PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניסוי עקב שיעמום, פשוטו כמשמעו :)

neo 2
31-07-2012, 23:08:23
היה בבית לוח קאפה, היה יום שבת משעמם מאוד, והיה לי חשק לעשות ניסוי מעניין
בלי תוכניות, בלי כללי אצבע כלשהם, פשוט חתכתי ע"פ תחושה וזה מה שיצא
הטסה בסופ"ש :) נקווה שיטוס חח
71557
71558
71559
71560
71561

MRDATA
02-08-2012, 09:35:48
עם מנוע מתאים ומרכז כובד סביר גם סלע אפשר להטיס :):)

tomtabachnik
02-08-2012, 14:34:02
מאוד מזכיר מאחד הסרטונים של FLITETEST

http://www.youtube.com/watch?v=lJQexvMq8V4&feature=plcp

אה , וגם בעמוד שלהם רואים שאפשר להטיס סלע (יותר אבן מוצקה אבל מספיק קרוב ):rolleyes:

טום :p

tav31
02-08-2012, 14:37:51
אצלי מיום שיעמום יצא F22 מעולה :p

אייל שפירא
02-08-2012, 15:10:04
זו נראית כמו הדרך הכי ארוכה ומסובכת לשבור את הפרופ לפני ההמראה.

אני לא יודע כמה זה שוקל, אבל אני מנחש שמעל 700-800 גרם, והמנוע המסויים הזה לדעתי לא חזק מספיק.

מעבר לזה הכנף שלך תישבר באויר במאמץ הראשון, ולמראית עין יהיה לך קשה מאוד ליצור מרכז כובד נכון עם הזנב העבה הזה.

חבל שאתה מסתכל על לוח קאפה ולא ישר חושב - וואו, יש בטח מלא תוכניות בניה באינטרנט שאני יכול להעתיק מהן רעיונות, ובמקום זה עושה את הHomer של הטיסנים.
אני לא מאמין שזה יטוס יותר מפעם אחת, אבל גם קצת מקווה שאני טועה.

בכל מקרה סחטיין על היצירתיות, ומה שלא יהיה עם הטיסן, כל עוד תלמד משהו ממנו זה כבר שווה את זה.

meshushelly
02-08-2012, 15:22:10
זו נראית כמו הדרך הכי ארוכה ומסובכת לשבור את הפרופ לפני ההמראה.

אני לא יודע כמה זה שוקל, אבל אני מנחש שמעל 700-800 גרם, והמנוע המסויים הזה לדעתי לא חזק מספיק.

מעבר לזה הכנף שלך תישבר באויר במאמץ הראשון, ולמראית עין יהיה לך קשה מאוד ליצור מרכז כובד נכון עם הזנב העבה הזה.

חבל שאתה מסתכל על לוח קאפה ולא ישר חושב - וואו, יש בטח מלא תוכניות בניה באינטרנט שאני יכול להעתיק מהן רעיונות, ובמקום זה עושה את הHomer של הטיסנים.
אני לא מאמין שזה יטוס יותר מפעם אחת, אבל גם קצת מקווה שאני טועה.

בכל מקרה סחטיין על היצירתיות, ומה שלא יהיה עם הטיסן, כל עוד תלמד משהו ממנו זה כבר שווה את זה.

אשכרה, מזכיר את האוטו שהומר תכנן לאחיו :)

edgarfov
02-08-2012, 16:58:01
שני קורות שנגמרות פחות או יותר בתוך הגוף בתור חיזוק?? אלה שמעל הכנף?
כדאי קורה אחת לאורך כל הכנף , לדעתי. איזה קרבון 2 ממ או 3ממ
אותו כנ"ל להגה גובה

צלם את זה עולה !!!

neo 2
02-08-2012, 20:55:29
מה שבטוח, נלמד ממה שלא יהיה חח
אני מקווה שהמנוע יהיה מספיק חזק בשביל להרים אותו לאוויר. זה חורג מהמלצת הכובד, אבל זה רק ניסוי מסקרן, אז אני אומר אללה באבאלה
נשתדל לצלם :)
לגבי המוטות חיזור: יש מוט אחד ארוך, אבל לא הייתי מרוצה מהחוזק שהוא נתן אז הוספתי את מה שרואים בתמונה. העדפתי לא להוריד את המוט כי הוא מודבק חזק לקאפה. לא רציתי לסבול הורדת חומר. נראה מה תהיה התוצאה הסופית..

