PDA

צפייה בגרסה מלאה : telink su-29 לעומת yak55 HK

tomtabachnik
09-09-2012, 15:23:10
שלום לכולם (מקווה שישאר עם מה שקרה הבוקר בדרום :p)
כמו בכותרת , אני מתלבט בין השניים אך מספר דברים לפני
אני יודע שאין על הטלניק הוא פצצה ו 80 אחוז שאקנה אותו למרות המחיר שלו כקיט בארץ , אבל אני לא הייתי בטוח אם הוא פחות טוב מהסיני
עשיתי חיפוש על השניים בפורום וכמובן שראיתי את השרשור של נדב על היאק , נראה פיצוץ אבל עם שיחה איתו של שעה פלוס (תודה נדב:rolleyes:) הוא שינה את דעתי ב 180 מעלות ולכן שללתי חלקית את היאק כרגע
ולכן אני פותח נושא כאן , בשביל לשמוע עוד עצות \חוות דעת .

למה פתחתי את הנושא :
א.הייתי רוצה לשמוע עוד חוות דעת על כל אחד מהם במיוחד על היאק 55 שאדע לעתיד ואולי שיהיה מסוכם פה למי שיחפש בהמשך
ב.כל שרשור על הטלניק סוחוי שמצאתי יש לינקים של HOBBYCITY שזה הישן וזה לא נפתח לי , כמו כל הלינקים הישנים שרשום הובי סיטי במקום הובי קינג , לא נורא :)
ג.אשמח מאוד אם יינתן לי סטאפ לSU 29 מהסיני או RCtimer
ד.אשמח לדירוג שלכם מ 1 עד 10 או איך שתבחרו לגבי כל אחד מהם (אני משער שSU 29 ובכלל כל טלניק מקבל 9 אם לא 10 :rolleyes:)

תודה מראש לעוזרים ולעונים החביבים :D

טום

pomerus
09-09-2012, 17:08:22
(אני מסופק אם אפשר לעשות "חיתוך חד" כמו שאתה מבקש. יש יותר מדי פרמטרים, ויותר מדי סובייקטיביות, ובכול זאת ...)

דעתי האישית והפרטית:
מבחינת מחיר אתה משווה פה שני טווחים שונים לגמרי (גוף בלבד).
למה רק שני אלה? הרי אם אתה עולה למחיר של הטלינק יש אופציות נוספות כמו הפארק מאסטר של מולטיפלקס. ומצד שני אם מחיר הוא שיקול, היאק נותן תמורה מצויינת לכול שקל.
ממה שראיתי והתנסיתי, הטלינק טס מעולה, היאק טס טוב מאוד. היאק קצת יותר כבד, אבל גם קצת יותר עמיד (אם אתה בשלב הלימוד זה יכול להיות שיקול). ההרכבה של היאק יותר קלה.
אם אתה קונה טלינק אתה משלם לזה שתכנן את הטיסן. אם אתה קונה יאק סיני אתה משלם לזה שהעתיק אותו

תעיף עין גם על הריאקטור הסיני. אופציה חמודה ביותר וזולה ביותר, וטס ממש יפה. בשבת עם רוח של אחר הצהריים התנהג בצורה מאוד מפתיעה לטובה, עם ביקורות מעולות בפורומים

pomerus
09-09-2012, 17:09:34
(אני מסופק אם אפשר לעשות "חיתוך חד" כמו שאתה מבקש. יש יותר מדי פרמטרים, ויותר מדי סובייקטיביות, ובכול זאת ...)

דעתי האישית והפרטית:
מבחינת מחיר אתה משווה פה שני טווחים שונים לגמרי (גוף בלבד).
למה רק שני אלה? הרי אם אתה עולה למחיר של הטלינק יש אופציות נוספות כמו הפארק מאסטר של מולטיפלקס. ומצד שני אם מחיר הוא שיקול, היאק נותן תמורה מצויינת לכול שקל.
ממה שראיתי והתנסיתי, הטלינק טס מעולה, היאק טס טוב מאוד. היאק קצת יותר כבד, אבל גם קצת יותר עמיד (אם אתה בשלב הלימוד זה יכול להיות שיקול). ההרכבה של היאק יותר קלה.
אם אתה קונה טלינק אתה משלם לזה שתכנן את הטיסן. אם אתה קונה יאק סיני אתה משלם לזה שהעתיק אותו

