PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה הזנה נפרדת של מנוע וסרוו

Ice00
15-07-2012, 17:52:07
שלום !

האם כדאי בטיסן FPV לבצע שינוי הזנת מתח למנוע בנפרד ולסרוו בנפרד ע"י 2 סוללות או שיש דרך אחרת לחסוך בסוללה ?

הדבר גם טוב לגיבוי .

tomer_inbar
15-07-2012, 18:14:44
אין צורך בכך.
בבקרי מהירות קיימת אופציה שנקראת Cutoff; כשהבקר מרגיש שסך כל התאים מגיע למתח נמוך מאוד (עפ"י מספר התאים) הבקר מחליש וסוגר את המנוע אוטומטית כיוון שהוא צורך החשמל הגדול ביותר. זאת על מנת לאפשר לדאות את הטיסן בבטחה אל הקרקע.

dodli
15-07-2012, 19:43:05
תומר צודק אולם ....
בטיסני החשמל הגדולים שלי אני נוהג להזין מתח למקלט דרך UBEC נפרד מסיבה אחת והיא שלא פעם ולא פעמיים בקרי מהירות נשרפו מסיבות שונות ומגוונות כמובן שאם אתה בודק על הקרקע את הזרם שמושך המנוע ואם הוא במגבלות הבקר אז לבקר לא אמור לקרות כלום
אבל רוב המטיסים היום מטיסים עם ציוד סיני שהוא אמין יחסית למחיר שלו אך עדיין ישנם בעיות לפעמים והסיכוי שUBEC המספק זרם יחסית נמוך לסרוואים ישרף קטן בהרבה מהסיכוי שהבקר ישרף וכך אם קרה ונשרף הבקר באויר יש עדיין שליטה על ההגאים בניגוד למצב שהו גם המקלט מוזן מהבקר ואז במקרה של כשל של הבקר אין שליטה על כלום ואפשר רק לראות איך הטיסן צולל לרצפה
חיבור 2 סוללות נפרדות נראה לי באמת מיותר כמו שציין תומר אלה אם כן אתה מטיס FPV והמנוע מכניס לך רעשים על ה DC של הסוללה
כמו כן חשוב לציין שאם אתה בוחר לחבר למקלט הזנת מתח נפרדת דרך UBEC ולא דרך הבקר של המנוע חובה לנתק את החוט האדום (+) שמגיע מהבקר למקלט וכך בעצם לבטל את הזנת המתח מהבקר למקלט במקרה שלא תעשה זאת ותחבר גם בקר וגם UBEC אחד מהם ישרף