wind556
02-08-2012, 23:22:16
מה שבטוח, נלמד ממה שלא יהיה חח
אני מקווה שהמנוע יהיה מספיק חזק בשביל להרים אותו לאוויר. זה חורג מהמלצת הכובד, אבל זה רק ניסוי מסקרן, אז אני אומר אללה באבאלה
נשתדל לצלם :)
לגבי המוטות חיזור: יש מוט אחד ארוך, אבל לא הייתי מרוצה מהחוזק שהוא נתן אז הוספתי את מה שרואים בתמונה. העדפתי לא להוריד את המוט כי הוא מודבק חזק לקאפה. לא רציתי לסבול הורדת חומר. נראה מה תהיה התוצאה הסופית..

יש לך טעות ענקית ובלתי נסלחת:
לא אומרים אללה באבאלה
אומרים: עלא באב אללה
(עד שלא תתקן את זה הטיסן לא יטוס)

neo 2
04-08-2012, 11:09:47
סיכום:
לפני ההטסה התלבטתי מאוד מה לעשות, ידעתי שהטיסן כבד מידי בשביל המנוע(ההמלצה של המנוע היא בין 200 ל600 גרם והטיסן שקל בסביבות ה650 בלי בטריות)
בכל זאת החלטתי לנסות, במקרה הכי גרוע לא יטוס.
ההתלבטות שהיתה היא בין מרכז כובד אחורי עם בטריה 1300 אחת-3 תאים, לבין מרכז כובד תקין עם משקל גדול יותר משכבר חרגתי ממנו..
החלטתי לנסות קודם עם מרכז כובד אחורי כדי לנסות לתקן בקיזוז במידה שזה בכלל יעלה לאוויר.
התוצאה היתה שאחרי ההמראה(המראה מזריקה) הטיסן התחיל לעלות אבל גם מהר מאוד ירד(דווקא עם האף למטה בניגוד למרכז הכובד האחורי)
מה שהבנתי הוא שהטיסן בהחלט היה כבד מידי בשביל המנוע עד רמה שהוא בכלל לא ימריא מעל כמה מטרים.
ובאמת המרכז כובד אחורי שהוא גם אומר המצב הכי קל והכי חזק לביצועי מנוע שיכלתי לתת, גם זה היה כבד מידי בשביל המנוע כך שבשום אופן הוא לא היה ממריא, בעיקר אם הייתי עושה מרכז כובד תקין שזה אומר משקל כבד אפילו יותר.
במבט לאחור אם היה חשוב לי במידה רבה שהטיסן יטוס הייתי מחליף מנוע מלכתחילה, אבל העקשנות על לנסות בכל מקרה היא בגלל שהמגבלה שהצבתי לעצמי היתה כלכלית-לא התכוונתי להוציא כסף על אלקטרוניקה ויהי מה.
ובגלל זה גם לא הייתי מופתע :)
היה ניסוי נחמד, התוצאה היתה די ידועה מראש אבל בשביל הכיף של ההתנסות והלמידה היה נחמד לנסות.

neo 2
04-08-2012, 11:11:12
אגב, הדבר היחידי שהיה לי באמת חשוב בכל העניין הזה הוא שהאלקטרוניקה לא תיפגע במקרה שזה לא יצליח, מהקאפה לא היה חשוב לי בכלל.
והאלקטרוניקה בריאה ושלמה, אז הכל פנאן :)

