PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש.............מהר..............

האילתי
27-01-2009, 23:15:57
מחפש מאיפה לקנות מד מהירות לFUNJET
משעמם לנו באילת ויש לנו כבר 4-5 כלים א ב ל...........
רוצים לדעת את המהירות שלהם (אחרי מה שראינו בעין יהב בשבת)ליאור אתה תותח היה כייף לראות אותך ואת כווווווווווולם נהנים
כל קישור והמלצה יתקבלו בברכה
רוני

נאור
27-01-2009, 23:24:51
אולי זה
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6779

lior_bar_ami
28-01-2009, 00:18:18
אולי זה
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6779

המוצר שצירפת מודד מהירות אווירית (שתי צינורות פיטו שמודדים לחץ טוטאלי ולחץ סטטי וגזירה של הלחץ הדינאמי שנותן את המהירות האווירית), הבחורצ'יק מן הסתם רוצה לדעת כמה מהר הוא רואה את הטיסן טס, או במילים אחרות מה המהירות הקרקעית שלו/כמה מהר הטיסן שלו טס על הקרקע (לדוג' בהשוואה למכונית עוברת) - ולכן המוצר שתיארת אינו מתאים...

נאור
28-01-2009, 00:49:45
המוצר שצירפת מודד מהירות אווירית (שתי צינורות פיטו שמודדים לחץ טוטאלי ולחץ סטטי וגזירה של הלחץ הדינאמי שנותן את המהירות האווירית), הבחורצ'יק מן הסתם רוצה לדעת כמה מהר הוא רואה את הטיסן טס, או במילים אחרות מה המהירות הקרקעית שלו/כמה מהר הטיסן שלו טס על הקרקע (לדוג' בהשוואה למכונית עוברת) - ולכן המוצר שתיארת אינו מתאים...

אז מה זה אומר ?
שמהירות הרוח תשפיע על המדידה ?

יש גם כזה
http://www.radarguns.com/bushnell-radar-guns-101900.html

Nlackrif
28-01-2009, 05:02:58
אז מה זה אומר ?
שמהירות הרוח תשפיע על המדידה ?

יש גם כזה
http://www.radarguns.com/bushnell-radar-guns-101900.html

ברור!!

המהירות האווירית והקרקעית שונה, במידה ויש רוח...

לצורך הבנה, אם הוא יקח את הטיסן ויחזיק אותו ביד מול רוח אף המד מהירות יראה את מהירות הרוח, אפילו שהטיסן עומד במקום.

imac1
28-01-2009, 06:06:25
ראיתי רוני
אחרי שישבנו על זה ימים למצוא את המכשיר
הוא בשנייה בא לנו עם הקישור

רוני אני רוצה אחד כזה:D

lior_bar_ami
28-01-2009, 09:24:26
ברור!!

המהירות האווירית והקרקעית שונה, במידה ויש רוח...

לצורך הבנה, אם הוא יקח את הטיסן ויחזיק אותו ביד מול רוח אף המד מהירות יראה את מהירות הרוח, אפילו שהטיסן עומד במקום.

לא מדוייק...
תלוי גם גובה וטמפ' (צפיפות האוויר),
אבל בממש גדול הרוח זה הפקטור הכי גדול שישפיע על ההבדל בין ה IAS (מהירות אווירית) לבין ה GS (קרקעית).
הדרך הכי פשוטה ופרמיטיבית לבדוק מהירות קרקעית היא ע"י שני נק' רפרנס עם שני מודדים ושני סטופרים שנפתחים בדיוק באותו זמן כאשר הטיסן עובר מעל הנק' הראשונה ונסגרים כאשר הוא חוצה את הנק' השנייה (כל מודד נמצא בנק' אחרת).
לאחר מכן מבצעים מציוע של שתי המדידות ובחישוב קל של זמן ומרחק מוצאים את המהירות הקרקעית..
תהליך נחמד ומצחיק שכרוך בהרבה צעקות :D

ShaharBD
28-01-2009, 09:31:18
יש לי את הרדאר של BUSHNELL עובד מצויין.
רק עד 200 מייל לשעה...יכול להוות בעיה לאיזי, מעיין וליאור :D

שחר

leetal
28-01-2009, 09:48:00
המהירות של הרוח במקרה הזה(בלבד) היא זניחה -כי אם מהירות הרוח לדוגמה היא 5 קמ"ש והמהירות האוירית של הטיסן היא 150 קמ"ש(מהירות ממוצעת לפאנג'ט) אז טעות תהיה של 3% -בהחלט טעות סבירה ועדיין נמצאת בטווח הטעות של שאר האמצעים למדידת מהירות.
עוד אפשרות לדייק יותר היא לטוס פעם עם כיוון הרוח ופעם נגד כיוון הרוח והמהירות הממוצעת היא המהירות הקרקעית.
או לבדוק עם מד רוח מה מהירות הרוח ולהוסיף או לחסר (תלויי בכיוון)

igalr
28-01-2009, 10:29:18
שתי שיטות נוספות אם כי התוצאות אינן מיידיות.
1) להקליט (וידאו או סאונד) ולנתח עם תוכנות ניתוח דופלר השונות.

