PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת מנועים בסרני MOA (זחלן מסוג Diablo)

redbaron
24-07-2012, 11:23:23
נפצח במילות חנופה - זמן רב אני קורא - פעם ראשונה מגיב :)

ברשותי זחלן של RC4WD - מבוסס על שילדת דיאבלו עם סרני בולי רגילים (http://store.rc4wd.com/Bully-Light-Weight-Comp-22-FR-Axle-Set_p_2363.html) (לא המורחבים - בינתיים :rolleyes:)
אחרי שינויי מיתלים, גאומטריות ורדיוסים הגיע הזמן להתעסק טיפה בדבר שמניע את הגולם.
המנועים שהגיעו איתו כשקניתי (יד שניה - אין לי מושג איזה סוג, ככל הניראה מוצר מדבקה זול - המדבקה נפלה :o)
הבקר הוא בקר דואלי (זוגי - למנוע בראש) - כזה בדיוק (http://store.rc4wd.com/Outcry-Crawler-Dual-Motor-ESC-w-Fan-TurboBEC_p_664.html).

אני מחפש משהו עם טיפה יותר עוצמה - שתי אופציות עומדות על הפרק:

החלפת מנוע לבראש-לס
החלפת מנוע למשהו טיפה יותר חזק ולהשאר בתחום הבראש

אני יודע שהחלפה לבראש-לס תגרור החלפת הבקרהקיים לשני בקרים.
כמו כן החלפת המנועים למנועים יותר חזקים תגרור גם כן החלפת הבקר למשהו יותר "עמיד". ועד כמה שאני חיפשתי לא מצאתי בקר דואלי שונה משלי (כולם ניראים כמו *זס"ז)

וכאן באה חוכמת החכמים לידי ביטוי ואגיע לשאלה:
מניסיונם של המנוסים - עד כמה אפשר להעמיס על הבקר שיש ברשותי?
אם אפשר להשאר איתו - אילו מנועים אפשר לקנות שיהיו מספיק עוצמתיים כדי לפתח מהירות וגם מומנט.

אם אני נגרר להחלפת בקר הייתי מעדיף לעבוד לבראשלס - העלות די דומה ומגוון האפשרויות לניצול של הרכיבים עולה.
אז - איזה בקר + מנוע (כפול שניים) עולים על הפרק?

תקציב: *אר"ב - בין "כמה שפחות" ל"לא הרבה" :D
בקר בראשלס + מנוע עולה כ100 ירקרקים - אני צריך שניים, וככל הניראה החלפת סוללה ל 11.8 תשלים את העניין (*אר"ב חלקים כאלפית כסף מקומי לא כולל מילשוחה)

ולמי שהגיע עד כאן, תודה מראש :)
גילי

*זס"ז - זבל סיני זול
**אר"ב - אצבע רטובה ברוח

ebay007
24-07-2012, 13:02:16
אז ככה, כמו שציינת יש כמה אפשרויות.
אפשרות שלישית והכי כדאית (וגם הכי יקרה) היא לקנות שתי מערכות (שני מנועים שני בקרים) ואז אתה תוכל להוציא הכי הרבה מהזחלן שלך כי תוכל להשתמש ב"דיג" (DIG)
איזה שלט יש לך? כי יש שלטים שמאפשרים מיקסים לזחלנים ואז אפשר לתכנת דיג קדמי ואחורי.
ויש גם יחידות דיג חיצוניות (PUNK DIG אם אני לא טועה)

אם אתה בכל זאת רוצה להישאר עם בקר אחד, אני חושב שהבקר הנוכחי שלך הוא טוב. (הוא מחזיק עד 4 תאי ליפו!)
רגע, אם איזה סוללות אתה מסיע?

redbaron
24-07-2012, 14:15:58
הסוללה שלי היא lipo 7.4 2300 עד כמה שאני יודע (אין עטיפה - והניחוש הוא ניחוש מושכל - היות ואני לא כזה משכיל מדובר באר"ב)...
ה"קטע" הוא, בעיקר - תקציב.
כדי לתת לאוטו את ה"בוסט" שחסר לו אני צריך טיפה יותר כוח, כמה? כמה שיותר ;)
אני לא מחפש לתת בראש לREVO המוסבת של אחי - אבל עדיין לקבל משהו שיכול לגרור ולדחוף כמו שצריך.

אם אני הולך על התקציב הנמוך - אז שני מנועי בראש, רגילים. וכאן באות ההמלצות שלכם - איזה? מה?
כאן יכול להיות שהבקר שלי לא יתן את המה שצריך ואז זה דרק - צריך בקר יותר חזק. לא מצאתי משהו דואלי - ז"א שני בקרים.
ואם אני צועד בדרך הצהובה הזו אז כבר עדיף בראשלס מלכתחילה...

אני מניח שציוד שהוא בראשלס (שני בקרים + שני מנועים) יכול לשמש אותי בעתיד (למפלצת גדולה יותר), מכוניות אחרות וכו'.

איזה מנוע בראש אפשר לקנות (T55? T80?) - ואיזה המלצות יש, האם הבקר שלי יעמוד בזה ויתן תפוקה?
איזה מנוע בראשלס מומלץ לכזה זחלן? בקר זה פחות בעיה, אפשר לקנות באנדל, אפשר לקנות לחוד - לא כזה משנה.

תודה מראש,
גילי

ebay007
24-07-2012, 14:32:17
כתוב שאין לבקר קאט אופ.
קאט אוף זאת פעולה אלקטרונית בבקר שאחראית "לנתק" את הזרם למנוע כשמתח כל תא בליפו יורד מתחת למתח מסויים. בדרך כלל 3.3 וולט.
סוללות ליפו מאוד רגישות לירידת מתח. אם הן ירדו מתחת ל3.3 בערך זה יקצר את החיים שלהן.
יכול להיות שהסעת עם הסוללה מממש עד הסוף?

ת'אמת שההבדל בין מערכת בראשהד לבראשלסס זה בערך 40$.
אבל אני לא בטוח שהבקרים יכולים לשמש לשני מנועים.
אפר לקנות שני מנועים שמיועדים לזחלנים, ובקר גדול שיספיק לשניהם.
הבעיה שאני לא בטוח שהדראג-ברייק של הבקרים שלא מיועדים לזחילה מספיק חזק... אבל אף פעם לא ניסיתי אז אני לא בטוח.

redbaron
24-07-2012, 14:44:58
אממ, אני יודע שכאשר הסוללה "נגמרת" הבקר מצפצף לפני, אחרי חצי דקה בערך העסק שובק. יכול להיות שזה BEC שחותך את הזרם למקלט ומפסיק את החגיגה?
OK, בקר בראשלס עם אפשרות לבלימה, כזה שמיועד לזחילה, יהיה לי טוב גם הלאה? למכוניות אחרות נניח? במה זה שונה מבלימה בבקר "רגיל"?

לא ראיתי בקר דואלי למנוע בראשהד במחיר סביר (מחיר שהוא לא מחירם של שני בקרים למנועי בראשלס).
שלט אין לי - מסרתי אותו לאחי - מקווה שיגיע ה 9X שסף את דרכו לכאן כבר יותר מחודש... :mad:

(גם לי היה פעם ברנש :))
גילי

ebay007
24-07-2012, 15:25:10
אם אתה מסיע עם שלא סטיקים יכול להיות שתוכל לבצע מיקס בשביל הדיג במידה ואתה משתמש בשני בקרים.
אבל זה מעבר לתקציב כנראה.
שלחתי לך פרטית.