PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון מחשבות כפירה של "חדש בתחום"

MOSH50
12-09-2012, 21:39:37
חברים ,
כל מילה שנכתבה לגבי הצורך במדריך הטסה למתחילים חקוקה בסלע ללא התייחסות לסוג הטיסן ו/או סוג המגוע שלו.
אבל יש מישהו שיכול להסביר לי מה פשר המחירים שהמדריכים לפחות עפ"י מה שהבנתי גובים (200 ש"ח בממוצע לשעה) כאשר אני מביא את הטיסן שלי + כל הציוד הנלווה.
חברים אני בעוונותי מורה נהיגה והיום מחיר ממוצע לשיעור של 40 דקות עולה כ-100 ש"ח אבל אני מגיע עם הרכב שלי וכל ההוצאות (בלאי, דלק , ביטוח וכ"ו) הם עלי .
יש מי שיכול להסביר לי את ההגיון .
כותב שורות אלו מתוך תסכול ולמרות חשיבות עניין ההדרכה ומתוך חוסר ההגיון הנ"ל ככל הניראה את לימוד ההטסה אאלץ לעשות בעצמי בעזרת הסימולטור וחברתו הטובה של
המטיס המתחיל "הגברת נחיתת הריסוק "

בוואז
12-09-2012, 21:48:45
התגובה שלי מהשרשור של אייל:

נשמע לי הזוי 200 לשיעור... זה מחיר מוגזם ביותר!
אני לא מכיר מישהו שגובה יותר מ-150 וגם זה בחנות שעושה לך שיעור על הטיסן שלהם, רוב המדריכים לוקחים 100 ומטה לשעה

eitan-ro
12-09-2012, 22:20:06
איך מתגעגע לתקופה שלא היה בכלל דבר כזה "מורה הטסה"... היית מגיע לשטח, צועק באויר אם מישהו יכול להדריך אותך ומיד כמה אנשים היט מתנדבים...
בכל מקרה 200 שח זה מעבר למוגזם, וגם 100 שח זה מוגזם לדעתי.
זה שיעור טיסה במטוס אלה שיעור הטסה על טיסן!
בכל מקרה אם תחליט מתישהו לעבור לדאונים, תמצא בלי בעיה מדריך ללא עלות.
בהצחלה,
איתן.
Sent from my GT-I9100

guyst
12-09-2012, 22:31:00
יש רשימת מדריכים בנעוץ.
תרים כמה טלפונים ותברר מחירים. אכן נשמע מחיר גבוה.

pomerus
12-09-2012, 22:53:41
לפותח השרשור:

דבר ראשון - ברוך הבא :)

לגבי המחיר, לא מכיר מחירים של שיעורי נהיגה (השיעור האחרון שעשיתי היה לפני 25 שנה...). כן מכיר מחירים של שיעורים פרטיים, ושיעורי נגינה, ועוד כול מיני שיעורים.
מחירים של בין 70 ש"ח (לחברה צעירים, אפילו לא סטודנטים) ועד 250 ש"ח ומעלה למורים ותיקים.
המחיר הוא עבור הזמן של המורה, לפי התעריף שהמורה קבע. החלטה של התלמיד לקחת או ללכת.

בוא לכול שטח הטסה, ותקבל עזרה עם חיוך, בחינם. אני אומר את זה גם כמי שנעזר וגם כמי שעכשיו כבר יכול לעזור.
רק מה - בהתאם לזמינות ולמצב הרוח של מי שנמצא, ולכיף שלו וכו וכו. וכמובן - אין אחריות על רמת ההטסה והנסיון של זה שעוזר.
אבל זה עובד. חד משמעית.

