסודר עם הגעה במהירות הנכונה, הצפה בזמן, התמודדות עם מהירות הזדקרות, אפקט קרקע, נגיעה רכה של הגלגלים, ניהוג הטיסן לעצירה. ולא נחיתה עם הצפות בלתי נגמרות עד שהדאון מסכים להתיישב על הקרקע.

אז הביקסלר יותר סלחן, עמיד, בעל עילוי וכמו דאונים אחרים ילמד אותך לטוס בשחקים, לתפוס טרמיקות ברוגע, אבל, שתעבור לטיסן גלגלים, הלימוד יתחיל מהתחלה.

My 5 cents :)

mixerfix
06-06-2012, 19:26:38
אם נורא רוצים משהו קלקרי ללימוד - יש את המנטור ואת האפרנטיס - שניהם טיסני גלגלים, עמידים ביבטות קשות יחסית, קלים לתיקון, קלים למתקון. יש להם חדירות נחותה מעט מטיסני בלזה אבל מהירות הזדקרות נמוכה יותר.

מביקסלר עוברים רק ללימוד מחדש.

מ

edgarfov
06-06-2012, 20:09:05
בלזה , AVISTAR או משהו דומה , ניראה ססנה ומריח מניטרו, אם יש מדריך אז בכלל אין שאלה
קלקר זה קלקר , יתוש מפליץ וזה זז. אתה רוצה להרגיש משהו מתקרב ל"אמיתי" זה בלזה יפה בצורת ססנה מרעישה ,
וכשהנחיתה לא משהו היא תעשה קראחץ קטן , והלב יעשה בום גדול , שווה כל רגע, ותילמד המון , נחיתה הבאה תשתפר פלאים , אפילו לתקן תיקונים קטנים זה כיף

אחכ אם כתרגיש עצלן קח איזה קלקר צבע אותו במשהו...

noamlevi
06-06-2012, 20:57:49
נכון שטיסן בלזה הוא ה"אמיתי",

אבל... ואבל גדול ... הבחור רוצה ללמוד, כלומר להיות יותר זמן באויר ולא 99% מהזמן על הקרקע עם דבק נגרים או ממתין לסוללה (כי הקודמת נחתה לא טוב) או שסתם כבר מבואס לעלות לאויר כי ההמראה / נחיתה / טיסה - תהיה אמיתית מידי - ולא תאפשר לו לתקן בזמן אמת, וכמתחיל ישנן הרבה טעויות (להלן מתחיל) ... אני ממליץ בחום - ביסקלר.

אחרי שילמד לשלוט בגוף שטס באויר (עם חצי מהחלוקים או רבע), וישתעמם, יעבור לאחר כבוד לטיסנים שירגשו אותו יותר במהלך השימוש.

wind556
06-06-2012, 21:00:13
נו .. אני גם התחלתי לפני 25 שנים עם דאון בלזה שלוקח חצי שנה לבנות ...

אני עדיין חושב שמטוס שנראה ופועל כמו מטוס זה הדבר הנכון.

אבל כל אחד ודעתו :)

גיא, תבדיל בין העדפה אישת לבין פיזיקה
כל טיסן שנראה כמו מטוס אמיתי הוא פגום מעצם היותו מוקטן ואינו מותאם בשלמות לגודל הנוכחי שלו. זה סוג של נכות, כמו להיות גמד :)
אני אוהב טיסנים שתוכננו בדיוק עבור המטרה שנבחרה, ולא חיקויים של מטוסים גדולים
אני בהחלט מבין שאפשר לאהוב את זה, אבל זה לא השיקולים שצריכים להנחות מתחיל
השיקולים הנכונים למתחיל הממוצע שונים לגמרי מסתם העדפה אישית

wind556
06-06-2012, 21:07:06
גיא ומארק, שניכם טועים בענק ומטעים
אתם מתארים את כל נושא הנחיתה כאילו זה משהו נשגב, לא כך הוא, הנחיתה זה כורח שמחוייב מעצם סיום ההטסה, אבל זה לא ההטסה, מבחינת ההטסה אין כל ערך (מלבד פרקטי) לנושא הנחיתה
הטסה זה מה שקורה לטיסן באויר והנחיתה עצמה היא חלק זניח ביותר בזה.
ובנוסף, כל מי שלמד נכון להטיס ביקסלר, ינחת בקלילות עם גלגלים, לעומת כל מי שלמד עם גלגלים בלבד, לגמרי לא יודע להטיס, ואני רואה את זה בכל פעם מחדש
מטיסי הגלגלים באמת צריכים ללמוד מחדש כשפתאום נתקלים בטיסן אמיתי ולא חיקוי של מטוס

