PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בתיקון ושיפוץ חופה של הוריקן 425

yehuda.bitton3
03-09-2012, 13:32:46
אהלן חברים,
אני מתכנן כבר הרבה זמן לתקן ולשפץ את החופה של ההוריקן 425 שלי והשבוע החלטתי שאני עושה את זה, אז הזמנתי בד פיברגלס מהסיני
3 חתיכות של 1000x450mm שלדעתי אמור להיות די והותר חומר.
חשוב לציין שהחופה עשויה מסוג של פלסטיק ושהיא לא במצב כל כך גרוע, יש לה פה ושם סדקים אבל המבנה הכללי שלם מה שכן היא לא חלקה יש בה הרבה שקעים ופגמים חיצוניים אז הדבר הראשון שאני רוצה זה לתקן את הצד החיצוני כך שיהיה חלק ועל הדרך גם לחזק את החופה באופן כללי.
השאלות שלי הן:
באיזה דרך עדיף לעשות את העבודה?כלומר כמה שכבות מבחוץ וכמה שכבות מבפנים?
הדבר השני עם איזה אפוקסי רצוי להשתמש?
וכמובן טיפים ועצות יתקבלו בברכה כי זה הפעם הראשונה שאני מתעסק בפיברגלס.
תודה רבה מראש לכל העוזרים,
יהודה.

eitan-ro
03-09-2012, 17:54:36
אם זה מפלסטיק, זה די אבוד לך... שום דבר לא נדבק טוב לפלסטיק.

yehuda.bitton3
03-09-2012, 18:08:34
באמת??אבל דווקא מנסיון עם אפוקסי הוא נדבק לא רע לפלסטיק, נכון שלא כמו לעץ שם הוא ממש נספג והופך לחלק ממנו אבל עדיין אמור לעשות את העבודה אתה לא חושב?

wind556
03-09-2012, 18:48:39
אם תעשה את העבודה כמו שצריך, זה יעלה לך בערך פי 3 מרכישת החופה הכי יקרה שתמצא

אם המוטיבציה שלך היא ללמוד לעבוד, ואתה רואה בזה אתגר, זה משהו אחר
אתה חייב אפוקסי שנועד ללמינציה, ולא דבק אפוקסי, קילו עולה 200 שקל ואין פחות מקילו בשוק. (אלא אם תשיג ממישהו שעובד בזה ויתן לך כמות קטנה)
אתה חייב מברשות (לפחות 2) שיעלו לך 15 שקל
אתה חייב אצטון. כמות מינימלית תעלה לך 30-40 ש"ח
כמו כן יהיו לך שעות של שיוף וליטוש. תזדקק לניירות מים במידות שונות כדי לקבל תוצאה סבירה.
הצביעה תעלה לך בין 50 ל100 ש"ח, ואפילו יותר אם תרצה יותר מצבע אחד, והתוצאה בכל מקרה תהיה "לא מקצועית", רכה ונשרטת בקלות רבה.
ולא החשבתי בכלל את עלות הבד
מה עוד שיש להשיג היום חופות יפהפיות להוריקאן ב15 דולר אצל הסיני:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=20314

האפשרות השניה זה לחפף...

עוד משהו, ניתן לגרום לזה להידבק טוב, אם קודחים חורים על פני כל השטח ועושים שכבות משני הצדדים, זאת לא בדיוק הדבקה, אבל זה חיזוק מכאני

yehuda.bitton3
03-09-2012, 21:49:57
לגבי העניין של לקדוח חורים נשבע לך הוצאת לי את המחשבות מהראש זה בדיוק מה שחשבתי לעשות ברגע שאיתן פרסם את תגובתו......בכל אופן עכשיו כשהצגת את האופציה של הסיני העניין באמת נראה חסר טעם כשב-80 שקל בערך אפשר להביא חופה חדשה וצבועה, אז נראה אולי אני יעשה את זה בכל זאת סתם בשביל הכיף לראות מה יוצא ;)
אני יעדכן כשתהליך יחל, תודה עודד!

wind556
04-09-2012, 07:39:54
זה לא כייף
אם כבר תבנה משהו ששווה את ההשקעה ולא את החופה המעפנית הזאת

yehuda.bitton3
04-09-2012, 12:11:55
כמו?

