PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה סוללת ליפו

Traxxas
07-10-2012, 20:08:51
שאלה לכל התותחים פה.
נתתי לחבר סוללת ליפו שלוש תאים והוא הסיע כנראה מבלי לכיוון את הבקר למצב ליפו והוא הסיע עד שהיא נגמרה לגמריי(סוללה ירדה למתח של פחות מ שש וולט)
כשנסיתי לטעון אותה המטען היה נותן לי שגיאה שהייתי מחבר את הפלג של הבאלנס.
הייתי חייב להטעין אותה מבלי לחבר את הפלאג בכדיי לעלות את המתח למינימום 3.7 ואז לחבר את הפלאג
ושחיברתי את הפלאג היה הפרש רציני בין התאים 3.79 3.79 3.38
השאלה היא האם נגמר הסיפור של הסוללה ( היה לחבר סיפור דומה ומאז הסוללה היתה מתחממת והתחילה להתנפח )

תודה מראש

רן ענבר
08-10-2012, 09:07:27
ציינת שני מדדים:
1. מתח כללי נמוך
2. הפרש מתחים משמעותי בין התאים
כל מדד בנפרד מהווה נורת אזהרה למות הסוללה

גם אם הסוללה חוזרת למתח סביר ונטענת יכולת ייצור הזרם שלה נפגעת בצורה משמעותית.
לטעמיהסיכון שבהתעסקות עם סוללת ליפו פגועה לא שווה את עלותה ואת הסיכוי שזה יצליח.

אם אתם עדיין חברים שיזמין לך סוללה חדשה.

רן ענבר

tav31
08-10-2012, 09:57:47
אפשר להגיד קדיש על הסוללה

dani14
08-10-2012, 10:04:52
ממש לא קדיש...

אתה יכול להסב את הסוללה ל 2 תאים , מאחר ושני התאים שלא נפגמו שמרו על הפרש מתחים שווה , כדאי לנתק את התא הניזוק ולהסב את הסוללה ל 2 תאים , כמובן שעבודה זו דורשת נסיון עם סוללות ליטיום פתוחות ולא הייתי ממליץ לכל אדם להתעסק עם עם זה , אם יש נסיון בהלחמות מהירות ועדינות , לך על זה , עוד תציל את הסוללה.

את התא הניזוק יש לבודד מן הסתם ולזרוק למחזור סוללות.

דני

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

tav31
08-10-2012, 10:20:14
זה סתם התעסקות מיותרת ומסוכנת

mironba
08-10-2012, 10:27:22
כולה סוללת 3 תאים... יאללה לפח! !!

Sent from my U8800 using Tapatalk 2

Traxxas
08-10-2012, 10:35:18
רן תודה על העזרה.
השאלה האחרונה היא מה סוללה פגומה יכולה לגרום?
סכנה לבקר? סכנת בטיחות?

dani14
08-10-2012, 10:38:15
לא מיותר ולא מסוכן , כשיש ידיים שיודעות את העבודה אין שום סיבה לזרוק דברים כאלה לפח , מפעלים שעוסקים בייצור פאקים עושים תהליכים כאלה על בסיס יום יומי , אין סיבה בעולם שאדם שמתעסק בתחביב הזה לא ידע להפריד תא תקול ולהציל את שני התאים הנותרים , במיוחד אם מדובר בסוללה יקרה .

שוב , אני חוזר על מה שאמרתי קודם , כן נדרש נסיון עם הלחמות קרות מאחר ואסור לחמם יתר על המידה את חיבורי התאים מאחר והם דקים מאוד , ויכולים להעביר את החום הלאה אל התאים התקינים ולפגום גם בהם.

חלק מהתחביב הזה הוא גם להתעסק מעבר לגבולות הסטנדרטיים , זה מה שנותן את הסיפוק וההנאה...
ותמיד יהיה מה לספק לנכדים :)

Traxxas
08-10-2012, 10:54:00
א. סוללת יקרה מאוד
ב. לא נראה לי שאני הפריד תא( פשוט לא מכיר ולא אוהב סיכונים מיותרים)
ג. אנסה את מזלי בחנות ( הסוללה עברה רק שלוש טעינות).

רן ענבר
08-10-2012, 12:27:37
לא מיותר ולא מסוכן , כשיש ידיים שיודעות את העבודה אין שום סיבה לזרוק דברים כאלה לפח , מפעלים שעוסקים בייצור פאקים עושים תהליכים כאלה על בסיס יום יומי , אין סיבה בעולם שאדם שמתעסק בתחביב הזה לא ידע להפריד תא תקול ולהציל את שני התאים הנותרים , במיוחד אם מדובר בסוללה יקרה .

שוב , אני חוזר על מה שאמרתי קודם , כן נדרש נסיון עם הלחמות קרות מאחר ואסור לחמם יתר על המידה את חיבורי התאים מאחר והם דקים מאוד , ויכולים להעביר את החום הלאה אל התאים התקינים ולפגום גם בהם.