תעיף עין גם על הריאקטור הסיני. אופציה חמודה ביותר וזולה ביותר, וטס ממש יפה. בשבת עם רוח של אחר הצהריים התנהג בצורה מאוד מפתיעה לטובה, עם ביקורות מעולות בפורומים

tomtabachnik
09-09-2012, 18:22:28
צודק טעות שלי ששכחתי לציין את הפארק מאסטר
אני מחפש שיעמוד גם ברוחות ולא שאצטרך להשאיר בבגאג' ,לכן הריאקטור אני משער שלא עומד בנדרש
וגם שללתי את הבחירה בו כי הוא כבר מגיע כמעט לאותו מחיר של היאק עם משלוח :p ואז כבר עדיף היאק
מולטיפלקס אם אני לא טועה פעם אחרונה שביקרתי בחנות שהיה להם פארק מאסטר , מחירו עמד על 700-800 ש"ח ומה שלא אהבתי בו זה שהוא טיפה קטן , לא הבדל משמעותי לעומת האחרים ...
הטלניק סוחוי או יאק - מחיר 500 ש"ח בחנות בארץ שאני לא חושב שמותר לפרסם את שמה כאן אבל רובנו מכירים בה .... וגם נראה שהרבה קונים אותו וקל גם למכור אותו אחר"כ , ובנוסף הוא גם גדול וביצועים וסרטונים בלי סוף ומאוד נפוץ....

לפי מה שהבנתי ממך , הכל תלוי במחיר , אם אני מחפש את הזול ושיענה כמעט על כל הדרישות - היאק הוא אכן אופציה טובה ויש ביצועים אך לא כמו הטלינק
טלינק - מצויין אבל שוב , מחיר ... ( אין לי בעיה כספית אבל אני משער שיוצא 800 ש"ח עם סטאפ והכל ) ויהיה טיסן טוב פלוס פלוס

תודה רבה על דעתך

עוד ? :D

MRDATA
09-09-2012, 19:54:16
אני מטיס את הטלינק ורכשתי אותו עוד לפני שהיתה האופציה הסינית.
הטלינק והיאק יכולים להגיע לתוצאות דומות אבל יש דבר אחד קריטי: בניה נכונה ללא פשרות.
כדאי לבוא לשטח למטיסים שמכירים את שני הכלים וללמוד את כל הדקויות של הבניה.

ליאק יש יתרון בזה שהכנפיים מתפרקות להובלה (לפעמים גם בנחיתות קשות וזה דבר טוב :) )

בהצלחה

רונן

tomtabachnik
09-09-2012, 21:07:00
ראיתי בסרטון של חגי שהוא בנה מאוד בקפידות את הסוחוי , ולעומת זאת הסרטוני חוות דעת על היאק הסיני הן שהוא פשוט מדי לבנייה וזה קצת מרתיע
אני לא סגור על עצמי
היאק הסיני יצא לי חישוב עם סרוואים מטאל גיר ומשלוח והכל 550 ש"ח
לעומת זאת הטלינק יצא לי כמעט 900 ש"ח כולל הכל (ליתר דיוק 886 ) אבל יש ביצועים
תודה MRDATA

אחכה לעוד תגובות

טום

pomerus
09-09-2012, 21:56:17
ראיתי בסרטון של חגי שהוא בנה מאוד בקפידות את הסוחוי , ולעומת זאת הסרטוני חוות דעת על היאק הסיני הן שהוא פשוט מדי לבנייה וזה קצת מרתיע
טום

"פשוט מדי לבניה" לא חייב להיות מרתיע. המולטיפלקס פשוטים לבניה, והתוצאה נהדרת ... (לא שאני משווה לאיכות הסינית ח"ח).
ביאק הקרבון מגיע מורכב, בטלינק אתה צריך לייצר תעלה ולשתול את הקרבון בכנף, וכו. לא נראה לי שזה צריך להיות השיקול, אלא אם כן אין לך נסיון בבניה ומדריך, ואז עדיף היאק :)

