PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה של מתחיל - קונקטורים

Elihai Simenhouse
14-06-2012, 13:32:22
שלום לפורום המצויין הזה.

עברתי על רבות מההודעות והמדריכים ולא ממש מצאתי תשובה.

בתמונה רואים את הטיסן והאלקטרוניקה שקניתי בהובי קינג. המחירים כל כך נמוכים יחסית שלקחתי טיסנצ'יק חשמלי חמוד להתאמן בין לבין החיים. התרסקות שלו תכאב פחות מהתרסקות של הטריינר

מה לגבי חיבור של הבקר+סרווים+מנוע+סוללה?

יש שם איזה 5 קונקטורים שונים. מה אני אמור לעשות עכשיו? לבצע עוד משלוח של כל אחד מסוגי הקונקטורים? להלחים אחד לשני בלי קונקטור מסודר?
ולמה אי אפשר לעבוד עם סוג אחד?

מתנצל אם השאלה נראית לכם שטותית

ושאלה נוספת: ציר מנוע הטורניג'י שבתמונה (3 מ"מ קוטר לפי היצרן) רק "כמעט" מתלבש על הספינר והמדחף שסופק עם הטיסן. האם מקובל לרכוש מתאם גם לזה? או שההברגה דפוקה?

wind556
14-06-2012, 13:47:01
אתה כמובן חייב להצטייד בכל הקונקטורים שאתה זקוק להם
אבל אם זה לוחץ לך, אתה יכול לבוא אלי ואתן לך בהשאלה עד שתוציא הזמנה וכו'

shaharg
14-06-2012, 13:50:13
שמתי לב שאתה גר בצפון , אתה מוזמן לקפוץ אלי לקפה ואני אענה ואעזור בכל מה שאוכל ( יש לי מכל סוגי הקונקטורים שאתה צריך ... ) פשוט בכתב זה יקח הרבה יותר זמן ...

pomerus
14-06-2012, 14:50:03
אני במצב רוח כתיבתי, וזוכר שהסתבכתי בדיוק ככה בהתחלה, אז הנה תשובה - אולי יעזור למתחילים נוספים

מנוע לבקר מהירות - שלושה חוטים, החיבור המקובל נקרא bullet connector, והמידה המקובלת במנועים של טיסני "פארק" היא 3.5 מ"מ
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=68
זכר על חוטי המנוע, נקבה על חוטי הבקר. הסדר של חיבור החוטים לא משנה, רק שאם המנוע מסתובב "הפוך" (עם כיוון השעון כשמסתכלים מקדימה) פשוט מצליבים שני חוטים האחד עם השני

אחרי הלחמה, שמים shrink
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3832
ואם רוצים להשקיע קונים שלושה צבעים (אדום, שחור, צהוב)

הבקר מהירות מתחבר למקלט בעזרת חיבור סטנדרטי ש(כמעט כמעט) תמיד מגיע מורכב
שני חוטים נוספים מתחברים לסוללה, וכאן יש כמה וכמה חיבורים אפשריים.
סוללות "קטנות" מגיעות עם מחבר כמו שלך JST - מתאים בערך עד 6 אמפר
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9630
זכר לבקר המהירות, נקבה מורכבת על הסוללה

סוללות חזקות יותר - 3 תאים מעל 500 mah מגיעות מהוביקינג לרוב עם XT60
מאתרים אחרים זה משתנה - deans, bullet, EC2, HXT וכו
יש גם מתאמים שמחברים בין סוגי קונקטורים שונים, כמו זה למשל
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16530

כשקונים סוללה חשוב לראות עם איזה קונקטור היא מגיעה, כי הלחמת קונקטור בסוללה היא קצת יותר מורכבת (אם מקצרים בטעות נוצר ניצוץ מאוד מאוד חזק עם סכנה לשריפה לא נעימה)

הרבה אנשים "ננעלים" על סוג קונקטור מסויים לסוללות, וככה יכולים לשחק עם הסוללות ובקרי המהירות שברשותם בכמה טיסנים

umbo
14-06-2012, 15:43:20
שלום לפורום המצויין הזה.

עברתי על רבות מההודעות והמדריכים ולא ממש מצאתי תשובה.