חלק מהתחביב הזה הוא גם להתעסק מעבר לגבולות הסטנדרטיים , זה מה שנותן את הסיפוק וההנאה...
ותמיד יהיה מה לספק לנכדים :)

דני.
אני מעריך מאוד את הידע והניסיון שלך.
יש דברים שעושים לבד בבית אך לא מספרים בפורום...זה אחד מהם.
אחת הבעיות בפורומים זה שאתה לא תמיד יודע מי קורא את מה שאתה כותב ומה הוא יעשה עם זה.
אני, בהמלצות שלי מעדיף להיות מאוד זהיר ולא להמליץ על פעולות שעלולות לגרום נזק או פגיעה למבצע.

תהליכים כרוגיים של התעסקות בפתיחת סוללות ליפו, הלחמות, ניתוק וחיבור תאים זה לא מסוג הדברים שהייתי ממליץ מעל גבי הפורום.
כנ"ל קומבינות בטעינת סוללות ליפו מתות להעלאת המתח...

אני מבקש בכל לשון של בקשה להפעיל שיקול דעת בעת פירסום פעולות מסוכנות או "על גבול" המסוכנות מעל גבי הפורום.

Traxxas
אני לא רוצה ליצור פחד מיותר...
הרעיון הוא להיות ראליים מצד אחד ולהיזהר מצד שני.
סוללת ליפו הופכת להיות פחות צפויה לאחר ותוך כדי משחקים מסוג אלו.
פריקת יתר,טעינה בתוכנית של סוללה אחרת אלו רק פרמטרים שמעלים את הסיכוי ל"סוללה לא צפויה"

סוללות ליפו עלולות להתפוצץ או יותר נכון לבעור תוך שיחרור חומרים קוראסיביים ורעילים לנשימה

ללא הבנתי מה זה "אנסה את מזלי בחנות"...
אני לא מכיר חנות שתחליף לך סוללה שנסעה בלי קאט אופ.

רן ענבר

guy1a
08-10-2012, 14:46:27
למחוק ומיד את השרשור המסוכן הזה.
יש פה הסברים והמלצות שעלולות לגרום לפגיעה חמורה ואפילו מוות.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

dani14
08-10-2012, 15:18:54
טוב....כנראה שיש פה אנשים שהלכו רחוק מידי וחבל....

יש עוד כל כך הרבה חומרים בתחום שאנשים כותבים עליהם דפים על גבי דפים , עבודות עם פיבר , קרבון , מיקרובלון , שרפים לחומרים מרוכבים ועוד עשרות חומרים מסוכנים , אבל מסתבר ששם לא קוטלים אותם על המלצותיהם.

כנראה שאנשים היו להוטים מידי להגיב ולקטול את דברי שאפילו לא שמו לב שאת האזהרות כתבתי .
בלי קשר לזה , אייל (traxxas) הוא ממש לא ילד \ואני בטוח שהוא יעשה חושבים גם בלעדי.

ואגב , גם להלחים קונקטור של בקר למנוע מסכן חיים ברגע שלא שמים לב שחוט החשמל של המלחם חשוף כי בפעם האחרונה שהלחימו בו , שרפו אותו בטעות עם חוד המלחם...אז גם את ההמלצה להלחים משהו עדיף לא להמליץ פן יקטלו אותך :mad:

פרופורציות אנשים...פרופורציות :D

דני

dani14
08-10-2012, 15:22:27
אייל , אין לי בעיה להתנדב להציל לך את הסוללה ולהראות לך איך עושים את זה . במידה והחנות לא תעזור...

guy1a
08-10-2012, 15:30:21
טוב....כנראה שיש פה אנשים שהלכו רחוק מידי וחבל....

יש עוד כל כך הרבה חומרים בתחום שאנשים כותבים עליהם דפים על גבי דפים , עבודות עם פיבר , קרבון , מיקרובלון , שרפים לחומרים מרוכבים ועוד עשרות חומרים מסוכנים , אבל מסתבר ששם לא קוטלים אותם על המלצותיהם.

כנראה שאנשים היו להוטים מידי להגיב ולקטול את דברי שאפילו לא שמו לב שאת האזהרות כתבתי .
בלי קשר לזה , אייל (traxxas) הוא ממש לא ילד \ואני בטוח שהוא יעשה חושבים גם בלעדי.