guyst
06-06-2012, 21:24:28
עודד, חבר יקר, יש לי הרבה כבוד אליך.
לא מכיר ספר חוקים לנכון ולא נכון ולכן יחליטו אחרים אם אנחנו טועים בענק או שמא אולי אתה.
חולק פה את ניסיוני האישי בטיסנים ובתעופה בכלל.
יכול להמשיך להתפלפל על רמת הטסה של קבוצת "מטיסי הגלגלים" וה"חיקויים" שאנחנו מטיסים, אבל אני חושב שכל אחד הבהיר את עמדתו.

כל אחד יעשה מה שמתאים לו.

guy1a
06-06-2012, 22:50:47
אתם מתארים את כל נושא הנחיתה כאילו זה משהו נשגב, לא כך הוא, הנחיתה זה כורח שמחוייב מעצם סיום ההטסה, אבל זה לא ההטסה, מבחינת ההטסה אין כל ערך (מלבד פרקטי) לנושא הנחיתה
ובנוסף, כל מי שלמד נכון להטיס ביקסלר, ינחת בקלילות עם גלגלים, לעומת כל מי שלמד עם גלגלים בלבד, לגמרי לא יודע להטיס, ואני רואה את זה בכל פעם מחדש
מטיסי הגלגלים באמת צריכים ללמוד מחדש כשפתאום נתקלים בטיסן אמיתי ולא חיקוי של מטוס

משעשע ...
רק בשביל הקוריוז ...
ה'דבר' הכמעט יחיד שמעניין אותי בטריינרנים שלי זה הנחיתות ...
לצאת להטיס זה סוללה אחרי סוללה של המראה..נחיתה..המראה..נחיתה..המראה..נחיתה..המראה..ר יסוק חח חח

SGS2 ..

edgarfov
07-06-2012, 13:02:22
בדיוק התרברבתי בפני ידידי הטייס הגרמני על זה שמארץ האש שלנו יוצאים הטייסים הכי טובים בעולם כי...
אני אומר זאת פעם אחרונה ... נחיתות המראות אלף ובית , גלגלים חובה, בלזה.. מטוס כבד.. מזדקר .. חובה
זהו.. קלקר זה לגלוש על התחת בדשא הרטוב.

דויד רג'ואן
07-06-2012, 13:48:23
סיבכתם אותי לגמרי... בינתיים יש את הביקסלר שהוא בלי גלגלים... חלק אומרים לקחת טיסן עם גלגלים כי זה יותר מלמד (כולם חוץ מעודד*) אתם יכולים להביא לי המלצה לטיסן עם גלגלים (!) כולל סטאפ ?
אני אראה את האפשרויות ויהיה לי יותר קל להחליט
נ.ב
אבל לא בלזה! ריסוק אחד והלך לי כל הכסף.. ואני בטוח שאני אתרסק בטיסות הראשונות

Flying_student
07-06-2012, 14:03:50
סיבכתם אותי לגמרי... בינתיים יש את הביקסלר שהוא בלי גלגלים... חלק אומרים לקחת טיסן עם גלגלים כי זה יותר מלמד (כולם חוץ מעודד*) אתם יכולים להביא לי המלצה לטיסן עם גלגלים (!) כולל סטאפ ?
אני אראה את האפשרויות ויהיה לי יותר קל להחליט
נ.ב
אבל לא בלזה! ריסוק אחד והלך לי כל הכסף.. ואני בטוח שאני אתרסק בטיסות הראשונות

אם אתה לוקח מדריך אז ריסוקים הם מחוץ לשיקול. חוצמזה, אתה חייב להפנים שריסוקים הם חלק מהתחביב.

mixerfix
07-06-2012, 15:21:22
דוד - ריסוק זה כואב, מעליב ומדכא (יש לי בבוידם טיסן שאני לא מסוגל להתחיל לתקן מרוב דכאון).

לגבי קלקר גלגלי -

אופציה 1: multiplex mentor + 4250-750 + סוללה 4S 4000-5000 + שני סרוו Futaba S3001 + שני סרוו מיני + בקר Plush 60A.
אופציה 2: Apprentice

שניהם טרינרים מצוימים (את המנטור היה לי לחודש כדי להתאמן על נחיתות משמאל :-)... עמידים וחמודים.

guyst
07-06-2012, 15:38:27
נחיתות...? :confused:

mixerfix
07-06-2012, 15:48:19
נחיתות...? :confused:

עזוב אותך מנחיתות - תטיס עם קבל ארוך וחבר לדגנרטור.

