PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה--מהי הטעות

Danny Karas
01-10-2012, 21:21:38
אני דיי חדש בתחום, רציתי לשאול מהי הטעטת שלי בהמראה? ראיתי שבעת ההמראה הטיסן מתרומם ואף עושה "סלטה" האם זה בגלל שמשכתי הגה גובה מהר מידי והרבה מידי?
אנא היסתכלו בסירטון והגיבו
לצערי (לא מצולם) בהמראה השנייה שלי עשיתי את אותה טעות אבל הפעם לא "יצאתי" מהסלטה והחרטום פגע בריצפה
אודה לתגובות עינייניות

דני
הסרטון אצלי בפייס ב
https://www.facebook.com/danny.karas.146?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=10151192018102206

Flying_student
01-10-2012, 21:38:33
לא ניתן לראות את הסרטון, ממליץ לך להעלות ליו-טיוב.
בכל מקרה, הבעיה נשמעת כמו טיסן שזוית המנוע בו לא מכוונת טוב ולכן בפול מנוע הוא מושך למעלה, זה בשילוב עם ה-Up שאתה נותן בכדי להמריא בטח גורמת לסלטה. אנא התייעץ עם חבר שוותיק בתחום... כבר ראיתי מישהו שעשה סלטה כזו ונחת מטר מעצמו - זה יכול להיגמר לא טוב.

בהצלחה

pomerus
01-10-2012, 22:52:22
... ועד שהסרטון יגיע - הייתי בודק גם מרכז כובד. טיסן שהמרכז כובד בו אחורי מדי יגיב מאוד בחריפות לפקודות סטיק, ואם המנוע חזק מספיק הטיסן יכול להתפרע. ואם המטיס שולט בהתפרעויות, קוראים לזה הטסת 3D :)

Danny Karas
02-10-2012, 05:55:08
הנה הסירטון

http://www.youtube.com/watch?v=p9P4yYh4XjA
מרכז הכובד 100% עבר בדיקה

master_bebe
02-10-2012, 06:59:09
האם הטיסן מקוזז לטיסה ישרה ? כלומר האם כשהוא באוויר ואתה עוזב סטיקים בחצי מצערת, הטיסן ממשיך באותו קו ?
לגבי מרכז הכובד, האם הוא ממוקם איפה שמומלץ בהוראות ?

במבט שני זה נראה שאתה מושך יותר מידי UP, כי אחרי שהוא עושה 90 מעלות, הוא ממשיך כלפי מעלה, אם הוא היה מקוזז יותר מידי ב UP הוא היה ממשיך לתוך הרצפה. גם אח"כ הוא ממשיך ישר, אלא אם אתה דוחף DOWN במשך כל הטיסה.
תטיס עם מישהו עם נסיון בהתחלה.

Flying_student
02-10-2012, 07:01:39
תטיס עם מישהו עם נסיון בהתחלה.

+1

umbo
02-10-2012, 07:39:16
מכוון שאתה מצליח לשלוט בו כל הטיסה בצורה סבירה, כניראה הטעות היא בהמראה.
בנוסף למה שכתב master_bebe, שים לב שטיסן ממריא לבד כשהוא במהירות המתאימה. לכל היותר עוזרים לו עם מעט מאוד UP ומחזירים מיד למצב נטראלי.
אבל כמו שחיה, הטסה לא לומדים בהתכתבות - קח מדריך או מישהו בעל נסיון שיעזור לך !

edgarfov
02-10-2012, 07:43:14
טעות מספר 1. הינה קישור לתיקון

http://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA

תבוא למסלול הקרוב לביתך תמצא מטיס טוב אחד נחמד (או לא) אם הוא מטיס 3D עוד יותר טוב. תבוא ישועה.

edgarfov
02-10-2012, 07:44:15
טעות מספר 1. הינה קישור לתיקון

http://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA

תבוא למסלול הקרוב לביתך תמצא מטיס טוב אחד נחמד (או לא) אם הוא מטיס 3D עוד יותר טוב. תבוא ישועה.

