PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדל בין מנועים

tomy669
26-07-2012, 15:27:56
שלום..
אני תוהה זה זמן מה מה ההבדלים בין מנועי BRUSHLESS למנועי סלילים רגילים?
הייתי שמח לקבל הסבר קצרצר וקולע מה השימושים העיקריים של כל אחד מהם ומתי משתמשים בבראשלס למנוע רגיל?

umbo
26-07-2012, 15:42:14
מנוע "רגיל" הוא מנוע זרם ישר שמחייב שימוש בפחמים\מברשות (מגעים אשר נוגעים ברוטור המנוע המסתובב, אשר מתבלים עם הזמן ודורשים החלפה) ההספק שהוא מוציא יחסית נמוך וצריכת הזרם שלו גבוה.
מנוע BRUSHLESS הוא למעשה מנוע תלת פאזי שהוא יעיל יותר, נותן יותר הספק, צורך פחות זרם יחסית למנוע המברשות (בעל הספק דומה) וגם דורש פחות תחזוקה. היכולת להשתמש במנוע תלת פאזי עם סוללת זרם ישר נעשה ע"י הבקר. הוא זה שמנתב את המתח הישר לפאזות השונות של המנוע בתזמון הנכון וע"י כך יוצר מצב שהמנוע רואה מתח חילופין שמתאים למנוע כזה.
האפשרות להשתמש במנועים קטנים ויעילים כאילו נוצר רק כאשר הצליחו ליצר את האלקטרוניקה של הבקר שהוא לב המערכת ובעיקר כשהצליחו ליצר בקרים קטנים וקלים אשר בו בזמן גם יכולים לעמוד בזרמים גבוהים מאוד.

tomy669
26-07-2012, 15:58:14
הבנתי, אז בעצם מנוע עם פחם, מברשות סלילים וכיוצא בזאת לא דורש בקר?
אלא זרם ישר לפי מתח שאני נותן במצערת?
זה בעצם כמו המעבר מקרבורטור להזרקת דלק בעולם המכאניקה אם כך?

TPcool
26-07-2012, 18:20:23
מנועי פחם דורשים בקר גם.
לא לכל מנוע יש בקר בצעצועים זה מובנה ובדברים שהם כבר ברמת התחביב זה לא מובנה וניתן לשינוי.
שאלה אחרונה אני לא מבין בדלק.

T_A
26-07-2012, 18:25:01
במנוע מברשות , הבקר לא חובה , זה משמש רק כדי לווסת את המתח , אפשר לחבר אותו ישירות לסוללה בלי אפשרות לשלוט עליו

AmitB
26-07-2012, 21:16:14
הכל נכון, וגם, למנועים תלת פאזיים, עם בקר מתאים יש יכולת להגיע לעקומות מומנט עדיפות בהרבה (מומנט גבוה בכל תחום הסל"ד) גם על מנועי זרם ישר וגם על מנועי דלק למיניהם.
בלי זה, כנראה שלא היינו יודעים מה זה רחפנים...

עוד סוג של מנועים חשמליים (נפוץ מאד במכונות כבדות, ולא שימושי בכלל בטיסנאות) זה מנוע תלת פאזי אסינכרוני, גם בעל נצילות מעולה, חסר מברשות, כמעט לא דורש תחזוקה, אבל בעל יחס ההספק\משקל גרוע.

Boogle
27-07-2012, 13:43:40
עוד דבר קטן, במנועי מברשות ( DC ו AC) מה שסובב הוא הסליל/ים של המנוע.
במנועי בראשלס מה שסובב זה המגנטים והסלילים קבועים.
היתרון פה ברור , השחיקה המכנית היחידה היא במיסבים ולכן מקבלים אורך חיים עצום - בתנאי שלא מרסקים את הטיסן קודם...

tomy669
27-07-2012, 14:32:40
עוד דבר קטן, במנועי מברשות ( DC ו AC) מה שסובב הוא הסליל/ים של המנוע.
במנועי בראשלס מה שסובב זה המגנטים והסלילים קבועים.
היתרון פה ברור , השחיקה המכנית היחידה היא במיסבים ולכן מקבלים אורך חיים עצום - בתנאי שלא מרסקים את הטיסן קודם...

DC זרם ישיר ו-AC עקיף?
שאלה נוספת איך בוחרים בקר שיתאים למנוע?
ניתן להשתמש בכל בקר למנוע מסויים או שיש לזה חוקיות מסויימת?

AmitB
27-07-2012, 19:17:03
יש פה חברים יותר מנוסים שאולי יגידו אחרת.
אבל כל עוד מדובר בבראשלס, ובטיסנים, אני לא נתקלתי בבקר שמתאים למנוע אחד ולא מתאים לאחר.
בקרים גרועים - יש, בלי עין הרע, אבל הם בעקרון ידפקו עניין בלי קשר לסוג המנוע.

צריך להתאים גדלים - כלומר בקר ומנוע שמתאימים לאותו זרם מקסימלי (בבקר אני בד"כ לוקח קצת יותר מרווח בטחון מאשר במנוע) ולמספר התאים המתוכנן, וזהו.

Boogle
27-07-2012, 20:48:15
DC זרם ישיר ו-AC עקיף?
שאלה נוספת איך בוחרים בקר שיתאים למנוע?
ניתן להשתמש בכל בקר למנוע מסויים או שיש לזה חוקיות מסויימת?

לא עקיף, משתנה =Alternating.
אני ממליץ לך לקרוא את המדריך למתחילים שנעוץ בכניסה לפורום, לפחות בשביל לקבל מושג על מונחים טכניים

sent from my mobile, please excuse the keyboard, it's dumb!