PDA

צפייה בגרסה מלאה : המנועים של לידרסהובי גרועים!

ebay007
14-07-2012, 09:43:39
אז הטסתי היום את הפאן קאב בפעם השנייה, וכמה שניות אחרי ההמראה הפרופ עף לי. וחשבתי שזה בגלל שהקולט השתחרר.
אז אחרי שהצלחתי "להנחית" את הפאן קאב והנזק היחידי זה כן-נסע שנטלש, ראיתי שגם ציר המנוע שבור.
אז חיפשתי את הפרופ, ומצאתי אותו יחד עם הקולט וחתיכה מציר המנוע.
הטסה לפני זה היתה לי נתיחה לא כל כך מוצלחת ונשבר פרופ. יכול להיות שזה גרם לסדק בציר, אבל הוא צריך היה להישבר, לא להיות סדוק חלקית!!
וגם לא הרגשתי וויברציות אז יכול להיות שהוא לא היה סדוק.
ובשבר רואים שני קצת הבדל בכהות של החומר בין המרכז של הציר ומסביב, מה שכנראה אומר שהחיסום לא אחיד.
וגם המנוע שקניתי להליוס קצת נתקע בכמה פעמים הראשונות שסובבתי אותו.
בקיצור, לא ממליץ! :mad:

b1yossi
14-07-2012, 09:51:22
קשה עד בלתי אפשרי לזהות הבדלי חיסום ע"י צבע, הגיוני יותר שהסדק ישן ומה שאתה רואה זו תחילת של קורוזיה בהיקף הציר לעומת שבר חדש במרכזו.

ייתכן למרות שהדיר יותר, שהציר נגזר עקב מאמצי פיתול, מכה אולי ?, וזו הסיבה שלא הרגשת רעידות.

liorz055
14-07-2012, 10:38:50
אני משתמש במנוע 50-55 400kv והוא בסדר, בדרך כלל שאין מנוע במלאי בהוביסיטי אני הולך ומזמין מהם...

דויד רג'ואן
14-07-2012, 13:58:57
מזל שלא נרגם נזק רב...
בכל מקרה תודה על האזהרה...

eitanbin
14-07-2012, 15:36:16
אני מטיס את הפאן קאב שלי עם מנוע מלידרסהובי C3536-1100 המנוע חזק מאד ,
ונכון גם לי נשבר הציר מנוע בהתחלה לאחר נחיתות לא מוצלחות שהפרופ חוטף מכות קטנות ויום אחד באוויר כאילו ללא כל סיבה הציר נשבר, החלפתי ציר והמנוע עובד מצויין עד היום, לידיעתך הציר לא נשבר ככה סתם, זה בגלל מכות קטנות שהוא מקבל ,
איתן

Friman
15-07-2012, 06:40:54
יש לי גם מנוע 3536 1100kv מהסדרה של הEMP האדומים ולדעתי זה מנוע חבל על הזמן. גם אצלי היו בעיות עם הציר - הגיע עקום ויצר כבר בבדיקות על הקרקע רעידות ברמה כזו שסדק קטן שהיה לי מריסוק והודבק בדבק מהיר נפתח לי. יענו, ממש עקום. כשהבנתי מאיפה הרעידות (מנוע חדש, מי בכלל חושב שהגיע עם ציר עקום) מיתקנתי הפוך עם הציר המתאים שמקבלים איתו - ומאז, דבש. הפאן קאב ממריא מהמקום, מטפס אנכית כמו רקטה בשיחרור מהיד עם פרופ 11x5.5 וגם עם 10x5.5 מטפס אנכית יפה. עכשיו אני עם 9x5.5 כי השתפשפו כל הפרופים אז שייפתי בקצוות שיהיה פרופ כלשהו להטיס - וגם עם הפרופ הקטן מדי הזה המנוע מחזיק את הטיסן יציב בריחוף. ככה שהמנוע עצמו ממש לא גרוע, הוא מצויין. הצירים גרועים.

Gil Friman

שישי בבוקר באנדרטה
-------------------------------
T-rex 500E 3GX
T-rex 600esp
Multiplex FunCub
Hitec Aurora 9

guyst
15-07-2012, 15:44:42
שבירת צירים בפאן קאב זו תופעה ידועה, לדעתי בגלל גמישות כן הנסע. ראיתי הרבה מנועי טורניגי ואחרים שנשברו גם הם

Boogle
17-07-2012, 22:52:53
יש פתרון לצירים שבורים בפאן קאב והתקנה מנוע כפי הנדרש.
יש להזמין ציר חלופי (RCTIMER יש להם) של מנוע במידת אורך אחת קצרה ממידת האורך של המנוע- למשל למנוע 3536 יש להזמין ציר של מנוע 3530.
לפרק את הציר הישן ולהרכיב את החדש.
היות והוא קצר יותר , לא להרכיב את טבעת הסגר (CIRCLIP) אלא להשתמש בקולט כמעצור של הציר. למעשה צריך שהקולט יגיע עד המיסב הקדמי.
אם משתמשים בתושבת האלומיניום , יתכן שצריך יהיה ליטוש קל בקדח יציאת הציר כדי שהקולט לא יתחכך.

ומרגע זה, לא משנה כמה תחבטו את האף בקרקע, הציר לא ישבר.

בהצלחה
(אין לי כח לחפש אבל נדמה לי שגם את זה כתבתי כבר פעם...)

אגב, בעניין החיסום, כשמחסמים פלדה לקושי גבוה , בד"כ מעל 50 RC, יש צורך לבצע שחרור לפריכות מימן. אם זה לא מבוצע כהלכה, כל מכה קטנה גורמת לשבר "דמוי זכוכית".

מאידך סביר שהציר שלך לא היה מחוסם כלל (מי יחסם בסין, השתגעת??) פשוט החריץ של טבעת הסגר הוא סדק התחלתי בחומר, תוסיף לזה זריקה עקב כיפוף הציר בחבטה וקיבלת התחלה של שבר התעייפות.
הפרשי גוון ותוואי שטח במשטח השבר מעידים על התעייפות שגדלה ותמה בעומס יתר.