PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה F3A brake

wind556
11-10-2012, 09:23:19
נתקלתי במושג הזה במהלך תיכנות בקר, ואני לא מבין מה זה אומר ולמה זה נועד
מישהו יודע ?

דניאל דקל
11-10-2012, 09:32:17
לדעתי מדובר על ה - BRAKE המוכר.
ב F3A נוהגים לשים את המנוע על מצב BRAKE כדי להוריד גרר בגלישה ללא מנוע (פרופ עומד במקום)
כידוע, תופעת ה WINDMILLING, מצב בו הפרופ מסתובב חופשי, מייצרת גרר לא רצוי...

pomerus
11-10-2012, 10:00:40
מצאתי משהו קצת שונה ומעניין

"This is the addition of a proportional brake (now commonly called an F3A brake) to the controllers. Essentially it is identical to the brakes used on RC cars and works by initiating a brake at approximately 5% throttle and increasing braking power to 100% at 0% throttle position."

wind556
11-10-2012, 18:55:16
לדעתי מדובר על ה - BRAKE המוכר.
ב F3A נוהגים לשים את המנוע על מצב BRAKE כדי להוריד גרר בגלישה ללא מנוע (פרופ עומד במקום)
כידוע, תופעת ה WINDMILLING, מצב בו הפרופ מסתובב חופשי, מייצרת גרר לא רצוי...

זה לא זה.
פונקצית המעצור המוכר קיימת בסעיף אחר בתיכנות ואין אפילו טיפת קשר בין הפונקצויות האלו
אפילו יש שם דרישה לתכנת את הפונקציה הזאת ב4 מצבי מיצערת ובכלל לא ברור לי בשביל מה

Liav
11-10-2012, 21:48:03
עודד - pomerus בדיוק כתב לך מעל את ההסבר.
אם אני מבין נכון, מדובר במעצור שפועל באופן פרופורציונלי למיקום המצערת, ולא רק ב-0%.
כך שלמשל אם אתה מוריד את המצערת מ-100% ל-5% באופן מיידי (ולא בהדרגה), הפרופ' יאט את המהירות הרבה יותר מהר לרמה של 5%, במקום לאבד אותה באופן הדרגתי.
בטח יש עוד שימושים לזה כדוגמת בלימת הטיסן בצלילה ע"י הפעלת המנוע בסל"ד נמוך (ומניעה ממנו להגביר את הסל"ד בעקבות המעצור הזה)

adibenbasat
11-10-2012, 22:58:52
אוקי, נניח שאני מטיס את הטיסן במהירות 100קמ"ש ו-100% מצערת (לצורך העניין F3A), כאשר אני מוריד את המצערת ל-0% הטיסן ימשיך ללא קושי,
כמובן במצב שהמנוע יעשה "ברייק" החיכוך מהפרופ יקטן והטיסן כמעט ולא יאבד מהירות בטיסה אופקית או יאבד מהירות "לאט" יחסית..
אבל אם אוריד את המצערת למצב של 5% והמנוע יסובב את הפרופ לא בקצב של "X" סל"ד השווה ל-100קמ"ש מהירות טיסה, כלומר לא תואם את הסל"ד והפיץ' של הפרופ,
הפרופ יתפקד כמעצור מאוד אפקטיבי ונקבל ממש "מעצור אוויר".
אפשרות זו מאפשרת עוד דרך לתרגילים שונים עם טיסן ובטיסה מסוג F3A.

זה מה שאני מבין מהפונקציה הזו, זה נראה לי די הגיוני, במיוחד באופי טיסה כמו F3A או גם 3D, מעולם לא יצא לי להשתמש בכזו והאמת שלא נתקלתי בה..
נראה לכם?:rolleyes:

wind556
12-10-2012, 09:54:37
אני יכול להבין את ההיגיון שבזה, אפילו עלה בדעתי לדאוג למשהו כזה על ההוטליינר שלי כדי לייצר עצירה בעזרת הפרופ, אבל וויתרתי על זה למרות שבבקר שלי קיימת הפונקציה הזאת.
זה הבקר:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=20690
היה קשה ומסורבל ביותר לתכנת אותו (עם כרטיס התיכנות המיועד כמובן)

אבל מה עם מישהו שיודע מה זה מנסיון ולא מהשערות?
אין כאן אחד כזה?

gmagnezi
13-10-2012, 08:39:37
מתחרי F3A מכירים ומשתמשים בפונקציה (לפחות המנוסים שבהם שמתחרים בבינלאומיים)
כפי שתואר כאן, זו הורדת סל״ד לערך מאד נמוך על מנת לשמש כמעצור אויר (לא מדובר בנעילת הפרופ אלא להפך, לסובב אותו באיזור ה 5%).
בתרגילי F3A נדרש דיוק גבוה מאד ולכן יש צורך בבלימת הטיסן בצלילות אנכיות (עם האף לכיוון הקרקע). על מנת להוסיף גילגולים מדוייקים במהירות קבועה.
מי שראה טיסות F3A מקצועיות יכול לשים לב שהמהירות בנסיקה ובצלילה כמעט זהות
גבי