wind556
04-09-2012, 16:24:40
חסר מה? מה שתרצה
יש מליון אפשרויות, אבל זה לא יעבוד בהתכתבות

eitan-ro
04-09-2012, 20:11:23
מאיפה אתה?
אם אתה כל כך אוהב לבנות, אז מאד מאד מומלץ לך להצטרף לקלוב.. ילמדו אותך שם את הבסיס של הבניה והאוירודינמיקה

danile80
04-09-2012, 23:43:26
אהלן יהודה

כמו שכבר הבנת, הדבר לא כלכלי :) אבל בשביל הכיף והאתגר שבעניין אתה יכול לנסות. מקסימום תהרוס את החופה שיש לך...
על מנת שתקבל הדבקות סבירה לפלסטיק, תוכל לשייף את השכבה המבריקה מבחוץ ע"י נייר שיוף בינוני.
לצורך תיקון דנטים וסדקים מקומיים ניתן להשתמש בפילר קל משקל - תוכל למצוא את זה בחנויות טיסנים.
בדים כבר יש לך, ד"א האיכות שלהם (בהנחה שזה 48 גר/מ^2) היא בסדר גמור, אני משתמש בבדים האלה לייצור משטחי עילוי בהצלחה.
דרך פשוטה ויחסית לא מלכלכת היא להשתמש בלכה אקרילית על בסיס מים. בונים ככה כנפיים שלמות, תחפש ברשת דאון שנקרא DL50.
בארץ תוכל למצוא את הלקה בתור מוצר של יעקובי שנקרא "הידרו-קליר", פחית קטנה לא תעלה לך הרבה ותספיק להרבה זמן. גם חוסך את הצורך באציטון, כי היא על בסיס מים.
אם בכל זאת תחליט על אפוקסי, דבר איתי נסתדר על כמות שתספיק לך. :)
לגבי הצבע, בהתחלה תעשה צביעה אחידה... ואחרי זה תזרום.

העיקר זה להתנסות, מקסימום ייצא לא טוב, אז תשפר בפעם הבאה. :) תנסה הרבה.

נ.ב. לעודד (זה עודד נכון?)
אני לא יודע איפה אתה קונה, אבל זה המחירים שיש עכשיו בחוץ:
ליטר אצטון - 14.5 ש"ח
חבילת מברשות (7-10 יחידות) סיניות מחנויות יצירה - 6-9 ש"ח - מצוינות לשימוש חד פעמי.
אפוקסי מעולה ללמינציה 1ק"ג +0.3 ק"ג - 87+35 ש"ח (cr80+ch80-2)
ניתן למצוא ב: www.cermat.co.il, שירות מעולה מניסיון.

ובכל זאת, יש אלף ואחת דרכים לעשות כל דבר. רצוי לא לקטוע רעיונות עוד לפני שנאמרו, ככה לא לומדים.

דני

yehuda.bitton3
05-09-2012, 08:40:08
תודה על ההסבר דני! לגבי הלכה אקרילית, אם אני מבין נכון אני אמור להשתמש בזה במקום האפוקסי? כלומר להספיג את הבד פיברגלס בזה להצמיד לחופה ואז לעבור שוב עם הלכה?
אם טעיתי במשהו אשמח אם תוכל להסביר את התהליך שלב אחר שלב, בתודה מראש יהודה.

danile80
05-09-2012, 10:54:32
עם הלכה הסיפור יותר פשוט.
אתה שם את הבד על החופה ועובר עליו עם מברשת עם לכה, הבד ייספג ויידבק.
תחפש באינטרנט הוראות בניה של DL50
או משהו כמו:
PU balsa pod reinforcement
דני

