PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה DX7 FLAPERON

hatul
22-07-2012, 15:00:07
שלום לכולם,
יש לי טיסן קינקט 800 מהסיני עם 2 סרוואים על הכנף הראשית AILERON , כדי שה- AILERON יעבוד עשיתי היפוך לערוץ AILERON
עכשיו אני מנסה להשתמש ב FLAP לנחיתה (כמדפים) אבל כל סרוו זז לכיוון אחר במקום לאותו כיוון.
ראיתי שיש פתרון עם ביטול ה FLAPERON והגדרת מיקסים חדשה, יש פתרון פשוט יותר ?

תודה

עמוס

pomerus
22-07-2012, 18:52:47
רק כדי לשלול את המובן מאליו והפשוט - הסרוואים מורכבים כך שבאות זהה הם יזוזו הפוך, וככה אפשר לחבר אותם בפשטות עם Y-cable, לאותו ערוץ בשלט.
כדי להשתמש בהם כflaperon, צריך לחבר כול סרוו לערוץ נפרד, ואז להגדיר מיקס מתאים עם מתג נוסף או אם יש סליידר או פוטנציומטר נוסף בשלט. המיקס יחייב היפוך reverse של אות המדפים לאחד הסרוואים.
בחלק מהשלטים, המיקס קיים ומוגדר מראש, ואמורה להיות גם אפשרות להיפוך כול אחד מהאותות לסרוואים

האם הצלחת לגרום להפעלת flaperons, ורק הפתרון שמצאת לא אלגנטי, או שזה עדיין לא עובד?

נקודה נוספת ורלוונטית לקינטיק - הבחורצ'יק סובל מנטיה קלה להזדקרות קצה כנף שכבר קיבלה את כינוי החיבה "סחרור המוות של הקינטיק" (תחפש בrcgroups אם מעניין)
זה טיסן כיפי, ואני מאוד אוהב אותו. לא יודע אם הייתי שם עליו FLAPERONS, ואם כן - בזהירות ובטווח לא גדול...

wind556
22-07-2012, 19:11:39
האם אתה עם כבל Y?
אם כן, לא תוכל
ואם עדיין כן, זו גישה פרימיטיבית, רק בשלטי אין ברירה מחברים כבל Y

אבל אם אתה מחובר עם שני ערוצים נפרדים, אין שום בעייה לעשות כל מה שתרצה. השלט תומך בזה
אם אתה מסתבך, תן קפיצה ובכמה דקות זה ייפתר

hatul
22-07-2012, 20:17:26
כל סרוו מחובר בנפרד הראשון לערוץ AILERON והשני לערוץ AUX (כמעט בטוח) מקלט 6 ערוצים, אין לי צורך ב Y כבל.
המטרה שלי פחות FLAPERON ויותר האטת הטיסן לנחיתה בשילוב עם ה ELEVATOR , הבעיה שלי היא שבמצב FLAPERON המאזנות זזות בכיוונים מנוגדים ולא באותו הכיוון.
ב AILERON זה בסדר, טס מצויין חוץ מזה.

pomerus
22-07-2012, 20:30:00
אהה, אז אתה בעצם רוצה air-brake
נוסה בהצלחה על הקינטיק של חבר, עם DX6i, ככה שלא צריכה להיות לך בעיה (אין לי את הפרטים)

רק אומר שוב, הקינטיק לא אוהב מהירות נמוכה ונוטה להפיל כנף. וכן - הוא טס מצויין :)

hatul
22-07-2012, 21:40:17
דבר איתו, אני יודע שאפשר עם מיקסים בוודאות (יש יותר מדי אופציות ולא יודע במה לבחור) , אבל אני חושב/ רוצה להאמין שיש פתרון פשוט
יותר כי ספקטרום חשבו על זה רק שאני לא מצליח לעשות את זה עם סרוו אחד הפוך ב AILERON.

wind556
22-07-2012, 23:46:12
עמוס, אל תהניה עצלן ותגיע אלי
מזמן לא התראנו, וזו ההזדמנות
עשיתי את זה כל כך הרבה פעמים בספקטרום, וישנם מצבים מסויימים שלא מאפשרים את זה, אבל רוב המצבים כן מאפשרים
לא תצליח לדעת את זה בהתכתבות

hatul
23-07-2012, 10:11:20
תודה לכולם,
היום שלפתי את המקלט ולהפתעתי אכן היה מחובר Y כבל , חיברתי ישירות ל AUX1 והכל עובד FIX.
היה קשה להוציא את המקלט, אז שילמתי על העצלנות ביום חיפושים באינטרנט.
נשאר לי רק לבנות או למצוא מאריך נוסף לסרוו.

תודה לכולם
וסליחה