מרק

ebay007
07-06-2012, 16:00:55
היה לי את הAXN (דומה לביקסלר) ולא למדתי כלום. קניתי פאן-קאב (טיסן עם גלגלים), ואני חושב שאני יודע להטיס. אבל כדאי שתסכמו כי בקרוב הF3A יטוס ואני לא רוצה נפגעים. :p

ד"א,
אני מסכים מאוד עם גיא. לפעמים אני עושה טיסות שלמות רק של המראה ונחיתה. תמיד יש מה לשפר, וזה כיף. (לי)

yuval-the-pilot
07-06-2012, 16:15:27
היה לי את הAXN (דומה לביקסלר) ולא למדתי כלום. קניתי פאן-קאב (טיסן עם גלגלים), ואני חושב שאני יודע להטיס. אבל כדאי שתסכמו כי בקרוב הF3A יטוס ואני לא רוצה נפגעים. :p

ד"א,
אני מסכים מאוד עם גיא. לפעמים אני עושה טיסות שלמות רק של המראה ונחיתה. תמיד יש מה לשפר, וזה כיף. (לי)

יש סיבה שמתי שאני בה להטיס איתך אני בה עם קסדה :p

אני מטיס את היאק 55 של הסיני ותמיד נהנה "מהטאץ אנד גו" המדהים שלו! (תישאלו את מתן איזה יופי היאק שלי עושה את זה :cool:)

liorz055
07-06-2012, 16:29:26
זה נראה כאילו הכותב לא התנסה בנחיתות עם טיסני גלגלים , לא בנחיתות עם כנף עילית ולא עם כנף תחתית. מבחינתי החלק הכי מאתגר זה להגיע לנחיתה מושלמת , לכל טיסן יש את התנאים שלו, מהירות הזדקרות , אפקט הקרקע תכנון נכון של מתי מתחילים את תהליך הנחיתה.
זה מזכיר לי שבאים צופים לראות טיסנים, מבחינתם ההמראה והניחתה בכלל לא מרשימים אבל הם כן מתלהבים כשאתה עושה לולאה או טס הפוך, שאלו הם פעולות קלות בעוד שהנחיתה וההמראה הם אלו שדורשים את מירב הריכוז...
לכן אני אומר, רק טיסן גלגלים מלמד להטיס נכון , הביקסלר ילמד אותך להיות באוויר אבל יקנה הרגלי טיסה רעים שיקח הרבה זמן להיפטר מהם. כמובן שאם כל מה שאתה רוצה זה להעלות לאוויר ולעשות שם שטויות אז עדיף ביקסלר , ואני מוכן לחתום שמי שילמד עם ביקסלר להטיס בבואו לנחיתה הראשונה ירסק עוד בהמראה כי הוא לא יודע לשמור טיסן בציר מסלול, וכמובן שהוא ירסק בנחיתה מכיוון שהוא לא יודע את המשמעות להציף ומה קורה שמזדקרים ומהי המהירות המתאימה שבה נוחתים.

wind556
07-06-2012, 18:09:32
זה נראה כאילו הכותב לא התנסה בנחיתות עם טיסני גלגלים , לא בנחיתות עם כנף עילית ולא עם כנף תחתית. מבחינתי החלק הכי מאתגר זה להגיע לנחיתה מושלמת , לכל טיסן יש את התנאים שלו, מהירות הזדקרות , אפקט הקרקע תכנון נכון של מתי מתחילים את תהליך הנחיתה.
זה מזכיר לי שבאים צופים לראות טיסנים, מבחינתם ההמראה והניחתה בכלל לא מרשימים אבל הם כן מתלהבים כשאתה עושה לולאה או טס הפוך, שאלו הם פעולות קלות בעוד שהנחיתה וההמראה הם אלו שדורשים את מירב הריכוז...
לכן אני אומר, רק טיסן גלגלים מלמד להטיס נכון , הביקסלר ילמד אותך להיות באוויר אבל יקנה הרגלי טיסה רעים שיקח הרבה זמן להיפטר מהם. כמובן שאם כל מה שאתה רוצה זה להעלות לאוויר ולעשות שם שטויות אז עדיף ביקסלר , ואני מוכן לחתום שמי שילמד עם ביקסלר להטיס בבואו לנחיתה הראשונה ירסק עוד בהמראה כי הוא לא יודע לשמור טיסן בציר מסלול, וכמובן שהוא ירסק בנחיתה מכיוון שהוא לא יודע את המשמעות להציף ומה קורה שמזדקרים ומהי המהירות המתאימה שבה נוחתים.