ואגב , גם להלחים קונקטור של בקר למנוע מסכן חיים ברגע שלא שמים לב שחוט החשמל של המלחם חשוף כי בפעם האחרונה שהלחימו בו , שרפו אותו בטעות עם חוד המלחם...אז גם את ההמלצה להלחים משהו עדיף לא להמליץ פן יקטלו אותך :mad:

פרופורציות אנשים...פרופורציות :D

דני

כן .. אני הייתי ציני אם לא הבנת

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

dani14
08-10-2012, 15:36:45
גיא אם היית ציני...אז זה בסדר...לפחות להבא תראה איזה סימן של ציניות ;)

רן ענבר
08-10-2012, 15:39:01
אני לא הייתי ציני.
אני לא מכיר את כל הגולשים פה ולא יודע בן כמה כל אחד
אני לא מכיר את יכולתו הטכנית האישית של כל אחד.
קחו בחשבון שיש לא מעט גולשים שלא כותבים שום דבר אבל קוראים הכול...
אני לא מתכוון למחוק כלום רק להזהיר מתוצאות אפשריות.

אל תהפכו כל דבר לציניות.
כלמישהו יקרה משהו בגלל מה שאתם כתבתם בטוח שלא תרגישו עם זה טוב.

אצלי. יש תגובות שאני מפרסם בגלוי ויש טריקים שאני שולח בפרטי. נושאים כמו באשכול הזה שייכים לפרטי...

רן ענבר

dani14
08-10-2012, 15:57:59
רן יש משהו בדבריך ואולי באמת היה לי כדאי לכתוב דברים בהודעה פרטית .

ההמלצות שאני נותן תמיד ברוח טובה ללא שום כוונה לפגוע במישהו.

כמובן שמאחר שאין דברים מפורטים לגבי התהליך ברמת סיכון כזו או אחרת אני גם לא רואה שום צורך למחוק דבר.

רן ענבר
08-10-2012, 16:12:36
דני.
הרי אף אחד מאיתנו לא נמצא פה כדי לעשות רע למישהו...לא בכוונה ולא בשוגג.
ברור לכולם שהמלצות ניתנות ברוח טובה וכדי לעזור,לשפר ולהתגבר על הבעיות.

אני לא מתכוון למחוק כלום ולא רוצה שאתה תמחק רק ביקשתי להפעיל שיקול דעת בתוכן של הדברים.
יש ספק?= אין ספק...ועדיף להצניע את הדברים בפרטי.

אני שמח שהגענו להבנה.

רן ענבר

dani14
08-10-2012, 16:30:19
בכיף...להבא נהיה יותר עדינים:o

dani14
21-10-2012, 15:28:11
אגב..התבלבלתי במושג אחד ואף אחד לא שם לב:eek: במקום הלחמות קרות התכוונתי להלחמות מהירות...הלחמה קרה זהו בעצם מצב בו החומר המלחים , בדיל במקרה שלנו , לא יצר קשר עם האובייקט הרצוי...כמובן שבמצב כזה זה נחשב לפסול..:o

zakizak
08-11-2012, 20:22:13
רן יש משהו בדבריך ואולי באמת היה לי כדאי לכתוב דברים בהודעה פרטית .

ההמלצות שאני נותן תמיד ברוח טובה ללא שום כוונה לפגוע במישהו.

כמובן שמאחר שאין דברים מפורטים לגבי התהליך ברמת סיכון כזו או אחרת אני גם לא רואה שום צורך למחוק דבר.

דני,תפסיק להמליץ לאנשים,פעם אחרונה ששאלתי אותך איך בונים מנוע רקטה הסברת לי איך לבנות מנוע של סקאד ובום,שנה אחרי ארצות הברית יצאה לעירק נו באמת אחי..מספיק.:cool::cool::cool:

תכל'ס,יש משהו בדברי המנגדים,ובדברי הטוען(דני).בואו נגיד ככה,אם אדם שרואה שירשור(סתם דוגמא,בעולם המכוניות השופרות על ימין ושמאל נותנים עצות להתעסקות בבית כמו משחקי בוסטים שיכולים להוציא למישהו עין עם בוכנה בבוסט גבוהה ועד לכיווני מחשב שאם פיקששת שם,סביר להניר שתמצא עצמך או ממן איזה חברת דלק או גרוע מכך,גורם לחוסר ואז ביי ביי למנוע)שמסביר על משהו מסובך\מסוכן\ווואט אבר,אין זה אחריותם של הכותבים לשמור חלילה הקורא הסורר ינסה את זה בבית ויפוצץ בניין.
כנראה שמשהו אצלו לא תקין ולא אצל המסבירים או המתנגדים.אני בטוח שכותב השרשור לא טיפש שידליק מדורה על שולחן המחשב שלו ובאותה מידה לא יתעסק עם ליפו במידה ואינו יודע על זה.

שאני ניסיתי לכוון את ה BEASTX (ג'ירו למסוק)אמרו לי באמת מטוב לב שזה קל,יתכן שכן אבל כבר בשלב הראשון שראיתי שאני מסתבך עצרתי.
צריך לדעת את הגבולות שלנו או לנסות לגלות אותם מבלי להגיד,הוא אמר לי .

ערב טוב חברים.