shaharg
09-09-2012, 22:05:54
שלום טום ,
אני לא ארצה להוסיף לך לבילבול - אבל מותר לשאול מה רמתך בהטסה וב 3D בפרט ? התשובה לכך תאפשר לוגיקה מאוד הגיונית באשר לבחירה - אם זה הטיסן הראשון שלך ב 3D אני לא הייתי רץ להשקיע סכומים גדולים והולך על היאק : שיקול עלות תועלת - בשלב ההתחלה ריחופים וכד' אתה לא צריך יותר מהיאק.
בשלב הראשון גם מרסקים יותר ( תאמין לי אני יודע ...:cool: ) ,לאחר הריסוק גם בידי אמן, הטיסן לא ישוב להיות כפי שהיה ... לכן אם אתה מתחיל - לך על הזול .
אם אתה מטיס מתקדם ששולט ברחוף בכל מצביו , טורק רול בעיניים עצומות וכו' אתה מאוד תתבאס מטיסן בינוני ולכן ההשקעה בטלינק הכרחית ... ( ולא , סימולטור לא נחשב )

pomerus
09-09-2012, 22:47:40
שלום טום ,
אני לא ארצה להוסיף לך לבילבול - אבל מותר לשאול מה רמתך בהטסה וב 3D בפרט ? התשובה לכך תאפשר לוגיקה מאוד הגיונית באשר לבחירה - אם זה הטיסן הראשון שלך ב 3D אני לא הייתי רץ להשקיע סכומים גדולים והולך על היאק : שיקול עלות תועלת - בשלב ההתחלה ריחופים וכד' אתה לא צריך יותר מהיאק.
בשלב הראשון גם מרסקים יותר ( תאמין לי אני יודע ...:cool: ) ,לאחר הריסוק גם בידי אמן, הטיסן לא ישוב להיות כפי שהיה ... לכן אם אתה מתחיל - לך על הזול .
אם אתה מטיס מתקדם ששולט ברחוף בכל מצביו , טורק רול בעיניים עצומות וכו' אתה מאוד תתבאס מטיסן בינוני ולכן ההשקעה בטלינק הכרחית ... ( ולא , סימולטור לא נחשב )

1+
יפה כתבת

israel_gt
10-09-2012, 00:26:03
ממש ממש אחד משמעית הטלינק SU הרבה הרבה יותר טוב יש לי את שתיהם בניה עם סטאפ נכון לטלינק וזה כלי פשוט שלא רוצים להוריד אותו עושה הכל מהכל בצורה מדויקת קל משקל יש הרבה אבל הבנייה שלו חבל על הזמן הרבה עבודה יש עליו שזה חיתוך EPP לשתול את הקרבון להדביק את תושבת המנוע ועוד אבל שוב טיסן כיף כיף וכיף

ofir181
10-09-2012, 11:55:57
ה yak 55 HK דרק !!

ה TELINK SU והיאק טיסנים נחמדים ! לא יותר מזה ..

הPARKMASTER הוא הכלי הכי טוב שיש בקילומטרים....

tomtabachnik
10-09-2012, 14:00:27
שלום טום ,

אהלן שחר
אני רמה טובה מאוד , יודע טורק רול, האבר אפילו עם F22 מקאפה וגם דלתא שהמצאתי בעצמי , יודע לטוס הפוך , באזים , רולים , אני שולט בתרגילים זה לא הבעיה ...אפילו חלק מהם אני עושה עם טריינר גדול מוסב וחלק עם הבנייה עצמית מקלקר שלי
גם הצגתי בפני חברי המשפחה את המחירים ואת המצב , כולם אמרו ששוה להשקיע במקור(הכוונה לטלינק) ולא בחיקוי הסיני , להשקיע באופן חד פעמי למשהו טוב
לימדתי כבר שלושה אנשים להטיס , הצלתי מספר פעמים ממצבים ממש מסובכים טיסנים ויש עדים חברים ואנשים מהמנחת להצלות שלי :o
הרמת הטסה זה לא הבעיה שלי
עכשיו אני על 90 אחוז לטובת הטלינק ;)

הרכבות - אני יודע לבנות אין בעיה , בניתי את הטריינר שלי , בננות , פייפר קאב , דקטלון ועוד שניים שלא זוכר את השם שלהם (ולא החשבתי את הבנייה עצמית מקאפה כבנייה , אם מחשיבים אז להוסיף עוד 6 :o)

