PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה איך מחליפים בית סוללה לשלט x9 של טורניג'י?

Ravivcz123
25-08-2012, 22:42:44
אני עומד להזמין את השלט והבנתי שיש לו בעיה עם הבית סוללות וכדאי להחליף לסוללה נטענת.
אז לאיזה סוג סוללה בדיוק צריך להחליף? ואיך עושים את זה?

pomerus
25-08-2012, 23:36:25
יש שתי סוללות שמתאימות
האחת http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16529
והשניה http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17955__HobbyKing_1500mAH_LiFe_3S_9_9v_Transmitte r_pack_.html

עניין של טעם. ה LiFE עובד במתח נמוך יותר, שחלק אומרים שמבזבז פחות חום בהמרה למתח העבודה של השלט. אלה שמשתמשים ב LIPO אומרים שאין שום בעיה

אני קניתי והתקנתי את ה LiFE. מתיישבת בול. חיבור פשוט בעזרת אחד הקונקטורים שמגיע איתה. לשים לב שלטעון אותה נדרש מטען שיודע להטעין LiFE

tomtabachnik
26-08-2012, 11:51:46
כנ"ל זו מתאימה ובמלאי :)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6955__ZIPPY_Flightmax_2500mAh_Transmitter_Pack_F utaba_JR_.html

טום

Ravivcz123
26-08-2012, 15:29:04
למה אי אפשר להשתמש בסוללות AA רגילות?

והסוללות יתאימו למטען הזה? http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17508__Just_Another_Charger_80W_6A_2_6S_Balance_ Charger_w_PSU.html

flatspin
26-08-2012, 18:10:13
מה שאתה מציג זה דבר והיפוכו.
מציעים לך שיפור בצורת סוללת ליפו, בעלת אורך נשימה רב בין טעינה לטעינה, מצד אחד. ואילו אתה נותן קישור למטען חכם ושואל על סוללות אצבע פשוטות.
והתשובה לשאלתך היא: אפשר בהחלט להשתמש בסוללות AA נטענות. אין להשתמש במתקן שמסופק עם השלט אלא לייצר מהסוללות פאק (או לרכוש מוכן) שמתאים בצורתו למקום בשלט.
באופן אישי, אני מצטרף להמלצה להשתמש בסוללות ליפו, מהסוגים שהציעו לך לפני. המטען שלך מתאים להן בדיוק.

Ravivcz123
26-08-2012, 18:40:58
את המטען אני קונה בכל מקרה לסוללות של הטיסן אז בדקתי אם זה מתאים.

ואם אני אשתמש בסוללות AA של gp כל כמה זמן אני אצטרך להחליף אותם?

(מצטער על החפירה אבל אני דיי דל בתקציב ולכן אם אפשר להסתפק בסוללות gp AA והם יחזיקו הרבה זמן אני אסתפק בהם ואם לא אז אני אקנה את הליפו)

Ice00
26-08-2012, 18:58:58
תקנה את הליפו !

pomerus
26-08-2012, 20:53:46
כדי קצת לסדר את הדברים :
אני הטסתי למעלה מחצי שנה עם סוללות AA, ועם בית הסוללות המקורי של השלט. לא היו שום בעיות. מה כן - סוללות AA לא מחזיקות מתח, ככה שאם השלט סתם שוכב הן מתרוקנות, וצריך להטעין כמעט לפני כול יציאה לשטח (אלא אם אתה מטיס כול יום, או קונה AA מיוחדות שלא מאבדות מתח). וגם - ההתרוקנות שלהן די פתאומית, ומד המתח בשלט לא יודע לחזות את זה, ככה שאי אפשר באמת לדעת עוד כמה נשאר בהן כשמטיסים, וכשהשלט מתחיל לצפצף כדאי לרדת ממש ממש מהר. אבל כמו שכתבתי - הטסתי ככה (כי לא ידעתי שיש אופציות אחרות) והיה בסדר

מרגע שהחלפתי לליפו (כמו שכתבתי, החלפתי בעצם ל LiFE, אבל זה בעקרון זהה) החיים השתפרו. הסוללה יכולה לשכב בשלט ללא שימוש גם חודש, ולא מאבדת מתח. מד המתח של בשלט מראה בדיוק כמה יש בסוללה, והירידה במתח צפוייה והדרגתית. והסוללות מחזיקות הרבה יותר, והטעינה הרבה יותר קצרה בזמן, ואין פחד מניתוקי מגע של בית הסוללות המקורי

בקיצור - זו הוצאה ממש לא גדולה, עם שיפור ניכר באכות החיים, ותוך כדי גם מגינים מפני סיכונים מיותרים

מפה - לשיקולך

בהצלחה

Ravivcz123
27-08-2012, 12:42:22
קיבלתי :)

אבל רק שאלה אחרונה כדי להיות בטוח- אם אני קונה סוללות של gp *לא נטענות*, כמה זמן יעבור עד שהם יגמרו?

Liav
27-08-2012, 12:48:39
יש דברים שלא חוסכים בהם... בסופו של דבר הזול יעלה לך ביוקר.

סוללות לא נטענות תצטרך להחליף פעם בכמה זמן והמחיר שלהן יעבור די מהר מחיר של סוללת ליפו.

בנוסף, כל הקומבינות של סוללות אצבע שלא כחלק מפק סוללות, מגדילות את הסיכוי לריסוק עקב בעיות מגעים בבית הסוללות.
אז אמנם זה יכול לעבוד, אבל למה לך לקחת סיכון מיותר?
במקרה הטוב תרסק טיסן, ובמקרה הרע תרסק טיסן על מישהו....

כמו שאמרו לפני - קנה סוללת Lipo, Life או פק סוללות Nimh (מולחמות)

pomerus
27-08-2012, 13:10:52

אבל רק שאלה אחרונה כדי להיות בטוח- אם אני קונה סוללות של gp *לא נטענות*, כמה זמן יעבור עד שהם יגמרו?

סוללות אצבע מחזיקות מספר שעות של עבודה רצופה. אין מספר מדוייק כי אני לא חושב שמישהו מדד (לרוב אתה לא מחזיק את השלט פתוח ברציפות, אלא מכבה אותו בין הטסה להטסה), וגם יש הבדלים גדולים מאוד בקיבולת בין סוללות שונות.

umbo
27-08-2012, 15:16:03

אני לא יודע בדיוק מה הקיבול של סוללות אלקליין (רגילות) שאינן ניטענות - זה נתון שהיצרנים פשוט לא מפרסמים. אבל מנסיון עם לא מעט מכשירים שאני עובד איתם עם שני סוגי הסוללות , סוללות אלקליין הן בעלות קיבול שבפרוש קטן יותר מאשר סוללות נטענות מסדרות יצור חדשות (בקיבול של סביב 2700Mah).

tomtabachnik
27-08-2012, 20:03:56
רביב , טום מארסיזון (לשעבר)
אל תחפש לחסוך , תוציא את הגרושים האלה כי כולנו יודעים שבארץ יקחו על זה סכומים מטופשים ולא אותה תמורה ...