wind556
04-08-2012, 12:22:43
סיכום:
לפני ההטסה התלבטתי מאוד מה לעשות, ידעתי שהטיסן כבד מידי בשביל המנוע(ההמלצה של המנוע היא בין 200 ל600 גרם והטיסן שקל בסביבות ה650 בלי בטריות)
בכל זאת החלטתי לנסות, במקרה הכי גרוע לא יטוס.
ההתלבטות שהיתה היא בין מרכז כובד אחורי עם בטריה 1300 אחת-3 תאים, לבין מרכז כובד תקין עם משקל גדול יותר משכבר חרגתי ממנו..
החלטתי לנסות קודם עם מרכז כובד אחורי כדי לנסות לתקן בקיזוז במידה שזה בכלל יעלה לאוויר.
התוצאה היתה שאחרי ההמראה(המראה מזריקה) הטיסן התחיל לעלות אבל גם מהר מאוד ירד(דווקא עם האף למטה בניגוד למרכז הכובד האחורי)
מה שהבנתי הוא שהטיסן בהחלט היה כבד מידי בשביל המנוע עד רמה שהוא בכלל לא ימריא מעל כמה מטרים.
ובאמת המרכז כובד אחורי שהוא גם אומר המצב הכי קל והכי חזק לביצועי מנוע שיכלתי לתת, גם זה היה כבד מידי בשביל המנוע כך שבשום אופן הוא לא היה ממריא, בעיקר אם הייתי עושה מרכז כובד תקין שזה אומר משקל כבד אפילו יותר.
במבט לאחור אם היה חשוב לי במידה רבה שהטיסן יטוס הייתי מחליף מנוע מלכתחילה, אבל העקשנות על לנסות בכל מקרה היא בגלל שהמגבלה שהצבתי לעצמי היתה כלכלית-לא התכוונתי להוציא כסף על אלקטרוניקה ויהי מה.
ובגלל זה גם לא הייתי מופתע :)
היה ניסוי נחמד, התוצאה היתה די ידועה מראש אבל בשביל הכיף של ההתנסות והלמידה היה נחמד לנסות.

הניסוי שלך חסר ערך, וזה עקב כך שחסר לך ידע בסיסי
לכן גם המסקנות שלך אינן אומרות דבר
גם במנוע הנוכחי עם המשקל הנוכחי, אם היית עושה את מה שצריך הטיסן היה ממריא בצורה שונה, עם סיכוי לנחות בצורה שונה.
לא שהוא היה הופך לטיסן משובח, אבל הנאמנות לחוקי הפיזיקה מחייבת גם בטיסן כזה.

ואגב, במרכז כובד אחורי בנסיבות הנכונות, האף יורד ולא עולה

pomerus
04-08-2012, 12:27:14
אגב, הדבר היחידי שהיה לי באמת חשוב בכל העניין הזה הוא שהאלקטרוניקה לא תיפגע במקרה שזה לא יצליח, מהקאפה לא היה חשוב לי בכלל.
והאלקטרוניקה בריאה ושלמה, אז הכל פנאן :)

הכול פנאן, ועכשיו מתחיל הסיבוב השני.
מה למדת? מה הסקת? האם עכשיו תוכל לתכנן ולבנות משהו שגם יחזיק באוויר, ולא רק ישמש כרית ריכוך לשמירה על האלקטרוניקה בריסוק?

כול עוד יש למידה שמעורבת במעשה, לא יכול להיות כשלון.
ברגע שנפסקת הלמידה, אז מתחילים ה"כשלונות"

ממליץ לך בחום לקחת רגע, להבין ולהפיק לקחים, ואז לנסות עוד פעם. אם תעשה את זה, יש מצב שתוך זמן לא ארוך יתחילו לזמזם באוויר טיסנים מקוריים עם חותמת "neo 2" עליהם :)

neo 2
04-08-2012, 13:40:42
מה שיפה לפחות אצל עודד זה שהוא אף פעם לא מפתיע בתגובות...אפילו אני(שאני די חדש) כבר התרגלתי.

מה למדתי והסקתי? את האמת שדי הרבה :) במהלך הבניה, בחשיבה לפני ההטסה, וגם ברגע ההטסה-למרות ששם ידעתי שזה לא הולך להמריא חח
לגבי ההמשך אני לא יודע כמה עוד יצא לי לבנות כי בסה"כ עשיתי את זה עכשיו במהלך החופש הקצר שהיה לי, נראה איך יהיה בהמשך עם העבודה הקשה, הלימודים, וכל השאר.
טיסנים מקוריים עם החותמת שלי? להההה :) אבל מבטיח מכונות והמצאות מקוריות עם השם שלי, יש כבר אחת בדרך(הפרוייקט גמר שלי-נספר בהמשך, כרגע זה פטנט חסוי חח)

igalr
04-08-2012, 14:42:19
הדבר הכי חשוב לא למדת
מרכז כובד הוא הרבה הרבה יותר חשוב מהמשקל הסופי.
בדיקה ראשונה של טיסן כזה עושים בכלל בלי מנוע .
פשוט משליכים אל תוך הרוח עם מרכז כובד במקום סביר ורואים איך מתנהג.
גם אם היה שוקל 1 קילו היה טס וממריא עם מנוע שהרכבת.