אני חושב שאוציא לגמריי את היאק הסיני כאופציה לקנייה

הפארק מאסטר - אחטט שוב לראות עוד קצת ביקורות , אני יודע שהוא מוצלח מאוד וגם הטלינק , אבל הטלינק סוחוי יותר קורץ לי :D

תודה רבה מחכה לעוד תגובות (אם יש לכם :D)

טום

sharonx
10-09-2012, 15:53:33
חברים, לא רוצה להרוס אבל טיסן ה 3D הכי טוב שיש מ EPP לדעתי הוא ה FLASH.
טיסן הרבה יותר זריז והרבה פחות עצלן מכל הטלינקים.
משקל טיסה 430 גרם

יש לי אותו ואני מת עליו

http://www.youtube.com/watch?v=eiGaGylaF9k

http://www.youtube.com/watch?v=WmK3Fxwr260

kfirlan
10-09-2012, 17:12:46
חברים, לא רוצה להרוס אבל טיסן ה 3D הכי טוב שיש מ EPP לדעתי הוא ה FLASH.
טיסן הרבה יותר זריז והרבה פחות עצלן מכל הטלינקים.
משקל טיסה 430 גרם

יש לי אותו ואני מת עליו

http://www.youtube.com/watch?v=eiGaGylaF9k

http://www.youtube.com/watch?v=WmK3Fxwr260

מסכים עם כול מילה גם לי יש אותו ועדיין נהנה ממנו יכול לעשות את כול התרגילים בדיוק רב

edgarfov
10-09-2012, 18:33:18
טלינק .
רולינג סירקל וליתלות עד צאת הנשמה לא הופכים תFLASH3D למטוס טוב.

ללינק כשהוא בנוי טוב יש יכולות דיוק מהממות , עמיד בלחצים שהיו מפרקים בלזה לגורמים.., יכול לבצע רולינג נייף מטורף , לא ראיתי עוד אף קלקר עושה את זה.
הלינק מתנהג מדהים ברוחות חזקות, עזוב...

flyinglizard
10-09-2012, 22:12:00
הטלינק טיסן טוב מאוד. מדוייק, קשיח - שווה כל שקל אם מה שאתה רוצה זה 3D "הרדקור". בנה אותו קל ועם מנוע לא חזק מדי (הוא לא צריך!) והוא יטוס מדהים.

ofir181
10-09-2012, 22:32:24
מסכים לגבי החלק הראשון של מה שרשמת ולא ככ לגבי השני

שלא תבין לא נכון ...אני מאוד אוהב את הטלינק ...כיף לתלות אותו ..ולטייל איתו בהרייר קרוב

אבל אין מה להשוות בכלל בינו לבין הפארקמסטר ...הפררקמסטר ליגה אחרת לגמרי ..

מי שאוהב טיסות מדויקות ותמרונים מדוייקים וחדים יבין על מה אני מדבר

מי שאוהב לתלות טיסן ולעשות הרייר כל הטיסה .....TELINK

שתשים פארקמסטר על הצד וטלינק על הצד והטלינק יתחיל להתקפל לך ה TELINK תבין על מה אני מדבר .

tomtabachnik
11-09-2012, 14:45:27
מסכים לגבי החלק הראשון של מה שרשמת ולא ככ לגבי השני

שלא תבין לא נכון ...אני מאוד אוהב את הטלינק ...כיף לתלות אותו ..ולטייל איתו בהרייר קרוב

אבל אין מה להשוות בכלל בינו לבין הפארקמסטר ...הפררקמסטר ליגה אחרת לגמרי ..

מי שאוהב טיסות מדויקות ותמרונים מדוייקים וחדים יבין על מה אני מדבר

מי שאוהב לתלות טיסן ולעשות הרייר כל הטיסה .....TELINK

שתשים פארקמסטר על הצד וטלינק על הצד והטלינק יתחיל להתקפל לך ה TELINK תבין על מה אני מדבר .

אתה רוצה להגיד לי שעם המוט קרבון ששותלים , EPP עבה ככל הנראה ולמרות הכל הוא מתעקם בנייף אדג' ?:confused:

שרון - לא נראה לי שהפלאש עמיד כל כך ברוחות ...