א.

pomerus
02-10-2012, 08:56:29
1+ למה שנאמר למעלה (מדריך, חבר, נסיון)
וגם בחרת יום לא הכי אידאלי להתנסות - הרוח חזקה ומשבית ודרושה יד יציבה ומנוסה על הסטיקים ביום כזה

wind556
02-10-2012, 08:57:55
ידידי היקר, זו טעות מטיס ולא בעייה כלשהי בטיסן.

guyst
02-10-2012, 09:18:08
מניסיון עם הפאן קאב:

א. תבדוק שלמנוע יש הטייה כלפי מטה בהתאם להוראות. אם עשית זאת, תן הטייה מלאה כלפי מטה. (ד"א באיזה מנוע אתה משתמש, נראה בעל כוח רב וזו גם הסיבה)
ב. בטיסה ישרה ואופקית בפתיחת מצערת הטיסן מושך כלפי מעלה? אם חיובי (אז תגיד חיובי :)), ונתת הטייה מקסימלית למנוע (סעיף א), תעשה מיקס לדאון (DOWN) בפתיחת מצערת
ג. נסה לתרגל ריצת המראה ופתיחת מצערת הדרגתית, זה ימנע את התופעה, יקנה לך הרגלי הטסה נכונים וילמד אותך לשלוט גם המצבים כאלו. במקרה זה תמצא שביל כבוש או כביש ולא שדה.
ד. קח מדריך מנוסה שיקז לך את הטיסן וילמד אותך הטסה נכונה.

תעדכן.
בהצלחה

guyst
02-10-2012, 09:18:08
מניסיון עם הפאן קאב:

א. תבדוק שלמנוע יש הטייה כלפי מטה בהתאם להוראות. אם עשית זאת, תן הטייה מלאה כלפי מטה. (ד"א באיזה מנוע אתה משתמש, נראה בעל כוח רב וזו גם הסיבה)
ב. בטיסה ישרה ואופקית בפתיחת מצערת הטיסן מושך כלפי מעלה? אם חיובי (אז תגיד חיובי :)), ונתת הטייה מקסימלית למנוע (סעיף א), תעשה מיקס לדאון (DOWN) בפתיחת מצערת
ג. נסה לתרגל ריצת המראה ופתיחת מצערת הדרגתית, זה ימנע את התופעה, יקנה לך הרגלי הטסה נכונים וילמד אותך לשלוט גם המצבים כאלו. במקרה זה תמצא שביל כבוש או כביש ולא שדה.

תעדכן.
בהצלחה

Danny Karas
02-10-2012, 09:36:48
תודה לכולם, הטיסן היה מקוזז עם מדריך מנוסה בהחלט!!!
אני מסיק מתשובתכם שאני משכתי הגה גובה "לפול" וזאת כניראה הטעות.
לאחר תיקון המטוס אני לא אמשוך הגה גובה בבת אחת עד הסוף (כניראה שזאת הטעות), תודה לכולם אעדכנכם בהטסה הבאה

דני

Liav
02-10-2012, 11:15:22
לעולם אין צורך למשוך הגאים לתנועה מקסימלית, אלא אם מדובר במכוון בתמרון חריף, או יציאה ממצב חירום (וגם שם חשוב להיזהר מתנועות מוגזמות שרק יכולות להחמיר את המצב).
שים לב שבנוסף היתה לך רוח לא חלשה כ"כ, מה שאיפשר לטיסן להמריא במהירות קרקע אפסית,
לכן, שים לב שבמקרה שכזה, אין צורך בפתיחת מצערת עד הסוף. חצי מצערת ככל הנראה היתה מספיקה כאן.

saportas
02-10-2012, 11:35:54
זה נראה כמו תופעה של מרכז כובד אחורי

pomerus
02-10-2012, 11:52:32
זה נראה כמו תופעה של מרכז כובד אחורי

גם בטיסה עצמה רואים שהאף עולה לשמיים
אבל אי אפשר לדעת אם זה בעיה בקיזוז, או במרכז כובד, או בהטסה עצמה

guyst
02-10-2012, 12:18:48
הוא טוען שבדק מרכז כובד. מניסיון ארוך עם הטיסן הזה, זה לדעתי זוית מנוע ו/או שימוש בכוח מנוע מוגזם.

umbo
03-10-2012, 15:48:33
ממש לא סביר שזה מרכז כובד אחורי. הטסה עם מרכז כובד אחורי קשה מאוד גם למטיס ותיק. מטיס מתחיל היה שותל טיסן כזה באדמה תוך שניות ספורות.
הוא הצליח להטיס אותו זמן לא קצר ואפילו להנחית אותו.
מסקנה - שכל אחד יחליט לעצמו...... ;)