לעומת זאת, אם אתה רוצה התחייבות לזמן קבוע, ולתשומת לב מלאה אליך, ולתהליך מקצועי של לימוד יסודות וחניכה ותרגול מצבי חירום - מדריך זה הדרך הטובה ביותר.
העלות - לפי התעריף של המדריך, אם הוא מביא ציוד או לא, ולא נשכח ששיטחי הטסה לרוב רחוקים אז יש גם זמן נסיעה וכו.
התמורה שלך - הדרכה מקצועית על כול מה שמשתמע מכך. כולל התחייבות של המדריך לתהליך וללימוד שלך.
ויש גם מקום לשאול אם לוקחים כמה שיעורים אולי יש הנחה

וכמובן - מדריך יכול להיות חבר שלך, חבר חדש משטח ההטסה, או אפילו מישהו בפורום שרוצה לעשות את זה מסיבותיו. (תראה למעלה, כבר קיבלת הצעה להדרכה חינם בדאונים).

מאחל לך שתיכנס ברגל ימין לתחביב המדהים הזה

master_bebe
13-09-2012, 05:09:19
דרך אגב, אין ספק שסימולטור יקצר לך את זמן הלמידה וימנע ריסוקים.

איפה אתה גר ?

MOSH50
13-09-2012, 05:28:44
ירושלים

umbo
13-09-2012, 07:17:48
גם אני מעיר הקודש, תיצור קשר, נראה מה אפשר לעשות.
אגב, כדאי לעדכן את מקום המגורים בדף הפרופיל שלך

ZvikaF
13-09-2012, 10:27:33
אני משוכנע שנשארו עדיין כמה נשמות טובות בתחום שיעזרו לך ללמוד בלי תשלום (אולי תמורת קפה ועוגה..)
במידה ואתה מגיע למרכז.. אז בשמחה.. :o:)

pomerus
13-09-2012, 10:36:07
אני משוכנע שנשארו עדיין כמה נשמות טובות בתחום שיעזרו לך ללמוד בלי תשלום (אולי תמורת קפה ועוגה..)
במידה ואתה מגיע למרכז.. אז בשמחה.. :o:)

אתה יודע צביקה, קשה לי עם הניסוח הזה (שנמצא במרומז גם בחלק מהתגובות האחרות). משתמע ממנו שמדריך שלוקח כסף הוא לא נשמה טובה.
שיהיה ברור - אני לא מדריך, ואין לי אינטרס סמוי פה.
בעיני השאלה היא של מחוייבות ואחריות, והיא לא קשורה רק לטיסנאות אלא להרבה תחומים אחרים בחיים שלנו.

כשאתה משלם, נוצר "חוזה" - סוגרים על מה התמורה, אתה יכול לקבל את ה"שרות" בדרך שמתאימה ונוחה לך. אתה יכול להיות שקט שאתה מקבל שרות מקצועי ושיש אחריות, והתנאים ברורים לשני הצדדים.
ברור שאפשר "חברית", ואני אישית נהניתי ולמדתי והשתפרתי המון בעזרת חברים ומטיסים בשטח ההטסה. ועכשיו אני שמח שאני יכול לתת גם. זו הרגשה נהדרת.
אבל אי אפשר להשוות לשיעור שלקחתי אצל מדריך מקצועי, בתשלום, שהיה ממוקד כולו בי ובצרכים שלי וברצונות שלי. זו חוויה שונה ותהליך שונה.

טיסנאות וחברות הולך יד ביד בעיני. זה תמיד יהיה, האחווה הזו.
מצד שני, הרבה (מאוד) טיסנאים חדשים היו יכולים להרוויח המון מכמה שיעורים של הדרכה מקצועית, יסודות, בטיחות ועוד דברים שנראה שקצת נזנחים היום בעידן הקלקר והRTF

MOSH50
13-09-2012, 11:01:27
אין לי כל ספק שהמדריך אכן זכאי לתמורה (שכר) עבור זמנו לא על כך טענתי
אלא על הסכומים עליהם קראתי בכל האתרים העוסקים בטיסנאות
עפ"י התגובות ככל הנראה לא הצלחתי להעביר את כוונתי .