בתמונה רואים את הטיסן והאלקטרוניקה שקניתי בהובי קינג. המחירים כל כך נמוכים יחסית שלקחתי טיסנצ'יק חשמלי חמוד להתאמן בין לבין החיים. התרסקות שלו תכאב פחות מהתרסקות של הטריינר

מה לגבי חיבור של הבקר+סרווים+מנוע+סוללה?

יש שם איזה 5 קונקטורים שונים. מה אני אמור לעשות עכשיו? לבצע עוד משלוח של כל אחד מסוגי הקונקטורים? להלחים אחד לשני בלי קונקטור מסודר?
ולמה אי אפשר לעבוד עם סוג אחד?

מתנצל אם השאלה נראית לכם שטותית

בטיסן יש סוגים שונים של קונקטורים שמיועדים לזרמים שונים, לשימושים שונים ולא פחות חשוב - מונעים ממך להתבלבל בינהם !!!
לא רצוי להלחים את הרכיבים ישירות זה לזה כי לפעמים יש צורך בפירוק וזה מאוד מסבך את הענין (למשל פרוק הסוללה לצורך טעינה, או פרוק חלק מחיבורי המנוע אם אתה רוצה לשנות את כוון הסיבוב שלו).
חשוב גם כוון של הפלגים התואמים. לדוגמה, לפלג המתח של הסוללה משתמשים בנקבה של הצמד וגם לבקר מחברים שלושה פלגים נקביים שתואמים את אילו של המנוע (פלגים נקבה לא מתקצרים "בטעות").
מצורפת תמונה עם הסבר מה מתחבר למה.

Elihai Simenhouse
14-06-2012, 16:46:57
מה זה? רגע אחד סובבתי את הראש וכבר קופצים עליי לעזרה?
אתם לא נורמליים. בהיבט החיובי ביותר שיכול להיות .....

תודה רבה לכל המגיבים. שחר, שלחתי לך בפרטי.

הבנתי את העקרון לגבי הקונקטורים. מה לגבי הציר של המנוע? אני צריך מתאם כנראה?
אליחי

pomerus
14-06-2012, 20:13:36
"מה לגבי הציר של המנוע? אני צריך מתאם כנראה?"
דבר ראשון, יכול להיות שציר המנוע הוא 3.175 ולא 3 מ"מ. תבדוק בנתוני המנוע.

אכן יש "מתאמי פרופ" לפי גדלים של ציר המנוע, שמולבשים ומחזיקים חזק את הציר, ואליהם מחברים את הפרופ

אם כבר יש לך מתאם פרופ שהגיע עם הטיסן, והוא קצת קטן מדי, יש אפשרות לקדוח אותו - עדיף מישהו עם כלים מתאימים ונסיון - הקדח חייב להיות מאוד מדוייק

Elihai Simenhouse
16-06-2012, 11:28:21
סוף הסיפור:

הגעתי ב 6:00 בבוקר יום שבת למנחת כפר גלים. כל מי שהיה במנחת ושחר המאסטרו בראשם, לקחו ממני את הטיסן ולא החזירו עד שהכל היה מחובר ומובן. כולל הפצרות שלהם שיגיעו עד אליי להלחים ולחבר ולתת ציוד ללא תמורה.

תודה רבה לשחר ויאיר וצדוק ואילן ויעקב וכל האנשים הנפלאים שעושים את התחביב הזה כל כך ידידותי למתחיל כמוני.

ניפגש בשבת הבאה בשעה משוגעת כלשהי

yuval-the-pilot
16-06-2012, 11:34:29
הקיר של הבננות לא מפריעה?

pomerus
16-06-2012, 20:40:05
יופי !!!
ברוך הבא. מאחל לך שתוך זמן לא ארוך תתחיל גם אתה לקבל חדשים לתחום :)

סוף הסיפור:

הגעתי ב 6:00 בבוקר יום שבת למנחת כפר גלים. כל מי שהיה במנחת ושחר המאסטרו בראשם, לקחו ממני את הטיסן ולא החזירו עד שהכל היה מחובר ומובן. כולל הפצרות שלהם שיגיעו עד אליי להלחים ולחבר ולתת ציוד ללא תמורה.

תודה רבה לשחר ויאיר וצדוק ואילן ויעקב וכל האנשים הנפלאים שעושים את התחביב הזה כל כך ידידותי למתחיל כמוני.

ניפגש בשבת הבאה בשעה משוגעת כלשהי