ידידי היקר, אף מילה מכאן אינה נכונה
לא לגבי הנסיון שלי, ולא לגבי המשמעויות של הדברים האחרים.

אני לא מתווכח על טעם אישי, אבל עם הדרכה נכונה (ולא כל הדרכה שהיא) ניתן ללמוד עם ביקסלר כל מה שציינת כאן למעט המראת גלגלים (שזה אחד הדברים הפשוטים ביותר), ומי שילמד נכון עם ביקסלר,גם ידע להטיס וגם (אם יבחר בזה) יוכל לנחות עם כל טיסן גלגלים.

ושוב, אני לא חולק על טעם אישי ועל העדפות, אבל כל נושא טיסני הגלגלים זה חלקיק בכל עולם הטיסנאות, ולטעמי האישי חלק הכי פחות מעניין ודורש הכי פחות יכולת . הטיסנאות המתקדמת על פי דעתי נראית אחרת לגמרי, שם מטיסים DLG, F5J , הוטליינרים ועוד הרבה הרבה דברים טובים ומתקדמים, הדורשים יכולת והבנה ברמה שונה לגמרי מ"טיסנאות הגלגלים" הפשוטה.

סיימתי כאן את השתתפותי בפוסט הזה, נראה שכולם יתעקשו ממילא להחזיק בדעתם :)

אבל אומר לסיום את המובן מאליו: אני שמח שיש לי חברים שנשארים חברים גם כשהדעות שונות ויש חילוקי דעות מקצועיים, זה לא דבר מובן מאליו ועל זה אני בהחלט מודה

אייל שפירא
07-06-2012, 19:47:01
אני התחלתי עם AXN (הגירסה הקודמת של הביקסלר) לבד, ועם הרבה ביטחון עצמי (וכמויות אבסורדיות של דבק).
לא למדתי פאקינג כלום בריבוע, ואחרי כל ביקור בשטח הטיסן היה צריך הדבקות וחיזוקים (ושיחזורים של פרנקינשטיין).

אחרי שנמאס לי להרגיש שאני נלחם בעצמי לקחתי מדריך וקניתי אפרנטיס ושלט טוב. הטיסן לבד עלה בזמנו 1500 שקל, אולי היום הוא עולה פחות (רק הטיסן, לא כולל השלט, הסוללה והמטען שמגיעים בערכה השלמה).
לקח לי כמה שבועות להיפטר מההרגלים האיומים שהקנה לי הAXN ולהתחיל להבין בהטסה.

ההבדל בין להתחיל עם ביקסלר או עם טריינר עם גלגלים הוא שאחרי שתלמד עם טריינר תוכל להטיס ביקסלר לבד, אבל אחרי שתלמד על ביקסלר לא תוכל להמריא ולנחות על מסלול בעצמך בלי נזקים.

אני ממליץ לך לחפש טיסן עם כנף עילית ברוחב של מטר וחצי פלוס מינוס ועם גלגל אף ולקנות שלט איכותי שימשיך איתך הלאה (לגבי האורורה 9 - אין לו מקלטים זולים סיניים עדיין, רק מקוריים שעולים מינימום 40$).
ויותר מהכל אני ממליץ לך לא להתרגש מהמלחמה כאן, לכל אחד יש נסיון שונה ודעות שונות בעקבות זה, והדבר הכי חשוב שאתה יכול לעשות זה להגיע לפני הכל לשטח הטסה ולראות בעצמך מה קורה שם.

חוצמזה שתמיד מומלץ לקרוא את זה: http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?42173-%E4%EE%E3%F8%E9%EA-%E4%EE%F7%E5%F6%F8-%EC%E8%E9%F1%F0%E0%E9-%E4%EE%FA%E7%E9%EC

yuval-the-pilot
07-06-2012, 21:13:05
אני התחלתי עם AXN (הגירסה הקודמת של הביקסלר) לבד, ועם הרבה ביטחון עצמי (וכמויות אבסורדיות של דבק).
לא למדתי פאקינג כלום בריבוע, ואחרי כל ביקור בשטח הטיסן היה צריך הדבקות וחיזוקים (ושיחזורים של פרנקינשטיין).

