PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש ג'יירו שלושה צירים לטיסן עם נעילה

בוואז
29-07-2012, 10:32:00
אני מחפש איזה לוח שישלוט על המאזנות, ההגה גובה וההגה כיוון לפי הוראה מהשלט ויוכל להינעל על מצב מסויים כמו ריחוף, הארייר וכו..
אני משער שיש כזה בסיני, אני פשוט לא יודע מה אני צריך לבחור..

היום לדוגמה הם בדיוק הביאו את זה:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25448__OrangeRX_3_Axis_Flight_Stabilizer.html

הוא נראה טוב ובמחיר טוב אבל זה נראה לי יותר בכיוון של מייצב טיסה..

Friman
29-07-2012, 11:57:38
נו? זה נשמע בדיוק מה שאתה צריך לא?
תבדוק את הלוח kk לרחפנים של הסיני למיטב זכרוני הוא אמור להיות מסוגל לייצב גם כנף קבועה. אופציה נוספת היא לשים 3 ג׳יירואים GA250 אבל זה מסורבל יותר ודורש הקצאת ערוצים נוספים לגיינים של הג׳יירוס. אבל בהקצאת ערוצים נפרדים שכאלו תהיה לך שליטה בפעולתם של הג׳יירוס במהלך הטיסה, אני לא יודע אם במייצב שבקישור שלך או בלוח kk זה אפשרי

Gil Friman

שישי בבוקר באנדרטה
-------------------------------
T-rex 500E 3GX
T-rex 600esp
Multiplex FunCub
Hitec Aurora 9

בוואז
29-07-2012, 13:39:48
זהו שאני לא סגור אם זה מייצב טיסה שרק מתקן פה ושם או ממש ג'יירו שננעל על מצב מסויים אלא אם אני מזיז את אחד הסטיקים.. וגם לא הצלחתי להבין אם יש בו אופציה להדלקה\כיבוי מהשלט כי זה החלק הכי חשוב

ואתה מדבר על הלוח הזה?:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24723__Hobbyking_KK2_0_Multi_rotor_LCD_Flight_Co ntrol_Board.html

שלושה ג'יירואים נפרדים לא באים פה בחשבון כי אני צריך לחסוך כמה שיותר מקום ומשקל

Friman
29-07-2012, 14:07:34
כן אני מדבר על הלוח הזה. אבל אני בספק אם ניתן לשלוט בהפעלת / כיבוי הייצוב מהשלט, מה שעם 3 ג׳יירואים נפרדים בוודאות תוכל לעשות. רק שזה אכן מעט יותר מסובך לחיווט וכיול ודורש הקצאה של 3 ערוצים נוספים מהשלט לגיינים של הג׳יירואים. במשקל אין הבדל - 8 גרם לג׳יירו x 3 שזה 24 גרם, לעומת 21 גרם ללוח kk2. גם המחיר זהה. ואם במקום עסקינן עם 3 ג׳יירוס נפרדים יהיה לך נוח יותר לדעתי לפזר במרחב הפנימי של הטיסן. החיסרון הוא שכל אחד משלושת הג׳יירוס מתפקד עצמאית בציר שלו בלי אינטגרציה או שיקלול של 3 הצירים יחד, שאת זה לוח הייצוב בתאוריה כן אמור לעשות, כמו מערכת פלייברלס במסוק. עוד חיסרון זה שאם אתה עובד עם שני סרבואים נפרדים במאזנות שמתחברים לשני ערוצים נפרדים בשלט, לשים ג׳יירו במאזנות יהיה קצת מורכב. לא בלתי אפשרי אבל זה אתגר שמצריך חשיבה. באופן כללי אני חושב שנכון יותר ללכת לכיוון של לוח לייצוב טיסה כמו זה שרשמת בהודעה הראשונה או כמו הkk או kk2

Gil Friman

שישי בבוקר באנדרטה
-------------------------------
T-rex 500E 3GX
T-rex 600esp
Multiplex FunCub
Hitec Aurora 9

בוואז
30-07-2012, 11:34:04
הטיסנים שאני רוצה לעשות בהם את זה זה הF-35, הסוויפט ואינדור, באף אחד מהם אין מספיק מקום לשלושה ג'יירואים שונים (אולי בסוויפט אבל עדיין מסורבל)

בכל מקרה שאלתי שאלה בדף המוצר של הובי קינג.. נראה אם מישהו יודע