PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מרכז כובד נכון ל t45 gosshawk מהסיני

nanaman
24-09-2012, 17:00:36
שלום
הטיסן הגיע ללא שום סימון על הכנף או תכנית חלילה ....

מישהו מכיר או יכול להסביר איך אני מוצא מרכז כובד נכון?

הבנתי שכנף תחתית אני אמור להחזיק את הטיסן הפוך?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12942__T_45_Goshawk_R_C_64mm_EDF_Jet_EPO_Plug_n_ Fly_.html

wind556
24-09-2012, 17:37:51
מרכז כובד משוער מוצאים על שולחן העבודה (ואין משמעות לישר או הפוך)
מרכז כובד מדוייק מוצאים בבדיקה באויר, אבל בשביל זה צריך מישהו שמבין להטיס את הטיסן

סבא זיו
24-09-2012, 17:51:37
יש חשיבות עליונה למרכז כובד ומי שמחפש אותו באוויר מרסק נכון בכנף תחתית מודדים שהטיסן הפוך בנוגע למיקום בטיסן שלך כנס באתר של הסיני לטיסן שיש לך רד למטה בדף שלו עד שתראה לשונית שכתוב עליה files בצבע סגול פתח אותה יש שם תוכנית הרכבה לטיסן כולל מרכז כובד מסומן כ cg להזכירך ליבדוק עם סוללה בפנים בהצלחה

edgarfov
24-09-2012, 18:11:35
משהו על מרכז כובד במטוסים סטנדרטיים יחסית...
אם זה לא מטוס ענק מידי , קח חבר תיבחן את הכנף , חפש את הקורה הראשית תגיע לקצות הכנפיים בנקודה שבה הפרופיל בעובי המקסימום שלו שים אצבע
כך גם בצד השני , תרים ת'מטוס לאוויר תיישר אותו כך שהספינר הגה הגובה יהיו מאוזנים, עין לפי דעתי תספיק
תראה איזה צד נופל , ,אם הקדימה טיפה נופל זה בסיידר, אחורה - רע בדרך כלל
לפחות לטיסת מבחן , משם תוכל לקחת הלאה כוונים ומישקלים.

umbo
24-09-2012, 18:24:57
משהו על מרכז כובד במטוסים סטנדרטיים יחסית...
אם זה לא מטוס ענק מידי , קח חבר תיבחן את הכנף , חפש את הקורה הראשית תגיע לקצות הכנפיים בנקודה שבה הפרופיל בעובי המקסימום שלו שים אצבע
כך גם בצד השני , תרים ת'מטוס לאוויר תיישר אותו כך שהספינר הגה הגובה יהיו מאוזנים, עין לפי דעתי תספיק
תראה איזה צד נופל , ,אם הקדימה טיפה נופל זה בסיידר, אחורה - רע בדרך כלל
לפחות לטיסת מבחן , משם תוכל לקחת הלאה כוונים ומישקלים.

תשתדל, אבל ממש תשתדל לא להציע דברים שאתה לא כל כך מבין בהם או שאתה מסביר את עצמך בצורה מאוד לקויה !
מה זה טיסנים סטנדרטיים יחסית, מה מישהו שלא מבין צריך להסיק "מהחוכמה" הזו ?
מה גם שמדובר פה על טיסן "סילון" עם כנף משוכה לאחור !! זה נכנס בקטגוריה שלך - סטנדרטי יחסית ?
זו עצה שטובה אולי לאיזון של בננה, לא מעבר לכך!
מזל שיש יום כיפור .......

ציקליד
24-09-2012, 20:15:24
120מ"מ משפת ההתקפה של הכנף מהיכן שהיא מודבקת לגוף
זה אמור להיות מרכז כובד של הטיסן הנ"ל.

nanaman
24-09-2012, 20:37:25
תודה אני אבדוק,
אגב באתר של הסיני אין שום תכנית או משהו מועיל ....

Flying_student
24-09-2012, 21:15:21
אגב באתר של הסיני אין שום תכנית או משהו מועיל ....

