PDA

צפייה בגרסה מלאה : Pull/Spring בVTAIL?

Humbletoo
15-06-2012, 16:21:17
באומגה 1.5 שלי יש תצורת וי טייל, עם מערכת פוש פול של פיאנו וייר. יש הרבה חופש במערכת הזאת ולכן חשבתי לפתור את זה בעזרת הטכניקה של קפיץ ומתיחה בצד השני.
העיניין הוא שמדובר בוי טייל ולכן יכול להיווצר מצב תיאורטית שבו על צד אחד של הוי טייל מופעל כוח גדול יותר מהצד השני(קפיץ מתכווץ) ויכול לגרום לפניה כולשהי. האם בכול זאת זה מתאים? ואם כן, אז באיזה צד הקפיץ? חשבתי על הקפיץ בצד של הDOWN כדי להתגבר על הבעיה שבה במהירות גבוהה הקפיץ לא יספק מספיק כוח נגדי.
מה דעתכם?

roydor
15-06-2012, 19:50:27
לא רואה סיבה למה לא ניתן יהיה להתקין מערכת חוט-קפיץ טובה באומגה שלך.
במידה ותקפיד לעשות את המערכת סימטרית אין סיבה שלא יעמוד טוב:
1. תקפיד לקופף קפיץ מחומר איכותי (נירוסטה 0.4 - 0.5 מ"מ), באותו אורך ולאותן זוויות.
2. תקפיד שזרועות הסרוו באורכים וזוויות אפס דומים ככל האפשר, סימטריה חשובה כדי למנוע בעיות בהמשך לא את כל בעיות האסימטריה ניתן לפתור באמצעות מיקסים בשלט (נכון גם למאזנות ומדפים).
3. תוודא שאורך הזרוע בהגה (ההורן) זהה לשני ההגאים
4. וודא שהצירים בעלי גמישות/קשיחות דומה ותנועה דומה ללא "תקיעות" או מגבלות שונות באופן משמעותי וברור בין ההגאים.

דרך אגב, מערכות פוש-פול לרב סובלות מחופשים עקב בעיות תמיכה. ייתכן ואתה יכול להדביק את הצינורית המובילה את הפיאנו וייר לגוף קרוב יותר לקצוות ולהקטין את החופשים באופן משמעותי.
כדאי לבדוק אם אין היפרדות של הצינורית לאורך הגוף, דבר שמכניס גם כן חופשים

בהצלחה

Up&Away
17-06-2012, 07:56:00
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1662082&highlight=pull

roydor
17-06-2012, 12:42:15
תמונות ומידע תוכל למצוא גם בשרשורים הבאים:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?34562-FW5-Flow
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?49422-בניית-AKCENT-2

Humbletoo
19-06-2012, 20:45:56
תודה רבה לכם על העזרה
רועי, לא כולכך הבנתי למה האורך של החוטים צריך ליהיות שווה? דיליי בין הגה אחד לשני? זה נראה לי ממש זניח לא?
עדיין לא נכנסתי ללינקים שפרסמתם, אבל היכן כדאי למקם את הקפיץ?בפול או בדאון?
שוב תודה!

roydor
19-06-2012, 21:52:38
לא רשמתי שום דבר על אורך החוטים, מן הסתם, אם התקנת את הסרוואים אחד אחרי השני אז אורך החוטים לא יהיה שווה.
אני חוזר:
1. תקפיד לקופף קפיץ מחומר איכותי (נירוסטה 0.4 - 0.5 מ"מ), באותו אורך ולאותן זוויות. - במידה ואורכי הקפיץ לא יהיו שווים, קבוע הקפיץ יהיה שונה והתנועה עשויה לא להיות סימטרית בקצוות (איפה שהקפיץ אחד רך יותר או קשה יותר מהשני) זאת מכיוון שאורך קפיץ הפיתול משפיע באופן ישיר על כוחו.
2. תקפיד שזרועות הסרוו באורכים וזוויות אפס יהיו דומים ככל האפשר, סימטריה חשובה כדי למנוע בעיות בהמשך לא את כל בעיות האסימטריה ניתן לפתור באמצעות מיקסים בשלט (נכון גם למאזנות ומדפים). - הסימטריה חשובה ביותר שכן התנועה המעגלית של ראש הסרוו מתורגמת לתנועה קווית של החוט. לכן, במידה וראשי הסרוו לא סימטרים במצב אפס של ההגאים, תקבל תנועה קווית שונה (חוט) לאותה תנועה זוויתית (סרוו) מה שיגרור הבדל בתנועה של ההגאים, האחד יחסית לשני.
3. תוודא שאורך הזרוע בהגה (ההורן) זהה לשני ההגאים - כמו בראשי הסרוו רק הפעם ממיר תנועה קווית של החוט לתנועה זוויתית של ההגה.
4. וודא שהצירים בעלי גמישות/קשיחות דומה ותנועה דומה ללא "תקיעות" או מגבלות שונות באופן משמעותי וברור בין ההגאים. - עשוי להשפיע על קצוות התנועה ולהוות "תוספת" לקפיץ

