PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלדה או קלקר

rossg1
16-06-2012, 09:15:33
:confused:שאלה למביני דבר אני מתלבט איזה טיסן לקחת בלזה או קלקר???מה אתם אומרים

yuval-the-pilot
16-06-2012, 09:41:09
אני עוד לא מכיר בלדה אבל בלזה זה חומר מאוד איכותי, בדרך כלל טיסני הבלזה יהיו הרבה יותר צפויים
ומדוייקם אבל פחות עמידים לריסוקים ונחיתות לא טובות.
הקלקרים זה בדיוק ההפך מהבלזה, מאוד עמידים אבל פחות מדוייקים ולרוב פחות צפויים.

לגבי איזה טיסן-
זה תלוי איזה סגנון טיסה אתה מחפש ואיפה אתה מתכוון להטיס אותו.

alon-zil
16-06-2012, 09:41:12
דבר ראשון אומרים בלזה עכשיו לעיניין היותר מעניין עם אתה חדש בתחום של הטסת טיסנים אני חושב שכדי לך לקחת טיסן מקלקר עדיף מסוג epo משום אם תקרה לך בטעות התרסקות יהיה לך קל יותר לתקן קלקר מאשר בלזה

wind556
16-06-2012, 12:05:26
ידידי היקר, זו לא שאלה ממוקדת
לפני הכל אתה צריך לדעת איזה סגנון טיסה אתה רוצה ולא איזה חומר לטיסן
אחרי שתדע מהו הסגנון הנדרש, עליך לדעת לאיזו רמת הטסה הטיסן נועד
וכמובן שעליך לאפיין תקציב
רק אחרי כל זה תבחר את הטיסן שעונה על הדרישות, ולא לפי סוג החומר אלא לפי ההתאמה לדרישות ההטסה שלך.
אם אתה מתקשה לאפיין, אתה מכיר את הטלפון והכתובת...

rossg1
16-06-2012, 12:40:41
תודה רבה לך עודד בהחלט אני מכיר אותך ואת הכתובת שלך
אני שאלתי שאלה מכוון שאני לא יודע איזה חומר יותר טוב לטיסנים!!!
ולחוכמולוגים אני יודע שזה בלזה ולא בלדה
סוג טיסן שאני רוצה הוא מהירות, אקרובטיקה ויציבות בטיסה ודיוק
תודה רבה;);)

umbo
16-06-2012, 12:59:59
תודה רבה לך עודד בהחלט אני מכיר אותך ואת הכתובת שלך
אני שאלתי שאלה מכוון שאני לא יודע איזה חומר יותר טוב לטיסנים!!!
ולחוכמולוגים אני יודע שזה בלזה ולא בלדה
סוג טיסן שאני רוצה הוא מהירות, אקרובטיקה ויציבות בטיסה ודיוק
תודה רבה;);)

אם כולם חוכמולוגים, תשתדל לפחות לקרוא את מה שכתבת לפני שאתה לוחץ על "שליחת תגובה" ועושה לעצמך פדיחות.
פעמיים כתבת בלדה - אז זה לא בדיוק שגיאת הקלדה חד פעמית ובנוסף גם במילה מתלבט לא כל כך יצא לך....
מצטער..... הרמת כדור להנחתה.....

rossg1
16-06-2012, 13:26:26
אתה גם חכם מאוד אני מבין!!!
כאשר אני כותב דרך טלפון סלולרי אז יש אפשרות שטועים בכתיב!!!לך זה לא קורה?:confused::confused:

wind556
16-06-2012, 14:36:26
יש לי רעיון איזה טיסן יתאים לך
דבר איתי ואשתף אותך

דויד רג'ואן
16-06-2012, 14:40:24
אם אתה מתחיל אל תקח בלזה.... זה שביר הרבה יותר מכל המוקצפים למינהם וקשה לתקן אחרי ריסוק...

yuval-the-pilot
16-06-2012, 15:19:04
אם אתה מתחיל אל תקח בלזה.... זה שביר הרבה יותר מכל המוקצפים למינהם וקשה לתקן אחרי ריסוק...
אבל טס פי 1000 יותר טוב

adibenbasat
16-06-2012, 17:20:16
אין לי מושג אם אתה מתחיל בטיסנים או שיש לך ניסיון בהטסת טיסנים כבר, לפי תמונת הפרופיל שלך אני מבין שאתה מסוקאי,
בכול מקרה לעניין, בגדול טיסני בלזה יותר איכותיים מ"טיסני קלקר" ("מוקצפים") בכול פרמטר, גם הרבה יותר מהנים לדעתי ורמת הגימור שלהם הם גבוהה יותר,
או צבע או ציפוי שנראה הרבה יותר אסטטי מקלקר צבוע או מדבקות בשקל.
אבל כמו שנכתב מעלי.. הם דורשים יותר זמן וידע מקצועי בהרכבה, בתחזוקה ובטח בתיקונים מאשר טיסן מוקצף.
אם הכוונה לטיסן "בגאז'", ל"סגור חורים" מיד פעם.. אז עדיף מוקצף, אבל אם אתה מחפש טיסן שקצת יותר מזכיר מטוס..:rolleyes: אז בלזה ללא ספק.

