PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה SkyFun - תושבת המנוע נשברה בהמראה

yaniv320
21-07-2012, 20:00:27
שלום,
היום בצעתי טיסת מבחן לטיסן מסוג SkyFun Jet שקניתי בתצורה של Kit.
על הטיסן הורכב מנוע (Turnigy 2836(2350kv, במהלך ההמראה בגובה של 10 מטר לערך שמתי לב שהמנוע מתנתק מהטיסן ומתעופך לו באויר, מיד סגרתי מנוע ובצעתי נחיתה.
על הקרקע הבחנתי שנשברה תושבת המנוע(טבעת המתכת שמחזיקה את המנוע) ולחלק האחורי של הטיסן נגרם נזק רב.
בבדיקות לפני ההמראה לא נתגלתה כל בעיה גם כאשר פתחתי מצערת מלאה למשך כמה שניות(ההמראה בוצעה עם קצת יותר מחצי מצערת).
האם מישהו נתקל בבעיה דומה? האם למנוע הנ"ל נדרש היה להרכיב תושבת חזקה יותר?
אשמח לתגובות.

אננס
21-07-2012, 21:33:26
פעם מזמן היה לי skyfun עם מנוע בדיוק כזה, פורפ' 6X4 סוללת 3 תאים הזרם היה מגיע ל 35 אמפר שזה כמעט 400 וואט.
הטסתי עם התושבת המקורית במצערת מלאה די הרבה ולא היה כשל בתושבת.

מה שכן אני זוכר שהברגים שמחזקים את התושבת אם סוגרים אותם חזק הם נוגעים במנוע, בתמונה השניה רואים פסים על המנוע, יכול להיות שהוא נגע בברגים?
דבר נוסף, פרופ' לא מאוזן או ציר מנוע קצת עקום יכול לייצר רעידות, רק אני לא בטוח שזה יכול לגרום לציר מנוע להישבר.

בסה"כ הטיסן עמיד מאוד וגם לאחר הרבה התרסקויות והרבה דבק חם הוא טס מעולה..
בהצלחה בהדבקות.

MRDATA
22-07-2012, 10:52:57
היה לי SKYFUN והוא סיפק שעות של כיף עד שהפך לגוש דבק חם מרוב תיקונים :D

גם לי באחת הנחיתות הפחות מוצלחות נשברה התושבת, שלדעתי צריך להחליפה כבר בהתחלה כי התכנון שלה לקוי.

אני השתמשתי בזאת במקום בהצלחה רבה:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9082__Alloy_Gas_to_E_Conversion_Mount_43_42mm_.h tml

רונן

yaniv320
22-07-2012, 20:21:16
המנוע מורכב די קרוב לתושבת, כנראה שברעידת באוויר המנוע אכן שפשף את התושבת ומהלחץ היא נשברה.
החלק האחורי של הטיסן ניזוק, פניתי להוביקינג, ממתין לתגובה שלהם.
דרך אגב, האם ניתן לבצע מילוי של קלקר בחור שנפער בטיסן?