LIZARD - כבר יש לי סטאפ שאשיג בזמן הקרוב

EDGAR - כשאתה אומר "עזוב " אתה מתכוון עזוב אין מה להגיד באופן חיובי או ההפך ? :rolleyes:

חייב לציין , ששקלתי קניית טיסן קרש כקיט למנוע 46 ולחשמל אבל יוצא הרבה יותר יקר ולא מתאים לי כרגע לקנות טיסן כבד , רוצה משהו קליל שלא צריך לשבור יותר מדי את הראש ואכן הטלינק וכל המוקצפים יתאימו לי

עוד הצעות ודעות יתקבלו בברכה

תודה לכם

טום

סופראירוי
11-09-2012, 17:00:47
אל תיגע ביאק הסיני
לדעתי הטלינק הכי טוב ואחריו בא הפארק מסטר

sharonx
11-09-2012, 18:52:46
הפלאש פחות עמיד ברוחות מהגדולים אבל גם הרבה יותר רספונסיבי. הכל פשרות בחיים....

edgarfov
11-09-2012, 19:09:41
אתה רוצה להגיד לי שעם המוט קרבון ששותלים , EPP עבה ככל הנראה ולמרות הכל הוא מתעקם בנייף אדג' ?:confused:

שרון - לא נראה לי שהפלאש עמיד כל כך ברוחות ...

LIZARD - כבר יש לי סטאפ שאשיג בזמן הקרוב

EDGAR - כשאתה אומר "עזוב " אתה מתכוון עזוב אין מה להגיד באופן חיובי או ההפך ? :rolleyes:

חייב לציין , ששקלתי קניית טיסן קרש כקיט למנוע 46 ולחשמל אבל יוצא הרבה יותר יקר ולא מתאים לי כרגע לקנות טיסן כבד , רוצה משהו קליל שלא צריך לשבור יותר מדי את הראש ואכן הטלינק וכל המוקצפים יתאימו לי

עוד הצעות ודעות יתקבלו בברכה

תודה לכם

טום

טלינק - חיובי
בחיים לא מתעקם בנייף אדג' אלא אם כן זה חלף ליד חור שחור.
חזק, קל לשיפוץ לא משנה לכמה חלקים פיזרת אותו
אני מדבר מניסיון אישי מאוד..

בכבוד
E

pomerus
11-09-2012, 19:16:36
טלינק - חיובי
בחיים לא מתעקם בנייף אדג' אלא אם כן זה חלף ליד חור שחור.
E

ח חח *** ***ח חזק :)

oded333
11-09-2012, 20:09:15
יש לי גם טלינק גם פארק מאסטר וגם את היאק
והטלינק עולה על כולם לדעתי
הפארק מאסטר מאוד מדוייק אבל רגיש לרוחות וקצת קשה בריחופים
היאק מעולה בגילגולים אבל לא מעבר כי הוא קצת כבד ומגושם
והטלינק יציב עמיד ברוחות מבצע ריחופים וגילגולים מאוד מדוייק מרגיש מאוד כליל קצת פחות טוב בנייפים מול הפארק מאסטר וקל מאוד לתיקונים
נקודה מאוד רגישה לתיקון בפארק מאסטר זה קיר האש שלו
דיברו כאן על קושי בהרכבת הטלינק בעניי לא כזה מסובך אלה כייף שיש קצת מה באמת להרכיב
בקיצור טלינק מקום 1 בלי שום ספק
פארק מאסטר מייד אחריו(עיניין של טעם אישי)
והיאק מקום אחרון אבל נותן תמורה מלאה לעלותו הנמוכה
מקווה שעזרתי
בברכת שנה טובה לכולם
חג שמח

tomtabachnik
11-09-2012, 21:35:33
אתגר אהבתי את הדוגמא עם החור שחור ;)
שרון - צודק אבל אם אפשר לא להתפשר בדברים מסויימים אז למה לא ...
עודד - תודה לך

חברים , עזרתם מאוד מאוד בשיקול הדעת שלי , מודה לfo מאוד :D

תוספת קטנה , יש לי גם לבנות H קוואד שתתחיל בקרוב (חאליק לא נורא רק 500 שקל) :D;):D

תודות

טום

ofir181
11-09-2012, 23:20:26
הדיעה פה היא ככ לטובת הטלינק ....אבל בשלוש רמות מתחת לפראקמסטר,