אחרי שנמאס לי להרגיש שאני נלחם בעצמי לקחתי מדריך וקניתי אפרנטיס ושלט טוב. הטיסן לבד עלה בזמנו 1500 שקל, אולי היום הוא עולה פחות (רק הטיסן, לא כולל השלט, הסוללה והמטען שמגיעים בערכה השלמה).
לקח לי כמה שבועות להיפטר מההרגלים האיומים שהקנה לי הAXN ולהתחיל להבין בהטסה.

ההבדל בין להתחיל עם ביקסלר או עם טריינר עם גלגלים הוא שאחרי שתלמד עם טריינר תוכל להטיס ביקסלר לבד, אבל אחרי שתלמד על ביקסלר לא תוכל להמריא ולנחות על מסלול בעצמך בלי נזקים.

אני ממליץ לך לחפש טיסן עם כנף עילית ברוחב של מטר וחצי פלוס מינוס ועם גלגל אף ולקנות שלט איכותי שימשיך איתך הלאה (לגבי האורורה 9 - אין לו מקלטים זולים סיניים עדיין, רק מקוריים שעולים מינימום 40$).
ויותר מהכל אני ממליץ לך לא להתרגש מהמלחמה כאן, לכל אחד יש נסיון שונה ודעות שונות בעקבות זה, והדבר הכי חשוב שאתה יכול לעשות זה להגיע לפני הכל לשטח הטסה ולראות בעצמך מה קורה שם.

חוצמזה שתמיד מומלץ לקרוא את זה: http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?42173-%E4%EE%E3%F8%E9%EA-%E4%EE%F7%E5%F6%F8-%EC%E8%E9%F1%F0%E0%E9-%E4%EE%FA%E7%E9%EC

כמה שזה נכון!

Boogle
07-06-2012, 21:59:04
אני דווקא חשבתי שהחוט בביקסלר זה בשביל לתפוס אותו מהאויר עם חכה:p

בסוף לא הבנתי מה זה "מטוס אמיתי" ובמה טיסן רדיו כלשהו שונה ממנו.

אני חושב שאלך לטכניון לדרוש את שכר הלימוד שלי חזרה, שם אמרו לי שכל גוף הנע באויר ומייצר עילוי הוא כלי טייס = מטוס.....

edgarfov
07-06-2012, 22:24:12
תן לי מנוע מספיק חזק , אני אטוס עם דלת של אסם.
וואו, אמרתי את זה פעם למישהו אבל ממש מזמן

דויד רג'ואן
09-06-2012, 13:00:56
איך שני הטיסנים האלה למתחילים? מי עדיף? אפשר לקבל סטאפ שמתאים להם בבקשה?

אייל שפירא
09-06-2012, 13:03:48
מדובר על טיסנים שונים מאוד זה מזה, במחיר שונה ובצרכים שונים מבחינת סט אפ (ששוב - עולים אחרת זה מזה)

ולשאלתך הראשונה - לשניהם יש גלגל זנב ולכן הם לא אידיאלים למתחילים.
מבחינת ההתנהגות שלהם באויר - הם נהדרים ומאוד מהנים.

דויד רג'ואן
09-06-2012, 13:10:06
אז אם הם לא מתאימים למתחיל מה המלצתך בשבילי לטיסן ראשון?

אייל שפירא
09-06-2012, 13:40:24
ממליץ שתבחר מדריך ושהוא יעזור לך אחד על אחד לבחור טיסן, שלט וציוד נלווה.

wind556
09-06-2012, 15:06:14
אתה מתחיל להצחיק....
כבר שאלת את זה מליון פעם וקיבלת מליון תשובות, גם כאן, גם בפרטי וגם בטלפון
מה נשאר עוד שלא נאמר לך?

דויד רג'ואן
09-06-2012, 16:09:35
*************** כן אה אני לא החלטי..... זהו החלטתי סופית אני לוקח אץ הביקסלר עם הסטאפ של עודד

guyst
09-06-2012, 16:26:41
בבקשה לא לפתוח מספר שירשורים באותו נושא.

pomerus
09-06-2012, 17:38:24
*************** כן אה אני לא החלטי..... זהו החלטתי סופית אני לוקח אץ הביקסלר עם הסטאפ של עודד

מזל טוב ותתחדש :)

דויד רג'ואן
10-06-2012, 07:40:34
תודה לכולם על העזרה !! :)