את הקפיץ הייתי ממקם כך שניתן להשחיל את החוטים בגוף בצורה נוחה, כנראה שזה יוצא שהחוט מושך מטה וקפיץ מעלה.
עניין של אסטטיקה

Humbletoo
20-06-2012, 00:45:39
הזכרת סימטריה אז חשבתי שאורכי החוטים גם נכנסים לשיקול
תודה רבה על העזרה.

Humbletoo
20-06-2012, 12:13:11
שאלה אחרונה רועי, האם יש יתרון כולשהו לקפיץ פיתול? האם ניתן להשתמש בקפיץ משיכה במקום?

eitan-ro
20-06-2012, 16:14:24
בעיקר אסטטיקה

Liav
20-06-2012, 17:22:01
אפשר גם להשתמש בגומיית שיניים של אורטודנט.
ראיתי הוטליינר שטס ככה...
אם אתה מכיר מישהו עם גשר בשיניים, תגיד לו בביקור הבא אצל האורטודנט להביא חבילת גומיות :D
(או מקסימום שיפרק שתי גומיות מהגשר :p)

roydor
20-06-2012, 22:17:49
קפיץ פיתול מוסתר בתוך החריץ בין ההגה למייצב, הוא לא מוסיף גרר ויוצא נקי ויפה.
קפיץ חיצוני הוא גס, בולט, ולא שייך. הוא מוסיף גרר ולכן אני נמנע מלהשתמש בו.
קפיץ פיתול הוא גם לא יותר מסובך להתקנה ולכן אני לא רואה כל סיבה למה לא להעדיף אותו.

Humbletoo
21-06-2012, 20:15:33
טוב, אני מקווה שהקפיץ פיתול יספק את הכוח הדרוש

roydor
21-06-2012, 22:05:55
כוח הפיתול הוא פונקציה של עובי הקפיץ ואורכו.
אני משתמש בנירוסטה 0.4 מ"מ, מקופפת לצורת האות "ח", מפותלת 180 מעלות עד לקבלת האות "Z" כאשר אורך הקפיץ עצמו (לא כולל את "הרגליים") הוא כ- 35 עד 40 מ"מ (הקפיץ רוצה כל הזמן לקפל את ההגה עד ל-180 מעלות)
במידה ונראה לך חלש, נסה לבנות קפיץ זהה מנירוסטה 0.5.
במידה וקפיץ מנירוסטה 0.5 מ"מ יוצא קשה מדי (לשימושים שלי הוא קשה מדי) אז תאריך את הקפיץ ב-20 מ"מ ונסה שוב, יהיה לך קפיץ בעל קשיחות ביניים מול הקפיץ המקורי שלי והקפיץ מהעובי הגדול יותר.
את הרגל של הקפיץ שנכנסת לתוך ההגה תמקם בסמוך להורן על מנת שהכוח יעבור ישירות להורן ולא דרך ההגה הדק (אחרת עלול להתפתל). את הרגל השנייה תשחיל לתוך המיצב בהמשכו, הוא גדול יותר מההגה ולכן פחות צפוי להתפתל.
במידה וההגאים מקל קר, תדביק צינורית קטנה לתוך ההגה עם אפוקסי 5 דקות במקום בו מתחבר הקפיץ, הצינורית מונעת מהקפיץ לחתוך את ההגה.

רועי

Humbletoo
24-06-2012, 16:18:49
תודה על הטיפים!:)