ZvikaF
13-09-2012, 13:27:49
לאורך תקופה מאוד ארוכה מפרק הזמן שאני מכיר את ההובי הנפלא הזה (40+) לא היה קייםמושג של הדרכה בתשלום.
לא שאני פוסל את צורת ההדרכה הזו, אבל זה קצת צורם לי שהופכים את ההובי למקצוע...
אני בהחלט מסכים שכל אחד רשאי להתנות את "בזבוז" זמנו בכסף... אבל... לא הכל כסף.
ולפותח השרשור שתהה על הסכום הנדרש ולא על הדרישה עצמה: זה שוק חופשי, יירצו ישלמו, לא ירצו לא... מנפלאות הקפיטליזם :)

pomerus
13-09-2012, 13:39:03
אם חושבים על זה, כששייפתי בלזה בקלוב לפני 30 שנה, זו היתה בדיוק, אבל בדיוק הדרכה בתשלום :)
ההורים שילמו למדריכים שידריכו אותי.

מסתבר שה"הובי" היה בתשלום מאז שחר ההיסטוריה

tav31
13-09-2012, 13:39:55
מוכן לעזור בכיף בתחום הטכני ללא תשלום.
אתה מוזמן לפנות אלי בכיף(אני גר במודיעין)
0545213563

MOSH50
13-09-2012, 14:54:18
אם חושבים על זה, כששייפתי בלזה בקלוב לפני 30 שנה, זו היתה בדיוק, אבל בדיוק הדרכה בתשלום :)
ההורים שילמו למדריכים שידריכו אותי.

מסתבר שה"הובי" היה בתשלום מאז שחר ההיסטוריה

גם אני כשהייתי בחוג טיסנאות אפילו קצת לפניך ההורים שילמו על החוג
אבל אתה שוכח ששם הם סיפקו את כל החומרים וההדרכה .
אבל לעצם העניין כנראה שלא קראת את ההבהרה שכתבתי ,
התיסכול שלי הוא לא מעצם התשלום אלא מגובהו (ושוב אני מתבסס על מה שקראתי בפורומים העוסקים בנושא ולא מבדיקה אישית )
נכון שכתבתי שאני "חדש בתחום" וזאת מכיוון שהטיסן האחרון שבניתי היה "בננה " עם מנוע 0.49 מבית טיסן חיפה אשר קניתי
מכספי הבר מצווה שלי שהיתה אי שם במאה הקודמת

guyro
13-09-2012, 17:20:05
200 ש"ח לשיעור...ואתה מביא את הטיסן...נשמע סופר מוגזם,

אני מעודד סימולטור ומדריך טוב כדי להכנס נכון לתחביב...אבל זה סופר סופר מוגזם.

ebay007
13-09-2012, 17:34:12
נכון שלא הכל צריך להיות כל הזמן סביב כסף, אבל מדריך לדעתי דווקא חשוב שיהיה בתשלום.
כי אם זה לא בתשלום אף אחד לא "חייב" לך כלום. ומי שיעזור לך יעשה את זה כשיתחשק לו או כשיהיה לו זמן.
ואם זה בתשלום אז אתה יכול לדעת שהוא פנוי אליך, ויש לו סוג של אחריות כלפיך.

ולדעתי לסימולטור אין ממש ערך למתחיל גמור כי הוא לא יודע מה לתרגל ואיך.
הרי להשאיר טיסן באוויר זאת לא הטסה. צריך לדעת איך להפנות את הטיסן, ואיך לנחות. (וזה רלוונטי לכל טיסן)
אחרי שיעור או שניים עם מדריך שאתה מבין מה אתה עושה אז יש לסימולטור חשיבות גדולה.

eitan-ro
13-09-2012, 17:50:54
ואם הטיסן מתרסק בזמן הדרכה בתשלום, מי משלם על הנזק? :rolleyes:

guyro
13-09-2012, 18:38:28
ואם הטיסן מתרסק בזמן הדרכה בתשלום, מי משלם על הנזק? :rolleyes:

ואיך זה קשור לעלות השיעור ?

flatspin
13-09-2012, 19:02:15
לדעתי, אם טיסן מתרסק כל עוד החניך נמצא תחת חסותו של מדריך בתשלום, ולפני שהמדריך הסמיך אותו לטיסת סולו , כי אז האחריות היא על המדריך. אלא אם כן סיבת הריסוק היא כשל מבני (כנף נשברה באויר) או תקלת תקשורת מכל סוג שהוא, שלמדריך לא יכולה להיות שליטה עליהן.
הטיס החניך את הטיסן שלא בנוכחות ובחסות המדריך - האחריות עליו.

