PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! אהלן חברים , מתחיל בבנית זאגי .

"Mr Nice Guy"
03-08-2012, 00:39:34
שלום חברים , לאחר שכבר בניתי כמה טיסנים ומאוד התחברתי לתחום הבניה וההנאה שבו . החלטטי לעלות שלב ולא להשתמש בחומרים הנוחים והפשוטים כמו פוליגל קאפה וכו , עיינתי קצת באינטרנט ומצאתי את הזאגי הזו
http://www.youtube.com/watch?v=MMlwkevEBI4&feature=related
הסרטון דיי ריתק אותי לכיסא וידעתי שמייד ועכשיו אני מוצא תכנית מכין חומרים ועל הבוקר מתחיל בעבודה .
http://www.rcflybook.com/rc-portal/Odjel-za-po%C4%8Detnike/Kako-napraviti-avion/ZAGI-izrada-1.dio/1/4/19
כאן יש הסברים והמון תמונות בתהליך הבניה . אך עדיין כמתחיל נשארתי עם כמה שאלות לא פטורות .
מהו החומר הנראה להלן בסרטון ? [מהיכן אני רוכש אותו] לפי מה שאני רואה זה אינו EPS רגיל ..
מהו הכלי איתו חותכים את הלוחות [ראיתי שזהו סוג של חוט ברגל , מאיפה אני קונה\בונה . ואיך מתבצעת הפעולה שלו ? יש צורך בחימום ? ]
למרות ההסבר באתר ^ לא ככ הבנתי איך אני מגיע לפרופיל הכנף ? מהי התוכנה בה אני אמור להשתמש ? תודה .
ודבר אחרון , טייפים צבעוניים , יש למישהו מושג איפה אני יכול להשיג טייפ איכותי במחיר שפוי ? [צבעוני כמובן ]
תודה חברים לילה טוב . וכמובן טיפים יתקבלו בברכה .

pomerus
03-08-2012, 14:24:38
החומר - נראה (במיוחד קל לראות באתר עצמו) כמו EPS
הכלי לחיתוך - נקרא "קשת חשמלית". אפשר לבנות לבד ממיתר גיטרה (או חוט להט יעודי) , ספק 12 וולט AC, ודימר. תחפש - יש גם פה בפורום וגם באינטרנט
התוכנה נקראת profili, אבל במקרה הזה מספיק אם יש לך את פרופיל שורש הכנף ופרופיל קצה הכנף מדיאגרמה באתר. אתה מדפיס, מעתיק לדיקט וחותך ומשייף
טייפ צבעוני - יש סרטים ממש פשוטים וצבעוניים בחנויות ציוד משרדי. תחפש כאלה דקים (כמה שפחות משקל). בחנויות יצירה יש יותר מגוון לפעמים, למשל סרטים זוהרים. הכי טוב - לקנות נייר ציפוי (הכי זול אצל הסיני) שמצמידים עם מגהץ

"Mr Nice Guy"
03-08-2012, 16:08:48
הי חבר תודה על התגובה . אני בספק אם מדובר בEPS אתה בטוח , אם כן , באיזה רמת דחיסות אני אמור להשתמש ?
[ואיך יכול להיות שבסרטון לא קיים סוג של חיזוק ? , הרי מדובר בEPS עדין ושביר ]
קראתי קצת על הקשת החשמלית ודיי אהבתי את הרעיון , כבר ביום ראשון אתחיל לאסוף חלקים ואבנה לבד .
לצערי לא מצאתי את הפרופיל של הכנף באתר , ראית משהו שלא ראיתי ?

tomy669
03-08-2012, 16:56:50
אני חושב שהסרט הדבקה עדיף על נייר ציפוי כיוון שאפשר "ללפף" את הכנף בצורה שתחזק אתה..

umbo
03-08-2012, 17:09:15
..........לצערי לא מצאתי את הפרופיל של הכנף באתר , ראית משהו שלא ראיתי ?

הרי אתה נתת את הקישור, אז מה זה לדעתך ?