2) לרכוש רכיב שנקרא GPS LOGGER מאפשר בין היתר לקבל מהירות בכל נקודה.

lior_bar_ami
28-01-2009, 17:30:33
המהירות של הרוח במקרה הזה(בלבד) היא זניחה -כי אם מהירות הרוח לדוגמה היא 5 קמ"ש והמהירות האוירית של הטיסן היא 150 קמ"ש(מהירות ממוצעת לפאנג'ט) אז טעות תהיה של 3% -בהחלט טעות סבירה ועדיין נמצאת בטווח הטעות של שאר האמצעים למדידת מהירות.
עוד אפשרות לדייק יותר היא לטוס פעם עם כיוון הרוח ופעם נגד כיוון הרוח והמהירות הממוצעת היא המהירות הקרקעית.
או לבדוק עם מד רוח מה מהירות הרוח ולהוסיף או לחסר (תלויי בכיוון)

מהירות רוח של 5 קמ"ש לא אופיינית לעונה, אולי 15 עד 30 יותר הגיוני (כמובן בקמ"שים) יתכנו גם משבים של יותר.
הבעייה עם שיטת המיצוע היא שאתה לוקח רק קריאה אחת (ולא מס' קריאות ע"מ לקבל סטייה מינימאלית) והיא המקס' שהכלי הגיע, ללא התחשבות במשבים כמו כן ע"מ לקחת את הקריאה אתה צריך לנחות לרשום את התוצאה ולעלות שוב - עוד מרווח לאי דיוקים בחישוב...

נאור
28-01-2009, 17:43:25
מהירות רוח של 5 קמ"ש לא אופיינית לעונה, אולי 15 עד 30 יותר הגיוני (כמובן בקמ"שים) יתכנו גם משבים של יותר.
הבעייה עם שיטת המיצוע היא שאתה לוקח רק קריאה אחת (ולא מס' קריאות ע"מ לקבל סטייה מינימאלית) והיא המקס' שהכלי הגיע, ללא התחשבות במשבים כמו כן ע"מ לקחת את הקריאה אתה צריך לנחות לרשום את התוצאה ולעלות שוב - עוד מרווח לאי דיוקים בחישוב...

מי מטיס ברוח של 30 קמ"ש - 16 קשר

lior_bar_ami
28-01-2009, 17:46:57
אני ואפילו היום....
משבים של עד 15 קשרים באיזור פלמחים, עד שהעננות עברה אותנו ונהיה מז"א מדהים!

נאור
28-01-2009, 17:49:12
אני ואפילו היום....
משבים של עד 15 קשרים באיזור פלמחים, עד שהעננות עברה אותנו ונהיה מז"א מדהים!

אתה מדבר על מסוקים ?
ולא נראה לי שהיו היום רוחות של 15 קשר
אבל אולי בסופ"ש יהיו

lior_bar_ami
28-01-2009, 18:11:46
אתה מדבר על מסוקים ?
ולא נראה לי שהיו היום רוחות של 15 קשר
אבל אולי בסופ"ש יהיו

אכן מסוקים!
והיו גם היו...
סמוך על מישהו שבעברו היה גולש רוח ושייט ועדיין חוטא בקייט מידי פעם ומתעסק בתעופה 99% מהזמן שלו (לא רק טיסנים) שיודע להבחין במשבים של 15 קשרים... :mad:

נאור
28-01-2009, 18:52:08
אכן מסוקים!
והיו גם היו...
סמוך על מישהו שבעברו היה גולש רוח ושייט ועדיין חוטא בקייט מידי פעם ומתעסק בתעופה 99% מהזמן שלו (לא רק טיסנים) שיודע להבחין במשבים של 15 קשרים... :mad:

אז אתה יודע להרגיש את מהירות הרוח במדויק ?

אני עוצר בזה.

lior_bar_ami
28-01-2009, 19:12:51
אז אתה יודע להרגיש את מהירות הרוח במדויק ?

אני עוצר בזה.

יודע להעריך רוח, תתפלא הדבר אפשרי וברוב הפעמים אפילו קולע קרוב מאוד מאוד...
עידכון קטן ושיעור לחיים - חוסר יכולת של איש אחד (שלך) לא משליכה על יכולתו או חוסר יכולתו של האחר, חבל שאתה מזלזל ככה - עכשיו לא תקבל ממני הערכת רוח מדוייקת אם תרצה!
שיהיה לך ערב נעים,
ליאור

האילתי
28-01-2009, 21:31:29
תודה לכולם ראיתי והזמנתי את המכשירים!!

אפשר להפסיק את הוויכוח

עד היום לא הבנתי למה השאלות ששואלים תמיד גולשים לויכוחים

ושוב תודה לנאור על השירשור

MDreamer
28-01-2009, 21:42:08
ראיתי את השרשור רק כעשיו.. יש לי אחד כזה.
מומלץ בחום. בהצלחה עם המכס/משרד התקשורת/משטרת ישראל - תזדקק לזה.