PDA

צפייה בגרסה מלאה : YAK54 EPP hobbyking

neo 2
09-08-2012, 21:23:35
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15302__YAK54_EPP_3D_Profile_KIT_35_4in_.html
אשמח לסטאפ ממישהו עם ניסיון בטיסן הזה.
אם אפשר-קישורים להוביקינג,
צריך מנוע, בקר, פרופ.
משתמש ב1300mAh 3s 20c

תודה :)

pomerus
10-08-2012, 09:56:11
יש לי את הטיסן הזה
מנוע http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5690
פרופ 4.7*10
בקר 25A
סוללה 1000 3S nanotech של טורניג'י 25-50C

נותן טיפוס אנכי בלי שום בעיה, המון רזרבות של כוח זמין, בקושי מתחמם. המנוע הזה ספציפית גם מאוד שקט ומרגיש איכותי
כמה נקודות לשים לב:
- המנוע מורכב כך שהציר פונה אחורה, ומתאם פרופ מורכב עם ברגים על התוף המסתובב. זה אומר שלשים את הסוללה בתוך הגוף זה קצת סיכון - במקרה של התרסקות עם האף לאדמה תושבת הדיקט עלולה להשבר, והציר עלול לנקב את הסוללה. אני שמתי את הסוללה צמודה לדופן עם סקוץ', גם משיקולי משקל (כמה שיותר קדימה, ראה נקודה הבאה)
- חשוב ביותר להקפיד על משקל כמה שיותר נמוך באזור הזנב. אני הרכבתי את הטיסן עם סרוואים 9G, ופושרוד קרבון, והורדתי את הגלגל האחורי. בצורה כזו אפשר לאזן את הטיסן עם סוללה 1000, ואז העמסת הכנף טובה. בניה יותר כבדה (למשל סרוואים מטאל גיר ופושרוד פלדה) חייבה לעלות לסוללת 1500-1800, וזה פגע בביצועים של הטיסן. כזכור, כול תוספת גרם בזנב, זה תוספת של 5 גרם בחרטום לאיזון (אפקט המנוף)

טיסן חמוד ביותר, תתחדש :)

neo 2
10-08-2012, 14:48:25
בוודאי, לא שוכח את עניין האיזון של מרכז הכובד..
אני יעבוד עם 1300 20C, מבחינת האמפרים זה יתן 26.

מה זאת אומרת ציר מנוע פונה אחורה? לא הבנתי את הכוונה..

לגבי פרופ, 4.7*11 גם סבבה? או שעדיף יותר את ה10?

אגב, את הטיסן עדיין לא קניתי :) אני רוצה להזמין הכל במכה במיוחד שיש לי עוד משקל לנצל במשלוח(הוביקינג יודעים איך לגרום ללקוח לבזבז כסף על ניצול משקל)

neo 2
10-08-2012, 14:59:47
לגבי בקר:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__3731__TURNIGY_Basic_25A_v3_1_Speed_Controller.ht ml
או
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__2163__TURNIGY_Plush_25amp_Speed_Controller.html
?

pomerus
10-08-2012, 18:18:34
אני משתמש בדיוק בבקר ששמת ראשון - הBASIC 25A. עושה עבודה מצויינת
גם השני מצויין, מנסיון בטיסן אחר

לגבי ציר המנוע - יש במנוע בראשלס חלק נייח וחלק מסתובב (תוף). הציר כמובן גם מסתובב, והוא מחובר לתוף.
יש שתי תצורות של מנועים - האחת שהציר יוצא מהצד של התוף, והשנייה שהציר יוצא מהצד הנייח.
הפרופ עקרונית יכול להתחבר או עם מתאם פרופ שמתלבש על הציר, או עם מתאם שמתחבר בברגים לתוף (ואז הציר פונה "אחורה"). תלוי בסוג החיבור של המנוע לטיסן, ובתצורת המנוע.

במקרה של המנוע ששלחתי, הציר יוצא מהצד הנייח. במקרה כזה, אפשר לעשות כמה דברים:
- לחבר את הצד הנייח לפלטת דיקט של הטיסן בעזרת תושבת "X" שמגיעה עם המנוע, כשהציר מכוון אחורה, ולהשתמש במתאם פרופ שמתחבר לתוף שגם מגיע עם המנוע, או
- לחבר לדיקט תושבת מנוע "כלוב" שמקיפה את המנוע, כך שהצד הנייח פונה קדימה, ולכן גם הציר פונה קדימה, ואז להשתמש במתאם פרופ שיושב על הציר, או
- להפוך את ציר המנוע, כך שיבלוט מהצד של התוף (פעולה לא טרויאלית, ולא תמיד אפשרית)

אני בחרתי באופציה הראשונה, ומשיקולי בטיחות וגם מרכז כובד ואיזון הצמדתי את הסוללה עם סקוץ' לצד הטיסן

pomerus
10-08-2012, 18:25:35
בוודאי, לא שוכח את עניין האיזון של מרכז הכובד..
אני יעבוד עם 1300 20C, מבחינת האמפרים זה יתן 26.