שים לב שחלק מהעצות, שיטות הבניה, חיתוך הקלקר והתאורים שהוא נותן הם לא מי יודע מה. חיתוך הקלקר יצא לו ממש עלוב לעומת מה שצריך להיות.
העבודה עם קשת חשמלית דורשת שני אנשים וגם קצת ניסיון כדי שיצא טוב.
לדוגמה, רצוי מאוד שהקשת תהיה תלויה מהתקרה על גלגלת עם משקולת נגדית כך שהיא "תצוף" באויר ולא יהיה צריך להפעיל בכלל כוח כדי להחזיק אותה תוך כדי חיתוך !

adibenbasat
03-08-2012, 18:21:16
אין דבר כזה "EPS רגיל", יש EPS זה חומר מאוד ספציפי. לגבי הדחיסות היא צריכה להיות F20 או F25, זה היה מצויין מבחינת חוזק ומשקל.
יש כמה דברים שהייתי משנה מהתהליך של אותו בחור בסרטון, כמו לשתול מוט לאורך הכנף לחיזוק, בכול מקרה יש פה לא מעט עבודה.
אני מקווה שכן תיקח את הפרוייקט הקטן הזה ותאתגר את עצמך, אשמח לעזור אם תרצה, כול דבר שמעודד יצירתיות פה ולא עוד איזה "בנייה"(בנייה..;)) של ביקסלר 3..

MDreamer
03-08-2012, 19:36:38
לא הבנתי את השאלה ששאלת אותי בפרטי. תוכל לשאול שוב בהרחבה?

pomerus
04-08-2012, 09:27:16
הי חבר תודה על התגובה . אני בספק אם מדובר בEPS אתה בטוח , אם כן , באיזה רמת דחיסות אני אמור להשתמש ?
[ואיך יכול להיות שבסרטון לא קיים סוג של חיזוק ? , הרי מדובר בEPS עדין ושביר ]
קראתי קצת על הקשת החשמלית ודיי אהבתי את הרעיון , כבר ביום ראשון אתחיל לאסוף חלקים ואבנה לבד .
לצערי לא מצאתי את הפרופיל של הכנף באתר , ראית משהו שלא ראיתי ?

בשמחה
וגם קיבלת פה אחלה תגובות וגם הצעות לעזרה

לגבי הדחיסות - הוא כותב ברשימת החומרים
Ploča stiropora 1000x500x50mm 30 kg/m3

כמו שכתבו פה, אתה יכול להשתמש גם בדחיסות יותר נמוכה
גם לי נראה שחייבים להוסיף חיזוק - לפחות קורת קרבון אחת. אתה יכול להסתכל על כנפיים שנמכרות מסחרית (למשל אצל הסיני, ובאתרים אחרים) ולראות שכדאי לחזק או בקורה מסיבית אחת, או בשתי קורות. אם אתה מוסיף ציפוי, אתה מעלה קצת משקל, אבל תורם לחוזק הכללי של הכנף
ממה שראיתי - הוא לא משייף את שפת הזרימה של המאזנות. אני לא מבין למה, וממליץ כן לשייף (בהנחה שאתה בונה אותן מבלזה כמובן)
ועוד משהו לגבי הבנייה - לא ציינת אם אתה מייעד את הכנף לדאיה (צוק למשל) או להטסה עם מנוע, או אפילו FPV?. מנוע יחייב חוזק נוסף של הכנף, ואם אתה מכוון למשהו מהיר (ושוב, לא ציינת איזה סטאפ אתה רוצה) אז נדרש חיזוק רב יותר. על אחת כמה וכמה לFPV.
לגבי אלקטרוניקה - סוללה, בקר, מקלט, סרוואים - תחשוב איפה אתה רוצה למקם אותם: מעל הכנף או מתחת. יש שיקולים לכאן ולכאן. אני אישית מעדיף אלקטרוניקה מעל הכנף. קצת פחות אלגנטי, אבל הרבה יותר עמיד.
הייתי גם חושב על SKID - משהו שהכנף מחליקה עליו בנחיתה, כדי שהקלקר/ציפוי לא יפגע. אפשר מפלסטיק קשיח ודק, או דיקט דק

בהצלחה בבניה. אשמח לראות פה בשרשור את המשך התהליך שלך - גם יעזור לכוון אותך עם טיפים והמלצות, וגם יתרום לאחרים שרוצים להכנס לכזה פרוייקט מהתחלה.
תמונות, תיאורים, בעיות שאתה נתקל בהם...

אחרון חביב - שמתי לב שקיבלת מadibenbasat הצעה לעזרה. הייתי קופץ על זה בידיים פתוחות. גם מבחינת הלימוד שלך, גם מבחינת הטיסן שיצא ברמה גבוהה מאוד !