אם היית נותן לנו לינק אולי היינו יכולים לעזור יותר... (או לפחות לא לרשום את שם הטיסן עם שגיאות כתיב)

שיהיה בהצלחה

nanaman
25-09-2012, 02:13:29
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12942__T_45_Goshawk_R_C_64mm_EDF_Jet_EPO_Plug_n_ Fly_.html

לינק...

edgarfov
25-09-2012, 05:01:30
תשתדל, אבל ממש תשתדל לא להציע דברים שאתה לא כל כך מבין בהם או שאתה מסביר את עצמך בצורה מאוד לקויה !
מה זה טיסנים סטנדרטיים יחסית, מה מישהו שלא מבין צריך להסיק "מהחוכמה" הזו ?
מה גם שמדובר פה על טיסן "סילון" עם כנף משוכה לאחור !! זה נכנס בקטגוריה שלך - סטנדרטי יחסית ?
זו עצה שטובה אולי לאיזון של בננה, לא מעבר לכך!
מזל שיש יום כיפור .......

דורש שיפוץ.. טיסן סטנדרתי- ססנה, T34 פייפר ספיטפייר...
כל בעלי כנף פרופיל מול שורש , בסטיות קלות..כלומר לא כנפיים משוכות לאחור.. כפיש?
פה ההיתיחסות לT34 .. ויש לי גם אותו
בטיסנים בגודל 43-55 (מנועי ניטרו) שהם קטנים. זה כלל נהדר. יש טובים יותר הרבה יותר.
אבל זו נקודה לא רעה. אישית אני מודד עם מודדי מישקל את כני הנסע. כמו שעושים במטוסים אמיתיים.
אפשר להיכנס לזה. אולי תסביר את זה טוב ממני.

wind556
25-09-2012, 08:34:06
יש חשיבות עליונה למרכז כובד ומי שמחפש אותו באוויר מרסק נכון בכנף תחתית מודדים שהטיסן הפוך בנוגע למיקום בטיסן שלך כנס באתר של הסיני לטיסן שיש לך רד למטה בדף שלו עד שתראה לשונית שכתוב עליה files בצבע סגול פתח אותה יש שם תוכנית הרכבה לטיסן כולל מרכז כובד מסומן כ cg להזכירך ליבדוק עם סוללה בפנים בהצלחה

ידידי היקר, הדרך היחידה לדעת מהו מרכז הכובד של כל כלי טייס זה על פי התנהגות באויר, ואין שום דרך אחרת (אולי למעט סימולציה ממוחשבת)
אבל כדי להעלות טיסן לאויר, צריך להיות לפחות בקירוב למרכז הכובד בהמשוער אחרת יהיה בלתי אפשרי להטיס אותו, ואת מרכז הכובד המשוער מוצאים לפי תכנית היצרן או על פי כמה כללים ראשוניים.

ofir181
25-09-2012, 08:57:54
בכנף מרובעת זה ממש פשוט

בכל שאר הכנפיים זה וצורות משולשות למניהם מתחילה ה """בעיה"" שהיא לא בעיה.

את מרכז הכובד המשוער מוצא בנאדם שנגע בטיסן או 2 ...מרגישים ביד את הנטיה הגרביטציונית של הכלי ..משהו שמבין ישר מרגיש ולא טועה בד"כ

כל המספרים האלה שזורקים לך ...מאיפה למדוד אפ פעם לא עזרו לי באמת..

כלל אצבע ..עדיף לעלות לאויר עם מרכז כובד קידמי ...ולתת להגה גובה הרבה תנועה במידה והטיסן המריא והוא קדמי .....

ה T-45 לא טס אם הוא אחורי

odedb
27-09-2012, 05:57:45
http://static.rcgroups.net/forums/attachments/6/1/5/t1388451-180-thumb-cg.jpg?d=1184217673

כנס ללינק יש תמונה ברורה.

nanaman
27-09-2012, 21:36:01
תודה רבה....,
הייתי באזור הזה (הגיוני) ....,
אני אבדוק שוב כשיהיה זמן ....,