umbo
04-08-2012, 14:44:26
המסקנות שלך לא קשורות לכלום. התופעה העיקרית (והקטלנית) במרכז כובד אחורי זה רגישות גדולה מאוד של הגה הגובה עד כדי כך שכלי הטייס לא ניתן לשליטה. זה מה שהיה לך ? - לא !
אם כך לא הסקת שום מסקנות נכונות.
מנוע שמספק מספיק כוח לטיסן במישקל 600 גרם בהחלט יטיס גם טיסן כבד יותר, לא מי יודע מה, אבל בהחלט יטיס. (תזכור בבקשה, שהאחים רייט המריאו עם מנוע של 12 כוח סוס !!!, היום לטיסנים יש מנועים יותר חזקים, אז לטוס אפשר גם עם מנוע חלשלוש)
הצעה שלי: בשלב ראשון קח את הטיסן ותקצץ כל מה שאפשר בגוף מאמצע הכנף עד לזנב, שלא יראה כמו לבנה אלה כמו משהו יותר הגיוני. זה כבר יאזן לך את הטיסן. תנסה להמריא שוב ותראה שהוא יטוס.

neo 2
04-08-2012, 15:15:56
אז אין קשר לזה שהוא לא המריא על האספלט כשהמרכז כובד היה כמו שצריך?
הוספתי משקל מקדימה כדי לאזן אבל הטיסן שקל בסביבות הקילו.

רק לאחר מכן ניסיתי בזריקה עם פחות משקל(שם הוא החזיק איזה 3 שניות עוד איכשהו)

wind556
04-08-2012, 16:00:57
אתה מוזמן להצטרף אל קבוצת הבנייה של הטיסן החדש שלי
את מה שתלמד שם בכמה ימים, תלמד בכל דרך אחרת בשנים (אם בכלל)
כישרון ויכולת יש לך, ידע אין לך בכלל, וזו ההזדמנות למלא את החסר, ועל הדרך גם להנות מפרוייקט יצירתי ביותר:

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?50552-%F1%E3%F0%E4-%EC%E1%F0%E9%E9%FA-%E8%E9%F1%EF-%E1%EC%E6%E4

neo 2
04-08-2012, 16:49:45
הצד הטוב הוא שאני בסימסטר קיץ-לא לומד
הבעייתי הוא שאני עובד, השבוע הקרוב יהיה כל יום מהבוקר עד הערב...נראה איך יהיה עוד שבועיים-צריך להיות משמרות.
הבנתי שזה בפתח תקווה, שזאת עוד בעיה..אני גר ליד ב"ש
על איזה ימים מדובר? כמות מפגשים? שעות?
יש לו"ז מסודר?

wind556
04-08-2012, 17:23:32
זה יותר פשוט ממה שאתה חושב
אתה צריך להגיע אלי פעם אחת, (מתי שמתאים לך) תקבל שירטוטים והדרכה להתחלה עם כל ההסברים על ההמשך, וכל השאר לפי הצורך: טלפונית או פגישות, ללא שום לוח זמנים מחייב.
אני מניח שלא תצטרך להגיע יותר מכמה פעמים ספורות, וגם זה בתיאום . אין קבוצה שיושבת יחד, זה היה בלתי אפשרי עקב חוסר תיאום בלוחות הזמנים של החברים.
סך הכל הטיסן פשוט ולא קשה לבנייה.

neo 2
04-08-2012, 17:32:12
נראה איך מסתדר לי השבוע, יש מצב בשבת..אצור קשר.
מבחינת חומרים, מה אני צריך?
איפה קונים? ומה המחירים?
אלקטרוניקה, על איזה סטאפ מדובר?

saportas
04-08-2012, 17:35:22
טוב שזה לא הצליח לך אחרת היתה ממשיך לבזבז את זמנך על קאפה ושטויות . תחשוב קדימה ...

Liav
04-08-2012, 19:31:46
אני חושב שיש פה בעיה נוספת לא פחות חשובה שלא התייחסו אליה בכלל -
מוטות החיזוק של הכנפיים עבים וכך יוצרים נתק בזרימת האוויר מעל הכנף.
יש סיכוי לא רע שזה מוביל להזדקרות הכנף, ויפגע קשות ביכולת האווירודינמית שלה (שממילא לא בשמים - תרתי משמע...)

אם תיקח פוליגל או חומר אחר ותייצר צורה של פרופיל כנף, ע"י כיסוי החלק העליון, אתה תשפר משמעותית את זרימת האוויר על הכנף.