PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה איך מחיים טיסן ישן

knfevg
06-02-2009, 18:45:53
שלום לכולם. זהו TOPIC ראשון שלי בפורום הדלק!!!!
היום, כאשר חזרתי הביתה עם הEASYSTAR שלי, השכן ראה אותי פורק אותו מהאוטו ואמר שיש לו משהו בשבילי. בערב הוא הביא לי טיסן קומפלט !!!! מדובר בטרינר של World Models. לדעתי זהו SUPER FRONTIER 40. יש עליו מנוע OS LA46.
לפי מה שהוא אמר, הטיסן טס פעמיים ועמד הרבה שנים במחסן. כמובן שאין מה לדבר על שמן AFTER RUN או כל דבר אחר שישמור על החלקים. מצב במנוע (בדיקה חיצונית ונסייון לסובב את הפרופ) הוא ממש לט טוב. אשמח להמלצות שלכם כיצד אני מחייה אותו. איך לטפל במנוע, מה לבדוק. מה לבדוק בטיסן. אם משהו יכול לעזור לי (הנסיון שלי בטיסנים מסתכם בכמה חודשים של טיסנים חשמלים. הנסיון בדלק - כמה שנים של מכוניות על שלט) מאוד אשמח.

Nlackrif
06-02-2009, 19:08:52
אל תנסה לסובב את המנוע, הוא תפוס...

פתח את הפלג דחוף שם דלק ובקרבורטור ולאט תסובב את המנוע (אני אישית הייתי מפרק את המנוע ושותף הכל בדלק)

סוללות כדי להחליף חבר חדשות ובדוק טווח בדוק שהסרוואים תפוסים טוב ולא משוחררים, שאין שברים באזור הצלע אש (איפה שיושב המנוע)

לאחר שאתה עושה את כל זה דבר איתי נעשה לו בדיקת בשטח ובהצלחה...

knfevg
06-02-2009, 19:21:20
תודה ניר.
יש לי דלק של מכוניות (עם אני לא טועה 20%) שפתוח כבר כשנה. האם זה בסדר לשטוף איתו או עדיף לקנות חדש?

נח נח
06-02-2009, 19:48:17
אפשרי לשטוף איתו עדיף דלק ישן ולא חדש כי חדש סתם עולה עוד כסף..

גבי א
06-02-2009, 20:22:30
יבגני איפה אתה גר, אני באשדוד, אם אתה גר קרוב ורוצה עזרה ויעוץ לכל השאלות אתה מוזמן להגיע אלי ונפתור לך את כל הבעיות שהעלית, אפילו טסטפלייט לטיסן, 052-2429167 .

Nlackrif
06-02-2009, 20:27:08
תודה ניר.
יש לי דלק של מכוניות (עם אני לא טועה 20%) שפתוח כבר כשנה. האם זה בסדר לשטוף איתו או עדיף לקנות חדש?

מעולה, חבל על הכסף...

אגב צריך גם להחליף פלג (יש לי חדש בבית, תזכיר לי שבוע הבא תקבל)

בכל מקרה תבדוק שאין סדקים בגוף ובכנף, במידה והכל ניראה טוב לדעתי אין מה לבדוק עוד.

marik_911
07-02-2009, 09:12:27
אני מראשון לציון
אשמח לעזור לך בבדיקות ובשיחרור מנוע
אתה מוזמן ליצור קשר
0544792933

knfevg
09-02-2009, 10:26:46
טוב, פתחתי את המנוע ופרקתי אותו לחלוטין. שטפתי טוב ועכשיו אני רוצה להרכיבו חזרה.
הבעיה היא איך אני יודע באיזה כיוון לשים את הבוכנה (אם אני לא טועה, היא לא סמטרית ויש צד מסויים שאמרו לפנות החוצה, לחלק האחורי של המנוע). והבעיה השניה, באיזה זווית לחבר את הקרנק לטלטל (זה משפיע על התזמון?)

גבי א
09-02-2009, 11:19:30
יבגני, לפני פרוק הבוכנה צריך לסמן את כל החלקים שמפרקים כדי שיחזרו באותו הכוון, אבל זה לא כל כך משנה במקרה שלך כי במנוע הזה הבוכנה סימטרית, ואחרי כמה שעות עבודה מעטות החלקים יתאימו למקומם. לשאלה השניה שלך, אין כל חשיבות בחיבור הטלטל לקרנק בקשר לתזמון בגלל שזה לא מנוע 4 פעימות שם זה באמת משנה. מה שכן תשתדל להחזיר את הטלטל לאותו מצב שהוא היה לפני הפרוק (צד קדמי ואחורי שלו) כי לפני פרוק המנוע המיסב החלקה שלו (מנחושת) השתפשף בצורה מסוימת ועדיף להחזירו באותו המצב, אבל גם אם לא תזכור,לא נורא אחרי שהמנוע יעבוד מעט, הוא ימצא את מקומו מחדש אבל יתכנו בכל מקרה מעט יותר חופשים בכל נקודות החיבור (טלטל-קרנק בוכנה-פין בוכנה) בהצלחה.

אבי סירוטה
15-02-2009, 20:35:00
יבגני,
הבוכנה חייבת להיות כשהסימן שעליה, בד"כ חץ קטן או נקודה, פונים לכוון פתח הפליטה. הדבר נועד להבטיח, במידה של תא שריפה בראש הבוכנה, כי הגזים בפעולת פליטה אכן יצאו כמו גם להבטיח שהרינג יושב טוב במקומו ולא יזוז בתוך החריץ שלו. שים לב שבחריץ בו הרינג יושב יש פין קטנטן מאוד בתוך החריץ ושני חלקי הרינג אמורים להתפס עליו כך שהוא מונע מהרינג להסתובב בתוך החריץ שלו. לגבי תהליך ההרכבה, אני ממליץ לך לטפטף כצה טיפות שמן מכונות או WD40 לכל החלקים הנעים. כך תהיה בטוח שכל החלקים הנעים מוכנים לפעולה גם בשניות הראשונות של פעולת המנוע. החלקים הללו יהנו מסיכוך עד שיגיע דלק\שמן אליהם.

אם תרצה עזרה אתה מוזמן לפנת אלי.
אבי

knfevg
15-02-2009, 22:50:15
תודה על כל העזרה. המנוע הורכב והותנע לפני מספר ימים. מקווה בסוף שבוע להרים את הטיסן.
אבי, אם אני לא טועה, המנוע המדובר הוא ללא טבעות (ABC או ABN).