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk

wind556
05-09-2012, 12:57:45
אני קונה באלגד, משם המחירים שלי
שמח להכיר מקום זול יותר, אבל המרחק מבטל את הפרשי העלות
לא מכיר את הלכה על בסיס מים כאמצעי לשיכוב. אני לא הייתי מוותר על אפוקסי.
ועדיין, גם אם אתה רוצה להתנסות בעבודה, עזוב את החופה הזאת. היא לא שווה את ההשקעה
אם כבר אתה רוצה אתגר חביב, קנה את החופה החדשה מהוביקינג, ותתבנת אותה
גם תלמד המון, ואולי אפילו תצליח למכור את המוצר הסופי :cool:

yehuda.bitton3
05-09-2012, 15:29:53
אז אתה אומר עודד לקנות את החופה החדשה שמגיעה צבוע ולעשות ממנה תבנית?אם זה הרעיון אז לא יהיה יותר קל כבר לעשות מהחופה שיש לי תבנית?
מבחינת עבודת צבע אני לא דואג כי יש לי חבר שהוא סוג של אומן בצביעה באייר בראש הוא עושה עבודות מדהימות והרעיון זה לתקן את החופה ולתת לו אותה שיצבע מעבר לעלויות הצבע הוא לא ייקח ממני שקל נוסף אז זה לא מדאיג אותי....ואם כבר אני קונה חופה חדשה וצבועה אז אני ידלג כבר על התיקון של הנוכחית כי אין טעם.....בכל אופן תודה חברה על ההצעות!

roydor
05-09-2012, 17:00:22
במידה ואתה רוצה לבנות בחומרים מרוכבים, תתחיל במבט בשרשור "שיטות בנייה בחומרים מרוכבים":
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?37696-שיטות-בנייה-בחומרים-מרוכבים

מעבר לסרטונים ישנם הרבה קישורים לשרשורים מעניינים על פרויקטים של חברים בפורום שלנו ובפורומים בחו"ל

רועי

wind556
05-09-2012, 18:54:22
אז אתה אומר עודד לקנות את החופה החדשה שמגיעה צבוע ולעשות ממנה תבנית?אם זה הרעיון אז לא יהיה יותר קל כבר לעשות מהחופה שיש לי תבנית?
מבחינת עבודת צבע אני לא דואג כי יש לי חבר שהוא סוג של אומן בצביעה באייר בראש הוא עושה עבודות מדהימות והרעיון זה לתקן את החופה ולתת לו אותה שיצבע מעבר לעלויות הצבע הוא לא ייקח ממני שקל נוסף אז זה לא מדאיג אותי....ואם כבר אני קונה חופה חדשה וצבועה אז אני ידלג כבר על התיקון של הנוכחית כי אין טעם.....בכל אופן תודה חברה על ההצעות!

החופה שיש ברשותך אינה מתאימה לבניית תבנית. אם אתה רוצה לתבנת, רק מהחופה החדשה.

yehuda.bitton3
05-09-2012, 22:12:09
אם ככה אז עדיף לי כבר לקנות חופה חדשה צבועה ולגמור עם העניין......כרגע אני עם חופה של טירקס 500 וזה די לחוץ כל העסק

wind556
07-09-2012, 09:17:40
אם ככה אז עדיף לי כבר לקנות חופה חדשה צבועה ולגמור עם העניין......כרגע אני עם חופה של טירקס 500 וזה די לחוץ כל העסק

אתה מתנדנד בין שתי גישות סותרות:
הראשונה זה ללמוד לעבוד ואתגר
השניה זה חופה הכי פרקטית להוריקאן
עליך להחליט בין שתי הגישות
אם תשאל את דעתי, אין שום טעם להתעסק עם חופה, גם כאתגר , ברגע שיש לך לקנות את החופה הנ"ל.
מחפש אתגרים? לא יחסרו לך אם באמת תרצה, אבל עזוב את הרעיון של התעסקות עם חופה להוריקאן, קנה את החדשה וזהו

eitan-ro
07-09-2012, 14:25:56
אם כבר אתה רוצה לנסות לעשות תבנית - תקנה 2 חופות, אחת תלך לטיסן והשניה תלך לניסיון של בניית תבנית.

yehuda.bitton3
07-09-2012, 14:41:50
ביררתי היום כמה תעלה לי עבודת צבע איכותי.......בוא נגיד שירדתי מזה מהר מאוד ;) עודד יש לך מושג האם המלאים של החופות אצל הסיני מתחדשים בד"כ?