ולפעם הבאה, תן קצת יותר אינפורמציה עליך על מה אתה מחפש, כי כרגע אין לי מושג מה להמליץ לך..
עודד בטח יעזור לך ותמצעו ביחד את הטיסן המושלם בשבילך..:o

yuval-the-pilot
16-06-2012, 17:25:00
עם זה קשור לעודד אני מהמר על בז או נשר :p
לפותח השרשור-
לפי הדרישות שלך נראה שאתה מחפש טיסן F3A
מהבלזה יש כמה מאוד מומלצים אנגל, הליוס ועוד כמה...
מהקלקרים אני מכיר את הריינבואו שגם הוא מומלץ ועולה רק 50 דולר לפני משלוח.

ליעד דיין
16-06-2012, 18:27:32
לפי מה שכתבת אתה צריך לחפש טיסן בלזה. קלקר לא יכול להתקרב למה שטיסן בלזה עושה, קלקר גמיש ומקבל עיוותים.
קלקר לא יכול לעמוד בעומס שטיסן בלזה לא ממש מרגיש. רק חומרים מרוכבים יכולים לתת טיסן מוצלח יותר מטיסן דומה מבלזה.
גם בקשר לריסוקים לא צריך לדאוג יותר מידי, אם יש לך מדריך טוב כנראה שלא תרסק בתחילת הדרך. בהמשך הדרך זה לא חשוב, אם תתחיל עם קלקר אתה כבר תחליף אותו לטיסן בלזה.

dbrosh
16-06-2012, 19:25:18
לפי מה שכתבת אתה צריך לחפש טיסן בלזה. קלקר לא יכול להתקרב למה שטיסן בלזה עושה, קלקר גמיש ומקבל עיוותים.
קלקר לא יכול לעמוד בעומס שטיסן בלזה לא ממש מרגיש. רק חומרים מרוכבים יכולים לתת טיסן מוצלח יותר מטיסן דומה מבלזה.

מאיפה אתה יודע שקלקר לא עומד בעומס שבלזה לא מרגיש? כמה זמן אתה מטיס? אתה מכיר את טיסני ה-foam המתקדמים עד כדי שאתה ממליץ בכזה בטחון? בקיצור, מה אתה מטרחן?

saportas
16-06-2012, 19:54:14
אם היית שואל את השאלה הזו לפני 10 \ 15 שנים אז היו אומרים לך תחתוך את הכנף מקלקר תצפה את הכנף עם בלזה טוב זה לא רלוונטי.
אני לא חושב שסוג החומר קלקר או בלזה צריך להיות בעיה לרמת הטיסה שלך אם אתה מתחיל או ותיק אני יכול להמליץ לך מניסיון שלי שכל המוקצפים והדפרונים והקרטונים והפוליגלים זה בזבוז כסף וזמן וכמובן שיהיו הסטיגויות למה שכתבתי בסופו של דבר כולם מבינים את זה .
לסיכום התחביב הזה התחיל עם עץ בלזה ,ואני מציע לך לקנות רק בלזה .:) בהצלחה

dbrosh
16-06-2012, 20:03:18
תראה איזה בזבוז זה קלקר. אי אפשר לעשות איתו כלום.

http://www.youtube.com/watch?v=ecuU4qBG2GU

tomtabachnik
16-06-2012, 21:04:09
תראה איזה בזבוז זה קלקר. אי אפשר לעשות איתו כלום.

http://www.youtube.com/watch?v=ecuU4qBG2GU

מה הסרטון הזה קשור ? אפשר לראות פה מטיס שבטח יש לו וותק של 5 שנים לפחות ....
אולי ניסית להראות שהטיסן הוא טוב אבל יש לא מעט ביקורות שליליות בדיוק כמו כל דבר אחר בחיים.
למחבר המודעה - רובנו התחלנו עם בלזה ואני יכול להגיד בתור דור צעיר, שבלזה תמיד מראה ביצועים באוויר ומוכיח את עצמו
מוקצפים עוד מעט אלמד בנושא :)

טום

rossg1
16-06-2012, 21:17:04
ערב טוב ,קודם כול אני רוצה להודות לכל המשתתפים בדיון זה !!!
ברור לי שבלזה יותר עמיד ויותר איכותי ,וברור לי בהחלט שמוקצפים יותר קלים לתחזוקה, אבל כפיש שמתם לב הדעות הם לכן ולכן.
כל אחד מביע את חוות דעתו, ואף אחד לא מוכן לקבל חוות דעת שלא כול כך מתאימה לו!וזה חבל
שאלתי שאלה זו כדי לראות מה אנשים חושבים על חומרים אלו.
אבל בכול זות תודה רבה לכוווולם.
למדתי הרבה!!!!
:o:o:o:o:o:o