Bob Shark
04-10-2012, 12:02:22
ממש תעופה בחקירה :D

pomerus
04-10-2012, 15:07:08
ממש תעופה בחקירה :D

נכון :)
אבל תוך כדי, מי שרוצה יכול גם ללמוד ולהחכים ולקבל פרספקטיבה רחבה יותר

wind556
04-10-2012, 17:52:05
כל ההשערות כאן לא יותר מאשר מטעות את הקוראים
יש דברים שרק בדיקה בפועל יכולה לתת מסקנה אחראית

guyst
04-10-2012, 18:02:44
מהשערות וניסיון אחרים אנשים לומדים וידעו לתקן דברים בעצמם.
אם פותח השירשור אכן יבדוק וידווח, נדע מה הייתה הבעייה הספציפית שלו

wind556
04-10-2012, 18:06:09
גיא, מכל מה שנאמר כאן איש לא לומד מאומה, אלו רק מילים שרק מי שמבין אותם יודע להשתמש בהם, אבל מי שמבין לא זקוק להם.
יש הבדל עצום בין נסיון להשערות , כאן יש רק זריקת מילים בלי אחיזה במציאות הספציפית של אותו טיסן ומטיס

flatspin
04-10-2012, 18:17:12
אין, לא היה ולא יהיה כמו לימוד הטסה מסודר בהדרכת מדריך מנוסה. משיכת סטיק חזקה בהמראה אומרת על המטיס יותר מכל דבר אחר. לפי איך שהדברים נשמעים, זה נשמע כמו לימוד שחיה בהתכתבות.
עצתי לך (לפותח השירשור), מצא מדריך שיוביל אותך בצורה מסודרת, ילמד אותך איך, ובעיקר למה אתה מבצע את הפעולות הנדרשות במהלך ההטסה, החל מההמראה, דרך ההטסה וכלה בנחיתה.
רק כשתעבור ותפנים את השלבים הללו תבין כמה אתה רחוק מהם היום.

guyst
04-10-2012, 18:18:28
עודד ידידי, אני מסכים שאלה השערות, אבל אם בעלי הניסיון היו ליד אותו מטיס בשטח, כנראה שהיו תשובות ופתרון הבעייה היה מוכח.

דפי הפורום נועדו לחלוק מניסיונם האישי של הקהילה הזו בדיוק במקרים כאלו שהמטיס אובד עצות ואולי אין באפשרותו להגיע למדריך או בעל ניסיון.

לאחר הטסה של הפאן קאב במשך שנה וחצי, אני מנסה לחלוק את ניסיוני ופעולות אשר כדאי שהמטיס ינקוט על מנת לזהות את הבעייה. אם מושגים כמו מרכז כובד, או זוית מנוע אינם ברורים למטיס, אני ממליץ לפנות למדריך כדי לחסוך הוצאות.

Friman
04-10-2012, 18:25:55
גיא אכן כל מה שפירטת אלו סיבות אפשריות בהחלט לתופעה אבל הבחור אומר שמשך פול סטיק בהמראה... כשאני מושך פול סטיק בפאן קאב שלי הוא עושה פליפ, והיות והפאן קאב מסוגל להמריא כמעט מהמקום בפתיחת מצערת מקסימלית, במיוחד ברוח נגדית חזקה, לא מן הנמנע שפליפ כזה יקרה ממש מהמקום. בקיצור עדותו של הבחור מעידה לפני הכל על המראה לא נכונה.
לכותב - כשסיימתי לבנות את הפאן קאב שלי יצאתי לנסות להטיס אותו לבד; אחרי הרבה אימון בסימולטור ונסיון עם מסוקים חשבתי לעצמי ״כמה מסובך זה יכול להיות״... ואכן הצלחתי לגרום לו לעלות לאוויר, לשוטט בשמיים ולרדת לרצפה בחתיכה אחת. אבל רק כשמטיס מנוסה התלווה אליי לשטח והסביר לי תוך כדי המראה הטסה והנחתה מה לעשות ומתי ראיתי את ההבדל... וגם היום כל בוקר הטסה אני פותח בתרגול המראות ונחיתות

Gil Friman

שישי בבוקר באנדרטה
------------------------------
T-rex 500E 3GX - למכירה במחיר מבצע מטורף (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?55967-%EC%EE%EB%E9%F8%E4-Trex-500e-3GX-%EE%E3%E5%F0%E3%F9-%F1%E5%EC%EC%E4-%E5%E4%EE%E5%EF-%E4%EE%E5%EF-%E7%EC%F4%E9%ED)
T-rex 600esp
Multiplex FunCub
Hitec Aurora 9

guyst
04-10-2012, 19:41:10
מניסיון עם הפאן קאב:

תעדכן.
בהצלחה

גיל, שים לב לסעיף ג. ...