oshram
14-09-2012, 03:25:37
10+

לדעתי, אם טיסן מתרסק כל עוד החניך נמצא תחת חסותו של מדריך בתשלום, ולפני שהמדריך הסמיך אותו לטיסת סולו , כי אז האחריות היא על המדריך. אלא אם כן סיבת הריסוק היא כשל מבני (כנף נשברה באויר) או תקלת תקשורת מכל סוג שהוא, שלמדריך לא יכולה להיות שליטה עליהן.
הטיס החניך את הטיסן שלא בנוכחות ובחסות המדריך - האחריות עליו.

AvSa
14-09-2012, 03:44:20
Pomerus ברור, חד וצודק.

וכמובן כפי שהוא עצמו כתב אין זה סותר עזרה חינם מכל מתנדב מקצועי יותר או פחות.

אני אישית למדתי עם מתנדבים (בתקופתי לא היו סימולטורים) והתקדמתי מאוד לאט, אז בלי לגלות להם לקחתי שיעורים בתשלום ובתוך כמה שבתות הייתי עצמאי.

ההבדל הגדול הוא שמתנדבים עם לב ענק ככל שיהיה יכולים לעלות איתך פעמיים שלוש ואתה כבר מרגיש נודניק... עם מדריך בתשלום - נוחתים לתדלק והופ חזרה לאוויר.

oshram
14-09-2012, 03:58:53
10+
אבל אסור לאבד תיקווה...
מאז שהתחלתי עם התחביב הזה שלי חיפשתי את השילוב הקדוש לבן
מדריך הטסה, שיחד עם לימוד עקרונות הטייס ינחיל לי גם מעט ידע באווירונאוטיקה,
שגם ימצא מעט זמן להורות לי את יסודות תיקון הטיסן,(שהריי תאונות טיס קורות, לא?)
אבל הדבר החשוב ביתר שחיפשתי זה שיהיה בן אדם, ידיד, חבר משותף לתחביב המגניב הזה...
וכן, זה בסדר לגמרי שידרוש, וגם יקבל (ואפילו עם חיוך) שכר טרחה מסוים, בעבור השקעת זמנו בי במיוחד.
אני יודע שחיפשתי ''הרבה'' ודרשתי ''המון'', אבל ראבאק זה תחביב בסופו של יום!!!
אני אדם מבוגר, וחיפשתי לי כמו שפעם בעבר הרחוק חיפשו, חיפשתי מנטור...
לקח לי יותר משנה שאני בתחביב המופלא הזה למצוא בן אדם שבזה,

לאורך תקופה מאוד ארוכה מפרק הזמן שאני מכיר את ההובי הנפלא הזה (40+) לא היה קייםמושג של הדרכה בתשלום.
לא שאני פוסל את צורת ההדרכה הזו, אבל זה קצת צורם לי שהופכים את ההובי למקצוע...
אני בהחלט מסכים שכל אחד רשאי להתנות את "בזבוז" זמנו בכסף... אבל... לא הכל כסף.
ולפותח השרשור שתהה על הסכום הנדרש ולא על הדרישה עצמה: זה שוק חופשי, יירצו ישלמו, לא ירצו לא... מנפלאות הקפיטליזם :)

pomerus
14-09-2012, 19:07:15
"חיפשתי לי כמו שפעם בעבר הרחוק חיפשו, חיפשתי מנטור..."
זה בדיוק, אבל בדיוק, לב העניין !
אני עשיתי בדיוק אותו דבר. מצאתי שני מנטורים - האחד קידם אותי שנות אור בבניה ותיקונים, השני להטסה עצמה. וברור שגם נוצרה חברות.

מנטור - מילה שקצת אבדה מן העולם. אוחזת בתוכה עולם ומלואו של תמיכה וצמיחה ולימוד ושותפות לדרך.
יש בי המון תודה למנטורים שלימדו ומלמדים אותי, ואני מרגיש שלא רחוק היום שגם אני אוכל להיות מנטור בטיסנאות לאחרים.

oshram - תודה שהבאת את המילה הזו