מה זאת אומרת ציר מנוע פונה אחורה? לא הבנתי את הכוונה..

לגבי פרופ, 4.7*11 גם סבבה? או שעדיף יותר את ה10?

אגב, את הטיסן עדיין לא קניתי :) אני רוצה להזמין הכל במכה במיוחד שיש לי עוד משקל לנצל במשלוח(הוביקינג יודעים איך לגרום ללקוח לבזבז כסף על ניצול משקל)

לגבי הפרופ - 4.7*10 יושב על המנוע הזה כמו כפפה. בסביבות 19-20A במצערת פתוחה לגמרי, נצילות טובה של המנוע, וזמן טיסה טוב (רלוונטי במיוחד במקרה הזה שמטיסים עם סוללות קטנות יחסית)
לא ראיתי צורך לעלות לפרופ 11, וגם לא לפרופ 6*10 , כמו שכתבתי, הוא טס עם הפרופ הזה מצויין גם מבחינת כוח וגם מבחינת מהירות.
יש גם מצב שפרופ 11 יקח את המנוע מעבר למגבלת הזרם - הייתי בודק בזהירות עם מד הספק

neo 2
10-08-2012, 18:28:53
אמממ אוקיי, אני מניח שכשאקבל את המנוע אבין יותר טוב מה אמרת חח, זאת פעם ראשונה שאני נתקל בדבר הזה.
תודה רבה!! עזרת לי מאוד :)

pomerus
10-08-2012, 18:35:53
אמממ אוקיי, אני מניח שכשאקבל את המנוע אבין יותר טוב מה אמרת חח, זאת פעם ראשונה שאני נתקל בדבר הזה.
תודה רבה!! עזרת לי מאוד :)

בשמחה ובהצלחה :)

דרך אגב, לגבי מה שכתבת על "נשאר משקל בחבילה" - אחד הטריקים השיווקיים הכי חזקים של הסיני.
אם תבדוק טוב, תראה שאין הרבה הבדל (בכסף) כשמפרידים חבילות, ואז גם קונים מה שבאמת צריכים ... הטריק הזה של "נשארו 347 גרם" פועל בדיוק על המקום הזה שלנו שרוצה "להרוויח ולא לצאת פראייר", ובסוף קונה בעוד $10 או $30 ... פשוט חזק

מה שכן, תמיד לפני שמזמינים, לבדוק אם יש את מה שרוצים בסוארם - אז באמת יכולות לצאת הנחות סבבה. וכמובן גם הcombo prices שלפעמים נותנים הנחות יפות

neo 2
10-08-2012, 22:12:08
סוארם? מה זאת אומרת?
וגם קומבו? לא מכיר

pomerus
10-08-2012, 22:59:35
לא מכיר סווארם???? ההנחות הכי טובות בצד הזה של הגלקסיה
http://hk.rc-international.info/swarm

העקרון כזה - אתה נכנס לאתר הסיני, ועושה log-in (בהנחה כמובן שיש לך משתמש שם, זה נחוץ)
ואז אתה נכנס ללינק שנתתי, ובודק אם יש את המוצר שאתה מחפש. ההנחות יכולות להיות מאוד משמעותיות. כמובן, זה לא על כול המוצרים, ולא כול הזמן, אבל הרבה פעמים יש מציאות
יש כול מיני תנאים, אבל לבינתיים תסתכל, ואם יהיו שאלות - תגיד
וגם, כשאתה עושה הזמנה תסתכל אחרי שאתה משלם, על חלק מהפריטים יש סימן כחול כזה - buddy code. הכוונה היא שאם אתה נותן את הקוד לחבר והוא קונה את המוצר הוא מקבל אותו בהנחה, ואתה מקבל נקודות בונוס לקניה הבאה.
דרך לקבל יותר נקודות בונוס זה לפרסם את הקוד שלך באותו לינק שנתתי למעלה

COMBO - בהרבה מוצרים אצל הסיני, אם תדפדף קצת למטה, ליד המחיר, תראה לפעמים מוצרים שנמכרים בהנחה (שוב, לפעמים משמעותית) אם קונים את המוצר
הקטע - אפשר לקנות רק את המוצר שמופיע ברשימה, ולא את המוצר ה"ראשי" שתחתיו שמו אותו ...
ואז יש כול מיני פטנטים, איך לבדוק אם מוצר שאתה רוצה נמצא בCOMBO איפשהו באתר. תחפש ברשת. מישהו גם שם פה פעם בפורום רשימה של כול המוצרים שנמצאים בקומבו, ככה שיכולת פשוט לדפדף ולראות אם המוצר שאתה רוצה נמצא שם או לא ...